Kontrola aplik├ície Smart IR Remote (Android): Jeden dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź pre v┼íetk├Żch

Nikto nem├í r├íd straten├ę dia─żkov├ę ovl├ídanie, ur─Źite nen├ívid├şm, ke─Ć je naozaj hor├║co a nem├┤┼żem n├íjs┼ą to otravn├ę dia─żkov├ę ovl├ídanie. Na┼í┼ąastie existuj├║ aplik├ície ako Smart IR Remote, ktor├ę u─żah─Źuj├║ ┼żivot. Aj ke─Ć tieto univerz├ílne vzdialen├ę aplik├ície nie s├║ k├║zeln├ę, ur─Źite k├║zlo robia. Ke─Ć som stratil dia─żkov├ę ovl├ídanie telev├şzora a odohr├íval sa ve─żk├Ż z├ípas, jednoducho som pou┼żil aplik├íciu na dia─żkov├ę ovl├ídanie telev├şzora pre Android a prepol som kan├íl sp├Ą┼ą. Teoreticky som mohol vsta┼ą, prejs┼ą asi tis├şc m├ş─ż a zmeni┼ą kan├íl ako primit├şvny, ale na┼í┼ąastie tam bol Android, aby zachr├ínil de┼ł e┼íte raz.

Kontrola aplikácie Smart IR Remote

Smart IR Remote je jednou z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na dia─żkov├ę ovl├ídanie pre Android; v skuto─Źnosti to bola tie┼ż ─Ź├şslo jedna v na┼íom zozname univerz├ílnych vzdialen├Żch aplik├íci├ş. Sp├┤sob, ak├Żm t├íto aplik├ícia rie┼íi veci, je skuto─Źne p├┤sobiv├Ż. Chcel by som ├şs┼ą tak ─Ćaleko, ┼że by som povedal, ┼że je to najlep┼íia univerz├ílna dia─żkov├í aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żete n├íjs┼ą na Google Play Store.

Pozn├ímka: Aplik├ícia bola testovan├í na Samsungu Galaxy Smartf├│n Note III a telev├şzor Samsung HD. Smartf├│n je vybaven├Ż ┼ípeci├ílnym infra─Źerven├Żm blasterom, ktor├Ż u─żah─Źuje ovl├ídanie takmer ka┼żd├ęho telev├şzora. Tie┼ż som testoval aplik├íciu na Hitachi AC a dokonca som ovl├ídal svoj prenosn├Ż po─Ź├şta─Ź HP (dod├íva sa s infra─Źerven├Żm prij├şma─Źom). Funguje bezchybne s takmer ka┼żd├Żm zariaden├şm.

Naše hodnotenie: 4.9 mimo 5 Hviezdy

Hodnotenie Google Play: 4.6 mimo 5 Hviezdy

Stiahnu┼ą na Google Play

Dobro

Hne─Ć od spustenia aplik├ície budete vedie┼ą, ┼że je to pr├ęmiov├í aplik├ícia. Pokyny a prevedenie, aj ke─Ć s├║ trochu komplikovan├ę, s├║ vykon├ívan├ę ve─żmi dobre. Napriek tomu, ┼że sa t├íto aplik├ícia jav├ş ako do zna─Źnej miery uzamknut├í, je plne prisp├┤sobite─żn├í. T├íto ├║┼żasn├í schopnos┼ą prisp├┤sobenia a ve─żmi flexibiln├ę miniaplik├ície zo m┼ła urobili okam┼żit├ęho fan├║┼íika tejto aplik├ície.

Zl├Ż

Jedin├í ÔÇ×zl├íÔÇť vec na aplik├ícii je, ┼że existuje ve─ża mo┼żnost├ş. Viem, ┼że pre v├Ą─Ź┼íinu z n├ís je to plus, ale dajte t├║to aplik├íciu jednoduch├ęmu pou┼ż├şvate─żovi a uvid├şte, ┼że s├║ zm├Ąten├ş. Najprv sa funkcie dolovania ├║dajov zobrazia hne─Ć pri prvom spusten├ş aplik├ície. O─Źividne sa m├┤┼żete z ak├ęhoko─żvek tak├ęhoto programu odhl├ísi┼ą, ale to pod─ża m┼ła zni┼żuje hodnotu aplik├ície. V├Żvoj├ír podrobne vysvet─żuje d├┤vod, ale napriek tomu nechcem nikde pren├í┼ía┼ą svoje osobn├ę ├║daje o pou┼żit├ş, aj ke─Ć bud├║ pou┼żit├ę na vylep┼íenie aplik├ície. Mysl├şm, ┼że je od v├Żvoj├íra mil├ę, ke─Ć v├ís v skuto─Źnosti po┼żiada o povolenie.

