Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 1

Yoga C940 je vlajkovou loďou spoločnosti Lenovo v kategórii tenký a ľahký. Je navrhnutý tak, aby zvládal všetky multimediálne a dokonca aj kreatívne pracovné zaťaženia. Je vybavený najnovšími procesormi Intel Core i5 a Core i7 a je konfigurovateľný pre výdrž batérie alebo kvalitu zobrazenia v špičkovej kvalite podľa potreby.

Prejdeme technické a praktické aspekty tohto notebooku vyzbrojené výkonom, kvalitou displeja a údajmi o výdrži batérie.

Špecifikácie Hlavné prvky a konfigurácia podľa testovania.

Naša testovacia jednotka je vybavená procesorom Intel Core i7-1065G7 procesor a 4K UHD displej. Čísla referenčných hodnôt tieto informácie znova jasne ukážu, že existuje ďalšia možnosť CPU vo forme procesora Intel Core i5-1035G4.

Pamäťová jednotka je a 477 GB Intel Optane SSDa existujú aj varianty od iných výrobcov ako Intel, preto nezabudnite, keď spomíname čísla rýchlosti ukladacieho priestoru.

Konfigurácia bola testovaná.

  • Lenovo Yoga C940, model 14IIL
  • Core i7-1065G7
  • 16 GB RAM
  • Intel Optane 477GBSSD (k dispozícii 475 GB)

Možnosti konfigurácie pre tento prenosný počítač sú jednoduché, procesor Core i5 ponúka o niečo lepší výkon za cenu a procesor Core i7 (+ 150 USD) umožňuje maximálny výkon. Obaja majú 4 Cores a 8 Vlákna, ale maximálna frekvencia a veľkosť vyrovnávacej pamäte sa budú líšiť.

Lenovo Yoga C940 Špecifikácie
zobraziť14 ″ (13.9″) IPS LCD, FHD / 1080p alebo UHD / 4K
závažia1350 g (47,6oz)
batérie60 Wh, rýchle nabíjanie
Možnosti procesoraIntel Core i5-1035G4
Intel Core i7-1065G7
Možnosti pamäte RAM8gigabajt / 12 GB / 16 GB
Možnosti ukladania256gigabajt / 512GB / 1 TB / 2 TB
Vyvolávacia cena1099,99 USD (i5)
1199,99 USD (i7)

Aj keď sme videli technické dokumenty, ktoré ukazujú možnosť 12 GB pamäte RAM, online konfigurátor Lenovo má iba toľko 8 GB alebo 16 GB (+ 70 USD). Pamäť je spájkovaná a používateľ ju po kúpe nemôže odstrániť / vymeniť.

Pre väčšinu používateľov odporúčame radšej radšej 16 GB aktualizáciu RAM ako aktualizáciu 150 USD. Samozrejme, ak si môžete dovoliť oboje, choďte na to.

Možnosti úložného priestoru SSD pokrývajú širokú škálu prípadov použitia s rôznymi kapacitami: 256 GB / 512 GB (+ 25 USD) / 1 TB (+125) a 2 TB (+ 325 $). 512 GB sa javí obzvlášť atraktívne pre väčšinu ľudí, pretože získate ďalších 256 GB SSD za takmer cenu pamäťových kariet.

Priemyselný dizajn

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 2

Priemyselný dizajn Lenovo Yoga C940 je vývojom minuloročného nového dizajnu Yoga C930 a vyznačuje sa extrémne pevným hliníkovým podvozkom, ktorý mu dodáva neuveriteľne robustný a prémiový dojem, ktorý je v tejto kategórii nevyhnutnosťou.

Jóga C940 je o niečo menšia šírka (320 oproti 322 mm) a dĺžka (215).6 v porovnaní s jogou C930, ale je o niečo hrubšia (15 mm).7 vs 15,3 mm). Ak stohujete oba počítače, rozdiel je veľmi viditeľný.

„NEDOSTATOČNE PRESKÚMANÉ + PREMIUM“

Vďaka vylepšeniu veľkosti získava počítač Lenovo Yoga C940 viac bodov v našom internom systéme hodnotenia dizajnu, napríklad vďaka mierne vyššiemu počtu batérií / kubických palcov. Dokonca aj hmotnosť bola o 10g ľahšia, ale pochybujeme, že to dokážete povedať.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 3

Klávesnica a trackpad

Klávesnica Lenovo Yoga C940 obsahuje veľké klávesy, ktoré majú trochu „drzý“ pocit. Nie je to ako mechanická klávesnica, ale akcia je svieža a veľmi príjemná. Tiež sa celkom líši od plynulejšej a tichšej série ThinkPad.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 4

Klávesy nie sú zakrivené ako na klávesniciach ThinkPad, ale zdá sa, že povrch má tiež vrstvu, ktorá zabraňuje hromadeniu mastnoty, takže počas písania sa vždy cíti suchá a čistá.

