Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás

Jablká ponuka notebookov MacBook je populárna z rôznych dôvodov. Niektorí ľudia radi stavajú kvalitu a dizajn, iní sú oddaní fanúšikovia makier a iní ľudia jednoducho chcú vyzerať štýlovo, keď pracujú na svojom najnovšom scenári v miestnej kaviarni.

Nech už je váš dôvod žiadostivý po jednom z týchto počítačov so sviečkou, môže to byť zážitok, ktorý vám pomôže zvoliť ten správny. Apple občas aktualizuje svoje MacBooky a to dva počítače look presne to isté sa na prvý pohľad môže líšiť pod kapotou.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 1

Pozreli sme sa teda na všetky súčasné modely MacBookov a pomohli sme vám vybrať ten správny MacBook, ktorý by ste si mali kúpiť na základe silných stránok každého modelu.

Čo potrebujete, aby váš MacBook urobil?

Skôr než skutočne nakúpime katalóg MacBookov, stojí za to sa na chvíľu zastaviť vy, Koneckonců, nákup MacBook nie je malé finančné rozhodnutie, a musíte si byť istí, že sa dostanete cez 4-5 rokov, ktorú bude typický užívateľ potrebovať.

Ste príležitostný užívateľ? To znamená, že používate počítač na prehliadanie webu, vykonávanie základných kancelárskych prác a sledovanie niektorých videí? Ste používateľ strednej úrovne, ktorý robí ambicióznejšie veci? Možno upravujete HD video, robíte hudbu alebo si chcete občas zahrať videohru? Alebo ste profesionálny užívateľ? Robíte prácu, ktorá vyžaduje zložité výpočty alebo je časovo veľmi citlivá? Inými slovami, sú pre vás čas doslova peniaze?

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 2

Každá z MacBookov skúmala zapadanie do týchto rôznych úrovní potrieb používateľov v jednom alebo druhom rozsahu, takže ak máte jasnú predstavu o tom, čo chcete, aby váš MacBook urobil, čítajte ďalej.

Aktuálne modely MacBook

MacBooky, o ktorých sa v tejto časti budeme diskutovať, sú najaktuálnejšími modelmi od januára 2020. Tento článok aktualizujte hneď po vydaní nových modelov, preto si pravidelne overte, či sa naše závery nezmenili.

Momentálne sú v ponuke MacBook iba tri produktové rady. Patria sem nové MacBook Air, MacBook Pro 13 s dotykovým panelom a MacBook Pro 16.

Weve rozdelil model 13 do svojich dvoch úrovní, pretože majú významné rozdiely a nemali by sa navzájom zamieňať.

MacBook Air je najlacnejšou MacBookom, ktorý si môžete kúpiť, a obnovenie 2019 prinieslo uvítací pokles ceny o 100 dolárov na odporúčanú maloobchodnú cenu. The Air má iné telo ako MacBook Pro 13 a má telo v tvare klinu, ktoré autori pravdepodobne ocenia.

Toto je jediný dvojjadrový Model MacBook medzi modelmi 2019 MacBook sa obnovuje, čo znamená, že by ste sa mali hľadať inde, ak to potrebujete urobiť oveľa viac, ako prehľadávať web, textové procesory, tabuľky a YouTube, Pre väčšinu ľudí bude nový vzduch väčšinou v poriadku.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 3

Má fantastických 13.3 Sietnica s technológiou TrueTone. V minulosti mali niečo iba produkty Pro. TrueTone upravte displej podľa vašich svetelných podmienok tak, aby zobrazoval stálu teplotu farieb. S týmto modelom získate dva porty Thunderbolt a TouchID, čo je v rozpočte príjemné.

Toto je teraz jediný nový MacBook, ktorý má stále tlačidlá fyzických funkcií, pretože nových 13 MacBook Pro má TouchBar.

The Air je jediný MacBook, ktorý príde v zlate, ak je to vaša vec, a váži asi o 200g menej ako MacBook Pro 13 s TouchBar. Tak je to pre vás?

Kto by si mal kúpiť MacBook Air 2019?

