Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy 1

Logitech je pravdepodobne jedným z najdlhšie stojacich juggernautov v priestore PC a čerpá periférne zariadenia na trh na všetkých úrovniach. Pokiaľ ide o webkamery, od začiatku boli solídnymi prvkami. Teraz, viac ako inokedy, s rozmachom tvorby obsahu online, používatelia hľadajú vysoký výkon zo svojich zariadení, aby zvýšili úroveň kvality. Do tejto arény vydal Logitech technológiu StreamCam – Full HD, ktorá ponúka sľubné rýchlosti snímania 60 snímok za sekundu pri najvyššom rozlíšení.

Vďaka našim priateľom v spoločnosti Logitech sme sa dostali k jednej ruke a nemôžeme sa dočkať, kým ju prepracujeme. Najprv si však ukážme, na čo sa pozeráme.

Technické údaje:

 • MSRP: 169,99 dolárov
 • Maximálne rozlíšenie: 1080p pri 60 snímkach za sekundu
 • Podporované uznesenia: 1920 × 1080, 1280 × 720, 960 × 540, 848 × 480, 640 × 360, 320 × 240
 • Videoformáty: MJPEG, YUY2, NV12
 • Podporované rýchlosti snímok: 60 (iba MJPEG), 30, 24, 20, 15, 10, 7,5, 5
 • Šošovka: sklenená šošovka s vysokým rozlíšením
 • Clona: f /2,0
 • Zorné pole: 78 stupňov
 • Zvuk: dvojité všesmerové mikrofóny so znížením šumu
 • Typ pripojenia: USB-C, 3,1
 • Dĺžka kábla: 5 stôp /10,5m
 • Kompatibilita systému: Windows 10, macOS 10.14
 • K dispozícii v bielej a grafitovej

Po vybalení je StreamCam zreteľne odlišné zviera od svojho predchodcu C922 Pro. Má celkovo väčšiu pôdorysnú stopu s rôznymi možnosťami montáže. Zatiaľ čo model C922 Pro je navrhnutý pre montáž na monitor aj na statív ako StreamCam, samotný StreamCam sa môže odpojiť od svojej základne. To umožňuje používateľom zacvaknúť fotoaparát do jeho statívu alebo ho otočiť o 90 stupňov, aby sa umožnil režim na výšku pre TikTok alebo Facebook videí.

To nie je všetko medzi týmito dvoma rozdielmi; StreamCam má o niečo väčší otvor (f /2,0) ako C922 Pro (f /2,8). To znamená, že do záberu sa dostane viac svetla, čím sa zníži časť vizuálneho šumu zisteného pri slabom osvetlení. Nie je to náhrada za dobré osvetlenie, ale zmena pomôže. Kompenzácia väčšieho otvoru je menšia hĺbka ostrosti, ale povedzme si úprimne: ak hľadáte hĺbku ostrosti, moderná webová kamera vám to nedá.

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy 2

StreamCam má tiež zabudovanú stabilizáciu obrazu. To sa môže javiť ako zvláštna funkcia pre stacionárnu webovú kameru, ale ak ste v tejto chvíli horúčkovito klikajúcimi na klávesy, nemusíte vidieť jemné chvenie fotoaparátu. Aj keď táto funkcia úplne neodstráni všetky chvenie z trepačky, pomôže stabilizovať obraz – konkrétne okolo tváre.

StreamCam je optimalizovaný pre použitie s OBS, Streamlabs a XSplit, ale keď je spárovaný so softvérom Logitech Capture, bude k dispozícii viac funkcií a možností prispôsobenia. Jedným takýmto príkladom je sledovanie tváre s povolenou AI. Pomocou tejto funkcie sa fotoaparát priblíži bližšie k vašej tvári a sleduje váš pohyb. Je to výklenok, ale pekné vidieť v akcii. Program Logitech Capture je k dispozícii na serveri Windows a prvýkrát v systéme MacOS – zatiaľ aspoň v beta verzii.

Na ilustráciu funkcií, ktoré sa nachádzajú v Logitech Capture pre StreamCam, spolu s porovnaním medzi StreamCam a C922 Pro, nižšie uvedené video vám poskytne vizuálnu prehliadku softvéru.

Pripomienky, kritériá a poznatky:

StreamCam je pre spoločnosť Logitech pozitívnym krokom vpred. StreamCam ponúka produkt, ktorý lepšie vyplní medzery Brio 4K a C922 Pro, a sníma plné HD s rýchlosťou 60 snímok za sekundu s ďalšími funkciami, ktoré ponúkajú rôznym tvorcom obsahu. Má veľa funkcií, ktoré ho odlišujú ako svoju vlastnú entitu ako webovú kameru tvorcu obsahu.

