Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy 1

Logitech je pravdepodobne jedn├Żm z najdlh┼íie stojacich juggernautov v priestore PC a ─Źerp├í perif├ęrne zariadenia na trh na v┼íetk├Żch ├║rovniach. Pokia─ż ide o webkamery, od za─Źiatku boli sol├şdnymi prvkami. Teraz, viac ako inokedy, s rozmachom tvorby obsahu online, pou┼ż├şvatelia h─żadaj├║ vysok├Ż v├Żkon zo svojich zariaden├ş, aby zv├Ż┼íili ├║rove┼ł kvality. Do tejto ar├ęny vydal Logitech technol├│giu StreamCam – Full HD, ktor├í pon├║ka s─żubn├ę r├Żchlosti sn├şmania 60 sn├şmok za sekundu pri najvy┼í┼íom rozl├ş┼íen├ş.

V─Ćaka na┼íim priate─żom v spolo─Źnosti Logitech sme sa dostali k jednej ruke a nem├┤┼żeme sa do─Źka┼ą, k├Żm ju prepracujeme. Najprv si v┼íak uk├í┼żme, na ─Źo sa pozer├íme.

Technick├ę ├║daje:

 • MSRP: 169,99 dol├írov
 • Maxim├ílne rozl├ş┼íenie: 1080p pri 60 sn├şmkach za sekundu
 • Podporovan├ę uznesenia: 1920 ├Ś 1080, 1280 ├Ś 720, 960 ├Ś 540, 848 ├Ś 480, 640 ├Ś 360, 320 ├Ś 240
 • Videoform├íty: MJPEG, YUY2, NV12
 • Podporovan├ę r├Żchlosti sn├şmok: 60 (iba MJPEG), 30, 24, 20, 15, 10, 7,5, 5
 • ┼áo┼íovka: sklenen├í ┼ío┼íovka s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm
 • Clona: f /2,0
 • Zorn├ę pole: 78 stup┼łov
 • Zvuk: dvojit├ę v┼íesmerov├ę mikrof├│ny so zn├ş┼żen├şm ┼íumu
 • Typ pripojenia: USB-C, 3,1
 • D─║┼żka k├íbla: 5 st├┤p /10,5m
 • Kompatibilita syst├ęmu: Windows 10, macOS 10.14
 • K dispoz├şcii v bielej a grafitovej

Po vybalen├ş je StreamCam zrete─żne odli┼ín├ę zviera od svojho predchodcu C922 Pro. M├í celkovo v├Ą─Ź┼íiu p├┤dorysn├║ stopu s r├┤znymi mo┼żnos┼ąami mont├í┼że. Zatia─ż ─Źo model C922 Pro je navrhnut├Ż pre mont├í┼ż na monitor aj na stat├şv ako StreamCam, samotn├Ż StreamCam sa m├┤┼że odpoji┼ą od svojej z├íkladne. To umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom zacvakn├║┼ą fotoapar├ít do jeho stat├şvu alebo ho oto─Źi┼ą o 90 stup┼łov, aby sa umo┼żnil re┼żim na v├Ż┼íku pre TikTok alebo Facebook vide├ş.

To nie je v┼íetko medzi t├Żmito dvoma rozdielmi; StreamCam m├í o nie─Źo v├Ą─Ź┼í├ş otvor (f /2,0) ako C922 Pro (f /2,8). To znamen├í, ┼że do z├íberu sa dostane viac svetla, ─Ź├şm sa zn├ş┼żi ─Źas┼ą vizu├ílneho ┼íumu zisten├ęho pri slabom osvetlen├ş. Nie je to n├íhrada za dobr├ę osvetlenie, ale zmena pom├┤┼że. Kompenz├ícia v├Ą─Ź┼íieho otvoru je men┼íia h─║bka ostrosti, ale povedzme si ├║primne: ak h─żad├íte h─║bku ostrosti, modern├í webov├í kamera v├ím to ned├í.

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy 2

StreamCam m├í tie┼ż zabudovan├║ stabiliz├íciu obrazu. To sa m├┤┼że javi┼ą ako zvl├í┼ítna funkcia pre stacion├írnu webov├║ kameru, ale ak ste v tejto chv├şli hor├║─Źkovito klikaj├║cimi na kl├ívesy, nemus├şte vidie┼ą jemn├ę chvenie fotoapar├ítu. Aj ke─Ć t├íto funkcia ├║plne neodstr├íni v┼íetky chvenie z trepa─Źky, pom├┤┼że stabilizova┼ą obraz – konkr├ętne okolo tv├íre.

