Kompletn├Ż sprievodca: Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS na syst├ęme Windows 10


 • Windows Aktualiz├ície s├║ ve─żmi d├┤le┼żit├ę pre stabilitu syst├ęmu, tak┼że ich nezabudnite dodr┼ża┼ą Windows 10 denne. V├Ą─Ź┼íina aktualiz├íci├ş poskytuje vylep┼íenia zabezpe─Źenia a opravuje mnoho nekompatibil├şt hardv├ęru a softv├ęru, preto sa odpor├║─Źa ich pravideln├í in┼ítal├ícia.
 • Mnoho ch├Żb BSoD je sp├┤soben├Żch zastaral├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, preto sa odpor├║─Źa pravidelne aktualizova┼ą ovl├ída─Źe, aby sa predi┼ílo probl├ęmom s BSoD. Takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu CDFS FILE SYSTEM, tak┼że by ste mali aktualizova┼ą v┼íetky svoje ovl├ída─Źe.
 • Je pre v├ís ┼ąa┼żk├ę opravi┼ą chyby s modrou obrazovkou? Bez oh─żadu na to, kde sa vyskytla chyba, prejdite do na┼íej sekcie rie┼íenia probl├ęmov BSoD, kde n├íjdete r├Żchle opravy.
 • Niektor├ę chyby s├║ ─żah┼íie a in├ę sa ┼ąa┼ż┼íie rie┼íia. Nebojte sa, n├íjdete rie┼íenie v na┼íom Windows 10 ch├Żb Hub,

Chyby BSoD s├║ zvy─Źajne najn├íro─Źnej┼íie chyby v ┼żiadnom pr├şpade Windows syst├ęmu, preto┼że neust├íle re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź, aby nedo┼ílo k jeho po┼íkodeniu. Po─Źet Windows 10 pou┼ż├şvate─żov nahl├ísilo chybu v syst├ęme s├║borov CDFS a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako ju opravi┼ą.

Ako oprav├şm BSFS zo s├║borov├ęho syst├ęmu CDFS Windows 10?

Obsah:

 1. Ur─Źite Windows 10 je aktualizovan├Ż
 2. Aktualizujte ovl├ída─Źe
 3. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 4. Spustite skenovanie SFC
 5. Spusti┼ą DISM
 6. Odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż program
 7. Vykonajte kontrolu chkdsk
 8. Vykonajte obnovenie / resetovanie po─Ź├şta─Źa
 9. Skontrolujte hardv├ęr

Ako opravi┼ą chybu s├║borov├ęho syst├ęmu CDFS Windows 10

rie┼íenie 1 – uistite sa Windows 10 je aktualizovan├Ż

Windows aktualiz├ície s├║ rozhoduj├║ce pre stabilitu syst├ęmu, preto ich nezabudnite uchov├íva┼ą Windows 10 denne. V├Ą─Ź┼íina aktualiz├íci├ş poskytuje vylep┼íenia zabezpe─Źenia a opravuje mnoho nekompatibil├şt hardv├ęru a softv├ęru, preto sa odpor├║─Źa ich pravideln├í in┼ítal├ícia.

Ak je chyba syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM sp├┤soben├í nekompatibilitou hardv├ęru alebo chybn├Żm ovl├ída─Źom, s┼ąahovanie sa uskuto─Źn├ş Windows Aktualiz├ície CDFS FILE SYSTEM to m├┤┼żu vyrie┼íi┼ą.

rie┼íenie 2 – Aktualizujte ovl├ída─Źe

Mnoho ch├Żb BSoD je sp├┤soben├Żch zastaral├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, preto sa odpor├║─Źa pravidelne aktualizova┼ą ovl├ída─Źe, aby sa predi┼ílo probl├ęmom s BSoD. Mus├şme spomen├║┼ą, ┼że takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa syst├ęm CDFS FILE objav├ş, preto sa d├┤razne odpor├║─Źa, aby ste aktualizovali v┼íetky svoje ovl├ída─Źe.

Za─Źnite s ovl├ída─Źmi z├íkladnej dosky, ─Źipovej sady a zvuku a potom aktualizujte ovl├ída─Źe sie┼ąov├Żch kariet a grafick├Żch kariet. Na stiahnutie ovl├ída─Źov sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru, vyh─żada┼ą zariadenie a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe.

Ak nem├íte pr├şstup Windows 10 V d├┤sledku chyby syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM m├┤┼żete sk├║si┼ą aktualizova┼ą ovl├ída─Źe pomocou n├║dzov├ęho re┼żimu. Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

 1. Po spusten├ş po─Ź├şta─Źa ho re┼ítartujte. Tento krok opakujte, k├Żm sa neza─Źne proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş, Kliknite na ikonu re┼ítart Tla─Źidlo.
 3. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa by ste mali vidie┼ą zoznam dostupn├Żch mo┼żnost├ş. vybra┼ą N├║dzov├Ż re┼żim so sie┼ąov├Żmi funkciami lisovanie F5 alebo 5,
 4. Po vstupe do n├║dzov├ęho re┼żimu sk├║ste aktualizova┼ą ovl├ída─Źe.

