Leviton Decora Inteligentn├ę Wi-Fi hodnotenie 4- Regul├ítor ot├í─Źok ventil├ítora: Nevy┼żaduje sa ┼żiadny n├íboj

Odpor├║─Źal som zvoli┼ą si jeden inteligentn├Ż dom├íci ekosyst├ęm a dr┼ża┼ą sa ho. Za─Źnite s Z-Wave, Zigbee, Lutron alebo Wi-Fi, aby ste mohli ovl├ída┼ą osvetlenie a zosta┼ą s touto platformou pri v├Żbere inteligentn├ęho termostatu, ovl├ída─Źa gar├í┼żov├Żch br├ín, hydroizola─Źn├ęho senzora alebo ─Źoko─żvek, ─Źo chcete. ─îasy sa zmenili, tak┼że rada nie je tak platn├í ako predt├Żm. Inteligentn├Ż dom Dubbles to mo┼żno bude chcie┼ą nasledova┼ą, ale nad┼íenci si rad┼íej k├║pia najlep┼íie zariadenie v konkr├ętnej kateg├│rii bez oh─żadu na protokol. Rovnako ako Leviton Decora, Smart Voice Dimmer r├íd Amazon Alexa, nemysl├şm si, ┼że konzola ventil├ítora 4 R├Żchlosti Leviton Decora Smart Wi-Fi s├║ najlep┼íie na trhu.

Produkt Leviton nie je zl├Ż Vo─żba akejko─żvek ┼ík├íly spo─Ź├şva v tom, ┼że inteligentn├ę riadenie r├Żchlosti ventil├ítora Lutron Cas├ęta je lep┼íie – aj ke─Ć je to drah┼íie, ak e┼íte nem├íte most Lutron Casita. Najlep┼í├şm d├┤vodom na pou┼żitie jednej inteligentnej dom├ícej platformy je to, ┼że sa nezaober├íte viacer├Żmi aplik├íciami na kontrolu v┼íetk├ęho. Ale ako inteligentn├ę reproduktory ako Amazon Echo a Domovsk├í str├ínka Google sa dostali do popredia, a to u┼ż nie je v├í┼żny probl├ęm.

Po nastaven├ş nov├ęho inteligentn├ęho dom├íceho zariadenia a jeho pripojen├ş k digit├ílnemu asistentovi pod─ża v├í┼ího v├Żberu to nerobte Potreba Zaobera┼ą sa aplik├íciou ka┼żdej rastliny. Pomocou softv├ęru inteligentn├Żch reproduktorov m├┤┼żete robi┼ą takmer v┼íetko, vr├ítane prepojenia zariaden├ş z kontrastn├Żch ekosyst├ęmov, tak┼że v┼íetko je mo┼żn├ę ovl├ída┼ą pomocou hlasov├Żch povelov.

Alexa sa nestar├í, ┼że m├ím nain┼ítalovan├Ż radi─Ź r├Żchlosti Wi-Fi ventil├ítora ved─ża Z-Wave Dimmer spolo─Źnosti.

─îo ak nechcete ma┼ą doma inteligentn├Ż reproduktor? Potom ste v├┤─ża Rad┼íej sa dr┼żte jedn├ęho ekosyst├ęmu. A ak tie┼ż nechcete pracova┼ą s inteligentn├Żm dom├ícim uzlom, najlep┼íou mo┼żnos┼ąou s├║ inteligentn├ę dom├íce zariadenia, ktor├ę pracuj├║ priamo cez Wi-Fi – rovnako ako v┼íetko v zostave Smartra Wi-Fi spolo─Źnosti Leviton v ponuke Decora. Po─Ćme sa ponori┼ą do ovl├ída─Źa ventil├ítora 4 R├Żchlosti Decora Smart Wi-Fi na pos├║denie jeho v├Żhod a nev├Żhod.