Táto klávesnica je podsvietená monochromatickým svetlom, čo je veľmi užitočné pri slabom osvetlení. Ak ste zvedaví, podsvietenie má 2 úrovne jasu,

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 5

Trackpad je dosť veľký (~ 11.3 štvorcový palec), ale na trhu sme videli ešte väčšie trackpady, a to aj na novom počítači Dell XPS 13, ktorý bol uvedený na trh CES 2020.

Je naozaj na vás, aby ste sa rozhodli, či by bol lepší trackpad väčší. Rovnako ako akékoľvek iné dotykové rozhranie, aj veľkosť trackpadu vo vzťahu k gestám je dôležitá.

Na prenosných počítačoch väčšina ľudí používa pohyby posúvania, stlačovania a priblíženia a nevyžaduje veľký povrch trackpadu. Pokročilejšie použitie vyžaduje až štyri prsty a kruhové gestá majú tendenciu byť pohodlnejšie s väčším povrchom. Skontrolovať Windows 10 gest,

Myslíme si, že pri zvyšovaní trackpadu sa stále zvyšuje návratnosť, ale na druhej strane nie je nevýhodou, že bude mať obrovskú okrem nákladov.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 6

Pre väčšiu bezpečnosť je v dolnej pravej časti klávesnice k dispozícii snímač odtlačkov prstov. Nové biometrické funkcie, ako sú snímače odtlačkov prstov alebo infračervené kamery, vám umožňujú používať veľmi dlhé a bezpečné heslá bez toho, aby ste ich museli pravidelne zadávať. Výsledkom je, že počítač môžete nastaviť častejšie na zamykanie, čo zvyšuje bezpečnosť.

Aktívne pero

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 7

Jóga C940 prichádza s Lenovo Active Pen, ktorý je úhľadne uložený v zadnej časti zadnej časti prenosného počítača.

Schopnosť ukladať (a nabíjať ho) vo vnútri prenosného počítača znamená, že je menej pravdepodobné, že ho stratíte, a zároveň viete, že bude vždy nabitá.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 8

Jedinou nevýhodou vnútorného ukladania pera je to, že pero je užšie a menej pohodlné ako externé elektronické perá, ale pokiaľ ho nepoužívate na skicovanie, pero je dostatočne pohodlné na zaznamenávanie poznámok a na iné krátkodobé aktivity.

Návrhári si pravdepodobne budú chcieť kúpiť pohodlnejšie pero a spoločnosť Lenovo ich má veľa. Skontrolujte kompatibilitu.

porty

Všetky porty sú umiestnené na ľavej strane prenosného počítača a obsahujú užitočnú minimálnu skupinu ľudí, ktorú potrebujú:

  • 2x USB Type-C, Thunderbolt 3 (jeden má dodávku energie)
  • 1x USB typ A, 3,1 Gen2
  • 1x 30,5 mm zvuk

Niektorí ľudia sa môžu sťažovať, že je to „príliš málo“, ale v tejto tenkej a ľahkej kategórii nie je neobvyklé vidieť notebooky s iba niekoľkými portami USB-C, čo podľa nášho názoru je, keď sa veci dostanú naozaj tesný.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 9

S jedným portom USB-A plnej veľkosti je možné v kancelárii používať jednoduché veci, ako sú USB kľúče, staršia klávesnica / myš a väčšina káblov. Ak potrebujete adaptér USB-A na USB-C, jedného dňa ho * zabudnete alebo stratíte.

blesk 3 (TB3) umožňuje jednokáblové pripojenie displeja Data and Power na 4K displeje, ultrarýchle externé úložisko, dokovanie viacerých portov, externé GPU a napájanie. A keďže máte dva porty TB3, ste dobre pokrytí, pokiaľ ide o možnosti výkonu USB-C a možnosti pripojenia.

Zvuk / audio

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 10

Zvukový systém Lenovo Yoga C940 je príkladný. Je postavený na výkonnom zvukovom paneli Dolby Atmos (dlhý 240 mm), ktorý sa nachádza hneď pod obrazovkou.

Vo vnútri je niekoľko reproduktorov, ktoré pokrývajú rôzne zvukové frekvencie, a je umiestnená a dokonale orientovaná tak, aby vydávala zvuk smerom k užívateľovi s minimálnymi stratami energie.

Iné prenosné počítače môžu zvuk vypaľovať a spoliehať sa na stôl, ktorý ho odráža, a môžu mať zvuk vychádzajúci nabok alebo priamo nahor. Je to pravdepodobne najznámejší dizajn reproduktora pre laptop.

„EXEMPLÁRNY ZVUKOVÝ SYSTÉM, PRAVDEPODOBNEJŠIE NAJNIŽŠIE DIZAJNOVÉ NÁVRHOVÉ REPRODUKTORY“

Keď otočíte obrazovku o 360 stupňov okolo rôznych pozícií, výstup reproduktora zostane bez prekážok a schopný vydávať výkonný zvuk.

