Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

LEGO MINDSTORMS Robot Inventor oživuje značku robotiky pre domácich majstrov

LEGO MINDSTORMS Robot Inventor oživuje značku robotiky pre domácich majstrov 1

Pre niektoré deti nie je nič krajšie ako vidieť, ako sa roboty a stroje pohybujú samy. V skutočnosti môže byť pre niekoho ešte chladnejšie postaviť tých robotov a povedať im, čo majú robiť. Z tejto myšlienky sa zrodila téma LEGO MINDSTORMS, ktorá pomáha poháňať vzdelávací ťah STEM. Po takmer desaťročnej prestávke je LEGO späť s ďalšou sadou, ktorá nadväzuje na jeden zo súčasných technologických trendov, roboty s osobnosťami.

Títo dosť jednoduchí roboti samozrejme nemajú sofistikované AI ako vnímavé roboty z beletrie, ale LEGO takto namaľuje päť možných robotov MINDSTORMS Robot Inventor. „Blast“ je napríklad charakterizovaný ako stoický robot, ktorý dokáže uchopiť veci, zatiaľ čo Tricky je športový športovec.

LEGO MINDSTORMS Robot Inventor je dodávaný s 949 dielikmi, ktoré je možné použiť na vytvorenie jedného z piatich hotových robotov s rôznymi postojmi. Nápaditejšie deti však môžu použiť tie isté kúsky na stavbu vlastných robotov, ktoré si môžu robiť, čo chcú.

Rovnako ako u akejkoľvek sady MINDSTORMS, časť príťažlivosti je v programovaní týchto strojov, čo sa deje prostredníctvom kódovacej aplikácie Robot Inventor. Na základe obľúbeného jazyka Scratch vhodného pre deti táto aplikácia nielenže poskytne deťom stavebné kamene, ktoré potrebujú na programovanie svojich robotov, ale tiež ich zoznámi s pokročilejším kódovaním pomocou programovacieho jazyka Python.

LEGO MINDSTORMS Robot Inventor je zameraný na deti vo veku 10 a viac rokov, ale starší fanúšikovia MINDSTORMS môžu tiež dostať z novej sady zabrať. Robot Inventor sa spustí niekedy na jeseň a bude sa predávať za 359,99 dolárov. Súčasťou je nový Intelligent Hub ktoré je možné použiť na pripojenie rôznych motorov senzorov a dokonca je možné ich použiť aj s časťami LEGO Technic a System.