MacBook Air je skvelý prenosný počítač pre každého, kto má zo svojho počítača veľmi základné požiadavky. Jeho základná konfigurácia prichádza s 8 GB alebo RAM a 128 GB úložného priestoru. Neodporúčame, aby niekto zaplatil viac pamäte RAM alebo úložného priestoru vzhľadom na prípad použitia.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 4

V skutočnosti, pretože základný model Air a základný model MacBook Pro 13 s TouchBar sa líšia iba cenou 200 dolárov, neodporúčame niekto kúpiť 2019 Air, ak ste absolútne nemôžete natiahnuť svoj rozpočet.

Prečo? Pretože za to ďalších 200 dolárov dostanete dve ďalšie procesorové jadrá, výrazne jasnejšiu obrazovku, lepšie reproduktory a výrazne lepšie integrované GPU. Ak máte pocit, že Air je dosť počítač pre vaše potreby, je to krásny a dobre vyrobený stroj a stále prichádza so skúsenosťami s macOS.

Počiatočná úroveň MacBook Pro predstavuje jednu z najvýznamnejších generačných aktualizácií, aké sme kedy videli. Tieto nové výhody MacBook Pro prichádzajú s štvorjadrovým procesorom, čo je dvakrát toľko ako v predchádzajúcich modeloch. Vďaka tomu je MacBook Pro 13 životaschopným riešením pre náročnejšie úpravy fotografií, HD (a niektorí 4K) strih videa a oveľa ucelenejší všeobecný zážitok z počítača.

Tento model má dva porty Thunderbolt, rovnako ako Air. má tiež boxerský dizajn, ale pôjde a hodí sa takmer všade, kde Air robí. Výkonné obete Air určite nestojí za hranicu extra prenosnosti, ktorú získate. Pro je podľa každého, kto meria ultrabook-class.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 5

Tento štvorjadrový procesor tiež znamená, že použitie eGPU (externý GPU) cez Thunderbolt 3 môže z tohto bežného prenosného počítača urobiť skutočný stolný počítač. Či už ide o hry alebo aplikácie závislé od GPU, štvorjadrový procesor v kombinácii s niečím, ako je eGPU Breakaway Puck, ju môže skutočne urobiť praktickou voľbou.

Obrazovka na tejto obrazovke je tiež výrazne jasnejšia a vo všeobecnosti lepšia ako vo vzduchu, čo je dôležité pre tvorcov obsahu, ktorí potrebujú presnú farbu fotografií a videí. Toto je tiež prvýkrát, kedy vstupná úroveň Pro prichádza s TouchBar a TouchID. Či sa vám však TouchBar páči, je vecou preferencie.

Kto by si mal kúpiť MacBook Pro 13 s TouchBar 2019?

Toto je MacBook, ktorý by si mala kúpiť veľká väčšina zákazníkov. Obrazovka je pohodlne veľká, procesor dostatočne silný na to, aby urobil čokoľvek a má obrazovku, ktorá je čeľusťovo dobrá.

Pokiaľ nie ste absolútne vedieť že to potrebujete, neodporúčame vám platiť navyše peniaze za 256 GB úložného priestoru oproti základným 128 GB. Pretože si môžete kúpiť veľmi pekné USB-C SSD namiesto toho za menej peňazí a väčšiu kapacitu. Výber možnosti 16 GB pamäte RAM je však dobrou voľbou pre dlhé projekty úpravy videa a vážne multitasking. Pretože ani RAM, ani interný SSD môžu byť upgradované používateľmi, to je voľba, ktorú musíte urobiť hneď od začiatku.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 6

Možnosť pridať eGPU v kombinácii s týmto novým štvorjadrovým procesorom transformuje to, čo je možné s 13 MacBook Pro a jednoducho neexistuje lepšia možnosť „bang-for-buck“ v celej modernej stabilnej MacBook. Môžete sa rozhodnúť pre 1,7 Ghz model tiež za ďalších 300 dolárov, ale rozdiel vo výkone nesleduje s takým prudkým nárastom ceny.

