Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

LG G8X ThinQ pon├║ka vylep┼íen├ę du├ílne zobrazovanie a inteligentnej┼íie multitasking

Spolo─Źnos┼ą LG sa nevzdala na telef├│noch s dvoma obrazovkami, ale tie┼ż nie je pripraven├í prekro─Źi┼ą problematick├ę vody, ktor├ę sp├┤sobili pracku zariaden├ş Android od spolo─Źnost├ş Samsung a Huawei. Namiesto toho m├í na IFA 2019 najnov┼íiu verziu svojho pr├şslu┼íenstva LG Dual Screen a spolupracuje s nov├Żm LG G8X ThinQ.

Origin├ílne pr├şslu┼íenstvo s dvoma obrazovkami bolo vydan├ę spolu s V50 ThinQ ako sp├┤sob, ako do s├║boru prida┼ą druh├║ dotykov├║ obrazovku. Zasiahne ako krabica so z├ívesom, ktor├Ż sa d├í otvori┼ą, aby odhalil druh├Ż panel. Druh├í du├ílna obrazovka novej gener├ície pou┼ż├şva rovnak├Ż pr├şstup.

Spolo─Źnos┼ą LG argumentuje t├Żm, ┼że smartphony v├Żkonn├Żch pou┼ż├şvate─żov by mali odzrkad─żova┼ą ich pracovn├║ plochu, na ktorej s├║ spolo─Źn├ę dve alebo viac obrazoviek. Z├írove┼ł v├Ą─Ź┼íie mobiln├ę telef├│ny spotreb├║vaj├║ podiel na trhu tabliet. Otvorte dvere zariadeniam, ktor├ę vstupuj├║ do tvarov├ęho faktora smartf├│nu, ale poskytuj├║ viac priestoru na obrazovke.

To je be┼żn├Ż n├ípad, ak ste o tom po─Źuli spolo─Źnosti Samsung alebo Huawei Galaxy Fold alebo zabi┼ą X-kr├ít smartphones Pred Av┼íak namiesto flexibilnej ─Źasti OLED si spolo─Źnos┼ą LG zvolila spo─żahlivej┼í├ş z├íves. To tie┼ż znamen├í, ┼że LG G8X ThinQ m├┤┼że h├ídza┼ą druh├║ obrazovku, ke─Ć ju nechcete nosi┼ą.

V porovnan├ş so star├Żm dizajnom dvojit├ęho displeja LG m├í tento nov├Ż dva primeran├ę panely. Ve─żkos┼ą LG G8X ThinQ a sekund├írny displej s├║ ve─żk├ę 6,4 palce ─Ź 6,2 palcov od predch├ídzaj├║cej sekund├írnej dotykovej obrazovky. Je tie┼ż o nie─Źo ─żah┼í├ş, 134 gramov v porovnan├ş so 136 gramami a tie┼ż trochu ten┼í├ş: 14,99 mm v porovnan├ş s 15,54 mm. A ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, spotreb├║va tie┼ż o 10 percent menej energie a prip├íja sa prostredn├şctvom USB namiesto pogo-pin.

Zauj├şmav├ę je, ┼że sekund├írny displej m├í z├írez, ale nie je kamera, ktor├í by ho vypl┼łovala. Spolo─Źnos┼ą LG uviedla, ┼że to bolo ved─żaj┼í├şm ├║─Źinkom jej rozhodnutia pou┼żi┼ą rovnak├Ż panel od toho ist├ęho dod├ívate─ża v doplnku s dvoma obrazovkami, ktor├Ż sa pou┼ż├şva v telef├│ne. T├Żmto sp├┤sobom by sa mala farba a jas zhodova┼ą.

LG G8X ThinQ pon├║ka vylep┼íen├ę du├ílne zobrazovanie a inteligentnej┼íie multitasking 2

Medzit├Żm pon├║ka predn├í obrazovka uk├í┼żku 2,1 palce prich├ídzaj├║cich hovorov, spr├ív, ─Źasu a d├ítumu, stavu bat├ęrie a ─Ćal┼í├şch metr├şk. Nakoniec ─Ćal┼íou v├Żznamnou zmenou hardv├ęru je to, ┼że du├ílny displej u┼ż nem├í ┼ítyri prednastaven├ę uhly, ktor├ę sa m├┤┼żu medzi nimi otv├íra┼ą – namiesto toho m├┤┼żete vo─żne upravova┼ą uhol a zobrazenie prenosn├ęho po─Ź├şta─Źa. Spolo─Źnos┼ą LG to naz├Żva ÔÇ×360 Freestop HingeÔÇť.

