Kúpil som si Galaxy Fold a používal som to desať dní – tu sú moje myšlienky

V posledných rokoch výrobcovia smartfónov inovovali predovšetkým v oblasti technológie kamier, zatiaľ čo tvarový faktor čoraz viac stagnoval na množstvo nudných dosiek so sklenou podložkou. Mnoho ľudí požiadalo o ďalšie inovácie a so spoločnosťou Samsung Galaxy Fold vidíme radikálnu odchýlku od obyčajných. Telefóny, ktoré sa skladajú, sú však určitým spôsobom návratom do minulosti.

Skoro pred desiatimi rokmi sme mali skladacie telefóny ako Nokia E7 a T-Mobile Touch Pro 2, Boli známe ako „posúvacie“ telefóny a obsahovali obrazovky, ktoré sa zrútili, aby odhalili fyzické klávesnice QWERTY, pričom v prípadoch použitia emailov a textových správ sa najprv mysleli. Softvérové ​​klávesnice sa v tom čase výrazne rozšírili, takže nie je isté, či tento typ skladacieho zariadenia umožní návrat (Blackberry Key2 stranou).

Investície spoločnosti Samsung do skladania využívajú pokrokové technológie na ponúkanie skutočne skladateľnej obrazovky. Aj keď je stred obrazovky vo väčšine prípadov jasne viditeľný a jasný, použitie je stále úžasné. Ak chcete plne oceniť Galaxy Fold, musíte to vidieť osobne – každý, kto to považuje za ťažké bez toho, aby to vyskúšal, sa pravdepodobne po chvíli zmení s telefónom.

Cestoval som osem hodín spiatočnou cestou, aby som si kúpil AT&T Galaxy Fold za najlepší nákup vo východnom Washingtone, a cena za telefón a cestovné určite stála za to. Použil som Fold ako môj denný vodič na desať dní, a to sa len zlepší.

Keď v prvom kole Galaxy Pasce boli postihnuté chybami kvôli závažným chybám v dizajne. Zrušil som svoju vlastnú predobjednávku. Povedal som si, že o tom nebudem premýšľať až do druhej generácie, keď sa vyriešia všetky zlomy.

Spoločnosť Samsung urobila niektoré významné vylepšenia dizajnu zapečatením okrajov obrazovky a zatvorením otvorov v hornej a dolnej časti pántov. Pri vyberaní škatule Galaxy Fold, uvítame pokyny, ako sa starať o svoj telefón a ako ho zodpovedne používať. A za 2 000 dolárov je pravdepodobne rozumné venovať pozornosť týmto upozorneniam.

Samsung tiež ukázal video, kde sa jeho testovací stroj zložil Galaxy Fold viac ako 200 000 krát bez chýb. Stokrát denne, čo je viac, ako som uspel, aj s nadšenými testami, by to trvalo 5,5 Je to oveľa dlhšie, ako má ktokoľvek smartphone. Kým CNET nedávno vykonal svoj vlastný test odolnosti pántu tam a Fold zlyhala iba po 120 000-násobnom náraze, ich metóda bola podozrivá. Nikto násilne neporuší a Fold otvorte a zavrite, keď sa stroj používa.

Veľkou inováciou je tu samozrejme 7,3″ Skladacia OLED obrazovka. Spoločnosť Samsung je známa svojimi úžasnými obrazovkami Fold nie je nič iné. Ukázalo sa, že mäkká vrchná vrstva je citlivá na škrabance a stiahnutia, nemyslím si však, že je tak krehká, ako sme boli nútení uveriť. Pretože len veľmi málo ľudí ich pravdepodobne uvidí Fold, nehovoriac o kúpe jedného, ​​umožňujem ľuďom používať telefón, kedykoľvek to budem môcť (doteraz som ho nechal testovať viac ako 50 ľudí).

Aj keď je obrazovka úžasná, môžete jasne vidieť a cítiť strednú časť obrazovky, ktorá sa rozkladá nad závesom. Niektorí ľudia to nikdy nebudú schopní prijať. Ale keď pozeráte filmy alebo pracujete s aplikáciami, ktoré majú svetlé pozadie, je to sotva viditeľné.

Kúpil som si Galaxy Fold    a používal som to desať dní - tu sú moje myšlienky 1

K dispozícii je tiež úzka 4,6- vonkajšia obrazovka Fold ktorý funguje ako úplný smartphone so systémom Android. Jediným skutočným kompromisom je zadávanie textu, ale posúvanie Gboard funguje dobre a ja som sa rýchlo otočil na menšiu klávesnicu (koniec koncov, smartphones bol dosť malý). Vzhľadom na veľkosť som si myslel, že externú obrazovku zriedka používam, ale myslím, že na ňu trávim viac ako štvrtinu času, pretože je to skvelý jednoručný smartphone. V prípade hovorov, okamžitých správ a iných krátkych úloh je to tiež oveľa pohodlnejšie.

Galaxy Fold je dosť ťažký, pri 276 gramoch (viac ako pol libry) – je ťažší ako dokonca obrovský Note 10 Plus, ktorý je „iba“ 196 gramov. Je tiež viac ako dvakrát hrubšia ako jedna, keď je zostavená, a telefón má pre ňu určitý hustý pocit v uzavretej polohe, ale pri rozšírení vo všetkých sa necíti byť tak zložité 7,8„Jeho slávy.

Kontinuita aplikácií je dôležitou funkciou softvéru, na ktorú sa iba zameriame Galaxy Fold práve teraz vďaka dvom samostatným obrazovkám. Spoločnosť Samsung v predvolenom nastavení nevykonala aplikácie na prenos z vnútornej obrazovky na vonkajšiu obrazovku, ale namiesto toho vám umožňuje vybrať, ktoré aplikácie sa budú týmto spôsobom správať. Niektoré aplikácie, ktoré som vyskúšal, nepodporujú vôbec kontinuitu aplikácie, napríklad Garmin Connect, Amazon Alexa, Evernote, Fitbit, Starbucks, Strava a Uber. Tento zoznam sa pravdepodobne časom zmenší.

Galaxy Fold ešte nie je dokonalá, ale je jedna dreň lepšie, ako som čakal.

Ďalšie hlavné vylepšenie softvéru, ktoré práve existuje Galaxy Fold je schopnosť otvárať a používať tri (alebo viac!) aplikácie naraz. Môžete dokonca presunúť štvrtú aplikáciu do stredu obrazovky a nechať ju, aby sa zobrazovala v hornej časti ostatných troch používaných aplikácií.

Otvorené sú štyri aplikácie Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold ešte nie je dokonalá, ale pre novú technológiu je to jedna dreň lepšie, ako som čakal.

Čas ukáže, ako je to trvanlivé, ale ja k nemu pristupujem rovnako ako pre akýkoľvek telefón (ale s týmto zlým chlapcom by som nemal bežať) a ukážem to ľuďom viac, ako som kedy mal predtým urobil ďalší telefón.

Fold funguje dobre ako jednoručný komunikátor a potom sa otvára svetu aplikácií a médií na veľkej obrazovke, naozaj funguje ako telefón a malý tablet v jednom. Môžete ho dokonca pripojiť k počítačovému monitoru a pomocou softvéru DeX od spoločnosti Samsung vytvoriť stolné používateľské rozhranie. Je to sľub urobiť všetko – nech je to tak počítačový vo vašom živote – čo verím, dáva pohľad na našu mobilnú budúcnosť.

Mapy Google sú zapnuté Fold