Zbierka a funkcie dizajnu

Najzrete─żnej┼íou vlastnos┼ąou, ktor├í odli┼íuje konzolu ventil├ítora Leviton od Lutrona je, ┼że nevy┼żaduje rozbo─Źova─Ź alebo most. Prip├íja sa priamo k va┼íej sieti Wi-Fi bu─Ć vo frekven─Źn├Żch p├ísmach 2,4 alebo 5 Giga Hz. V z├ívislosti od siete Wi-Fi m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że budete vystaven├ş probl├ęmom s dosahom, ale nemal by to by┼ą probl├ęm, ak pou┼ż├şvate nov┼í├ş smerova─Ź, najm├Ą ak ide o prekr├Żvaj├║ci sa model siete.

─Äal┼í├şm z├ísadn├Żm rozdielom s├║ ovl├ídacie prvky na samotnom zariaden├ş. Preto┼że ovl├ída─Ź ventil├ítora Lutron m├í p├Ą┼ą tla─Źidiel na ovl├ídanie a zap├şnanie a vyp├şnanie prehr├ívania, r├Żchlos┼ą ventil├ítora hore a dole a stredn├ę tla─Źidlo si zapam├Ąt├í nastavenie ÔÇ×uprednost┼łovan├ęÔÇť, zariadenie Leviton m├í jedno priestrann├ę tla─Źidlo na zapnutie a vypnutie ventil├ítora a ─Ćal┼íie ─Źip – rocker rocker napravo od neho na nastavenie r├Żchlosti Ventil├ítor. P├í─Źi sa mi, ┼że z├íkladn├Ż vahadlo poskytuje jasn├ę vizu├ílne potvrdenie o tom, ─Źi je sp├şna─Ź zapnut├Ż alebo vypnut├Ż (tie, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ produkty Z-Wave od spolo─Źnosti Leviton, ÔÇ×neklopiaÔÇť). Ale r├Żchlos┼ą regul├ítora r├Żchlosti sp├┤sobuje, ┼że je trochu nepr├şjemn├ę stla─Źi┼ą. Tu v┼íak op├Ą┼ą ide o vylep┼íenie oproti ovl├ída─Źu ventil├ítora Z-Wave od spolo─Źnosti Leviton, ktor├Ż je orientovan├Ż horizont├ílne nad zapnut├Żm / vypnut├Żm p├ídlom.

Na rozdiel od Lutrona Leviton neposkytuje volite─żn├Ż bezdr├┤tov├Ż ovl├ída─Ź, ktor├Ż m├┤┼żete nosi┼ą so sebou (alebo ho pripevni┼ą na stenu na inom mieste). Dia─żkov├ę ovl├ída─Źe Pico Lutron nie s├║ lacn├ę, model ovl├ídania ventil├ítora stoj├ş 30 dol├írov.

Skupina LED svetiel na ─żavej strane regul├ítora r├Żchlosti ventil├ítora poskytuje vizu├ílnu sp├Ątn├║ v├Ązbu.

St─║pec ┼ítyroch LED svetiel na ─żavej strane svetla konzoly poskytuje vizu├ílnu indik├íciu r├Żchlosti ventil├ítora. Ke─Ć je ventil├ítor vypnut├Ż, rozsvieti sa kontrolka LED pod prep├şna─Źom zapnut├ę / vypnut├ę, ─Źo v├ím pom├┤┼że lokalizova┼ą ho v tme. M├┤┼żete sa tie┼ż rozhodn├║┼ą vypn├║┼ą alebo rozsvieti┼ą LED, len ke─Ć je sp├şna─Ź zapnut├Ż. Aj ke─Ć zariadenie Leviton nem├í preferovan├ę nastavenie, m├┤┼że by┼ą naprogramovan├ę na spustenie ventil├ítora pri akejko─żvek r├Żchlosti, ke─Ć bolo naposledy vypnut├ę.

Moja aplik├ícia na leviton pre nastavenie radi─Źa ventil├ítora

Moja aplik├ícia Leviton v├ím poskytuje skvel├║ kontrolu nad ovl├ída─Źom ventil├ítora.

Rovnako ako v pr├şpade hybridn├Żch sl├║chadiel / zoslabovania v├ím aplik├ícia Leviton umo┼ż┼łuje upravova┼ą mnoh├ę nastavenia radi─Źa ventil├ítora. Z├ísobn├şk indik├ítorov r├Żchlosti m├┤┼żete naprogramova┼ą tak, aby zostal v prev├ídzke napr├şklad 1 a┼ż 25 sek├║nd po zmene, alebo aby nepretr┼żite fungoval. M├┤┼żete naprogramova┼ą ventil├ítor tak, aby sa automaticky vypol po ur─Źitom ─Źasovom obdob├ş, v rozsahu od jednej min├║ty do 12 hod├şn, a m├┤┼żete nastavi┼ą minim├ílnu a maxim├ílnu predvolen├║ r├Żchlos┼ą (napr├şklad minim├ílnu alebo maxim├ílnu predvolen├║ r├Żchlos┼ą m├┤┼żete nastavi┼ą na stredn├║).

M├┤┼żete tie┼ż zoskupi┼ą v┼íetky zariadenia Decora Smart Wi-Fi do miestnost├ş, aby ste ich mohli ─żahko spravova┼ą, tak┼że m├┤┼żete vytvori┼ą pravidl├í (ÔÇ×─ŹinnostiÔÇť v Leviton) na s├║─Źasn├ę ovl├ídanie v┼íetk├Żch zariaden├ş v tejto miestnosti.

Ktor├ęko─żvek zo zariaden├ş Leviton Decora Smart Wi-Fi je mo┼żn├ę naprogramova┼ą tak, aby fungovalo pod─ża pl├ínu, ─Źo m├┤┼że by┼ą ve─żmi u┼żito─Źn├ę, ak je ventil├ítor nain┼ítalovan├Ż v miestnosti s vysokou teplotou v ur─Źitom ─Źase d┼ła. M├┤┼żete tie┼ż napl├ínova┼ą, aby sa ventil├ítor zap├şnal pri v├Żchode a vyp├şnan├ş pri z├ípade slnka (alebo dokonca nieko─żko min├║t pred alebo po t├Żchto udalostiach).

Podporuje sa aj IFTTT, ─Źo znamen├í, ┼że m├┤┼żete pripoji┼ą ventil├ítor k inteligentn├ęmu termostatu, tak┼że sa ventil├ítor automaticky zapne, ke─Ć sa vzduch zahreje. Hlasov├ę povely s├║ v┼íak s v├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou ovl├ídac├şm mechanizmom, ktor├Ż bude v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş pou┼ż├şva┼ą s pripojen├Żm stropn├Żm ventil├ítorom. Z tohto d├┤vodu v┼íetko v rade Smart Wi-Fi spolo─Źnosti Decora podporuje obe mo┼żnosti Amazon Alexa a Google Assistant,

Nain┼ítalujte ovl├ída─Ź ventil├ítora Decora Smart Wi-Fi

Ako je be┼żn├ę v pr├şpade inteligentn├Żch ovl├ídac├şch prvkov osvetlenia Leviton, riadiaca jednotka ventil├ítora Decora Smart Wi-Fi sa spolieha na neutr├ílny vodi─Ź v prepojovacej skrinke. Ak je ventil├ítor v trojn├ísobnom alebo ┼ítvorn├ísobnom obvode, budete potrebova┼ą jeden alebo viac sprievodn├Żch sp├şna─Źov (model Leviton DD00R, ka┼żd├Ż 20 dol├írov). Leviton pou┼ż├şva namiesto zadn├Żch bodcov dr├┤ty a matice z dr├┤tu a preto┼że ovl├ída─Ź ventil├ítora m├┤┼że by┼ą hlb┼í├ş ako ─Źoko─żvek, ─Źo vymie┼łate, m├┤┼że sa vyskytn├║┼ą probl├ęm s vypch├ívan├şm v┼íetk├ęho v pr├şpade, najm├Ą ak existuj├║ susedn├ę sp├şna─Źe. S t├Żmto probl├ęmom som sa nestretol, hoci som ho in┼ítaloval ved─ża jedn├ęho z najsilnej┼í├şch stmieva─Źov Z-vlny Leviton.

Leviton ovl├ída─Źa profilov├ęho ventil├ítora

Inteligentn├Ż ovl├ída─Ź Wi-Fi ventil├ítora Leviton Decora 4- R├Żchlos┼ą je silnej┼íia ako be┼żn├Ż k─ż├║─Ź, ─Źo m├┤┼że by┼ą probl├ęm, ak ho in┼ítalujete do plytkej ┼íkatule.