Ako už bolo povedané, funkcia hyperzávitovania CPU Core i7 v tomto mierne lepšom modeli môže spôsobiť rozdiel v úlohách, ako sú vykresľovacie programy na kódovanie videa. Ak sa chystáte používať softvér, ktorý ospravedlní osem softvérových vlákien, stojí za zváženie. Väčšina ľudí by sa však mala jednoducho držať i5.

Nie pre všetkých: MacBook Pro 13 s dotykovým panelom (20,4 GHz, 2019)

Špičkový MacBook Pro 13 s TouchBar stojí za základný model v porovnaní so základným modelom základnej jednotky o ďalších 500 dolárov viac. Čo teda získate za tento významný kus zmien?

Prvým pozoruhodným rozdielom je pridanie ďalších dvoch portov Thunderbolt. To znamená, že MacBook môžete nabíjať z oboch strán a môžete pripojiť oveľa viac periférnych zariadení bez toho, aby ste museli investovať do doku. Teraz, aby som bol úprimný, väčšina ľudí bude v poriadku iba s dvoma portami a pekným dokom. Neopiera sa však luxus, ktorý by mal prístavy rezervné.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 7

Ďalší veľký rozdiel je 20,4 GHz štvorjadrový procesor a väčšia kapacita SSD základného modelu. Je určite príjemné mať 256 GB v porovnaní so 128 GB SSD základnej MacBook Pro 13, ale opäť, externé SSD sú veľa lacnejšie na gigabajt a viac ako dosť rýchle pre takmer každého.

Takže stojí za zvýšenie ceny aj zvýšený výkon zo zvýšeného i5? Zdá sa, že na papieri to tak je. Avšak tento drahší MacBook mal rovnaké podvozkové a tepelné obmedzenia ako lacnejší model. Obaja majú podobné zosilňovacie hodiny a viaceré nezávislé referenčné hodnoty ukázali, že oba CPU fungujú veľmi podobne. Áno, tento procesor je o niečo rýchlejší, ale nestačí na to, aby zaručoval cenu.

Podobne, zvýšená integrovaná GPU v tomto modeli nie je príliš ďaleko od modelu, ktorý získate v základnej úrovni MacBook Pro 13. Opäť. Pre tento model existuje ešte rýchlejšia možnosť Core i7, ale naše rady zostávajú rovnaké. Pokiaľ pre svoje aplikácie naozaj nepotrebujete osem vlákien, je lepšou hodnotou držať sa predvoleného procesora.

Kto by si mal kúpiť MacBook Pro 13 s TouchBar (20,4 GHz, 2019)?

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 8

Za predpokladu, že dokážete žiť iba s dvoma portami Thunderbolt, bolo by lepšie použiť prémiu 500 $ tohto modelu a radšej pridať viac pamäte RAM a úložného priestoru k základnému modelu MacBook Pro. Tu sa vzťahujú iba používatelia, ktorí si sú istí, že malý rozdiel vo výkonnosti bude rozhodujúci.

Ak však robíte prácu, pri ktorej je maximálny výkon procesora rozhodujúci, mali by ste sa lepšie pozerať na väčšie ponuky MacBook Pro, za predpokladu, že ste absolútne viazaní na faktor 13. Ak vám voľba Core i7 bude vyhovovať, potom je obzvlášť dôležité dať MacBooku Pro 16 tvrdý vzhľad, pretože táto voľba tlačila cenu tohto menšieho prenosného počítača perilously blízko základného modelu vlajkovej lode Jablká.

Je to už dávno, čo akýkoľvek MacBook získal rovnakú univerzálnu chválu ako nový 16 MacBook Pro. Apple Zdá sa, že si všimli všetky sťažnosti, ktoré používatelia mali o starom modeli 15 a každom ďalšom MacBooke, pretože tento nový stroj odškrtáva ich dlhý zoznam.

