Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Krajina fondu globálneho krypto hedžového fondu – PwC

Krajina fondu globálneho krypto hedžového fondu - PwC 1

Táto správa poskytuje prehľad o globálnom prostredí krypto hedžových fondov a ponúka pohľad na kvantitatívne prvky (ako sú termíny likvidity, obchodovanie s kryptomenami a výkonnosť) a kvalitatívne aspekty, ako napríklad osvedčené postupy v súvislosti s úschovou a správou.

Q1 2021 listy hedžových fondov, konferencie a ďalšie

Zdieľaním týchto poznatkov so širším kryptosvetvím je cieľom PwC podporiť prijatie správnych postupov účastníkmi trhu v čase dozrievania ekosystému.

Pre to 3 Ročné vydanie, PwC nadviazalo partnerstvo s AIMA (Alternative Investment Management Association), aby tiež preskúmalo niektoré hedžové fondy, ktoré nie sú zamerané na kryptomeny (v tejto správe sa označujú ako „tradičné“ hedžové fondy). Údaje o týchto tradičných hedžových fondoch sú uvedené v druhej časti tejto správy.

Prehľady stratégie

Náš tohtoročný výskum ukazuje, že v súčasnosti je medzi 150 a 200 aktívnymi krypto hedžovými fondmi. Naše výsledky prieskumu naznačujú, že štyri z každých piatich z nich boli spustené v rokoch 2017 až 2020 (81%).

Ako ukazuje graf vyššie, uvedenie aktívne spravovaných krypto fondov do značnej miery koreluje s cenou bitcoínov (BTC). Zdá sa, že nárast cien v roku 2018 bol katalyzátorom spustenia ďalších krypto fondov, zatiaľ čo pokles v roku 2018 viedol k tomu, že v roku 2019 bolo spustených menej finančných prostriedkov. 18% respondentov prieskumu bolo spustených v roku 2020, keď ceny opäť rástli.

Krypto hedžové fondy sme klasifikovali podľa štyroch širokých stratégií fondov:

  • Len podľa vlastného uváženia: Fondy, ktoré sú len dlhé a ktorých investori majú dlhší investičný horizont. Tieto fondy majú tendenciu investovať do projektov tokenov/coinov v počiatočnom štádiu a tiež nakupujú a držia viac likvidných kryptomien. Tieto fondy mávajú najdlhšie obdobia blokovania pre investorov.
  • Voliteľné dlhé/krátke: Fondy, ktoré pokrývajú široký rozsah stratégií vrátane: dlhých/krátkych, relatívnych hodnôt, udalostí, technických analýz a niektorých stratégií, ktoré sú špecifické pre kryptomeny, napríklad ťažba. Diskrétne fondy majú často hybridné stratégie, ktoré môžu zahŕňať investovanie do projektov v počiatočnom štádiu. Majú tendenciu mať podobné obdobie uzamknutia ako dlhá skupina Diskrečná.
  • Kvantitatívne: Fondy využívajúce kvantitatívny prístup na trh smerovým alebo trhovo neutrálnym spôsobom. Medzi orientačné stratégie patrí: tvorba trhu, arbitráž a obchodovanie s nízkou latenciou. Likvidita je pre tieto stratégie kľúčová a obmedzuje tieto fondy len na obchodovanie s likvidnejšími kryptomenami. Výsledkom je, že tieto fondy majú spravidla najkratšie doby blokovania pre investorov.
  • Multi stratégia: Fondy prijímajúce kombináciu vyššie uvedených stratégií. Napríklad v rámci obmedzení stanovených v prospekte konkrétneho fondu môžu obchodníci spravovať ľubovoľné dlhé/krátke a kvantitatívne podúčty.

Za predpokladu, že náš súbor údajov je reprezentatívny pre celý svet krypto hedžových fondov, usudzujeme, že kvantitatívne fondy sú najbežnejšie medzi krypto hedžovými fondmi, čo predstavuje viac ako tretinu všetkých v súčasnosti aktívnych krypto fondov.

Ďalšie dve väčšie kategórie sú diskrečné dlhé/krátke (28%) a diskrečné dlhé (20%), pričom fondy s viacerými stratégiami tvoria oveľa menší podiel, a to 11%.

Analýza trhu

Pri pohľade na trh s krypto hedžovými fondmi sme identifikovali HNWI jednotlivcov s vysokým čistým bohatstvom ako najbežnejší typ investora v krypto hedžových fondoch, pričom viac ako polovica fondov ich uvádza ako najbežnejší typ investora. Na druhom mieste sú rodinné kancelárie (30%) a finančné prostriedky, vzdialená tretina (4%). Napriek tomu, že inštitúcie agresívne vstupujú na trhy s kryptomenami, ešte nie sú prevládajúcimi investormi do krypto hedžových fondov, pričom iba jeden fond v našej vzorke ich uvádza ako svoj hlavný typ investora a na popredných miestach stále dominujú HNWI a rodinné kancelárie. V budúcnosti sa očakáva, že sa tento mix v investorskej základni bude postupne meniť so zvýšeným záujmom inštitucionálnych investorov.

Stredný počet investorov do fondov je 23 a priemer je 70.1, pričom stredná veľkosť lístka je US $0.4 milióna a priemer je USD1.1 milión. Nasledujúci graf ukazuje rozloženie priemernej veľkosti lístka a naznačuje, že polovica fondov má lístky pod US $0.5 milión.

Majetok v správe

Odhadujeme, že celková AuM krypto hedžových fondov sa globálne zvýšila na viac ako USD3.8 miliardy v roku 2020, niečo viac ako USD2 miliardy v predchádzajúcom roku. Tieto údaje sú založené na odpovediach AuM, ktoré nám poskytli skúmaní správcovia fondov s určitými úpravami, pretože niektoré fondy nezverejnili svoje celkové AuM

Nasledujúci graf zobrazuje distribúciu AuM držanú jednotlivými krypto hedžovými fondmi. Aj keď existuje mnoho menších fondov, aktíva sú stále vysoko koncentrované medzi najväčšími hedžovými fondmi. Náš prieskum ukázal, že 10 najlepších najväčších krypto hedžových fondov kontroluje 63% celkových AuM

Účinok trhu s kryptobýkom do roku 2020 je tiež jasne viditeľný vo vyššie uvedených údajoch, pričom počet fondov s menšími AuM je v roku 2019 výrazne nižší ako v roku 2020, zatiaľ čo na druhom konci spektra je počet fondov spravujúcich väčší objem majetku je v roku 2020 výrazne vyšší.

Prečítajte si celú správu tu od PwC