Lenovo: ThinkPad série L, T a X tiež s AMD Ryzen 4000 Pro

Spoločnosť Lenovo uviedla na trh nové generácie počítačov ThinkPads série L, T a X. Väčšina, ale nie všetky, bude tento rok predstavovať procesory 10. generácie procesorov Intel Core a AMD Ryzen 4000 Pro. Ak verzia spoločnosti Intel ponúka Thunderbolt 3 A Wi-Fi 6 , Tieto funkcie budú zachované vo verzii AMD.

Datasheety spoločnosti NDA spoločnosti Lenovo zatiaľ neposkytujú žiadne informácie o presných modeloch CPU, dokonca ani o tých, ktoré prevádzkujú triedu TDP (séria 15 W U alebo 45 W H), ani či už sú na Intel Ice a používajú Lake alebo Comet Lake doteraz.

Lenovo ThinkPad T14, T14s a T15

obraz 1 z 4

Podľa spoločnosti Lenovo „Najúspešnejšia séria ThinkPad všetkých čias„Bude k dispozícii v T14 a T14 s procesormi Intel 10. generácie a AMD Ryzen 4000 Pro (Renoir). Iba 15-palcový T15 bol pôvodne plánovaný ako model Intel. Všetky zariadenia ponúkajú displeje Thunderbolt 3 A Wi-Fi 6 LED LTE plus Super HD až do 500 cd / m2. Možnosť Ultra HD je však k dispozícii iba pre varianty Intel, to isté platí pre NFC.

obraz 1 z 5

Bez ohľadu na to, či ide o AMD alebo Intel, batérie sú vždy rovnakej veľkosti a sľúbená dostupnosť sa na tomto základe nelíši. Varianty s procesorom Intel Core však môžu byť vybavené väčšími diskami SSD.

Lenovo Thinkpad X13 a X13 Yoga

obraz 1 z 5

Menší počítač ThinkPad X13 je k dispozícii aj s procesormi Intel a novými procesormi AMD Renoir, ďalšie rozdiely medzi týmito dvoma možnosťami zostávajú rovnaké. V tomto prípade neexistuje žiadna možnosť na UHD na oboch stranách, ale bude existovať iba verzia s procesorom Intel s karbónovým horným krytom, ktorý opäť zníži hrúbku puzdra o 0,4 Mm. Lenovo sľubuje 17.5 Namiesto 17.0 Prevádzkové hodiny pre verziu AMD.

obraz 1 z 3

Lenovo ThinkPad X13, konvertibilný, sa zase plánuje ako variant Intel v roku 2020. Táto 13-palcová verzia je k dispozícii aj s obrazovkou Ultra HD.

ThinkPad L15 a L14

obraz 1 z 7

Lacnejšie nové počítače ThinkPads série L14 a L15 fungujú bez blesku 3 Vo variantoch AMD aj Intel ponúkajú vždy Wi-Fi 6 A LTE, iba s Intel tiež NFC. Pre UHD neexistuje žiadna možnosť, na Intel je možné nainštalovať iba dva disky – podľa údajového listu. Všetky varianty série L na tento účel poskytujú klasický ethernetový port.

obraz 1 z 4

Dodávka od konca mája / júna 2020

Pred spustením nového hardvéru však bude nejaký čas trvať: zacielenie na procesory Intel na konci mája a procesory AMD na konci júna. Zriedkavé technické listy mlčia o použitých procesoroch.

Nová schéma pomenovávania

Nová spoločnosť Lenovo uvedená na trh v roku 2020 používa novú schému pomenovávania založenú na schéme, ktorá sa už používa v sérii X1. Tento krok bol nevyhnutný, pretože nástupcom ThinkPad T490 v starej schéme bol tento rok presunúť do série 500. K dnešnému dňu sa identifikáciou rôznych generácií pridalo slovo „(Genes“). Tento nástupca modelu X390 sa v tomto roku nazýva X13 (prvá generácia) a jeho budúcim rokom bude X13 (druhá generácia). Niekoľko príkladov:

Spoločnosť ComputerBase získala informácie o tomto článku od spoločnosti Lenovo na základe dohody o mlčanlivosti. Jedinou podmienkou bol najskorší možný dátum uverejnenia.