Kontrola aplik├ície Hangouts (Android): Chcete sa niekedy zavesi┼ą?

Google je z─Ćaleka moja najob─ż├║benej┼íia megakorpor├ícia, pomohli mi urobi┼ą dom├íce ├║lohy, u┼żi┼ą si svoj smartphone, n├íjs┼ą nov├ę miesta a dokonca n├íjs┼ą nov├Żch priate─żov. Hangouts je pokusom spolo─Źnosti Google o osobn├ęho posla a pomaly sa do┼ąahuje. Osobne pou┼ż├şvam aplik├íciu iba na pr├ícu; je to tak u┼ż od prv├ęho vytvorenia ├║─Źtu Gmail pred mnoh├Żmi rokmi. Yahoo je pre soci├ílne siete a Google je pre pr├ícu. Vtedy sa aplik├ícia Hangouts v skuto─Źnosti volala Google Talk a bol to program na po─Ź├şta─Źi. A teraz aplik├ícia skuto─Źne konkuruje Facetime pre iOS.

Napriek tomu, ┼że je aplik├ícia Hangouts dobr├Żm poslom, st├íle sa sna┼ż├ş uchyti┼ą. Nie je to kv├┤li tomu, ┼że v aplik├ícii je menej funkci├ş, je to kv├┤li ├║nave poslov, ktor├║ ─żudia poci┼ąuj├║. Existuje pr├şli┼í ve─ża poslov, ktor├ş br├ínia ├║─Źelu pou┼ż├şva┼ą in├║ slu┼żbu zasielania spr├ív. Nespo─Źetn├ę mno┼żstvo ─żud├ş tie┼ż odmieta prejs┼ą na nov├║ platformu. M├ím pocit, ┼że je to prirodzen├ę.

Naše hodnotenie: 3.5 mimo 5 Hviezdy

Hodnotenie Google Play: 3.9 mimo 5 Hviezdy

Stiahnu┼ą na Google Play

Dobro

Hangouts je ve─żmi dobre vyzeraj├║ca aplik├ícia. U┼ż len samotn├ę rozhranie stoj├ş za to. Aplik├ícia je tie┼ż ve─żmi ─żahko pou┼żite─żn├í a zrozumite─żn├í; prinajmen┼íom z├íkladn├í funk─Źnos┼ą je v├Żslovne zahrnut├í. ─Äal┼íou v├Żhodou je, ┼że aplik├íciu vyr├íba spolo─Źnos┼ą Google, tak┼że je zaisten├ę ┼ípi─Źkov├ę zabezpe─Źenie. ─Äal┼íou skvelou vecou na Googli je, ┼że ─Źasto aktualizuj├║ svoje aplik├ície a neust├íle rozv├şjaj├║ funkcie a vylep┼íuj├║ zabezpe─Źenie.

Zl├Ż

Aplik├ícia Hangouts je dobr├Ż posol, ale bojuje s t├Żm, aby v├ím dala v┼żdy v┼íetko. Napr├şklad na chat mus├şte prilepi┼ą n├ílepky, ako na obr├ízku. Iste s├║ predin┼ítalovan├ę, ale ich pridanie pomocou tla─Źidla pr├şlohy je neintuit├şvne. Som ochotn├Ż stavi┼ą sa, ┼że ve─ża ─żud├ş ani nevie, ┼że existuj├║. ─îas┼ą z toho m├┤┼żete ob├şs┼ą pomocou aplik├ície emoji pre Android, ale to nie je skuto─Źn├ę rie┼íenie. ─Äal┼í├şm probl├ęmom je, ┼że tam nie je nikto, kto by chatoval. Zo 100 mojich Facebook iba kontakty 2 ─żudia s├║ skuto─Źne online v aplik├ícii Hangouts. A iba 6 aplik├íciu pravidelne pou┼ż├şvajte z mojich kontaktov Whatsapp. Medzin├írodn├ę volanie vy┼żaduje, aby fungovala in├í aplik├ícia, ─Źo by v┼íak nemalo plati┼ą.

