Kto používa vaše Wi-Fi? Ako to zablokovať

Kto používa vaše Wi-Fi?  Ako to zablokovaťKto používa vaše Wi-Fi? Ako to zablokovať

Zistite, kto používa vašu sieť Wi-Fi a ako ju blokovať. Je vaše pripojenie na internet pomalšie? Nahranie videa, ktoré skutočne trvá 15 sekúnd, trvá viac ako desať minút? Je možné, že niekto je pripojený k vašej sieti bez vášho vedomia, a teda bez vášho súhlasu. Áno, existujú heslá a ďalšie, ktoré chránia vašu bezpečnosť, ale je tiež veľa hackerov pripravených zabrániť všetkým vašim trikom. Chcete vedieť, kto je votrelcom a ako ho zablokovať? Stačí použiť svoj smartfón s Androidom.

Kto používa vaše Wi-Fi?

V systéme Android môžete pomocou jednoduchej aplikácie ovládať, kto používa vašu sieť Wi-Fi. Existujú dva veľmi jednoduché nástroje vrátane bezplatného obchodu Play:

1 – Nástroj IP: WiFi analyzátor

Prvým krokom je pripojenie smartfónu alebo tabletu k postihnutej sieti Wi-Fi. Potom si stiahnite IP Tools: Network Tools.

Po inštalácii kliknite na tlačidlo Otvoriť a zobrazia sa všetky informácie o vašej sieti. Kliknite na ponuku v ľavom hornom rohu obrazovky. Potom prejdite na možnosť „Sieťový skener“ a kliknutím na šípku doprava zobrazte všetkých používateľov / zariadenia pripojené k tejto sieti.

Je možné integrovať IP nástroje s pripojenými zariadeniami, napríklad môžete posielať signály Ping alebo reaktivovať zariadenia cez Wake-on-LAN. Chceme vedieť, kto používa našu sieť Wi-Fi. Stačí sa pozrieť na zoznam a ak niektorá z uvedených jednotiek nie je vaša, je čas konať.

2 – Fing: Sieťové nástroje

Rovnako ako prvá možnosť, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojenie smartfónu alebo tabletu k postihnutej sieti Wi-Fi. Potom stiahnite aplikáciu Fing: Network Tools.

Po nainštalovaní programu ho otvoríte a čoskoro uvidíte názov svojej siete už na prvej obrazovke spolu s tlačidlami „aktualizácia“ a „nastavenia“.

Kliknutím na Aktualizovať zobrazíte všetky zariadenia pripojené k vašej sieti. Tento proces môže trvať niekoľko minút, ale čoskoro uvidíte zoznam pripojených zariadení. V zozname môžete vidieť typ zariadenia a výrobcu zariadenia.

Kliknutím na ktorékoľvek zariadenie v zozname sa zobrazí niekoľko možností interakcie so zariadením. Rovnako ako v prípade IP nástrojov, to zahŕňa odosielanie zariadení ping alebo Wake-on-LAN. Uvidíte tiež, kedy sa zariadenia pripájajú a odpojujú od siete.

Ako blokovať neznáme zariadenia

Ak nájdeme narušiteľov, môžu prinútiť prístup k informáciám NAT a MAC, aby sa pripojili k smerovaču, aby im zabránili v opätovnom vstupe do našej siete Wi-Fi. V počítači pripojenom k ​​rovnakej sieti jednoducho zadáte svoju IP adresu do poľa prehľadávača, ktoré je zvyčajne 168 192.0.1168,192.1.11 a 168.192.00.101.

Potom sa zobrazí výzva na zadanie hesla a používateľského mena smerovača, ktoré sa do zariadenia zadá, ak sa nezmenilo. Ak si nie ste istí, ako prihlasovacie meno a heslo zadajte slovo „admin“.

Overenie bolo vykonané, odteraz uvidíte webovú stránku smerovača a ponuku. Prejdite na „Zabezpečenie“ a zadajte nové prístupové heslo (nezabudnite, že toto nové heslo potrebujete na pripojenie k internetu pomocou počítača alebo smartfónu).

Ak to nestačí, môžete zablokovať prístup z iných zariadení. V nástrojoch IP aj v aplikáciách Fing sa zobrazujú informácie o pripojených zariadeniach. Zapíšte si svoju MAC adresu (alebo adresy, podľa toho, koľko útočníkov je pripojených).

Na konfiguračnej stránke, ktorá je otvorená v počítači, vyberte možnosť „Zablokovať zariadenie“. V časti „Kontrola prístupu“ môžete filtrovať MAC adresy, ktoré ste si zapísali. Blokuje to všetkých votrelcov. Ak vyberiete túto možnosť, nikto sa nebude môcť pripojiť k vašej sieti Wi-Fi bez návratu k tejto možnosti riadenia prístupu.

Prečo je také dôležité obmedziť svoje Wi-Fi?

Ste zodpovední za všetko, čo sa deje na vašej IP adrese. Ak sa niekto rozhodne použiť vašu sieť na nelegálne sťahovanie filmov, hudby alebo súborov, ste zodpovední. Preto je dôležité chrániť sieť Wi-Fi.

Dúfame, že sme vám pomohli zbaviť sa siete Wi-Fi nechcených cudzincov. Zanechajte komentár nižšie, ak sa vám páči!