Produkty Wi-Fi spolo─Źnosti Leviton od spolo─Źnosti Decorit Smart Wi-Fi sa dod├ívaj├║ s dvojdielnymi kryc├şmi panelmi (kovov├í podlo┼żka, ktor├í sa pripev┼łuje k J-boxu a polykarbon├ítov├Ż kryt, ktor├Ż je k nej pripevnen├Ż, zakr├Żva hlavy). Nemohol som ho pou┼żi┼ą, aj ke─Ć som nain┼ítaloval ovl├ída─Ź ventil├ítora do dvojgangov├ęho boxu a Leviton so zariaden├şm poskytuje iba jednor├ízov├ę kryty gangov. Ak sa v├ím p├í─Źi vzh─żad a potrebujete viac ako jednu paletu z jednej sady, Leviton ich pred├íva samostatne s a┼ż ┼íiestimi konfigur├íciami gangsterov (pozrite si ÔÇ×Decora Plus Screwless WallplateÔÇť). Jeho ovl├ídacie prvky nie s├║ dod├ívan├ę so ┼żiadnymi – bez skrutiek alebo inak.

Po pripojen├ş ovl├ída─Źa ventil├ítora pomocou aplik├ície My Leviton vytvor├şte pripojenie Bluetooth k zariadeniu. Posledn├Żm krokom je prenos kontroly do dom├ícej siete Wi-Fi. Ak h─żad├íte inteligentn├ę dom├íce spotrebi─Źe kompatibiln├ę so syst├ęmom HomeKit, spolo─Źnos┼ą Leviton m├í samostatn├║ produktov├║ radu Wi-Fi, ale v s├║─Źasnosti neobsahuje ovl├ída─Ź ventil├ítora a toto zariadenie nie je kompatibiln├ę s programom HomeKit.

Ovládacie káble ventilátora Leviton

Uistite sa, ┼że v rozvodnej skrinke je neutr├ílny vodi─Ź, ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą radi─Ź Wi-Fi ventil├ítora Leviton. Bez nej to nebude fungova┼ą. ┼Żlt├Ż dr├┤t s ─Źervenou stuhou je pojazdn├Ż dr├┤t. Pripoj├şte ho iba vtedy, ak je ventil├ítor v trojitom okruhu.

minimum

Ak nikdy nereagujete s fyzick├Żmi ovl├ídac├şmi prvkami na ovl├ída─Źi ventil├ítora Decora Smart Wi-Fi 4- Tla─Źidlo od spolo─Źnosti Leviton a na jej ovl├ídanie ste pou┼żili iba aplik├íciu Leviton alebo digit├ílneho asistenta, je rovnako dobr├í ako Lutronova inteligentn├í kontrola r├Żchlosti ventil├ítora v Casroni. Dizajn n├ístennej konzoly Lutron je ru┼ínej┼í├ş, ale aj u┼żito─Źnej┼í├ş. A ak chcete prida┼ą ovl├ídanie ventil├ítora na in├║ stenu, na ktor├║ nie je v s├║─Źasnej dobe vybaven├ę, zariadenie Pico Remote od Lutrona to u─żah─Źuje.

Na druh├║ stranu, konzola Leviton nevy┼żaduje Wi-Fi most a spolo─Źnos┼ą m├í ve─żmi dobr├║ aplik├íciu na ovl├ídanie svojich inteligentn├Żch dom├ícich zariaden├ş a programovanie. A ak t├║┼żite po konzistencii a u┼ż si k├║pite inteligentn├ę ovl├ídacie prvky inteligentn├ęho osvetlenia Leviton Smart Wi-Fi, pri in┼ítal├ícii ovl├ída─Źa ventil├ítora za┼żijete ve─żmi ploch├║ krivku u─Źenia.

Pozn├ímka: Ke─Ć nie─Źo zak├║pite po kliknut├ş na odkazy v na┼íich ─Źl├ínkoch, m├┤┼żeme z├şska┼ą mal├║ prov├şziu. ─Äal┼íie podrobnosti n├íjdete v na┼íich pravidl├ích pre odkazy.