Spodn├Ż riadok

Hangouts je konkuren─Źn├í aplik├ícia, ktor├║ brzd├ş smola. Google pri┼íiel na ve─Źierok neskoro a teraz sa sna┼ż├ş udr┼ża┼ą krok s u┼ż zaveden├Żmi poslami. Samotn├í aplik├ícia je najvy┼í┼íej kvality a pon├║ka nieko─żko zauj├şmav├Żch funkci├ş. Jedna z najlep┼í├şch vec├ş na aplik├ícii je, ┼że v skuto─Źnosti odstra┼łuje potrebu in┼ítal├ície ┼ípeci├ílnej aplik├ície pre SMS pre Android do v├í┼ího smartf├│nu. V skuto─Źnosti v┼íak nie je na ┼íkodu ma┼ą aplik├íciu vo svojom smartf├│ne; je m├ílo zdrojov a je d├┤stojnou n├íhradou za ktor├║ko─żvek z najlep┼í├şch chatovac├şch aplik├íci├ş pre Android.

Jednoduch├ę nastavenie – 5 mimo 5 Hviezdy

Spolo─Źnos┼ą Google u─żah─Źila in┼ítal├íciu a pou┼ż├şvanie aplik├ície Hangouts na va┼íom zariaden├ş s Androidom. Jednoducho vyh─żadajte aplik├íciu na Google Play Store a stiahni si to. Po stiahnut├ş a in┼ítal├ícii spustite aplik├íciu.

─Żudia sa zvy─Źajne prihlasuj├║ pomocou ├║─Źtu Google, ke─Ć prv├Żkr├ít za─Źn├║ pou┼ż├şva┼ą svoj smartphone, tak┼że tu nebud├║ ┼żiadne registr├ície. Ale z nejak├ęho d├┤vodu ste sa rozhodli neprihl├ísi┼ą k ├║─Źtu Google, budete sa musie┼ą prihl├ísi┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo Prida┼ą ├║─Źet, ako je to zn├ízornen├ę na obr├ízku ni┼ż┼íie. Potom budete pripraven├ş na rolovanie.

Sn├şmka obrazovky aplik├ície Hangouts

Pevn├ę rozhranie – 4 mimo 5 Hviezdy

Hlavn├ę rozhranie aplik├ície mo┼żno nepochybne nazva┼ą ─Źist├ę. Hlavn├í str├ínka aplik├ície zobrazuje v┼íetky rozhovory, ktor├ę ste urobili, a s mal├Żm ─Źasov├Żm ├║dajom. ─Żudia, s ktor├Żmi ste hovorili, sa zobrazia na profilov├Żch obr├ízkoch v kruhu, ktor├ę s├║ tie┼ż skvel├ę pre jednoduch├║ identifik├íciu. Klepnite na existuj├║ci chat a budete m├┤c┼ą hovori┼ą s pr├şslu┼ínou osobou. Toto je celkom element├írne z h─żadiska dizajnu pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania a m├ím ve─żmi r├íd predv├şdate─żn├ę rozhrania. Iste tu nie s├║ ┼żiadne inov├ície, ale ako som povedal, pre─Źo zmeni┼ą nie─Źo, ─Źo u┼ż dobre funguje.

Aplikácia Hangouts

Hlas a zobrazenie – 3 mimo 5 Hviezdy

Aplik├ícia je dod├ívan├í s ─żahko pou┼żite─żnou funkciou hlasov├ęho rozhovoru. Kvalita hlasu je dobr├í, ale nie tak├í ├║┼żasn├í Skype. Pozrite sa do h─║bky, ale trochu zastaran├ę porovnanie medzi nimi Skype a Google Chat, aby ste z├şskali hlb┼í├ş preh─żad. Kvalita hlasu je niekedy dobr├í, ale niekedy hovory ├║plne bez d├┤vodu klesn├║. Prizn├ím sa, ┼że hlasov├Ż chat som pou┼żil iba pre kolekt├şv ─żud├ş okolo 4 hodiny a z├í┼żitok bol prev├ídzkyschopn├Ż.

Aplikácia Hangouts

Video op├Ą┼ą nie je ve─ża, ale jednu vec, ktor├║ som si v┼íimol, je, ┼że spotrebuje menej d├ít ako Skype. Kvalita videa ani tak neutrp├ş, napriek tomu, ┼że aplik├ícia Hangouts pou┼ż├şva menej d├ít. Ak teda m├íte obmedzen├Ż rozpo─Źet, je to dobr├í n├íhrada za va┼íu be┼żn├║ aplik├íciu pre videohovor.

