Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

LattePanda 3 Delta dostupná mimo Kickstarter: „Malina“ je oveľa výkonnejšia a tiež oveľa drahšia


Zďaleka nie je konkurentom slávneho malinový koláčLattePanda je a základná doska postavený na procesore Intel.

Niekoľko rokov po uvedení Raspberry Pi na trh dostala čínska spoločnosť nápad navrhnúť počítač jediná doska o niečo impozantnejšia, ale aj oveľa výkonnejšia LattePanda.

Kampaň na Kickstarter v hodnote 240 000 eur

Vlani v novembri rovnomenná spoločnosť oznámila 3 Delta, nová verzia jeho výtvoru. Nápad bol vtedy vymeniť procesor Celeron N4100 za výrazne výkonnejší model.

LattePanda 3 Delta © LattePanda

Zmena, ktorá tiež umožnila využiť robustnejšie grafické riešenie a ktorú chcela LattePanda overiť prostredníctvom kampane na Kickstarteri. Podporilo to len 883 prispievateľov.


Úspech, ktorý sa môže zdať zmiešaný, no stačil ku šťastiu spoločnosti LattePanda, ktorá takto vyzbierala takmer 240 000 eur a zaviazala sa dodať 3 Delta v marci 2022.

Intel Celeron N5105 a 8 GB pamäte RAM

Za plánom – ako každá kampaň na Kickstarteri? – LattePanda sa konečne začala expedovať až začiatkom leta a preto sa už pripravuje na ďalší krok.

LattePanda 3 Delta © LattePanda

Spoločnosť totiž uverejňuje tlačovú správu, v ktorej oznamuje online predaj svojej karty za cenu okolo 270 eur bez daní. Za túto cenu využívame výhody 3 Delta, karta s formátom 125 x 78 x 16 mm, teda o niečo väčšia ako Raspberry Pi.

Je navrhnutý na základe Intel Celeron N5105, procesor Jasper Lake vyrytý 10 nm, vybavený 4 srdce/4 vlákna pôsobiaci pri 2-2,9 GHz. Integruje iGPU s 24 exekučnými jednotkami na 800 MHz a celé je označené pre TDP 10 Wattov.

LattePanda 3 Delta © LattePanda

CPU je podporovaný 8 GB LPDDR4 a 64 GB eMMC, zatiaľ čo dva M.2 pridajte SSD alebo sieťový radič. Predáva sa samostatne alebo s licenciou Windows 10 Enterprise IoT, the 3 Delta môže akceptovať distribúciu Linuxu resp Windows 11.

Zdroj: tlačová správa