Kontrola univerz├ílnej dia─żkovej aplik├ície IR pre Android

V├í┼í smartphone so syst├ęmom Android u┼ż riadi v├í┼í ┼żivot, teraz s aplik├íciou IR Universal Remote App budete m├┤c┼ą ovl├ída┼ą ─Ćal┼íie veci. T├íto aplik├ícia je pre smartphones ktor├ę s├║ dod├ívan├ę s vyhraden├Żm IR blasterom.

Ak vo svojom smartf├│ne alebo tablete nem├íte IR blaster, t├íto aplik├ícia na ┼łom v├┤bec nebude fungova┼ą.

Tak┼że sk├┤r, ako budete pokra─Źova┼ą v ─Ź├ştan├ş v┼íetk├Żch skvel├Żch funkci├ş tejto bezplatnej vzdialenej aplik├ície pre Android; najsk├┤r sa pozrite na svoj smartphone. To v├ím u┼íetr├ş ve─ża sklamania nesk├┤r.

Teraz, ke─Ć ste potvrdili, ┼że v├í┼í smartphone skuto─Źne m├í IR blaster, povedzme si nie─Źo viac o aplik├ícii IR Universal Remote.

Aj ke─Ć m├í aplik├ícia svoj riadny podiel na chyb├ích, p├í─Źi sa mi, ako jednoducho to na prv├Ż poh─żad vyzer├í. M├┤┼żete si dokonca ani nev┼íimn├║┼ą hlbok├ę mo┼żnosti skryt├ę za ┼íikovne skrytou ponukou mo┼żnost├ş. ┼Ąa┼żko som h─żadal poklady tejto skvelej univerz├ílnej vzdialenej aplik├ície pre Android.

Cover art

Kontrola univerz├ílnej dia─żkovej aplik├ície IR pre Android 2

Dobro

Aplik├ícia je predin┼ítalovan├í s ve─żk├Żm po─Źtom zariaden├ş. Existuje teda ve─żmi vysok├í pravdepodobnos┼ą, ┼że va┼íe zam├Ż┼í─żan├ę zariadenie je u┼ż kompatibiln├ę s touto vzdialenou aplik├íciou.

Aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje zmeni┼ą takmer ka┼żd├Ż aspekt dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa. Existuje nieko─żko hlbok├Żch mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą prisp├┤sobi┼ą si dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź. M├┤┼żete tie┼ż ulo┼żi┼ą viacero dia─żkov├Żch ovl├ída─Źov, ka┼żd├Ż s in├Żm n├ízvom. Aplik├ícia tie┼ż obsahuje ve─żmi u┼żito─Źn├Ż widget.

Zl├Ż

Mnoho funkci├ş je ukryt├Żch hlboko v ponuk├ích. Aby ste sa k niektor├Żm dostali, budete musie┼ą ve─ża kopa┼ą.

Niektor├ę aspekty vzdialen├ęho prisp├┤sobenia sa zdaj├║ by┼ą zanedban├ę, dizajn ponuky prisp├┤sobenia nie je dobre premyslen├Ż.

Aplik├ícia tie┼ż skr├Żva niektor├ę funkcie za platobnou br├ínou. Aj ke─Ć po┼żadovan├í cena nie je tak├í vysok├í, bol by som r├íd, keby sa niektor├ę bezplatn├ę odomkli na bezplatn├ę pou┼żitie.

Spodn├Ż riadok

Ak je v├í┼í smartphone alebo tablet s Androidom dod├ívan├Ż s IR blasterom, mus├şte aplik├íciu IR Universal Remote ma┼ą. Aj ke─Ć za odomknutie pr├ęmiovej verzie nezaplat├şte, jednoduch├í bezplatn├í aplik├ícia m├í ve─żk├Ż potenci├íl.