Pre─Źo chcete t├║to sekund├írnu obrazovku na prvom mieste? To sa scvrk├íva na multitasking, nie─Źo, ─Źo LG povedal, bolo tie┼ż vylep┼íen├ę na LG G8X ThinQ. Teraz existuj├║ n├ístroje na okam┼żit├ę sn├şmanie obrazovky, ktor├ę u─żah─Źuj├║ v├Żmenu inform├íci├ş na obrazovke a pr├şstup z kl├ívesnice. Na obrazovke m├┤┼żete ma┼ą s├║─Źasne dve r├┤zne aplik├ície, alebo v├Żrobca aplik├ície bude m├┤c┼ą pou┼żi┼ą s├║pravu LG SDK na vytvorenie dvoch pou┼ż├şvate─żsk├Żch rozhran├ş jednej aplik├ície pomocou oboch panelov. Pr├şkladom je vlastn├í gal├ęria aplik├ície spolo─Źnosti LG, ktor├í dok├í┼że s├║─Źasne zobrazi┼ą miniat├║ry a cel├ę obr├ízky.

LG G8X ThinQ pon├║ka vylep┼íen├ę du├ílne zobrazovanie a inteligentnej┼íie multitasking 3

Webov├Ż prehliada─Ź bol tie┼ż aktualizovan├Ż a kl├ívesnica na obrazovke teraz lep┼íie vyu┼ż├şva mobiln├║ obrazovku, ke─Ć je oto─Źen├í o 90 stup┼łov. Je mo┼żn├ę nakonfigurova┼ą "Moje vybran├ę aplik├ície", ktor├ę sa automaticky na─Ź├ştaj├║ pri otvoren├ş krytu, napr├şklad v├í┼í kalend├ír alebo spr├ívu, a existuje ┼ípeci├ílne rozhranie gamepad na ovl├ídanie hry. Pomocou aplik├ície na ├║pravu fotoapar├ítu m├┤┼żete zmeni┼ą du├ílnu obrazovku pribli┼żne o 360 stup┼łov a zobrazi┼ą uk├í┼żku toho, ─Źo urobili na druhej strane.

Pokia─ż ide o zvy┼íok telef├│nov, bez oh─żadu na to, ─Źo by jeho n├ízov mohol nazna─Źova┼ą, LG G8X ThinQ berie tam, kde vych├ídza LG V10 ThinQ. Obrazovka m├í rozl├ş┼íenie FHD + a LG pou┼ż├şva Qualcomm Snapdragon 855 so 6 GB RAM a 128 GB ├║lo┼żn├ęho priestoru. Z├şskate oby─Źajn├Ż 12-megapixlov├Ż fotoapar├ít s OIS a super ┼íirokouhl├Ż fotoapar├ít 13-megapixlov├Ż fotoapar├ít na zadnej strane a 32-megapixlov├Ż fotoapar├ít. K dispoz├şcii je bezdr├┤tov├ę nab├şjanie bat├ęri├ş 4.000 mAh, sn├şma─Ź odtla─Źkov prstov na obrazovke, slot microSD, Quad DAC Hi-Fi 32-bit, konektor pre sl├║chadl├í 3,5 mm a IP68 odoln├Ż vo─Źi vode a prachu.

LG G8X ThinQ pon├║ka vylep┼íen├ę du├ílne zobrazovanie a inteligentnej┼íie multitasking 4

Medzit├Żm m├í du├ílna obrazovka LG rovnak├║ obrazovku. 20,340 x 10,80 a nab├şjanie prostredn├şctvom USB. Vonkaj┼í├ş vzh─żad je monochromatick├Ż. Mobiln├ę telef├│ny a sekund├írne displeje spolu v├í┼żia 326 gramov.

Existuje trh s viacer├Żmi zobrazovac├şmi zariadeniami? Toto bude, samozrejme, st├íle ┼ípeci├ílny segment a drah├ę z├íhyby ako op├Ątovn├ę spustenie. Galaxy Fold T├║to rovnov├íhu to nijako nezmen├ş. Uvid├şme, ako popul├írny s├║ LG G8X ThinQ a spolo─Źn├şk LG Dual Screen, ke─Ć s├║ v predaji v ┼ítvrtom ┼ítvr┼ąroku 2019. Ceny a dostupnos┼ą v USA. UU. Zatia─ż neboli ohl├ísen├ę alebo ak oper├ítor pred├í tieto dve ─Źasti osobitne. alebo umiestnite telef├│n a pr├şslu┼íenstvo sekund├írneho displeja do jedn├ęho.