Spodn├Ż riadok

Ak m├íte doma viacero zariaden├ş, ktor├ę na pou┼ż├şvanie potrebuj├║ dia─żkov├ę ovl├ídanie, zaobstarajte si t├║to ├║┼żasn├║ univerz├ílnu dia─żkov├║ aplik├íciu ─Źo najsk├┤r. Aplik├ícia fungovala na akomko─żvek zariaden├ş, ktor├ę som testoval. Sta─Ź├ş poveda┼ą, ┼że som ohromen├Ż silou a flexibilitou tejto vzdialenej aplik├ície pre Android. Ak m├íte peniaze, k├║pte si t├║to aplik├íciu a nikdy nebudete ─żutova┼ą toto rozhodnutie.

Spustenie aplik├ície – 4.5 mimo 5 Hviezdy

Z├şskanie aplik├ície z Google Play Store je ┼ítandardn├í z├íle┼żitos┼ą. Sta─Ź├ş si k├║pi┼ą aplik├íciu a stiahnu┼ą ju do svojho zariadenia s Androidom. Tu je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że aplik├ícia sa v z├ísuvke na aplik├íciu zobrazuje ako ÔÇ×Smart RemoteÔÇť, nie ako Smart IR Remote. Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície jednoducho klepnite na ikonu v z├ísuvke aplik├ície a dostanete sa priamo na t├║to obrazovku:

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Ak chcete, m├┤┼żete v├Żvoj├írom posla┼ą nieko─żko ├║dajov o pou┼żit├ş, ktor├ę im pom├┤┼żu vylep┼íi┼ą aplik├íciu. Ak ste ako ja a nikdy nikomu nechcem odosiela┼ą ┼żiadne ├║daje, m├┤┼żete sa z tejto ponuky tie┼ż odhl├ísi┼ą. Potom sa objav├ş ─Ćal┼íie informa─Źn├ę okno s ot├ízkou o inom type zberu ├║dajov.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Toto je jedin├í zvl├í┼ítnos┼ą, ktor├║ som pri pou┼ż├şvan├ş aplik├ície na┼íiel, teda okrem in├Żch komplikovan├Żch mo┼żnost├ş. Ke─Ć sa rozhodnete pre svoje rozhodnutie, m├┤┼żete prejs┼ą k samotnej aplik├ícii.

V├Żber zariadenia – 5 mimo 5 Hviezdy

Tu Smart IR Remote skuto─Źne ┼żiari. Aplik├ícia v├ím jasne ukazuje ┼íirok├║ ┼ík├ílu zariaden├ş, ktor├ę m├┤┼że ovl├ída┼ą. Jednoducho vyberte zariadenie, z ktor├ęho chcete urobi┼ą otroka, a pokra─Źujte ─Ćalej. Z d├┤vodu jednoduchosti a jednoduchosti som vybral telev├şzor.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Teraz budete musie┼ą vybra┼ą v├Żrobcu zariadenia. Obvykle pozn├íte n├ízov v├Żrobcu OEM (p├┤vodn├í elektronick├í v├Żroba), ale ak nie, sk├║ste sa pozrie┼ą na predn├║ a zadn├║ stranu zariadenia.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Teraz v├ís aplik├ícia po┼żiada o model v├í┼ího telev├şzora. Nepozn├ím model, tak ─Źo m├ím robi┼ą? Aplik├ícia m├í aj na to odpove─Ć. Nab├ídalo ma to k pou┼ż├şvaniu generick├ęho dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa Samsung. Tu je sn├şmka obrazovky postupu:

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

A na moje prekvapenie m├┤j telev├şzor fungoval s dia─żkov├Żm ovl├ídan├şm, ktor├ę som vybral.

