LTE a 5G: Spolo─Źnos┼ą Huawei stavia vo Franc├║zsku tov├íre┼ł na mobiln├ę r├ídiov├ę technol├│gie

LTE a 5G: Spolo─Źnos┼ą Huawei stavia vo Franc├║zsku tov├íre┼ł na mobiln├ę r├ídiov├ę technol├│gie Obr├ízok: Huawei

Spolo─Źnos┼ą Huawei pl├ínuje vo Franc├║zsku zriadi┼ą z├ívod na v├Żrobu mobiln├Żch r├ídiov├Żch zariaden├ş. Na tento ├║─Źel sa pl├ínuj├║ invest├şcie vo v├Ż┼íke viac ako 200 mili├│nov EUR. Technol├│gia siet├ş LTE a 5G je prim├írne ur─Źen├í pre eur├│psky trh.

Spolo─Źnos┼ą si vybrala Franc├║zsko kv├┤li svojim odborn├Żm znalostiam v oblasti vysoko kvalitnej v├Żroby, uviedol Huawei. D├┤vodom zalo┼żenia bola vyspel├í priemyseln├í infra┼ítrukt├║ra, geografick├í poloha a vysokokvalifikovan├í pracovn├í sila. Huawei chce vytvori┼ą ekosyst├ęm s ostatn├Żmi existuj├║cimi z├ívodmi v Eur├│pe. V├Żrobn├ę zariadenie bude ma┼ą aj v├Żstavn├ę centrum, v ktorom bude preh─żadne zn├ízornen├í v├Żroba z├íkladn├Żch stan├şc, in┼ítal├ícia softv├ęru a testovacie procesy. V├Żstavn├ę centrum bude otvoren├ę pre telekomunika─Źn├Żch oper├ítorov, ├║rady a priemyseln├ę zdru┼żenia.

Spolo─Źnos┼ą Huawei m├í v Eur├│pe viac ako 12 000 zamestnancov

Zatia─ż nie je presne zn├íme, kde sa m├í tov├íre┼ł postavi┼ą vo Franc├║zsku. Huawei France s├şdli v obci Boulogne-Billancourt z├ípadne od Par├ş┼ża. Huawei tie┼ż vyr├íba v├Żrobky v Nemecku, napr├şklad vo Weilheime v Bavorsku, pre priemysel 4,0, Huawei Nemecko m├í s├şdlo v D├╝sseldorfe. Pod─ża ned├ívneho ozn├ímenia m├í spolo─Źnos┼ą Huawei v Eur├│pe vy┼íe 12 000 zamestnancov.

500 nov├Żch pracovn├Żch miest

Pl├ínovan├ę invest├şcie vo v├Ż┼íke viac ako 200 mili├│nov EUR s├║ vy─Źlenen├ę na prv├║ f├ízu projektu, ktor├í zah┼Ľ┼ła n├íkup p├┤dy, n├íklady na stavebn├ę pr├íce a vybavenie z├ívodu. Od miestnych dod├ívate─żov sa o─Źak├íva, ┼że v tomto procese bud├║ hra┼ą k─ż├║─Źov├║ ├║lohu. Huawei o─Źak├íva, ┼że tov├íre┼ł bude zamestn├íva┼ą 500 ─żud├ş a jej priama ro─Źn├í hospod├írska ─Źinnos┼ą bude jedna miliarda eur.

Huawei doteraz vyr├íbala v ─î├şne

V├Ą─Ź┼íina mobiln├Żch r├ídiov├Żch zariaden├ş pre siete LTE a 5G vyr├íban├ę vo Franc├║zsku je ur─Źen├í na eur├│psky trh, uviedol Huawei. Cie─żom skupiny je podpora digit├ílnej suverenity Eur├│py. Doteraz sa mobiln├ę r├ídiov├ę zariadenie ur─Źen├ę pre Eur├│pu vyr├íbalo vo vlastnej tov├írni spolo─Źnosti Huawei v ─î├şne. Div├şzia spotrebite─żov pre smartf├│ny sa okrem vlastn├Żch tov├írn├ş spolieha aj na extern├Żch partnerov.