Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Linky: m├┤┼żete odmietnu┼ą in┼ítal├íciu pripojen├ęho mera─Źa

Linky nie je pripraven├í vybavi┼ą v┼íetky franc├║zske dom├ícnosti. Z├íkazn├şci, ktor├ş nechc├║ nain┼ítalova┼ą pripojen├Ż mera─Ź vo svojich domovoch, maj├║ ├║plne slobodu odmietnu┼ą pr├şstup do t├şmov Enedis. V d├┤sledku toho je mana┼ż├ęr opr├ívnen├Ż ├║─Źtova┼ą poplatky ─Ćal┼íie. Vysvetlenie.

odmietnu┼ą in┼ítal├íciu

Linky metre pravidelne zasiahli titulky. Mnoho Franc├║zov obvi┼łuje Enedis pripojen├Ż meter z naf├║knutia ich elektriny, po┼íkodzuje elektricky citliv├ę osoby a predstavuje v├í┼żne nebezpe─Źenstvo pre zdravie ─żud├ş v okol├ş.

V oboch pr├şpadoch st├íle existuje je mo┼żn├ę odmietnu┼ą in┼ítal├íciu Linky metra doma, informujte na┼íich kolegov zo spolo─Źnosti NextInpact 4 Febru├ír 2020. Vl├ída v reakcii na parlamentn├║ ot├ízku zabezpe─Ź├ş, aby ÔÇ×ak z├íkazn├şk odmietne pr├şstup k mera─Źu, in┼ítala─Źn├ę t├şmy nebud├║ m├┤c┼ą mera─Ź vymeni┼ąÔÇť.

Z├íkazn├şk preto nie je n├║ten├ş povoli┼ą pr├şstup do t├şmov Enedis, V skuto─Źnosti nie je povinn├Ż akceptova┼ą in┼ítal├íciu mera─Źa. ÔÇ×Spolo─Źnos┼ą EnedisÔÇ× mus├ş nahradi┼ą vodomer, najm├Ą re┼ípektovan├şm vlastn├şckych pr├ív, ak sa meradlo nenach├ídza vo verejnom priestore alebo na pr├şstupnom mieste ÔÇť, ur─Źuje ministerstvo ekologickej a inkluz├şvnej transform├ície.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: ANFR op├Ą┼ą dokazuje, ┼że Linky meter je bezpe─Źn├Ż pre zdravie

Spolo─Źnos┼ą Enedis potom fakturuje ÔÇ×├║daje z merac├şch jednotiek agentmiÔÇť

Toto odmietnutie nem├í d├┤sledky pre z├íkazn├şkov. ÔÇ×V r├ímci svojej jedinej zmluvy alebo zmluvy s prev├ídzkovate─żom siete sa z├íkazn├şk zav├Ązuje umo┼żni┼ą prev├ídzkovate─żovi siete pr├şstup k mera─ŹuÔÇť, zd├┤raz┼łuje vl├ída. Zamietnut├şm pr├şstupu k in┼ítala─Źn├Żm t├şmom Enedis klient poru┼í├ş klauzuly zmluvy, ktor├ę ho zav├Ązuj├║ k mana┼ż├ęrovi,

Za t├Żchto podmienok m├í spolo─Źnos┼ą Enedis pr├ívo fakturova┼ą napr├şklad ÔÇ×slu┼żby, ktor├ę s├║ v s├║─Źasnosti bezplatn├ę, ako napr├şklad od─Ź├ştanie ├║dajov z po─Ź├ştadla agentmiÔÇť. Linky umo┼ż┼łuje Enedisu pren├í┼ía┼ą nameran├ę hodnoty priamo dod├ívate─żom. Ak klient odmietne nain┼ítalova┼ą Linky, agent Enedis mus├ş fyzicky pr├şs┼ą a pre─Ź├şta┼ą mera─Ź ka┼żd├Ż rok. Mana┼ż├ęr je preto spokojn├Ż ├║─Źtova┼ą ─Ćal┼íie poplatky generovan├ę odmietnut├şm pripojen├ęho mera─Źa.

ÔÇ×Z├íkazn├şk, ktor├Ż odmietol in┼ítal├íciu komunika─Źn├ęho mera─Źa, nem├┤┼że tvrdi┼ą, ┼że m├í prospech z coln├Żch v├ŻhodÔÇť uzatv├íra ministerstvo ekologickej a inkluz├şvnej transform├ície. Hovor├şme v├ím viac o Linky ─Źo najsk├┤r. Medzit├Żm nev├íhajte a vyjadrite svoj n├ízor v koment├íroch ni┼ż┼íie.

zdroj: NextInpact