StreamCam je optimalizovan├Ż pre pou┼żitie s OBS, Streamlabs a XSplit, ale ke─Ć je sp├írovan├Ż so softv├ęrom Logitech Capture, bude k dispoz├şcii viac funkci├ş a mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia. Jedn├Żm tak├Żmto pr├şkladom je sledovanie tv├íre s povolenou AI. Pomocou tejto funkcie sa fotoapar├ít pribl├ş┼żi bli┼ż┼íie k va┼íej tv├íri a sleduje v├í┼í pohyb. Je to v├Żklenok, ale pekn├ę vidie┼ą v akcii. Program Logitech Capture je k dispoz├şcii na serveri Windows a prv├Żkr├ít v syst├ęme MacOS – zatia─ż aspo┼ł v beta verzii.

Na ilustr├íciu funkci├ş, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v Logitech Capture pre StreamCam, spolu s porovnan├şm medzi StreamCam a C922 Pro, ni┼ż┼íie uveden├ę video v├ím poskytne vizu├ílnu prehliadku softv├ęru.

Pripomienky, krit├ęri├í a poznatky:

StreamCam je pre spolo─Źnos┼ą Logitech pozit├şvnym krokom vpred. StreamCam pon├║ka produkt, ktor├Ż lep┼íie vypln├ş medzery Brio 4K a C922 Pro, a sn├şma pln├ę HD s r├Żchlos┼ąou 60 sn├şmok za sekundu s ─Ćal┼í├şmi funkciami, ktor├ę pon├║kaj├║ r├┤znym tvorcom obsahu. M├í ve─ża funkci├ş, ktor├ę ho odli┼íuj├║ ako svoju vlastn├║ entitu ako webov├║ kameru tvorcu obsahu.

Ale tu v z├ívese le┼ż├ş:

Z h─żadiska cenov├Żch bodov StreamCam pred├íva 169,99 dol├írov, zatia─ż ─Źo C922 Pro (a konkurent Razer Kiyo) pred├íva za 99,99 dol├írov. Ak utvoren├Ż tvorca obsahu m├ş┼ła peniaze na v├Żstroj, tak Kiyo aj C922 Pro pon├║kaj├║ 60 sn├şmok za sekundu s r├Żchlos┼ąou 720p. Za─Źa┼ą to nie je zl├ę miesto, ak fotoapar├ít pou┼ż├şvate iba na sn├şmanie obrazu v obraze v dolnej tretej ─Źasti obrazovky.

Teraz existuj├║ diskutabiln├ę funkcie, ktor├ę m├í StreamCam, ┼że tieto fotoapar├íty nemaj├║, ale tento cenov├Ż rozdiel sa zd├í by┼ą trochu obrovsk├Ż. To pre m┼ła vyvol├íva nieko─żko ot├ízok o hodnote v porovnan├ş s invest├şciami na ├║─Źely pou┼ż├şvate─ża. S├║ tieto ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę pon├║ka StreamCam, v hodnote ─Ćal┼í├şch 70 dol├írov? Bude ma┼ą p├┤vodca obsahu prv├Żkr├ít ├║┼żitok z tak├Żch vec├ş, ako je sledovanie tv├íre a automatick├ę zaostrovanie s pohonom AI, alebo je StreamCam (a v┼íetky jeho vlastnosti) viac a┼ípira─Źn├Żm zariaden├şm pre kvalitn├║ ranu nesk├┤r na ceste?

Chcem na chv├ş─żu hovori┼ą o kvalite mikrof├│nu. Nie je to najhor┼íia kvalita zabudovan├Żch mikrof├│nov, ale nie je to ani skvel├ę. Je to trochu poc├şnovan├ę – ─Źo m├┤┼żete po─Źu┼ą pri videoz├ízname vy┼í┼íie. Neodpor├║─Źam ho pou┼ż├şva┼ą ako hlavn├Ż zdroj audiosign├ílu, pokia─ż ho nepou┼ż├şvate na videohovor, napr├şklad FaceTime alebo Discord.