Displej Yoga C940: možnosti UHD 4K a 1080p

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 11

Výškový rám displeja Yoga C940 sa výrazne znížil na výšku (34 mm až 26 mm), a to je základný dôvod, prečo je model C940 kompaktný v jadre WxH ako v minulom roku C930. Z vizuálneho hľadiska je to veľký rozdiel, ktorý dáva obrazovke modernejší vzhľad, keď sa dostávame bližšie k dizajnu „na celú obrazovku“.

Horné a bočné rámy sú tiež trochu tenšie, ale o menej ako 1 mm, takže to nie je príliš viditeľné vizuálne. Je však technicky náročné ďalej ich znižovať bez použitia technológií, ako je OLED, v závislosti od toho, odkiaľ pochádza podsvietenie (pravdepodobne nižšie).

„PRÁVNY KANDIDÁT NA KREATÍVNU PRÁCI“

Skutočná realitná obrazovka je samozrejme rovnaká ako pri 14 “(13.9”Skutočne) veľkosť displeja so 16:9 pomer strán.

Naša jednotka má displej 4K UHD (3840 x 2160), ktorý má vyšší jas a celkovú kvalitu obrazu.

Jas sme zmerali na 550 NIT (stred), o 10% vyššia ako oficiálne špecifikácie, a farebná škála sRGB je 100%, Vďaka tomu je tým pravým kandidátom na tvorivú prácu. Existujú displeje, ktoré pokrývajú ešte väčšiu farebnú škálu, alebo ak chcete najlepšie displeje, skontrolujte, či nie sú OLED notebooky (Lenovo má pár): nebude to lepšie ako na notebooku.

Ak používate službu streamovania videa, ktorá podporuje Dolby Vision, môžete získať obsah HDR vyššej kvality, vďaka ktorému sú obrázky v životnom prostredí v extrémne kontrastných situáciách viac živé.

Webkamera

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 12

Webová kamera s rozlíšením 720p je zvýraznená „obráteným zárezom“ okolo nej, čo jej dodáva moderný, nervózny vzhľad. A hoci je jeho výkon priemerný a je v súlade s konkurenciou za túto cenu, má fyzickú uzávierku, ktorá blokuje objektív pri zaznamenávaní obrázkov.

Uzávierka je veľmi diskrétna a ťažko viditeľná, je však priamo nad objektívom fotoaparátu a veľmi ľahko sa dá zapnúť a vypnúť. Keď je VYPNUTÉ, objektív fotoaparátu je zakrytý červenou bodkou, čo znamená, že je zatvorený.

Jóga C940 rýchlosť / výkon systému

Keďže je vybavený procesorom Intel 10. generácie jadra, už vieme o vylepšenom výkone procesora a grafiky, ale pozrime sa, o koľko je lepší, a tiež o jemných rozdieloch medzi niekoľkými čipmi Intel 10. generácie.

Ak porovnáte výkon s jogou C930, rozdiel v každodenných úlohách, ako je kancelárska práca alebo používanie multimédií, je pomerne mierny.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 13Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 14Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 15

Grafický výkon je však neuveriteľne vyšší ako u jogy C930 6.25x vyššie skóre v teste 3DMark FireStrike. Aký obrovský rozdiel v jednej generácii.

"6.25X VYSOKÁ OBRAZ V TESTE 3DMARK FIRESTRIKE TEST “

Ak porovnáte výkon jadra i7-1065G7 Yoga C940 s niečím ako Core i7-10710U nájdený v niektorých konkurentoch, 10710U má o niečo lepší výkon procesora, zatiaľ čo model 1065G7 („G“ ako v grafike) je optimalizovaný pre grafiku.

V našich testoch 10710U tiež získalo vyššie skóre vo viacerých vláknach, čo je skvelé, ak robíte náročné výpočty CPU, napríklad kódovanie videa CPU. 1065G7 má vyšší výkon v jednom vlákne a to je dobré, pretože z toho môže profitovať každá jednotlivá aplikácia.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 16

Je zvláštne, že Lenovo C940 získala nižšie skóre v PCMark 8 Pracovný test, najmä z toho dôvodu, že rýchlosť zápisu 512 GB Intel Optane SSD bola nižšia ako 256 GB Samsung Mzvlv256hchp PCI-E NVMe spoločnosti Samsung pre daný konkrétny štandard.

Pretože spoločnosť Lenovo navrhla Yoga C940 ako multimediálny počítač, dáva zmysel klásť dôraz na grafiku, tvorivú prácu a zábavu.

Výdrž batérie jogy C940

Lenovo Yoga C940 má vynikajúcu kapacitu batérie 60 Wh, čo je viac ako veľa konkurentov, s ktorými sa často porovnáva.

