Kontrola aplikácie Smart TV Remote (Android)

V minulom roku bola aplik├ícia Smart TV Remote mojou aplik├íciou na ovl├ídanie mojej inteligentnej telev├şzie Samsung. To znamen├í, ┼że k├Żm som neaktualizoval na nov├║ s├ęriu; Aplik├ícia sa stala ├║plne zbyto─Źnou. Je pravda, ┼że predt├Żm ste museli vyladi┼ą nastavenia, aby aplik├ícia dobre fungovala s va┼íou inteligentnou telev├şziou, aspo┼ł fungovala.

Stru─Źne povedan├ę, ak m├íte doma nov├║ inteligentn├║ telev├şziu Samsung radu H ÔÇô Series, t├íto aplik├ícia nebude v├┤bec fungova┼ą. To je pr├şpad m├┤jho telev├şzora. Videl som v┼íak, ┼że aplik├ícia st├íle ─żahko funguje so star┼í├şmi telev├şzormi radu B, E, D, C a F. Ned├ívno som mal telev├şzor radu F a t├íto aplik├ícia fungovala ako k├║zlo.

Prirodzene som nav┼ít├şvil n├íkupn├ę centrum, aby som aplik├íciu otestoval, ale prip├íjala sa iba k jednej inteligentnej telev├şzii Samsung. ─îo je op├Ą┼ą ┼íkoda, preto┼że aplik├ícia m├í ve─żk├Ż potenci├íl. Mal som roz┼í├şren├║ e -mailov├║ rel├íciu s v├Żvoj├írom aplik├ície a bol som informovan├Ż, ┼że spolo─Źnos┼ą Samsung neotv├íra svoje nov├ę ┼íifrovacie protokoly. Spolo─Źnos┼ą Samsung ├║plne pripustila, ┼że pre svoje inteligentn├ę telev├şzory nechc├║ ┼żiadnu aplik├íciu na dia─żkov├ę ovl├ídanie Android TV od tret├şch str├ín.

Cover art

Kontrola aplikácie Smart TV Remote (Android) 2

Dobro

Aplik├ícia st├íle funguje s niektor├Żmi star┼í├şmi modelmi inteligentn├Żch telev├şzorov Samsung. Existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że to bude fungova┼ą dobre aj s va┼íim mierne star├Żm inteligentn├Żm telev├şzorom. Rozhranie je funk─Źn├ę a po chv├şli si na┼ł zvyknete. Podporovan├ę s├║ takmer v┼íetky funkcie, ktor├ę m├┤┼żete potrebova┼ą.

Zl├Ż

Aplik├ícia sa jednoducho odmieta sp├íja┼ą s nov├Żm telev├şznym seri├ílom, v─Ćaka ─Źomu je pre pou┼ż├şvate─żov Samsung ─Źiasto─Źne u┼żito─Źn├í. Ak ste inovovali na nov├Ż panel, t├íto aplik├ícia v├ím bude nani─Ź. Niektor├ę star┼íie modely tie┼ż nie s├║ podporovan├ę, ale toto ─Ź├şslo je ve─żmi n├şzke.

Spodn├Ż riadok

Je to skuto─Źne jednoduch├ę, ak m├íte inteligentn├║ telev├şziu Samsung radu H, ani sa neob┼ąa┼żujte s┼ąahova┼ą si Smart TV Remote pre Android. Budete ma┼ą viac ┼í┼ąastia s jednou z ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş na dia─żkov├ę ovl├ídanie telev├şzie pre Android. Ak st├íle m├ívate o nie─Źo star┼í├ş telev├şzor, t├íto aplik├ícia s t├Żm bude skvele fungova┼ą. Nakoniec, ak to funguje, aplik├ícia sa ├║┼żasne pou┼ż├şva. Teda ak to funguje.

Stiahnutie a inštalácia

Dia─żkov├ę ovl├ídanie Smart TV je hostovan├ę na ofici├ílnej str├ínke Google Play Store str├ínku, tak┼że jej stiahnutie je ve─żmi jednoduch├ę. Cho─Ćte na str├ínku a klepnite na nain┼ítalova┼ą. Aplik├ícia sa stiahne takmer okam┼żite. ├üno, m├┤┼żete si ho stiahnu┼ą aj pomocou mobiln├Żch d├ít.

Po in┼ítal├ícii je mo┼żn├ę aplik├íciu spusti┼ą zo z├ísuvky. Aplik├ícia sa spust├ş ve─żmi r├Żchlo a nie s├║ s ┼łou ┼żiadne probl├ęmy s v├Żkonom. Chcel by som podrobn├Ż prv├Ż n├ívod, ale aplik├ícia to v informa─Źnej ponuke rob├ş dobre.

