Lepšie ako ľudské oko! Samsung chce uviesť na trh fotoaparát, ktorý…

Samsung uvedie na trh 600-megapixelový fotoaparát pre mobilné telefóny

Smartfóny ako Google Pixel alebo iPhone v posledných rokoch ukázali, že s málo megapixelmi a množstvom softvérovej práce sa dá dosiahnuť výnimočná fotografická kvalita. Máme však aj prípad Xiaomi Mi Note 10, ktorý so 108 MP päťnásobným fotoaparátom má tiež pôsobivú fotografickú kvalitu. evidentne nielen MP je vynikajúci fotoaparát, ale aj konfiguráciu senzorov a softvéru.

Ale napriek tomu, práve megapixely dokážu upútať pozornosť používateľov. Z tohto dôvodu spoločnosť Samsung (jeden z hlavných výrobcov snímačov pre mobilné fotoaparáty) oznámila, že bude pokračovať v uvádzaní snímačov fotoaparátov s väčším počtom MP. Juhokórejská spoločnosť doteraz uviedla na trh 48 MP, 64 MP a 108 MP snímače a po tomto trende dúfajú, že v budúcnosti uvedie na trh 600 MP snímač.

Samsung sa pokúsi dosiahnuť 600 MP vo svojich budúcich snímačoch fotoaparátu

fotoaparáty série samsung galaxy s20

V snahe prekročiť rozlíšenie ľudského oka, ktoré je podľa spoločnosti 500 MP, Samsung oznámil, že dúfa, že v ďalekej budúcnosti uvedie na trh 600 MP kamerový snímač. Samozrejme, zatiaľ, spoločnosť nemá žiadne plány, dokonca ani zavedený projekt, na vývoj takéhoto kamerového snímača. Týmto oznámením chcela spoločnosť Samsung jednoducho objasniť svoje najvyššie ambície týkajúce sa vývoja snímačov fotoaparátov a že jej záväzok k väčšiemu počtu megapixelov bude pokračovať mnoho rokov.

Spoločnosť uznáva, že jej kamerové senzory sa primárne používajú v priemysle smartfónov, ale ako potenciálne budúce prípady použitia poukazuje aj na autonómne vozidlá, drony a zariadenia internetu vecí. Zameriavajú sa aj na UV a infračervené kamerové senzory na použitie v oblasti medicíny a poľnohospodárstva. preto Nie je ani 100% isté, že budúci 600-megapixelový snímač fotoaparátu Samsung je určený pre mobilné telefóny, aj keď možno je to preto, že ide o najziskovejší sektor pre tento typ senzorov. Uvidí sa, či je to technicky možné…

V súčasnosti bude spoločnosť Samsung v priebehu rokov pokračovať v zavádzaní snímačov fotoaparátov s vyšším rozlíšením, dúfajúc, že ​​jedného dňa dosiahne cieľ 600 MP. Juhokórejská značka Zatiaľ neoznámila, koľko MP bude mať jej nový snímač fotoaparátu, no očakáva sa, že v roku 2020 príde na trh mobilný telefón so 192 MP fotoaparátom. Takže to by mohol byť ďalší skvelý snímač fotoaparátu Samsung.

Zdroj | Android Authority