Ktorý dizajn by mal Apple použiť pre skladací iPhone?

Existuje šanca, že by sme mohli mať ďalšie Galaxy Note situácia na našich rukách. Nie je to tabletová zostava značky Samsung, ale prvé „phablet“ od spoločnosti. Zariadenie, ktoré v podstate spustilo veľkú telefónnu revolúciu pre zvyšok trhu. V tom čase veľa výrobcov – vrátane Apple celé roky – stále uvádzali telefóny s displejmi s veľkosťou približne 4 palce.

Ale potom Samsung začal Galaxy Note phablet a šialenstvo začalo.

Sme tu v roku 2020 a veľký telefón je štandard. Slúchadlá s 6-inch obrazovky a väčšie sú normou. Existujú samozrejme aj obmedzenia. IPhone 8, napríklad, sa vyskytuje v relatívne malých veľkostiach v oboch variantoch: 4,7 a 5,5 palcov. Dokonca aj iPhone 11 Pro prichádza na menej ako šesť centimetrov, vďaka 5,8meranie v palcoch.

Je tu však tlak na nové návrhy. Skladacie telefóny začínajú hľadať cestu do centra pozornosti a hoci niektorí by mohli tvrdiť, že je príliš skoro na to, aby sme na tento rozbehnutý vlak skočili, nemôžem si pomôcť, ale mám pocit, že by to mohol byť pre trh ďalším zlomom. Koniec koncov, skladací telefón alebo zariadenie s dvoma displejmi všeobecne pridáva celý rad nových funkčných prvkov, ktoré sú nadšené. Stačí sa pozrieť na funkciu Peek, ktorú škádlí pre nadchádzajúce Android Surface Duo od spoločnosti Microsoft.

A potom máte funkcie, ktoré spoločnosť Samsung uviedla na trh Galaxy Z Otočenie vďaka pántu. „Flex Mode“ je síce trik, ale mať možnosť podoprieť telefón v miniatúrnom notebooku by mohlo mať v budúcnosti nejaké úžasné prípady použitia. Potrebuje sa iba napraviť.

Takže sa chcem trochu pozerať dopredu. Pretože už sa to hovorí Apple chystá spustiť skladací telefón v určitom bode po ceste. Pravdepodobne nie skoro. Ale jedného dňa. Možno. Existujú patentové prihlášky, ktoré boli rovnako schválené, nie však Apple patentová aplikácia zaručuje čokoľvek. Ale ak sa trh skutočne posunie a skladacie telefóny sa stanú populárnou možnosťou, dobre, Apple môže s tým skutočne ísť.

Preto som zvedavý, aký dizajn si myslíte Apple by sa mal použiť, ak ide touto cestou. mali by Apple ísť s Galaxy Fold alebo Huawei's Mate Xs na šírku? Flip štýl telefónu, ako je Motorola Razr alebo Galaxy Z prevrátiť? Alebo by mal Apple stačí ísť na možnosť duálnej obrazovky, preskočiť ohýbací displej a zvoliť niečo ako Surface Duo alebo úplne nový model LG V60 ThinQ 5G od LG?

ak Apple v budúcnosti uvedie na trh zariadenie, ako je toto. Dajte mi vedieť, ako si myslíte, že by spoločnosť mala tento dizajn zvládnuť.