Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Londýnska polícia zavedie živé kamery na rozpoznávanie tváre na chytanie zločincov

(Nedostatok súkromia: Nie je žiadnym tajomstvom, že súkromie a anonymita sa v niektorých častiach sveta stávajú minulosťou. Je to evidentné najmä v krajinách ako Čína, kde normálne sú nepretržité, takmer dystopické úrovne dohľadu. Zdá sa však, že niektoré z týchto technológií sa čoskoro dostanú do Londýna.

Ako informoval The Guardian v piatok, londýnska metropolitná polícia plánuje začať používať živé kamery na rozpoznávanie tváre na uliciach mesta v nie príliš vzdialenej budúcnosti. Dúfame, že tieto fotoaparáty pomôžu dôstojníkom chytiť podozrivých alebo zločincov na „zakázané“ zoznamy sledovaných. ““ “

Polícia sa primárne zameriava na používanie kamier na nájdenie násilných alebo inak nebezpečných zločincov a údaje o všetkých nevinných, ktorí majú naskenovanú tvár, budú zrejme „za pár sekúnd“ vymazané. Podľa The Guardian, kamery sú 70 percent efektívne pri hľadaní podozrivých, a ich „80%“ ľudí opýtaných políciou podporujú ich existenciu.

Metropolitná polícia tvrdí, že ich systémy identifikovali počas testovania podozrivého iba jedného jednotlivca z tisíce, ale očakávame, že výsledky v reálnom svete sa budú líšiť.

Londýnska polícia zavedie živé kamery na rozpoznávanie tváre na chytanie zločincov 1

Ako sme tu v minulosti na TechSpot informovali, tento typ technológie nie je ani zďaleka dokonalý. Nemôžeme hovoriť o účinnosti osobitného vykonávania rozpoznávania tváre metropolitnou políciou, ale o iných technológiách v tomto sektore, ako je napr. Amazon'Rekognition' má históriu hlásenia falošných pozitív.

Aj keď sa uvedené kamery pochválili stopercentnou úspešnosťou, ich nasadenie sa pravdepodobne ešte stretne s určitým tvrdým odporom obhajcov súkromia. Tieto správy už vyvolali niekoľko horúcich diskusií o sociálnych médiách. Mnohí sa pýtajú sami seba, či potenciálne ohrozenie ich anonymity stojí za pridanú bezpečnosť, ktorú tieto fotoaparáty na rozpoznávanie tváre môžu priniesť.

Či už ste za alebo proti používaniu kamier na rozpoznávanie tváre po londýnskych uliciach, radi by sme v nasledujúcich komentároch počuli vaše myšlienky o tejto správe.

Masthead kredit: Andrey Popov cez Shutterstock. Stredný kredit: Simmo Simpson, Wikimedia Commons.