Ktor├ę telef├│ny s Androidom bud├║ zablokovan├ę z M├íp Google, YouTube a Gmail?

MILI├ôNY telef├│nov dnes trvale str├ícaj├║ pr├şstup k najob─ż├║benej┼í├şm slu┼żb├ím Google.

Google Mapy, YouTube, Gmail a ─Ćal┼íie aplik├ície bud├║ na mobiln├Żch telef├│noch vypnut├ę pomocou star┼íej verzie opera─Źn├ęho syst├ęmu Android.

Ktor├ę telef├│ny s Androidom bud├║ zablokovan├ę z aplik├íci├ş Google?

Google v kr├ítkom pr├şspevku na svojom webe ozn├ímil ukon─Źenie aplik├ície.

Technick├Ż tit├ín uviedol, ┼że pl├ínuje zablokova┼ą pou┼ż├şvate─żov v prihl├ísen├ş sa pomocou svojho ├║─Źtu Google na zariadeniach s Androidom 2.3.

Star┼íia verzia opera─Źn├ęho syst├ęmu Google bola uveden├í na trh v decembri 2010.

Z├íkaz nadob├║da ├║─Źinnos┼ą 27. septembra.

Pokia─ż si u┼ż├şvatelia neaktualizuj├║ svoje telef├│ny, bud├║ natrvalo zablokovan├ş zo softv├ęru v tomto mobile.

Probl├ęm je v tom, ┼że niektor├ę star├ę mobily sa nedaj├║ aktualizova┼ą na ni─Ź nov┼íie ako Android 2.3.

­čöÁ Najnov┼íie aktualiz├ície n├íjdete v na┼íom ┼żivom blogu o aplik├íci├ích Google

Smartf├│ny, ktor├ę zostali zaseknut├ę v syst├ęme Android 2.3 patr├ş Sony Xperia Advance, Lenovo K800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart II, Samsung Galaxy S2, Sony Xperia P, LG Spectrum, Sony Xperia S, LG Prada 3.0, HTC Velocity, HTC Evo 4G, Motorola Fire a Motorola XT532.

Ak chcete skontrolova┼ą, ─Źi to bude ma┼ą vplyv na va┼íe zariadenie Android, prejdite do aplik├ície s nastaveniami modulu gadget. Zadajte text Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti syst├ęmu> Aktualiz├ícia syst├ęmu.

Skontrolujte svoju ÔÇ×verziu syst├ęmu AndroidÔÇť. Ak je nad Androidom 2.3, potom si v bezpe─Ź├ş.

Je pravdepodobn├ę, ┼że blokovanie nebude ma┼ą vplyv na va┼íe zariadenie – pokia─ż nebudete desa┼ą rokov zanedb├íva┼ą aktualiz├ície softv├ęru syst├ęmu Android.

V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş m├í svoj mobiln├Ż telef├│n nastaven├Ż na automatick├ę s┼ąahovanie aktualiz├íci├ş hne─Ć po ich vydan├ş, ─Źo znamen├í, ┼że je v├Ą─Ź┼íia pravdepodobnos┼ą, ┼że nebudete pou┼ż├şva┼ą nov┼íiu verziu syst├ęmu Android.

Vysvetlenie ukon─Źenia aplik├ície Google

Google uviedol, ┼że zru┼íuje podporu pre platformu ÔÇ×ako s├║─Źas┼ą n├í┼ího ├║silia zaisti┼ą bezpe─Źnos┼ą na┼íich pou┼ż├şvate─żovÔÇť.

Kalifornsk├Ż vyh─żad├ívac├ş gigant pravidelne uvo─ż┼łuje podporu pre starn├║ce verzie softv├ęru Android, preto┼że vyd├íva nov├ę.

D├┤vodom je, ┼że star┼íie verzie opera─Źn├Żch syst├ęmov s├║ ove─ża n├íchylnej┼íie na chyby a hackery.

Najnov┼íia verzia syst├ęmu Android je Android 11, tak┼że 2.3 zaost├íva za softv├ęrom be┼żiacim na v├Ą─Ź┼íine Androidu smartphones dnes.

Vo febru├íri 2017 spolo─Źnos┼ą Google pozastavila bezkontaktn├ę platby Google Pay z pr├íce na mobiln├Żch telef├│noch so syst├ęmom Android 2.3.

Od 27. septembra ka┼żd├Ż, kto pou┼ż├şva zariadenie so softv├ęrom, zist├ş, ┼że sa nem├┤┼że prihl├ísi┼ą do svojho ├║─Źtu Google.

Dostan├║ chybu pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a hesla, aj ke─Ć zadali spr├ívne prihlasovacie ├║daje.

Pokus o pridanie ├║─Źtu Google Calendar alebo Gmail do ponuky nastaven├ş zariadenia sp├┤sob├ş rovnak├║ chybu.

Prestan├║ fungova┼ą aj ─Ćal┼íie ob─ż├║ben├ę aplik├ície Google, vr├ítane YouTube, Google Play Store, Mapy Google, Gmail, Kalend├ír Google a ─Ćal┼íie.

Ak chcete pokra─Źova┼ą v pou┼ż├şvan├ş t├Żchto aplik├íci├ş, budete musie┼ą aktualizova┼ą svoj smartphone na Android 3.0 alebo nesk├┤r.

Ak nem├┤┼żete aktualizova┼ą svoje zariadenie, m├┤┼żete probl├ęm v┼żdy vyrie┼íi┼ą prihl├ísen├şm sa do slu┼żieb, ako s├║ YouTube prostredn├şctvom v├í┼ího prehliada─Źa.

Aplik├ícia Google Earth odha─żuje stra┼íideln├ę satelitn├ę poh─żady na New York 9/11 dve desa┼ąro─Źia po teroristick├Żch ├║tokoch

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach je ka┼żd├Ż hrob a pam├Ątn├şk na 19 000 anglick├Żch cintor├şnoch mapovan├Ż ako s├║─Źas┼ą nov├ęho projektu s n├ízvom ÔÇ×Mapy Google pre hrobyÔÇť.

TikTok musel zak├íza┼ą nebezpe─Źn├║ v├şrusov├║ ÔÇ×v├Żzvu k mlie─Źnej prepravkeÔÇť.

WhatsApp pracuje na funkcii, v─Ćaka ktorej by va┼íe spr├ívy mohli zmizn├║┼ą po 90 d┼łoch.

A, Twitter mus├ş vykona┼ą zmeny vo svojom redizajne aplik├ície po tom, ako sa pou┼ż├şvatelia s┼ąa┼żuj├║ na bolesti hlavy a migr├ęny.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu