Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ktorý z nich by ste si mali kúpiť

Zvlhčovače a difúzory sa bežne mýlia za to, že sú to rovnaké prístroje s podobnou funkčnosťou. A je to pochopiteľné, pretože, sakra, majú rovnaké fyzikálne vlastnosti. Môže byť ťažké rozoznať ich od seba tak, že sa sotva pozeráte, ak nemáte podrobné znalosti o tom, ako fungujú obe zariadenia a čo ich odlišuje.

Zvlhčovač aróma rozptyľovač Vs

Zvlhčovače sú stále populárnejšie vďaka mnohým zdravotným a terapeutickým výhodám, ktoré ponúkajú. Pomáhajú šíriť vlhkosť vo vzduchu a ich dlhodobé používanie pomáha v boji proti chorobám (podráždenie kože, chrípka, nedostatok spánku atď.) Spôsobeným suchým vzduchom.

Podobne, rastúca popularita aromaterapie (tiež nazývaná éterická olejová terapia) rovnako zvýšila dopyt na trhu a použitie difúzorov. Elektronické rozptyľovače pomáhajú zbaviť atmosféru nezdravých chemikálií tým, že štiepia molekuly éterického oleja a uvoľňujú ich do vzduchu.

Nie je neobvyklé, že ľudia si myslia, že zvlhčovače vzduchu sú difúzory a naopak. Tu je malé tajomstvo – Raz som omylom kúpil zvlhčovač namiesto difuzéra v obchode pred niekoľkými mesiacmi, keď som si myslel, že vykonali rovnakú prácu.

Aby ste sa vyhli tej istej chybe, uvádzame niekoľko základných rozdielov medzi zvlhčovačmi a difúzormi, ktoré by ste si mali všimnúť.

účel

Ako už bolo spomenuté, zvlhčovače vzduchu sú konštruované tak, aby zvyšovali vlhkosť miestnosti. Pri dostatočnej vlhkosti v atmosfére zostane vaša pokožka a pery vlhké, vylúčia sa potenciálne mikróby prosperujúce na suchom vzduchu a vy budete lepšie spať.

Elektronické rozptyľovače sú navrhnuté tak, aby rozložili éterické oleje, aby v domácnosti alebo kdekoľvek ich používali ukľudňujúcu vôňu.

Tri fľaše na éterický olej 2235324

Väčšina difúzorov sa tiež zdvojnásobuje ako zvlhčovače, pretože rozptyľujú molekuly vody do vzduchu. Je však potrebné spomenúť, že zvlhčovače dodávajú atmosfére viac vlhkosti ako difuzér.

build

Ďalším rozdielom medzi zvlhčovačmi a difúzormi je to, ako sú vyrobené a materiál použitý pri ich konštrukcii.

Vnútorné komponenty oboch zariadení pozostávajú hlavne z plastov, ale rozdiel spočíva v kvalite a odolnosti.

Výrobcovia používajú pre zvlhčovače plasty z polypropylénu (PP), zatiaľ čo pri výrobe difúzorov sa používa plast z akrylonitril-butadién-styrénu (ABS). Zaujíma vás, prečo existujú rôzne druhy materiálov použitých na výrobu oboch zariadení? Vysvetlujeme nižšie.

Zvlhčovač difuzéra Vs

ABS plast sa používa na výrobu difúzorov, pretože sú vyrobené zo zdrojov na báze oleja a vyznačujú sa oveľa vyššou teplotou topenia (odolnejšou voči teplote) ako PP plast. Preto sa nemôžu kyslým chemickým zložením niektorých éterických olejov rozkladať alebo korodovať.

Pretože zvlhčovače vzduchu sa ideálne používajú iba s vodou, výrobcovia používajú pre svoje nádrže na vodu a niektoré ďalšie časti PP plast.

Preto sa neodporúča používať éterické oleje so zvlhčovačmi – PP plast môže byť degradovaný tvrdými chemikáliami olejov, ktoré nakoniec skracujú ich životnosť.

Okrem plastov sú ďalšie komponenty difúzora, ako sú kovové rozprašovače a absorpčné krúžky, špeciálne navrhnuté tak, aby odolali korózii éterických olejov. Zvlhčovače na druhej strane obsahujú komponenty, ktoré sa môžu poškodiť pri použití s ​​olejmi.

Rozsah rozptylu hmly

Zvlhčovač hmly

Difuzéry sú oveľa silnejšie ako zvlhčovače vzduchu. Rozdeľujú éterické oleje na ultra tenkú vonnú hmlu, ktorá sa ľahko rozptyľuje na väčšiu vzdialenosť na dlhšiu dobu.

Chladná alebo teplá hmla vytváraná zvlhčovačmi z odparovania molekúl vody je schopná cestovať iba na kratšie vzdialenosti. Tento nízky rozptylový rozsah je spôsobený tým, že zvlhčovače vzduchu majú zvyčajne väčší rozprašovač, ktorý následne vytvára väčšiu, hustejšiu a silnejšiu koncentráciu hmly.

Stručne povedané, rozptyľovače môžu rozptyľovať éterické oleje na väčšiu vzdialenosť a dlhšiu dobu ako zvlhčovače.

cena

Vo všeobecnosti sú difútory drahšie ako zvlhčovače vzduchu. A to preto, že náklady na výrobu sú drahšie.

Napríklad cena plastu ABS používaného na výrobu vodnej nádrže difuzérov a iných častí je vyššia ako cena plastu PP používaného pri výrobe zvlhčovačov.

Porovnanie difúzora zvlhčovača Vs

Ďalej sa v difúzoroch používa viac (komplexnejších) častí, pretože je potrebné rozložiť vodu aj éterické oleje. To vysvetľuje, prečo by vás mohlo stáť viac za nákup difuzéra.

Zatiaľ čo iné faktory sú rozhodujúce faktory, váš rozpočet tiež zohráva úlohu pri určovaní toho, ktorý z modulov gadget by ste si kúpili.

Ktorý z nich je pre vás

To všetko sa scvrkáva podľa vašich potrieb. Ak chcete zvýšiť úroveň vlhkosti v miestnosti a zároveň pridať vôňu z éterických olejov, mali by ste investovať do difuzéra. Pri rozhodovaní o kúpe zohrávajú dôležitú úlohu aj ďalšie faktory, ako sú alergie, domáce zvieratá atď. Bolo dokázané, že éterické oleje majú toxické účinky na domáce zvieratá, najmä na mačky a psy. Ľudia sú niekedy tiež alergickí. Takže ak vy alebo vaši miláčikovia reagujete negatívne na prítomnosť olejov vo vašej atmosfére, radšej si kúpite iba zvlhčovač.

Ďalej: Google Assistant Rutiny pomáhajú zvyšovať produktivitu mnohými spôsobmi, ktoré si neviete predstaviť. Pozrite sa, ako používať Google Assistant Rutiny na ovládanie zvlhčovača pomocou hlasu v článku prepojenom nižšie.