Aplik├ícia m├í ─Źist├Ż a jednoduch├Ż dizajn, ale m├┤┼żete si ju prisp├┤sobi┼ą pod─ża svojich predst├ív. Nakoniec si aplik├ícia IR Universal Remote zasl├║┼żi aplik├íciu ─Ź├şslo jedna v na┼íom zozname univerz├ílnych aplik├íci├ş na dia─żku.

Inštalácia aplikácie

Aj ke─Ć je s┼ąahovanie aplik├ície rovnak├Ż ┼ítandardn├Ż postup, body od─Ź├şta pr├íve vrel├ę priv├ştanie. Ak chcete z├şska┼ą aplik├íciu, mus├şte jednoducho prejs┼ą na str├ínku Google Play Store str├ínku a klepnite na nain┼ítalova┼ą.

─Äalej sa aplik├ícia automaticky stiahne a nain┼ítaluje do v├í┼ího smartphonu alebo tabletu Android. Potom v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je spusti┼ą aplik├íciu zo z├ísuvky na aplik├íciu.

Nech├ípte ma zle, zobraz├ş sa uv├ştacia obrazovka:

IR Universal Remote App Review001

To v┼íak neposkytuje ┼żiadne inform├ície o tom, ako pou┼ż├şva┼ą samotn├║ aplik├íciu. Na┼í┼ąastie v├ím aplik├ícia hovor├ş, ako vst├║pi┼ą do ponuky potiahnutia. P├í─Źil by sa mi n├ívod na hlavnej uv├ştacej obrazovke. Zvl├í┼ítnos┼ąou je, ┼że v samotnej aplik├ícii je skryt├Ż plne na─Ź├ştan├Ż manu├íl.

Rozhranie a dizajn

Hlavn├í obrazovka aplik├ície sa men├ş pod─ża zvolen├ęho zariadenia. Tu je pr├şklad ┼ítandardn├ęho telev├şzora Samsung:

IR Universal Remote App Review002
Prejdite prstom do─żava a uvid├şte jednoduch├Ż numerick├Ż blok.

Kontrola univerz├ílneho dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa IR 004

Teraz potiahnite prstom doprava a uvid├şte skuto─Źn├║ ponuku tejto vzdialenej aplik├ície pre Android. T├íto ponuka potiahnutia prstom je srdcom aplik├ície, preto┼że v├ím umo┼żn├ş robi┼ą v┼íetko.

IR Universal Remote App Review005

Prvou mo┼żnos┼ąou je samozrejme aktualiz├ícia, ktor├║ v├ím odpor├║─Źam urobi┼ą potom, ─Źo sa potvrd├ş, ┼że aplik├ícia funguje dobre.IR Universal Remote App Review003

Potom je tu IR datab├íza, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje vidie┼ą a vybera┼ą r├┤zne zariadenia.

Prisp├┤soben├ę dia─żkov├ę ovl├ída─Źe s├║ po ulo┼żen├ş ulo┼żen├ę v sekcii ulo┼żen├Żch dia─żkov├Żch ovl├ída─Źov (Toto bolo ne├║myseln├ę).

Telev├şzne zoznamy EPG v├ís zaved├║ do samostatn├ęho doplnku, ktor├Ż pod─ża mojich sk├║senost├ş nie je ├║┼żasn├Ż.

IR Universal Remote App Review006

─îas┼ą s pokynmi v├ím poskytne ve─ża obr├ízkov na listovanie. Je to pr├şru─Źka v ┼ít├Żle PDF, ktor├í je zabudovan├í priamo do aplik├ície. Pri prech├ídzan├ş obr├ízkami m├┤┼żete z├şska┼ą ve─ża d├┤le┼żit├Żch inform├íci├ş.

IR Universal Remote App Review010

Nastavenia s├║ v┼íak ve─żmi obmedzen├ę. V ponuke nastaven├ş sa zobrazuje iba nieko─żko mo┼żnost├ş.