Stoj├ş za zmienku, ┼że ak v├í┼í po─Ź├şta─Ź norm├ílne pracuje v bezpe─Źnom re┼żime, chyba syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM je pravdepodobne sp├┤soben├í nespr├ívnym ovl├ída─Źom alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom, preto by ste sa mali zamera┼ą na jeho odstr├ínenie.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 3 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

Ak aktualiz├ícia syst├ęmu a ovl├ída─Źov t├║to ├║lohu nevykonala, vysk├║┼íajte Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov 10. Tento n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov sa d├í pou┼żi┼ą na rie┼íenie v┼íetk├Żch druhov probl├ęmov vr├ítane ch├Żb BSOD. Preto by mohlo by┼ą tie┼ż efekt├şvne pri rie┼íen├ş chyby syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 4 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm n├ístrojom, ktor├Ż tu vysk├║┼íame, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż v podstate preh─żad├í v├í┼í po─Ź├şta─Ź, ─Źi neobsahuje po┼íkoden├ę syst├ęmov├ę s├║bory a opravuje ich na cest├ích. Mohlo by to by┼ą preto u┼żito─Źn├ę aj pri chybe CDFS FILE SYSTEM.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowKompletn├Ż sprievodca: Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS na syst├ęme Windows 10 1
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Spustite DISM

─Äal┼í├şm n├ístrojom pr├şkazov├ęho riadka je spr├íva a zavedenie obrazu nasadenia. Tento n├ístroj presmeruje obraz syst├ęmu, tak┼że m├┤┼że vyrie┼íi┼ą aj probl├ęmy s BSOD.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthKompletn├Ż sprievodca: Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS na syst├ęme Windows 10 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 6 – Odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż program

Ako sme u┼ż spomenuli, niektor├Ż softv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu CDFS FILE SYSTEM a naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou chyby BSoD je v├í┼í antiv├şrusov├Ż softv├ęr. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że sp├┤sobi┼ą v├Żskyt tak├Żchto ch├Żb takmer ak├Żko─żvek antiv├şrusov├Ż softv├ęr, preto sa odpor├║─Źa do─Źasne odstr├íni┼ą antiv├şrusov├Ż softv├ęr.

Upozor┼łujeme, ┼że odin┼ítalovanie antiv├şrusov├ęho softv├ęru nie je v┼żdy dosta─Źuj├║ce, preto┼że ur─Źit├ę s├║bory zost├ívaj├║ v po─Ź├şta─Źi aj po odstr├ínen├ş antiv├şrusov├ęho programu. Tieto zost├ívaj├║ce s├║bory m├┤┼żu niekedy sp├┤sobi┼ą chybu CDFS FILE SYSTEM, tak┼że ak chcete ├║plne odstr├íni┼ą antiv├şrus, odpor├║─Źa sa pou┼żi┼ą ┼ípeci├ílne n├ístroje na odin┼ítalovanie.

V├Ą─Ź┼íina antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka tieto n├ístroje pre svoj softv├ęr a odin┼ítala─Źn├ę n├ístroje si m├┤┼żete bezplatne stiahnu┼ą z takmer akejko─żvek bezpe─Źnostnej spolo─Źnosti.

rie┼íenie 7 – Vykonajte kontrolu chkdsk

Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS FILE SYSTEM m├┤┼że by┼ą niekedy sp├┤soben├í po┼íkoden├şm pevn├ęho disku, preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj chkdsk na kontrolu, ─Źi pevn├Ż disk obsahuje po┼íkoden├ę s├║bory. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Spustite pr├şkazov├Ż riadok ako spr├ívca. Ak to chcete urobi┼ą, stla─Źte Windows K─ż├║─Ź + X otvorte ponuku Advanced User Menu a vyberte polo┼żku Pr├şkazov├Ż riadok (administr├ítor) zo zoznamu.
  pr├şkazov├ęho riadku-admin
 2. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / f / r C:, Odpor├║─Źame, aby ste t├║to kontrolu vykonali pre v┼íetky oddiely pevn├ęho disku, ktor├ę ste nain┼ítalovali, tak┼że m├┤┼żete nahradi┼ą p├şsmeno C zodpovedaj├║cim p├şsmenom. Za zmienku tie┼ż stoj├ş, ┼że nemus├ş by┼ą mo┼żn├ę skenova┼ą jednotku C priamo Windows, bude mo┼żno potrebn├ę re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź.
  chkdsk-cmd