Ale tu v závese leží:

Z hľadiska cenových bodov StreamCam predáva 169,99 dolárov, zatiaľ čo C922 Pro (a konkurent Razer Kiyo) predáva za 99,99 dolárov. Ak utvorený tvorca obsahu míňa peniaze na výstroj, tak Kiyo aj C922 Pro ponúkajú 60 snímok za sekundu s rýchlosťou 720p. Začať to nie je zlé miesto, ak fotoaparát používate iba na snímanie obrazu v obraze v dolnej tretej časti obrazovky.

Teraz existujú diskutabilné funkcie, ktoré má StreamCam, že tieto fotoaparáty nemajú, ale tento cenový rozdiel sa zdá byť trochu obrovský. To pre mňa vyvoláva niekoľko otázok o hodnote v porovnaní s investíciami na účely používateľa. Sú tieto ďalšie funkcie, ktoré ponúka StreamCam, v hodnote ďalších 70 dolárov? Bude mať pôvodca obsahu prvýkrát úžitok z takých vecí, ako je sledovanie tváre a automatické zaostrovanie s pohonom AI, alebo je StreamCam (a všetky jeho vlastnosti) viac ašpiračným zariadením pre kvalitnú ranu neskôr na ceste?

Chcem na chvíľu hovoriť o kvalite mikrofónu. Nie je to najhoršia kvalita zabudovaných mikrofónov, ale nie je to ani skvelé. Je to trochu pocínované – čo môžete počuť pri videozázname vyššie. Neodporúčam ho používať ako hlavný zdroj audiosignálu, pokiaľ ho nepoužívate na videohovor, napríklad FaceTime alebo Discord.

Mám pocit, že StreamCam je trochu zmeškanou príležitosťou na zvukovej prednej strane. Premýšľajte o tom takto: Logitech a Blue Design sa nedávno spojili a už v posledných produktoch Logitech vidíme Blue's dotyk v podobe Blue VO! CE. Bolo by podcenením povedať, že Blue Yeti je od začiatku streamingu mikrofónom s technológiou Go-to USB. Spojením DNA týchto legendárnych partnerov s produktom Blue Design Powerhouse pro audio v spojitosti dizajnu a funkcií s nadradenosťou spoločnosti Logitech na trhu s webovými kamerami by sa StreamCam mohol stať skutočne jedinečným produktom – riešením pre streamery typu všetko v jednom.

Možno to bude ďalšia iterácia.

Z hľadiska dizajnu je vďaka celkovému dizajnu StreamCam vynikajúci vzhľad ako celé nové plemeno. Aj keď je trochu chunkier, má priateľskú estetiku s jemnejšími okrajmi a látkovým obkladom. Tento fotoaparát vyzerá úmyselne tak, aby snímal aj bol v nich. Koniec koncov, prichádza v bielej aj grafitovej; je vyrobený tak, aby bol videný. Keďže estetika je trochu subjektívna, ponoríme sa do funkčných aspektov.

StreamCam má hrubý kábel USB typu C, ktorý sa vyznačuje kvalitou návrhu kábla a veľkorysou dĺžkou päť stôp. Držiak monitora dobre artikuluje, aby vyhovoval vašim potrebám pri fotografovaní, a plastové puzdro aj klipy sa pevne zmestia. To všetko udržiava pohodlný fotoaparát bez ohľadu na vašu montážnu orientáciu.

Keď už hovoríme o montáži, je dobré vidieť, že StreamCam má ďalší klip, ale zdá sa, že je mimo estetickej chuti trochu zbytočný. C922 Pro má závitový držiak na spodnej strane držiaka monitora, avšak jeho použitie vám takto umožní väčšiu pôdorys. Ak bude samotný StreamCam v akomkoľvek zábere, menšia možnosť montáže je pre oko príjemnejšia … ale pokiaľ ide o fungovanie, nič sa nemení.

Logitech StreamCam: Čerpajte rámy 3

Záverečné myšlienky:

Spoločnosť StreamCam od spoločnosti Logitech ponúka v rámci svojej webkamery nový produkt, ktorý vyplní medzeru, ktorá si vyžaduje vyplnenie. Zatiaľ čo každá predtým vytvorená kamera bola vytvorená prevažne pre videokonferenciu a chatovací priestor, StreamCam bol vytvorený výlučne s ohľadom na tvorcov digitálneho obsahu.

Obraz StreamCam je plynulý vďaka manželstvu všetkých funkcií. Tento fotoaparát ponúka snímanie vo vysokom rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu, automatické zaostrovanie s AI a sledovanie tváre. Tento fotoaparát je rovnako všestranný ako snímanie. Či už fotografujete v portréte alebo v krajinářskom režime, interné senzory a možnosti upevnenia vám môžu pomôcť pri snímaní v oboch smeroch, so zameraním na to, čo je pri snímaní dôležité: vy.

Ak chcete načerpať rámce, aby vykopli nejaký vrahový obsah, môže byť Logitech StreamCam práve inováciou, ktorú hľadáte.

Výrobok, o ktorom sa hovorí v tomto článku, poskytol výrobca na účely preskúmania.