IR Universal Remote App Review009

Pou┼żitie a pr├íca

T├║to aplik├íciu som testoval na dvoch telev├şzoroch, obidva boli ┼ítandardn├ę HD. Dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź s nimi fungoval dobre a plnil takmer ka┼żd├║ funkciu tak, ako som zam├Ż┼í─żal. Takmer s├║peril so ┼ípecializovan├Żmi aplik├íciami na dia─żkov├ę ovl├ídanie telev├şzora pre Android.

IR Universal Remote App Review015

Jednou z najlep┼í├şch vec├ş na tejto aplik├ícii je, ┼że v├ím poskytuje haptick├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu po stla─Źen├ş tla─Źidla. Kr├ítko rozsvieti aj kontroln├ę svetlo, aby napodob┼łovalo dia─żkov├ę ovl├ída─Źe zo starej ┼íkoly.

S├║ to v├ştan├ę a mil├ę dotyky, ktor├ę zvy┼íuj├║ z├í┼żitok. Celkovo sa mi p├í─Źilo, ako funguje vzdialen├í aplik├ícia, a c├ştil som sa v ruk├ích.

Prisp├┤sobenie a veci

Dia─żkov├ę ovl├ídanie si m├┤┼żete do ur─Źitej miery prisp├┤sobi┼ą. Niektor├ę z mo┼żnost├ş s├║ k dispoz├şcii iba v pr├ęmiovej verzii, niektor├ę z├íkladn├ę s├║ v┼íak k dispoz├şcii ihne─Ć.

Na prisp├┤sobenie dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa mus├şte vytvori┼ą nov├Ż. Aplik├ícia bohu┼żia─ż umo┼ż┼łuje v bezplatnej verzii vytvori┼ą iba jedno vlastn├ę dia─żkov├ę ovl├ídanie.

IR Universal Remote App Review017

Potom, ─Źo pomenujete dia─żkov├ę ovl├ídanie, m├┤┼żete prejs┼ą na mo┼żnosti a zmeni┼ą pozadie a vzh─żad dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa sami.IR Universal Remote App Review014

Aplik├ícia tie┼ż obsahuje tri miniaplik├ície r├┤znych ve─żkost├ş.

IR Universal Remote App Review012

Tu je miniaplik├ícia maxim├ílnej ve─żkosti zobrazen├í na mojej domovskej obrazovke.

IR Universal Remote App Review013

Povolenia

Preto┼że aplik├ícia m├í pr├şstup k mnoh├Żm veciam z v├í┼ího smartf├│nu, rozhodol som sa kontaktova┼ą v├Żvoj├írov a op├Żta┼ą sa na niektor├ę potrebn├ę povolenia.

V├Żvoj├íri boli tak l├ískav├ş a odpovedali na moje hlavn├ę ot├ízky v─Źas. Aplik├ícia mala pr├şstup do mojej gal├ęrie a to bola hlavn├í vec, ktor├í mi na nej bola podozriv├í. V├Żvoj├ír v┼íak vysvetlil, ┼że to bolo pre vlastn├ę obr├ízky, ktor├ę m├┤┼żem na─Ź├şta┼ą ako vzdialen├ę pozadie.

Záver

Vrelo odpor├║─Źam ako univerz├ílnu aplik├íciu dia─żkov├ęho ovl├ídania aplik├íciu IR Universal. Aplik├ícia v├Żnimo─Źne funguje takmer s ka┼żd├Żm smartf├│nom s IR blasterom.

Rozhranie je dobr├ę a d├í sa prisp├┤sobi┼ą a v aplik├ícii je predin┼ítalovan├Żch ve─ża dia─żkov├Żch ovl├ída─Źov.

Tie┼ż by som odporu─Źil aktualizova┼ą dia─żkov├ę ovl├ídanie, ak funguje dobre s va┼íimi zariadeniami. Po odomknut├ş pr├ęmiov├Żch mo┼żnost├ş bude aplik├ícia ove─ża hodnotnej┼íia.

S ak├Żm najv├Ą─Ź┼í├şm probl├ęmom sa stret├ívate pri pou┼ż├şvan├ş syst├ęmu Android ako dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa telev├şzora?