Kompletn├ę rie┼íenie: Irql_unexpected_value error in Windows 10 7

Kompletn├ę rie┼íenie: Irql_unexpected_value error in Windows 10 7 1

IRQL_UNEXPECTED_VALUE je modr├í obrazovka pre chyby smrti, a rovnako ako mnoho in├Żch BSOD ch├Żb, re┼ítartuje po─Ź├şta─Ź, aby sa predi┼ílo po┼íkodeniu. Ke─Ć┼że tieto chyby m├┤┼żu by┼ą problematick├ę, dnes v├ím uk├í┼żeme, ako chybu opravi┼ą Windows 10]

Ako opravi┼ą chybu BSOD IRQL_UNEXPECTED_VALUE BSOD

Irql_unexpected_value je chyba BSOD a rovnako ako in├ę modr├ę obrazovky, bude n├║ten├Ż po─Ź├şta─Ź havarova┼ą a re┼ítartova┼ą sa. To m├┤┼że by┼ą pre mnoh├Żch pou┼ż├şvate─żov hlavn├Żm probl├ęmom a vzh─żadom na probl├ęmy hl├ísili pou┼ż├şvatelia tieto probl├ęmy:

Irql neo─Źak├ívan├í hodnota Windows 10 WiFi – Mnoho pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że tento probl├ęm bol sp├┤soben├Ż ich adapt├ęrom WiFi. Ak je to tak, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą aktualiz├íciu ovl├ída─Źov bezdr├┤tov├ęho adapt├ęra a zisti┼ą, ─Źi to pom├┤┼że. Ak probl├ęm pretrv├íva, m├┤┼że by┼ą chybn├Ż bezdr├┤tov├Ż adapt├ęr. Neo─Źak├ívan├í hodnota pri pripojen├ş na internet – Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa toto chybov├ę hl├ísenie niekedy zobraz├ş po pripojen├ş na internet. Pravdepodobne to je probl├ęm so sie┼ąov├Żm adapt├ęrom, tak┼że ak s├║ odpor├║─Źan├ę ovl├ída─Źe, nain┼ítalujte ich. Neo─Źak├ívan├í hodnota Irql Netgear – Toto chybov├ę hl├ísenie sa niekedy m├┤┼że zobrazi┼ą pri pou┼ż├şvan├ş adapt├ęra Netgear v po─Ź├şta─Źi. Ak probl├ęm pretrv├íva aj po aktualiz├ícii ovl├ída─Źov, odpor├║─Źame v├ím vymeni┼ą sie┼ąov├Ż adapt├ęr. Irql_unexpected_value Windows 8,1 – T├║to chybu vidno vo v┼íetk├Żch verzi├ích syst├ęmu Windows Windows, a ve─ża pou┼ż├şvate─żov to nahl├ísilo Windows 8,1 a 7, Aj ke─Ć ju nepou┼ż├şvate Windows 10, m├┤┼żete aplikova┼ą na┼íe rie┼íenia na star┼íie verzie Windows tie┼ż. Irql_unexpected_value ndis.sys – Niekedy dostanete za t├║to chybu n├ízov s├║boru. Ak k tomu d├┤jde, mali by ste sa sami presk├║ma┼ą a n├íjs┼ą aplik├íciu alebo ovl├ída─Ź, ku ktor├ęmu sa tento s├║bor vz┼ąahuje. Irql modr├í obrazovka s neo─Źak├ívanou hodnotou – Toto je modr├í obrazovka a n├║ti v├ís re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa objav├ş. Mali by ste v┼íak by┼ą schopn├ş vyrie┼íi┼ą probl├ęm pomocou rie┼íen├ş v na┼íom ─Źl├ínku.

rie┼íenie 1 – Aktualiz├ícia Windows 10

V s├║vislosti s va┼íimi m├┤┼że d├┤js┼ą k mnoh├Żm probl├ęmom Windows 10 je zastaran├Ż a jedn├Żm z t├Żchto probl├ęmov je modr├í obrazovka IRQL_UNEXPECTED_VALUE pre chyby smrti. Windows 10 maj├║ niektor├ę men┼íie probl├ęmy s niektor├Żm hardv├ęrom a softv├ęrom a tieto men┼íie probl├ęmy m├┤┼żu niekedy sp├┤sobi┼ą zlyhanie syst├ęmu a chyby BSOD.

Ak chcete, aby bol v├í┼í po─Ź├şta─Ź stabiln├Ż a bez ch├Żb, je d├┤le┼żit├ę, aby ste si stiahli najnov┼íie aktualiz├ície Windows Osvie┼żi┼ą. Mnoho z t├Żchto aktualiz├íci├ş poskytuje nov├ę funkcie, ale ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, tieto aktualiz├ície sa tie┼ż t├Żkaj├║ probl├ęmov s hardv├ęrom a softv├ęrom a in┼ítal├ícia najnov┼í├şch aktualiz├íci├ş minimalizuje riziko ch├Żb BSOD.