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 17

Majte na pamäti, že testy batérie nikdy nie sú skutočne reprezentatívne pre použitie v reálnom svete, pretože nastavenia aplikácií, úlohy na pozadí, stav jasu a podmienky siete sa vždy líšia. Najdôležitejšou časťou výdrže batérie je pozrieť sa na kapacitu batérie (vo Wh) a celkovú základnú hodnotu napájania systému (teplotný návrhový bod CPU alebo TDP).

Váš výber displeja definuje vašu efektívnu výdrž batérie. Spracovanie množstva pixlov pomocou displeja UHD 4X vyžaduje viac energie. S možnosťou zobrazenia 1080p však môžete očakávať, že tento laptop vydrží oveľa dlhšie.

V našich testoch prenosný počítač udržiaval dosť ťažké a neustále používanie kancelárskych aplikácií a úloh pre štyri hodiny, čo je veľmi dobré s displejom 4K (jas 110 NITs).

To nás vedie k presvedčeniu, že možnosť zobrazenia 1080p by mohla priniesť až 5 hodín až 30 hodín skutočnej práce, ale tento scenár sme nedokázali otestovať.

Rýchlosť nabíjania batérie

V našich testoch sa batéria rýchlo doplňovala ~ 42 Wh na 60 mn poplatok, to je 70% poplatok za hodinu. Nie je to také rýchle, ako iné notebooky Lenovo, ktoré sme testovali, pretože niektoré môžu ísť na 48 Wh za 60 mil., Ale to sa tiež líši v závislosti od teploty, takže dôležitá je veľkosť.

Nabíjanie môže niekedy vyrovnať úplnú kapacitu a je veľmi dôležité pre každého, kto sa stará o výdrž batérie. Lenovo Yoga C940 má kapacitu aj rýchlosť nabíjania.

záver

Lenovo Yoga C940 Recenzia Ubergizmo 3

Lenovo Yoga C940 je navrhnutý ako multimediálna šelma pre spotrebiteľov, ktorí chcú luxusný prenosný počítač, ktorý má veľkú rovnováhu medzi veľkosťou displeja, hmotnosťou a výkonom.

Páči sa nám, ako spoločnosť Lenovo znížila stopu podvozku, a dúfame, že v budúcnosti sa dá urobiť ešte viac (trochu chamtivé, áno).

Ak hľadáte multimediálny dom v prémiovej tenkej a ľahkej kategórii, dôrazne odporúčame tento počítač.

Pre používateľov Kreatívy to môže byť tiež vzrušujúca voľba, vzhľadom na grafický výkon a až 2 TB úložných priestorov SSD. Ak však vaše aplikácie intenzívne používajú GPU, možno budete chcieť zvoliť diskrétnu GPU, ktorá by mala priniesť o niečo vyššiu rýchlosť.

Časté porovnania, o ktoré sa pýtame

Lenovo Yoga C940 vs. XPS 13: pri porovnateľnej cene a výkone ide väčšinou o návrh. C940 je o niečo väčší a je s ním pohodlnejšie pracovať, ale XPS 13 je podstatne kompaktnejší (~ 30%), ale nie proporcionálne o niečo ľahší (~ 10%) a má menej portov USB-C.

Lenovo Yoga C940 vs. Yoga C930: Jóga C930 je stále na trhu a môžete sa s ňou dohodnúť. Ak je vaša práca väčšinou zameraná na produktivitu kancelárií, čísla ukazujú, že existuje dôvod na kúpu modelu C930, ak dostanete primeranú cenu. Ak je však grafický výkon nevyhnutný, Yoga C940 má oveľa lepšiu grafiku za cenu.

Lenovo Yoga C940 vs. Spectre x360: Specter x360 môže byť tiež nakonfigurovaný s procesorom i7-1065G7, takže výkon systému je porovnateľný. Opäť sa to bude týkať dizajnu a osobných preferencií, pretože oba počítače sú veľmi konkurencieschopné. Chcete 13.9“Alebo 13.3”Zobraziť? Potrebujete, aby bol notebook čo najkompaktnejší? V skutočnosti sú modely X360 a XPS13 pravdepodobne podobné.

Lenovo Yoga C940 vs. MacBook Pro 13: ak ste ochotní použiť Windows alebo Mac OS, MacBook Pro 13 môže byť alternatívou. V súčasnosti MacBook Pro 13 používa staršiu verziu procesora, takže model C940 by mal jasnú výhodu v oblasti výpočtovej techniky a grafiky a mal lepšiu výpočtovú hodnotu aj za cenu. Pokiaľ ide o PC / Mac, je to buď otázka preferencií, alebo je potrebné použiť softvér Mac, ktorý nie je k dispozícii na PC.

Vyplnené. Prečítajte si viac o,,, a.