Kr├íjanie v sieti: Prv├Ż prenos ├║dajov 5G bol ├║spe┼íne dokon─Źen├Ż

Kr├íjanie v sieti: Prv├Ż prenos ├║dajov 5G bol ├║spe┼íne dokon─Źen├Ż Obr├ízok: Deutsche Telekom

Deutsche Telekom, Ericsson, Nokia a Qualcomm zaviedli prv├Ż koncov├Ż prenos ├║dajov 5G na svete v dvoch sie┼ąov├Żch segmentoch, ktor├ę s├║ zalo┼żen├ę na platforme viacer├Żch dod├ívate─żov od viacer├Żch poskytovate─żov, v ktor├Żch je nieko─żko sie┼ąov├Żch komponentov a koncov├ę zariadenie. poch├ídzaj├║ od r├┤znych v├Żrobcov.

Test bol ├║spe┼íne vykonan├Ż v infra┼ítrukt├║re Deutsche Telekom. Nov├ę r├ídio 5G (NR) poch├ídza od spolo─Źnosti Ericsson a jadro 5G od spolo─Źnosti Nokia. Obidva komponenty s├║ zalo┼żen├ę na samostatnej architekt├║re (SA) ┼ítandardu 5G, ktor├í u┼ż nevy┼żaduje kotvu LTE a v ktorej je mo┼żn├ę s nov├Żm mobiln├Żm r├ídiom vykon├íva┼ą v┼íetky predch├ídzaj├║ce a roz┼í├şren├ę slu┼żby. Termin├íl poskytol pre test Qualcomm. ┼ápecialista na mobiln├║ komunik├íciu zo San Diega podporuje spolo─Źnos┼ą 5G SA s modemom Snapdragon X55 a X60 pl├ínovan├Żm na bud├║ci rok. V ┼ípecifickom pr├şpade bolo testovacie zariadenie vybaven├ę zariaden├şm Snapdragon X55.

V├Żsledky z├şskan├ę v laborat├│rnom prostred├ş potvrdzuj├║ uskuto─Źnite─żnos┼ą kr├íjania siete 5G. Pri segmentovan├ş siete je fyzick├í sie┼ą rozdelen├í do nieko─żk├Żch logick├Żch siet├ş, tak┼że pr├şslu┼ín├ę slu┼żby m├┤┼żu be┼ża┼ą so zaru─Źenou r├Żchlos┼ąou, latenciou a spo─żahlivos┼ąou. O─Źak├íva sa, ┼że t├íto technol├│gia sa v nasleduj├║cich rokoch posunie. S 5G NR m├í s├║─Źasn├Ż 5G NSA iba roz┼í├şren├Ż d├ítov├Ż kan├íl (eMBB – roz┼í├şren├ę mobiln├ę ┼íirokop├ísmov├ę pripojenie) pre r├Żchlej┼íie s┼ąahovanie.

Nov├ę obchodn├ę modely pre oper├ítorov

"Kompletn├ę segmentovanie siete 5G otvor├ş na┼íim firemn├Żm z├íkazn├şkom ├║plne nov├ę pr├şle┼żitosti. Chceme z├íkazn├şkom umo┼żni┼ą prev├ídzkovanie r├┤znych aplik├íci├ş s r├┤znymi po┼żiadavkami na sie┼ą s├║─ŹasneÔÇ×Povedal Alex Jinsung Choi, strat├ęgia SVP a technologick├í inov├ícia, Deutsche Telekom.

Zarez├ívanie siete sa pova┼żuje za odpove─Ć na skuto─Źnos┼ą, ┼że poskytovatelia siet├ş sa st├ívaj├║ ─Źoraz viac ÔÇ×hl├║pe linkyÔÇť bez svojich vlastn├Żch slu┼żieb, ktor├ę poskytuj├║ tretie strany, ako s├║ napr├şklad poskytovatelia ve─żk├Żch streamingov, cloud hostitelia alebo soci├ílne siete.

Kr├íjanie siete pre LTE a 5G NSA od spolo─Źnosti Nokia

Arun Bansal, prezident a ved├║ci spolo─Źnosti Ericsson v Eur├│pe a Latinskej Amerike, uviedol: ÔÇ×S pote┼íen├şm oznamujem ─Ćal┼í├ş m├ş─żnik pre spolo─Źnos┼ą Ericsson. Aby sa vyu┼żil cel├Ż potenci├íl kr├íjania siet├ş medzi koncov├Żmi bodmi, mus├ş sa pou┼żi┼ą samostatn├ę nov├ę r├ídio 5G aj jadro 5G.ÔÇ×Av┼íak dod├ívate─ż siete Nokia, ktor├Ż poskytol jadro 5G pre test, to vid├ş inak. Spolo─Źnos┼ą v─Źera predstavila sie┼ąov├ę kr├íjanie pre LTE a 5G, ktor├ę nie s├║ samostatn├ę, ktor├ę je mo┼żn├ę pomocou aktualiz├ície softv├ęru integrova┼ą do existuj├║cich siet├ş pomocou hardv├ęru Nokia.