Po prvé, na obrazovke je zjedol značné množstvo rámu, nechať Apple umiestnite 16 LCD panel do veľmi podobného priestoru ako model 15. Po druhé, klávesnica teraz používa úplne iný a oveľa robustnejší dizajn prepínača klávesnice. To sa možno blíži všetkým budúcim modelom MacBook, ale zatiaľ ďalších 2019 MacBookov používa motýľový prepínač, ktorý má preukázané dosť nespoľahlivé v minulosti. Pre tento MacBook to tak nie je.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 9

Ďalej má tento MacBook TouchBar a TouchID, ale má aj fyzický kľúč Escape, o čom sú profesionálni používatelia dosť hlasní.

Najdôležitejším aspektom 16 modelu sú bezpochyby špecifikácie.

Základné modely športových jadier procesorov SIX s 12 vláknami vďaka funkcii hyperthreading Core i7. Model vyššej triedy má jadrá EIGHT s integrovanou procesorovou doskou Core i9. Oba notebooky majú štandardne 16 GB RAM a 512 GB a 1 TB úložiska SSD. Notebooky majú diskrétne GPU, pričom AMD Radeon Pro 5300M a 5500M ukazujú svoje veci. Tieto dve karty sa porovnávajú zhruba s GTX 1650 a GTX 1660 Ti od spoločnosti Nvidia. Vďaka tomu sú dobré stredné herné karty a vynikajúce mobilné GPU pre profesionálne úlohy urýchlené GPU.

Kto by si mal kúpiť MacBook Pro 16?

Prvou skupinou ľudí, ktorí by mali vážne uvažovať o stroji 16, sú tí, ktorí sa pozerajú na internet 2,4 Ghz MacBook Pro 13. Je pravda, že existuje rozdiel v cene 600 dolárov, ale ak pôjdete pre model so 16 GB pamäte RAM a 512 GB SSD, cenový rozdiel je iba 200 dolárov.

To, čo dostanete za týchto 200 dolárov, je fenomenálne. Obsahuje oveľa väčšiu obrazovku, dve ďalšie procesorové jadrá, osem ďalších vlákien a exponenciálne silnejší GPU. Nehovoriac o vynikajúcej klávesnici. Pokiaľ absolútne nemáte stroj 13, základný model MacBook Pro 16 vykresľuje 2Model 0,4 GHz 13 je úplne nadbytočný.

Ktorý MacBook by som si mal kúpiť v roku 2020? Ako si vybrať ten pravý pre vás 10

Druhou skupinou ľudí, ktorí musia dôkladne zvážiť 16 stroj, sú tí, ktorí vykonávajú akúkoľvek profesionálnu prácu, kde čas sú peniaze. Tento prenosný počítač bude vykresľovať videá, 3D, vedecké alebo akékoľvek iné úlohy náročné na procesor oveľa rýchlejšie ako všetky ostatné MacBook okrem jedného v rade. Je to hromada strašidelnosti a cenový rozdiel 600 dolárov medzi týmto a nasledujúcim modelom nie je nič proti tomu, koľko budete môcť získať z jeho výhody energie.

Na rozdiel od iných počítačov MacBook Pro má model Core i9 hodnotu prémie 400 dolárov, ktorú prikazuje. Extra 512 GB úložného priestoru, ďalšie dve jadrá a štyri vlákna plus mierne rýchlejšia grafická jednotka zvyšuje pomerne výhodnú cenu.

Neodporúčame nikomu, ktorého prípad použitia nemá prospech z ôsmich jadier a 16 vlákien, aby si kúpili špičkový model, ale ak sa váš rozpočet môže natiahnuť, aktualizácia sa oplatí a poskytuje ďalšie overenia v budúcnosti.

Staršie modely MacBook

Na starších modeloch Mac je stále veľa dobrých obchodov, ale najnovšia zostava strojov sa zaoberá problémami tepelného škrtenia, spoľahlivosti klávesnice a problémov s výkonom, ktoré sužovali zostavu MacBook za posledných päť rokov.

Preto neodporúčame kupovať použité staršie modely, pretože by z nich nemali úžitok záručné programy spoločnosti Apple. Ak si kúpite starší model priamo od spoločnosti Apple to je nové alebo renovované, dôrazne odporúčame prijať Apple Starostlivosť okrem štandardnej záruky.

Table of Contents