Korekcia pozornosti iOS 13 FaceTime Attention vás vyzerá, akoby ste sa naozaj pozerali na fotoaparát

Videohovory sú často dosť zvláštne. Ste tak zvyknutí na očný kontakt, že sa prirodzene pozeráme na obrazovku, ktorá ukazuje osobu na druhej strane. Z tohto dôvodu sa nepozeráte na kameru. Vďaka tomu to vyzeralo, akoby ste pri rozhovore s niekým, koho ste volali, hľadali niečo iné. AppleIOS 13 má funkciu, ktorá rieši tento problém počas pripojení FaceTime.

Toto sa nazýva korekcia pozornosti a používa rozšírenú manipuláciu s obrázkami na zväčšenie očí. Takisto skreslí akýkoľvek objekt medzi očami a prednou kamerou, ako je to znázornené nižšie.

Každopádne to vyzerá, že sa pozeráte na fotoaparát a nie na obrazovku. Vďaka tomu bude pripojenie FaceTime vyzerať trochu prirodzenejšie a prispôsobený vzhľad bude vyzerať, akoby ste udržiavali očný kontakt s niekým iným.

Poznámka Táto oprava je teraz k dispozícii v beta verzii systému iOS 13. Spoločnosť Engadget však oznamuje, že zatiaľ je k dispozícii iba pre zariadenia iPhone XS a XS Max, zatiaľ čo niektorí používatelia Reddit tvrdia, že funguje aj pre zariadenia iPhone XR a iPad Pro. , IOS 13 opustí beta tento rok na jeseň.

(Zdroj: Twitter (1) (2) Reddit cez Engadget)