S├║visiace: 8 Aplik├ície pre Android umo┼ż┼łuj├║ bezplatn├Ż videohovor bez toho, aby ste museli min├║┼ą cent

Aplikácia Hangouts

Funkcia Hide n Seek – 3 mimo 5 Hviezdy

Niektor├ę funkcie, ktor├ę mali by┼ą v popred├ş, sa skr├Żvaj├║ za nepotrebn├Żmi klepnutiami. Ako som u┼ż spomenul, n├ílepky s├║ kategorizovan├ę ako pr├şlohy, ─Źo je zvl├í┼ítne.

Aplikácia Hangouts

─Äal┼íia ├║┼żasn├í funkcia t├Żkaj├║ca sa integr├ície SMS je ulo┼żen├í ─Ćaleko v nastaveniach aplik├ície. Zd├í sa, ┼że sa zobraz├ş jedno vyskakovacie okno s v├Żzvou na zl├║─Źenie spr├ív SMS s aplik├íciou, ale ak to omylom nepovol├şte, budete musie┼ą t├║to mo┼żnos┼ą znova n├íjs┼ą.

Sn├şmka obrazovky aplik├ície Handout

Ak sa pomocou aplik├ície pok├║┼íate uskuto─Źni┼ą nejak├ę hovory Voice over IP, budete si na to musie┼ą zaobstara┼ą in├║ aplik├íciu. Druh├í aplik├ícia sa naz├Żva Vyt├í─Źanie Hangouts a pou┼ż├şva peniaze z Pe┼ła┼żenky na lacn├ę hovory po celom svete. V├Ą─Ź┼íina ─Ź├şsel, ─Ź├şslami mysl├şm ak├Żko─żvek typ ─Ź├şsel, je v USA a Kanade bezplatn├Ż. Aj ostatn├ę krajiny s├║ ve─żmi lacn├ę. Tu je aplik├ícia typu pluginu, ktor├║ budete potrebova┼ą:

Stiahnu┼ą na Google Play

Pova┼żujem to za naozaj zvl├í┼ítne, preto┼że t├íto funkcia je inzerovan├í na str├ínke aplik├ície Hangouts, ale na fungovanie vy┼żaduje samostatn├║ aplik├íciu. Nie je dobr├ę Google nie je dobr├ę.

Povolenia – 4 mimo 5 Hviezdy

Aplik├ícia Hangouts m├í pr├şstup ku v┼íetk├Żm va┼íim kontaktom, ─Źo je pochopite─żn├ę. Aplik├ícia v├ís m├┤┼że st├í┼ą peniaze, ak pou┼ż├şvate slu┼żbu SMS a m├íte pr├şstup k uveden├Żm spr├ívam, ─Źo je spravodliv├ę vzh─żadom na to, ┼że to mus├ş urobi┼ą. Aplik├ícia m├┤┼że pozna┼ą va┼íu polohu, odosla┼ą ju a m├í pr├şstup k v├í┼ímu e -mailov├ęmu ├║─Źtu. Zd├í sa, ┼że v┼íetky tieto povolenia s├║ nevyhnutn├ę a ned├í sa im vyhn├║┼ą. Aj ke─Ć v├ís to ohrozuje, ale ─Źo m├┤┼żeme urobi┼ą spr├ívne?

Záver:

Aplik├ícia Hangouts je kompetentn├í aplik├ícia na odosielanie spr├ív, ktor├║ je mo┼żn├ę v mnoh├Żch oh─żadoch ─Ćalej vylep┼íova┼ą. Je tie┼ż pova┼żovan├Ż za najlep┼íiu alternat├şvu pre FaceTime pre Android. Z├íklad z├íkladn├ęho rozhrania je skvel├Ż, ale v┼íetky funkcie musia by┼ą ─żahko dostupn├ę. Aplik├ícia nezda┼łuje zdroje v├í┼ího syst├ęmu Android, ─Źo je v na┼íich knih├ích ve─żk├Żm pr├şnosom. Celkovo vzat├ę, odpor├║─Źam v├ím necha┼ą si tento mal├Ż posol na zariaden├ş Android pre pr├şpad, ┼że by ste ho niekde potrebovali. Onedlho usporiadame Hangouty pre ot├ízky t├Żkaj├║ce sa syst├ęmu Android a budete sa m├┤c┼ą so mnou porozpr├íva┼ą priamo, preto┼że len preto sa Hangouts oplat├ş stiahnu┼ą.