Rozhranie a dizajn – 5 mimo 5 Hviezdy

Teraz, ke─Ć sme u┼ż na t├║to t├ęmu, r├íd by som povedal, ┼że existuj├║ niektor├ę prvky dizajnu, ktor├ę som na za─Źiatku ve─żmi neocenil. Ve─żk├ę smerov├ę tla─Źidl├í zasahuj├║ce uprostred dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa s├║ pre m┼ła 90 percent ─Źasu zbyto─Źn├ę.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Na┼í┼ąastie mi aplik├ícia umo┼ż┼łuje upravi┼ą v┼íetko o akomko─żvek dia─żkovom ovl├ída─Źi, ktor├Ż chcem. ├üno, t├íto vzdialen├í aplik├ícia pre Android je dod├ívan├í s vyhraden├Żm dia─żkov├Żm dizajn├ęrom s rozsiahlymi mo┼żnos┼ąami prisp├┤sobenia. Chcete, aby boli tla─Źidl├í hlasitosti obrovsk├ę? M├┤┼żete im zmeni┼ą ve─żkos┼ą. Chcete umiestni┼ą vyp├şna─Ź do spodnej ─Źasti obrazovky, aby bol k nemu jednoduch┼í├ş pr├şstup? ├üno, to dok├í┼że aj inteligentn├Ż dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź IR.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Widget Wonder – 5 mimo 5 Hviezdy

Hviezdne mo┼żnosti prisp├┤sobenia, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou aplik├ície, sa roz┼íiruj├║ aj na stranu miniaplik├íci├ş. Miniaplik├ície prich├ídzaj├║ v ka┼żdej predstavite─żnej ve─żkosti, ako m├┤┼żete vidie┼ą na kryte obrazovky ni┼ż┼íie. Je to skvel├Ż sp├┤sob, ako zaisti┼ą, aby va┼ía domovsk├í obrazovka vyzerala presne tak, ako by mala. Osobne uchov├ívam miniaplik├ície n├ístrojov skryt├ę na sekund├írnych domovsk├Żch obrazovk├ích, zatia─ż ─Źo moja hlavn├í obrazovka vyzer├í ─Źo najotvorenej┼íie.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Po v├Żbere ve─żkosti m├┤┼żete ─żahko upravi┼ą, ─Źo maj├║ widgety robi┼ą. Tu sa to trochu komplikuje. Pre ka┼żd├ę tla─Źidlo mus├şte manu├ílne vybra┼ą funkciu, bude to chv├ş─żu trva┼ą, ale akon├íhle budete hotov├ş, budete ma┼ą vysoko prisp├┤soben├Ż widget dia─żkov├ęho ovl├ídania.

Inteligentn├ę IR dia─żkov├ę ovl├ídanie

Povolenia -4.5 mimo 5 Hviezdy

Smart IR Remote m├í pr├şstup k va┼íim ├║─Źtom. Toto je jedin├í staros┼ą, ktor├║ m├íme z tejto inak ├║┼żasnej vzdialenej aplik├ície pre Android. Sp├┤sob, ak├Żm sa v├ís v├Żvoj├íri p├Żtaj├║ na zdie─żanie ├║dajov a ako jednoducho pristupuj├║ otvorene, vo mne vzbudzuje zvl├í┼ítny pocit d├┤very. Aj ke─Ć s nimi v ┼żiadnom pr├şpade nebudem zdie─ża┼ą ┼żiadne ├║daje, v┼żdy sa mi op├Żtaj├║. Ak je v├Żvoj├ír tak├Ż ├║primn├Ż, silne pochybujem, ┼że zneu┼żije d├┤veru, ktor├║ mu d├ívame, zaplaten├şm za jeho aplik├íciu. V dne┼ínej dobe je st├íle v┼íetko mo┼żn├ę.

Záver:

Smart IR Remote je najlep┼íia aplik├ícia na dia─żkov├ę ovl├ídanie, ktor├í je dnes v obchode Play k dispoz├şcii. Existuje mnoho dobr├Żch bezplatn├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę sa bl├ş┼żia, napr├şklad aplik├ícia, ktor├║ som skontroloval pred nieko─żk├Żmi d┼łami, sa naz├Żva Easy Universal TV Remote, ale Smart IR Remote je st├íle kr├í─żom. Osobne sa mi p├í─Źi, ko─żko mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia je na to, aby ste si ak├ęko─żvek dia─żkov├ę ovl├ídanie prisp├┤sobili sebe. Nie ka┼żd├Ż telev├şzor potrebuje na spr├ívnu funkciu mno┼żstvo tla─Źidiel a m├┤┼żete to odzrkadli┼ą vytvoren├şm minimalistick├ęho dia─żkov├ęho ovl├ída─Źa. T├íto aplik├ícia vy┼żaduje trochu ─Źasu na ├║pravu, ale akon├íhle sa zorientujete, nie je cesty sp├Ą┼ą. Toto je mo┼żno najlep┼í├ş dol├ír7 Str├ívil som u┼ż dlho.