V pr├şpade, ┼że nem├íte pr├şstup Windows o N├║dzov├Ż re┼żim, m├┤┼żete vykona┼ą t├║to kontrolu nasleduj├║cim sp├┤sobom:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa mal za─Źa┼ą proces automatickej opravy.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Pr├şkazov├Ż riadok,
 3. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / f / r C: vykona┼ą skenovanie. T├║to kontrolu mus├şte znova vykona┼ą pre v┼íetky oddiely pevn├ęho disku, ktor├ę ste nain┼ítalovali, tak┼że nezabudnite nahradi┼ą p├şsmeno C p├şsmenom, ktor├ę zodpoved├í v├í┼ímu oddielu pevn├ęho disku.

rie┼íenie 8 – Vykonajte obnovenie / resetovanie po─Ź├şta─Źa

Ak je probl├ęm sp├┤soben├Ż ┼ípecifick├Żm softv├ęrom alebo po┼íkoden├Żm ovl├ída─Źom, m├┤┼żete probl├ęm vyrie┼íi┼ą vykonan├şm Obnovenia syst├ęmu. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą funkciu Obnovovanie syst├ęmu, mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, re┼ítartujte ho. Tento krok opakujte nieko─żkokr├ít.
 2. Po spusten├ş automatickej opravy vyberte Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Obnovenie syst├ęmu,
 3. Vyberte bod obnovenia a postupujte pod─ża pokynov na obrazovke.

Ak funkcia Obnovovanie syst├ęmu nepom├┤┼że, bude mo┼żno potrebn├ę resetova┼ą Windows 10. Uvedomte si, ┼że tento proces odstr├íni v┼íetky s├║bory na va┼íej jednotke C, preto si mus├şte vytvori┼ą z├ílohu. re┼ítart Windows 10, postupujte takto:

 1. Spustite proces automatickej opravy nieko─żkokr├ít re┼ítartovan├şm po─Ź├şta─Źa po─Źas sp├║┼í┼ąania.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Resetujte tento po─Ź├şta─Ź,
 3. Teraz si m├┤┼żete vybra┼ą medzi Vymaza┼ą v┼íetky a Ponecha┼ą moje s├║bory. Pod─ża na┼íich sk├║senost├ş je lep┼íie ich pou┼ż├şva┼ą Odstr├íni┼ą v┼íetky , preto┼że odstr├íni v┼íetky s├║bory z jednotky C, ─Ź├şm sa odstr├íni ak├íko─żvek potenci├ílna pr├ş─Źina chyby syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM.
 4. zvoli┼ą Len disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż,
 5. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu.

Ak probl├ęm pretrv├íva aj po re┼ítarte, je pravdepodobne sp├┤soben├Ż chybn├Żm hardv├ęrom.

rie┼íenie 9 – Skontrolujte hardv├ęr

Chyba syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM je ─Źasto sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom, naj─Źastej┼íie RAM, preto v├ím odpor├║─Źame skontrolova┼ą, ─Źi va┼ía RAM nefunguje spr├ívne. Na tento ├║─Źel m├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroj MemTest86 +. Jednoducho si vytvorte bootovaciu jednotku Flash s MemTest86 + alebo nap├ílte n├ístroj na disk CD a z neho spus┼ąte po─Ź├şta─Ź.

Spustite MemTest a nechajte ho be┼ża┼ą nieko─żko hod├şn. Ak sa nezistia ┼żiadne probl├ęmy, probl├ęm m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├Ż va┼íou z├íkladnou doskou alebo in├Żm hardv├ęrov├Żm komponentom.

SYST├ëM S├ÜBOROV CDFS je nepr├şjemn├í chyba a v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov uv├ídza, ┼że t├║to chybu m├┤┼żu ─żahko opravi┼ą n├íjden├şm chybn├ęho modulu RAM a jeho v├Żmenou. Pred v├Żmenou pam├Ąte RAM v├ím odpor├║─Źame vysk├║┼ía┼ą ─Ćal┼íie rie┼íenia v tomto ─Źl├ínku.

─îasto kladen├ę ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac o chybe CDFS FILE SYSTEM

 • ─îo je chyba syst├ęmu s├║borov CDFS?

Chyba CDFS FILE SYSTEM je chyba BSoD sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom, naj─Źastej┼íie RAM, preto sa odpor├║─Źa skontrolova┼ą, ─Źi va┼ía RAM funguje spr├ívne.

 • Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu s├║borov├ęho syst├ęmu CDFS?

Ur─Źite Windows 10 je aktu├ílny, aktualizujte svoje ovl├ída─Źe, spustite BSOD Troubleshooter, spustite skenovanie SFC a potom spustite DISM, odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż program, vykonajte kontrolu chkdsk, vykonajte Obnovenie syst├ęmu, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

 • ─îo je chyba syst├ęmu s├║borov?

Chyby s├║borov├ęho syst├ęmu s├║ v z├ísade chyby s├║visiace s diskom, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę po┼íkoden├Żmi s├║bormi, chybn├Żmi sektormi, po┼íkoden├şm integrity disku a ─Ćal┼í├şmi. Tieto chyby v├ím m├┤┼żu zabr├íni┼ą v pr├şstupe alebo otv├íran├ş s├║borov.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v j├║ni 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.