Ak chcete proces aktualiz├ície zefekt├şvni┼ą, Windows 10 zvy─Źajne z├şska aktualiz├ície, ktor├ę na pozad├ş automaticky ch├Żbaj├║, ale niekedy sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że d├┤jde k chyb├ím pri ve─żk├Żch aktualiz├íci├ích. Aktualiz├ície v┼íak m├┤┼żete kedyko─żvek skontrolova┼ą manu├ílne takto:

    tlak Windows K─ż├║─Ź + I otvori┼ą Konfigurationsapp, Po otvoren├ş aplik├ície Nastavenia prejdite na ─îas┼ą Aktualiz├ícia a zabezpe─Źenie,Neo─Źak├ívan├í hodnota pri pripojen├ş na internet Kliknite teraz Skontrolujte aktualiz├ície,Irql Netgear neo─Źak├ívan├í hodnota

Windows teraz vyh─żad├íva dostupn├ę aktualiz├ície. Ak s├║ aktualiz├ície k dispoz├şcii, automaticky sa stiahnu na pozad├ş. Po stiahnut├ş sa aktualiz├ície nain┼ítaluj├║ ihne─Ć po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa. Po aktualiz├ícii syst├ęmu skontrolujte, ─Źi probl├ęm pretrv├íva.

rie┼íenie 2 – Odstr├í┼łte problematick├ę aplik├ície

Aplik├ície tret├şch str├ín s├║ u┼żito─Źn├ę, ale niektor├ę aplik├ície nemusia by┼ą ├║plne kompatibiln├ę s verziou syst├ęmu Windows Pou┼ż├şvate ve─ża probl├ęmov hl├ísen├Żch pou┼ż├şvate─żmi s aplik├íciou Intel Online Connect Access a na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu v├ím odpor├║─Źame odstr├íni┼ą t├║to aplik├íciu z po─Ź├şta─Źa.

Upozor┼łujeme, ┼że odin┼ítalovanie problematickej aplik├ície nemus├ş by┼ą v┼żdy dosta─Źuj├║ce, preto sa odpor├║─Źa odstr├íni┼ą v┼íetky s├║bory a polo┼żky registra spojen├ę s t├Żmto programom. Robi┼ą to manu├ílne m├┤┼że by┼ą zd─║hav├Ż a zd─║hav├Ż proces, dokonca aj pre pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov, tak┼że v┼żdy je najlep┼íie robi┼ą to automaticky pomocou ┼ípecializovan├ęho softv├ęru.

Ak h─żad├íte pom├┤cku, ktor├í dok├í┼że odstr├íni┼ą v┼íetky programy z po─Ź├şta─Źa, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą pou┼żitie odin┼ítala─Źn├ęho programu. Tieto n├ístroje s├║ ┼ípeci├ílne navrhnut├ę tak, aby odstr├ínili v┼íetky zost├ívaj├║ce s├║bory a polo┼żky registra spolu s programom, ktor├Ż sa sna┼ż├şte odstr├íni┼ą. Takto m├┤┼żete z po─Ź├şta─Źa odstr├íni┼ą v┼íetky programy a ubezpe─Źi┼ą sa, ┼że zost├ívaj├║ce s├║bory nebud├║ v bud├║cnosti ru┼íi┼ą v├í┼í syst├ęm.

Ak h─żad├íte softv├ęr na odin┼ítalovanie, existuje ve─ża skvel├Żch aplik├íci├ş, ale tie najlep┼íie s├║ Odin┼ítala─Źn├Ż program Revo a Uninstaller IOBit tak nev├íhajte a vysk├║┼íajte niektor├║ z nich.

rie┼íenie 3 – Aktualizujte ovl├ída─Źe

Ovl├ída─Źe s├║ d├┤le┼żit├ę pre stabilitu syst├ęmu a bez oh─żadu na to, ─Źi s├║ va┼íe ovl├ída─Źe zastaran├ę alebo nie s├║ kompatibiln├ę Windows 10, m├┤┼żete zaznamena┼ą BSOD chybu ako IRQL_UNEXPECTED_VALUE. Ak chcete tak├ęto chyby opravi┼ą, odpor├║─Źame v├ím aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a urobi┼ą tak priamo zo Spr├ívcu zariaden├ş vykonan├şm t├Żchto krokov:

    tlak Windows K─ż├║─Ź + X otvor├ş ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. vybra┼ą Spr├ívca zariaden├ş zo zoznamu.Kompletn├ę rie┼íenie: Irql_unexpected_value error in Windows 10 7 2 Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte polo┼żku Aktualizujte ovl├ída─Ź,Irql neo─Źak├ívan├í hodnota Windows 10 WiFi vybra┼ą Automaticky vyh─żadajte aktualizovan├Ż ovl├ída─Ź, Windows 10 teraz stiahne a nain┼ítaluje potrebn├ę ovl├ída─Źe.Neo─Źak├ívan├í hodnota pri pripojen├ş na internet Tieto kroky zopakujte pre v┼íetky zariadenia, ktor├ę chcete aktualizova┼ą.