Rozhranie a dizajn

Rozhranie mohlo by┼ą lep┼íie. Predvolen├ę rozhranie m├┤┼że zav├ídza┼ą nov├Żch pou┼ż├şvate─żov svojim neortodoxn├Żm dizajnom. Tu vid├şte hlavn├║ obrazovku aplik├ície hne─Ć po spusten├ş:

Pozrite sa na Smart TV Remote - 001

Ako vid├şte, aplik├íciu nemo┼żno ovl├ída┼ą jednou rukou, pokia─ż nie ste ─żavou rukou alebo nepou┼ż├şvate smartphone men┼íej ve─żkosti. Na svojom phabletovom smartf├│ne som mal probl├ęm siahnu┼ą po tla─Źidl├ích na ─żavej strane obrazovky. Na oper├íciu odpor├║─Źam pou┼żi┼ą ─żav├║ ruku, inak si ur─Źite nam├íhate palec siahaj├║ci po tla─Źidl├ích na vrchu.

Pou┼żitie v re├ílnom ┼żivote

Aplik├ícia m├┤┼że fungova┼ą, ak m├┤┼żete prehliadnu┼ą nedostatky v dizajne. Existuje mnoho mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą vychutna┼ą si obsah vo va┼íej inteligentnej telev├şzii. Tu je poh─żad na nastavenia aplik├ície:

Pozrite sa na Smart TV Remote - 002

Existuj├║ tri r├┤zne re┼żimy, ktor├ę m├┤┼żu obohati┼ą v├í┼í z├í┼żitok. Jednou z nich je ┼ítandardn├í naviga─Źn├í ponuka, ktor├í v├ím poskytuje tla─Źidl├í na ovl├ídanie inteligentnej telev├şzie. Je to ve─żmi podobn├ę dia─żkov├ęmu ovl├ídaniu telev├şzora, ktor├ę sa dod├íva s panelom. Je to ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako ─żahko ovl├ída┼ą v┼íetky r├┤zne mo┼żnosti na telev├şzore.

Pozrite sa na dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź Smart TV - 006

─Äal┼í├şm re┼żimom je smart touch. S├ím som sa k tejto funkcii nedostal, preto┼że telev├şzia ju z nejak├ęho d├┤vodu nepodporovala. Ale te├│ria je, ┼że m├┤┼żete na telev├şzore pohybova┼ą ukazovate─żom t├Żm, ┼że zo svojho smartf├│nu urob├şte trackpad, nie tak├Ż, ak├Ż n├íjdete vo svojich prenosn├Żch po─Ź├şta─Źoch.

Pozrite sa na Smart TV Remote - 007

Tretia ponuka je ponuka m├ędi├ş. M├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż na ovl├ídanie be┼żiacich m├ędi├ş na va┼íej obrazovke. Ak napr├şklad na telev├şzore spust├şte video, t├íto ponuka v├ím umo┼żn├ş pozastavi┼ą, zastavi┼ą a prev├şja┼ą obsah vpred alebo vpred. Viete o v┼íetk├Żch ┼ítandardn├Żch mo┼żnostiach, ako je ve─żkos┼ą obr├ízka at─Ć., Tie┼ż tam s├║.

Pozrite sa na Smart TV Remote - 008

Textov├║ ponuku je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na odoslanie textu do telev├şzora. Aj ke─Ć to nie je najpraktickej┼í├ş sp├┤sob interakcie so soci├ílnymi m├ędiami alebo chatom, je to st├íle lep┼í├ş sp├┤sob odosielania textu.

Pozrite sa na Smart TV Remote - 009

Konektivita

Aplik├ícia sa spojila so star┼í├şmi modelmi a fungovala naozaj dobre. S najnov┼í├şm modelom sa v┼íak nijako nesp├íjal. Ke─Ć┼że telev├şzory Samsung z├şskavaj├║ ve─żk├║ popularitu a ich vlastn├í aplik├ícia pre smart TV je skuto─Źne zl├í, bola to pre nov├Żch z├íkazn├şkov jedin├í mo┼żnos┼ą.

Naozaj by som bol r├íd, keby v├Żvoj├ír prelomil ┼íifrovanie alebo mu pomohol Samsung. To sa v┼íak v tejto dobe zd├í nemo┼żn├ę, aspo┼ł pod─ża v├Żvoj├íra aplik├ície. Je mi smutn├ę hodnoti┼ą aplik├íciu zle kv├┤li tvrdohlavosti v├Żrobcu, ale hej, ak aplik├ícia nefunguje, nefunguje.

Pozrite sa na dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź Smart TV - 004

Povolenia

Aplik├ícia si neporad├ş s va┼íim vn├║torn├Żm ├║lo┼żiskom. Ni─Ź ne┼íetr├ş, ni─Ź neberie. V aplik├ícii nie je potrebn├ę ani vytv├íra┼ą ┼żiadny ├║─Źet. V─Ćaka tomu je jednou z najbezpe─Źnej┼í├şch a najbezpe─Źnej┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą v bezplatnom dia─żkovom ovl├ída─Źi telev├şzora pre Android.

Záver

Aplik├ícia si neporad├ş s va┼íim vn├║torn├Żm ├║lo┼żiskom. Ni─Ź ne┼íetr├ş, ni─Ź neberie. V aplik├ícii nie je potrebn├ę ani vytv├íra┼ą ┼żiadny ├║─Źet. V─Ćaka tomu je jednou z najbezpe─Źnej┼í├şch a najbezpe─Źnej┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą v bezplatnom dia─żkovom ovl├ída─Źi telev├şzora pre Android.