Kompletn├Ż kontroln├Ż zoznam migr├ície ├║dajov pre va┼íu firmu

Migr├ícia ├║dajov je jedn├Żm z k─ż├║─Źov├Żch n├ístrojov ├║spechu va┼íej firmy. Na v├Żber je to─żko pl├ínov, ┼że sa to na prv├Ż poh─żad m├┤┼że zda┼ą zdrvuj├║ce. Ale ke─Ć sa pok├║┼íate vybra┼ą spr├ívnu strat├ęgiu pre seba, najchytrej┼íie rozhodnutie je urobi┼ą si kontroln├Ż zoznam.

Fotografick├Ż kredit: TechnologyAdvice

Pr├şstup k spr├ívnemu kontroln├ęmu zoznamu v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą ─żahko napl├ínova┼ą migr├íciu ├║dajov. Tak┼że tu s├║ 9 tipy na pochopenie procesu migr├ície ├║dajov a jeho najlep┼íie vyu┼żitie:

Kontroln├ę zoznamy migr├ície ├║dajov

#1. V├Żber perfektnej strat├ęgie

Prv├Żm krokom je vytvorenie ─żahko sledovate─żnej strat├ęgie pre v├ís a v├í┼í t├şm. IT by malo zah┼Ľ┼ła┼ą h─żadanie najlep┼í├şch n├ístrojov na migr├íciu ├║dajov, h─żadanie spr├ívnej rovnov├íhy medzi IT a obchodn├Żmi sekciami a preverovanie v┼íetk├Żch zainteresovan├Żch str├ín. To by zaistilo, ┼że v┼íetky t├şmy bud├║ pripraven├ę a pripraven├ę, ke─Ć d├┤jde k ├║plnej migr├ícii.

#2. Za─Źiatok projektu

F├íza za─Źatia projektu bude predov┼íetk├Żm o h─żadan├ş najlep┼í├şch foriem komunik├ície medzi zainteresovan├Żmi stranami. Po─Źas tejto f├ízy sa rozhodnete pre viacero faktorov, ako s├║ potrebn├ę stroje, softv├ęr, n├ístroje a licencie. Niektor├ę konkr├ętne n├ístroje, ktor├ę je potrebn├ę podrobnej┼íie presk├║ma┼ą, s├║:

Nezabudnite si da┼ą p├ír t├Ż┼żd┼łov na to, aby ste to v┼íetko poriadne premysleli!

#3. Anal├Żza krajiny

F├íza zah┼Ľ┼ła n├íjdenie inform├íci├ş o ┼ítrukt├║re, kontexte a obsahu ├║dajov, ktor├ę chcete migrova┼ą. Rovnako ako pri migr├ícii ve─żk├Żch ├║dajov, aj men┼íie ├║daje potrebuj├║ svoje vlastn├ę n├ístroje. D├┤vodom je, ┼że detaily nebud├║ pokazen├ę alebo ovplyvnia celkov├Ż obraz. M├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą nieko─żko parametrov, od ktor├Żch by ste v tejto s├║vislosti o─Źak├ívali kontrolu

 • Mno┼żstvo ├║dajov, ktor├ę chcete migrova┼ą
 • Typ ├║dajov
 • Atrib├║ty ├║dajov
 • Zn├ş┼żenie nadbyto─Źn├Żch ├║dajov.

#4.Prednostujte svoje ├║daje

─Äalej klasifikujte ├║daje do viacer├Żch kateg├│ri├ş. Ve─żk├í ─Źas┼ą ├║spe┼ín├ęho nastavenia migr├ície ├║dajov obsahuje priority, ako napr├şklad rozhodnutie, ─Źo sa pova┼żuje za vysok├║ kvalitu a kam by sa malo smerova┼ą.

├Üdaje m├┤┼żete kategorizova┼ą do r├┤znych kateg├│ri├ş na z├íklade r├┤znych parametrov, z ktor├Żch niektor├ę m├┤┼żu zah┼Ľ┼ła┼ą:

 • typ s├║boru
 • ve─żkos┼ą s├║boru
 • vek s├║boru

─Äal┼í├şm tipom je zamera┼ą sa tie┼ż na r├┤zne scen├íre extrakcie ├║dajov!

#5. Pripravte sa na migráciu

Tento krok bude zah┼Ľ┼ła┼ą pr├şpravu v┼íetk├Żch ├║dajov, ktor├ę pl├ínujete migrova┼ą. Kroky zahrnut├ę v pr├şprave na migr├íciu m├┤┼żu pozost├íva┼ą z:

 • kompresia ├║dajov
 • vylep┼íovanie metad├ít
 • zmena typu s├║boru
 • uistite sa, ┼że je v┼íetko vopred spracovan├ę

Majte na pam├Ąti, ke─Ć za─Źne migr├ícia ├║dajov, pre pr├şpad, ┼że by sa nie─Źo pokazilo! O toto obdobie by ste sa museli ┼ípeci├ílne stara┼ą, preto┼że v┼íetko je najzranite─żnej┼íie.

#6. Organizujte, zbierajte a extrahujte ├║daje

Toto je f├íza, v ktorej za─Źnete pren├í┼ía┼ą svoje ├║daje a nezab├║dajte, ┼że to bude n├íro─Źn├ę na ─Źas i ├║navu. Nepon├íh─żajte v┼íak ni─Ź, preto┼że by to mohlo po┼íkodi┼ą pren├í┼ían├ę ├║daje. Pam├Ątajte si: trpezlivos┼ą je cnos┼ą.

Pro- Tip: Ak pou┼ż├şvate n├ístroj alebo softv├ęr na migr├íciu ├║dajov tret├şch str├ín, bolo by dobr├ę polo┼żi┼ą im ot├ízky.

#7. Potvr─Ćte proces prenosu

Akon├íhle je migr├ícia ├║dajov v procese alebo dokonca dokon─Źen├í, budete musie┼ą potvrdi┼ą, ┼że je v┼íetko v poriadku. Sk├║ste dokon─Źi┼ą testovaciu f├ízu, aby ste sa presved─Źili, ┼że n├ístroje funguj├║ tak, ako by mali. Ak si v┼íimnete, ┼że sa nie─Źo deje, mali by ste chcie┼ą proces zastavi┼ą a okam┼żite vykona┼ą n├ípravn├ę opatrenia.

#8. Kompletn├Ż export

Ke─Ć potvrd├şte, ┼że migr├ícia prebieha hladko, je na─Źase exportova┼ą ├║daje kamko─żvek treba. Na vyrie┼íenie v┼íetk├Żch men┼í├şch probl├ęmov pou┼żite predajcu softv├ęru a nechajte svoje oddelenie IT overi┼ą, ─Źi v┼íetko zapad├í na svoje miesto.

#9. Informujte svojich zainteresovan├Żch str├ín

V z├ívere─Źnej f├íze informujte v┼íetky z├║─Źastnen├ę strany o dokon─Źen├ş procesu migr├ície ├║dajov. Nezabudnite po┼żiada┼ą o sp├Ątn├║ v├Ązbu od svojich zamestnancov aj zainteresovan├Żch str├ín o v├Żsledku procesu migr├ície ├║dajov.

Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky

Aj ke─Ć sa tento proces m├┤┼że na prv├Ż poh─żad zda┼ą n├íro─Źn├Ż, je jednoduch┼í├ş, ke─Ć sa budete riadi┼ą t├Żmto kontroln├Żm zoznamom. Prostredn├şctvom t├Żchto krokov by ste mali ma┼ą pre svoju organiz├íciu bezchybn├Ż pl├ín migr├ície ├║dajov.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/37izzQg