Kryptomena Váhy Facebook Teraz sa to volá ‘Diem’, prečo…

nové meno libra facebook diem

Pred viac ako rokom, Facebook predstavila svoju kryptomenu Libra, ktorá sľubuje, že elektronické platby navždy zmení. V posledných mesiacoch ho však postihli mnohé nepríjemnosti, ktoré spôsobili, že stratil podporu gigantov ako PayPal, Visa a MasterCard. Aj tak, Facebook sa rozhodla v projekte pokračovať a oznámila, že Libra bude oficiálne spustená v roku 2021. Samozrejme, teraz vyšlo najavo, že dorazí pod iným názvom.

Diem Dollar, alebo jednoducho Diem, sa teraz bude volať kryptomena Libra, ktorá zmenila svoj názov v r. snaha preukázať, že projekt má „organizačnú nezávislosť“. Stojí za to pripomenúť, že Spojené štáty a Európska únia sa na Váhy nepozerali priaznivo kvôli ich vzťahu s Facebook a problémy so súkromím, ktoré túto sociálnu sieť v posledných rokoch sprevádzajú.

preto Hoci to oficiálne nepovedali, prichádza nové meno Diem, aby vymylo obraz mince a snaží sa získať regulačný súhlas na spustenie. Je toto zmena, ktorú som musel urobiť? Facebook aby ste konečne spustili svoju kryptomenu? Hneď to analyzujeme.

Diem, nový názov Váh, sprevádzajú ďalšie dôležité zmeny

facebook libra

Ak by vás to zaujímalo, Diem je latinské slovo, ktoré znamená „deň“. Čo to má spoločné s kryptomenou? No vlastne nič. Ako sme už povedali, táto zmena názvu je spôsobená pokusom o odpojenie Facebook kryptomeny a tým mu dať trochu viac „autonómie“ na schválenie regulátormi. Je zrejmé, že tí z Facebook Nie sú hlúpi a vedia, že zmena názvu je len symbolická vec, ktorá sama o sebe rovnicu príliš nezmení.

Preto túto zmenu názvu sprevádzalo niekoľko dôležitých zmien v organizácii zodpovednej za kryptomenu. Začať, pomenovali 7 nových vrcholových manažérov v spoločnosti. Tiež názov organizácie, ktorý bol ešte pred pár dňami Libra Association, je teraz Asociácia Diem.

Čo je však najdôležitejšie, zmenili stratégiu uvedenia globálneho stablecoinu (mena pre každého, ktorá si udržiava stabilnú hodnotu) a namiesto toho spustia viacero stablecoinov (coinov, ktorých hodnota je viazaná na hodnotu miestnej meny). To znamená, že budeme mať Diem stablecoin za euro, ďalší za americký dolár, ďalší za britskú libru atď.

Tiež nezabúdajme, že nedávno Facebook Zmenila aj názov svojej digitálnej peňaženky Calibra na Novi. Nakoniec sa celá táto séria zmien snaží odvrátiť pozornosť regulátorov smerom k Facebook a vaše problémy so súkromíma ukázať svetu Diem ako nezávislú kryptomenu. Bude to stačiť na to, aby Diem prešiel regulačnými schváleniami? Určite áno, ale k podpore firiem a ľudí má ešte dlhú cestu.

Zdroj | Diem