M├ím pocit, ┼że StreamCam je trochu zme┼íkanou pr├şle┼żitos┼ąou na zvukovej prednej strane. Prem├Ż┼í─żajte o tom takto: Logitech a Blue Design sa ned├ívno spojili a u┼ż v posledn├Żch produktoch Logitech vid├şme Blue's dotyk v podobe Blue VO! CE. Bolo by podcenen├şm poveda┼ą, ┼że Blue Yeti je od za─Źiatku streamingu mikrof├│nom s technol├│giou Go-to USB. Spojen├şm DNA t├Żchto legend├írnych partnerov s produktom Blue Design Powerhouse pro audio v spojitosti dizajnu a funkci├ş s nadradenos┼ąou spolo─Źnosti Logitech na trhu s webov├Żmi kamerami by sa StreamCam mohol sta┼ą skuto─Źne jedine─Źn├Żm produktom – rie┼íen├şm pre streamery typu v┼íetko v jednom.

Mo┼żno to bude ─Ćal┼íia iter├ícia.

Z h─żadiska dizajnu je v─Ćaka celkov├ęmu dizajnu StreamCam vynikaj├║ci vzh─żad ako cel├ę nov├ę plemeno. Aj ke─Ć je trochu chunkier, m├í priate─żsk├║ estetiku s jemnej┼í├şmi okrajmi a l├ítkov├Żm obkladom. Tento fotoapar├ít vyzer├í ├║myselne tak, aby sn├şmal aj bol v nich. Koniec koncov, prich├ídza v bielej aj grafitovej; je vyroben├Ż tak, aby bol viden├Ż. Ke─Ć┼że estetika je trochu subjekt├şvna, ponor├şme sa do funk─Źn├Żch aspektov.

StreamCam m├í hrub├Ż k├íbel USB typu C, ktor├Ż sa vyzna─Źuje kvalitou n├ívrhu k├íbla a ve─żkorysou d─║┼żkou p├Ą┼ą st├┤p. Dr┼żiak monitora dobre artikuluje, aby vyhovoval va┼íim potreb├ím pri fotografovan├ş, a plastov├ę puzdro aj klipy sa pevne zmestia. To v┼íetko udr┼żiava pohodln├Ż fotoapar├ít bez oh─żadu na va┼íu mont├í┼żnu orient├íciu.

Ke─Ć u┼ż hovor├şme o mont├í┼żi, je dobr├ę vidie┼ą, ┼że StreamCam m├í ─Ćal┼í├ş klip, ale zd├í sa, ┼że je mimo estetickej chuti trochu zbyto─Źn├Ż. C922 Pro m├í z├ívitov├Ż dr┼żiak na spodnej strane dr┼żiaka monitora, av┼íak jeho pou┼żitie v├ím takto umo┼żn├ş v├Ą─Ź┼íiu p├┤dorys. Ak bude samotn├Ż StreamCam v akomko─żvek z├íbere, men┼íia mo┼żnos┼ą mont├í┼że je pre oko pr├şjemnej┼íia … ale pokia─ż ide o fungovanie, ni─Ź sa nemen├ş.

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy 3

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky:

Spolo─Źnos┼ą StreamCam od spolo─Źnosti Logitech pon├║ka v r├ímci svojej webkamery nov├Ż produkt, ktor├Ż vypln├ş medzeru, ktor├í si vy┼żaduje vyplnenie. Zatia─ż ─Źo ka┼żd├í predt├Żm vytvoren├í kamera bola vytvoren├í preva┼żne pre videokonferenciu a chatovac├ş priestor, StreamCam bol vytvoren├Ż v├Żlu─Źne s oh─żadom na tvorcov digit├ílneho obsahu.

Obraz StreamCam je plynul├Ż v─Ćaka man┼żelstvu v┼íetk├Żch funkci├ş. Tento fotoapar├ít pon├║ka sn├şmanie vo vysokom rozl├ş┼íen├ş pri 60 sn├şmkach za sekundu, automatick├ę zaostrovanie s AI a sledovanie tv├íre. Tento fotoapar├ít je rovnako v┼íestrann├Ż ako sn├şmanie. ─îi u┼ż fotografujete v portr├ęte alebo v krajin├í┼Öskom re┼żime, intern├ę senzory a mo┼żnosti upevnenia v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri sn├şman├ş v oboch smeroch, so zameran├şm na to, ─Źo je pri sn├şman├ş d├┤le┼żit├ę: vy.

Ak chcete na─Źerpa┼ą r├ímce, aby vykopli nejak├Ż vrahov├Ż obsah, m├┤┼że by┼ą Logitech StreamCam pr├íve inov├íciou, ktor├║ h─żad├íte.

V├Żrobok, o ktorom sa hovor├ş v tomto ─Źl├ínku, poskytol v├Żrobca na ├║─Źely presk├║mania.