Aj ke─Ć je celkom ─żahk├ę pou┼ż├şva┼ą Spr├ívcu zariaden├ş na aktualiz├íciu ovl├ída─Źov, ve─ża pou┼ż├şvate─żov odpor├║─Źa ich aktualiz├íciu manu├ílne. Pod─ża nich Spr├ívca zariaden├ş v┼żdy nestiahne najnov┼íie ovl├ída─Źe, tak┼że je lep┼íie stiahnu┼ą ovl├ída─Źe manu├ílne. Ak chcete aktualizova┼ą potrebn├ę ovl├ída─Źe, sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe pre svoje zariadenie.

Za zmienku stoj├ş, ┼że mnoho pou┼ż├şvate─żov malo probl├ęmy so svojimi sie┼ąov├Żmi kartami, najm├Ą Atheros, Netgear a TP-Link, ale t├║to chybu BSOD sa podarilo opravi┼ą stiahnut├şm najnov┼í├şch ovl├ída─Źov pre ich sie┼ąov├ę karty.

Udr┼żiavanie aktu├ílnych ovl├ída─Źov je rozhoduj├║ce pre stabilitu syst├ęmu a ak chcete aktualizova┼ą v┼íetky ovl├ída─Źe vo va┼íom syst├ęme Windows 10 PC, odpor├║─Źame v├ím pou┼ż├şva┼ą softv├ęr tret├şch str├ín na automatick├ę vykon├ívanie tohto postupu. Ru─Źn├ę s┼ąahovanie ovl├ída─Źov je proces, pri ktorom hroz├ş in┼ítal├ícia nespr├ívneho ovl├ída─Źa, ─Źo m├┤┼że vies┼ą k v├í┼żnym chyb├ím.

Najbezpe─Źnej┼í├ş a najjednoduch┼í├ş sp├┤sob aktualiz├ície ovl├ída─Źov jedn├Żm Windows po─Ź├şta─Ź m├í pou┼ż├şva┼ą automatick├Ż n├ístroj, ktor├Ż Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit. D├┤razne v├ím odpor├║─Źame, aby ste neriskovali a nechali pr├ícu vykon├íva┼ą profesion├ílny aktualiz├ítor tretej strany.

dementi: Niektor├ę funkcie tohto n├ístroja nie s├║ bezplatn├ę.

rie┼íenie 3 – Odstr├í┼łte antiv├şrusov├Ż softv├ęr

Irql Netgear neo─Źak├ívan├í hodnota

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├í niektor├Żm softv├ęrom, napr├şklad antiv├şrusom. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że by┼ą chyba IRQL_UNEXPECTED_VALUE sp├┤soben├í antiv├şrusov├Żm softv├ęrom tret├şch str├ín a t├║to chybu mus├şte odstr├íni┼ą, mus├şte odstr├íni┼ą v┼íetok antiv├şrusov├Ż softv├ęr tret├şch str├ín. Odin┼ítalovan├şm konkr├ętneho antiv├şrusov├ęho programu sa probl├ęm nemus├ş vyrie┼íi┼ą, preto sa na odstr├ínenie s├║borov, ktor├ę zostal v├í┼í antiv├şrusov├Ż softv├ęr, odpor├║─Źa pou┼żi┼ą vyhraden├Ż n├ístroj na odstr├ínenie.

Ak bol v├í┼í antiv├şrusov├Ż probl├ęm probl├ęmom, d├┤razne sa odpor├║─Źa prejs┼ą na in├ę antiv├şrusov├ę rie┼íenie. K dispoz├şcii je ve─ża skvel├Żch antiv├şrusov├Żch n├ístrojov a ak h─żad├íte nov├Ż antiv├şrusov├Ż program, m├┤┼żete zv├í┼żi┼ą jeho zv├í┼żenie BitDefender, BullGuard alebo Antiv├şrus Panda, V┼íetky tieto n├ístroje pon├║kaj├║ ve─żk├║ bezpe─Źnos┼ą a s├║ plne kompatibiln├ę Windows 10, tak┼że pri ich pou┼ż├şvan├ş nebudete ma┼ą ┼żiadne BSOD chyby.

rie┼íenie 4 – Vykonajte ─Źist├Ż ┼ítart

Ako sme u┼ż uviedli, modr├í obrazovka smrti m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├í nain┼ítalovan├Żm softv├ęrom a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu je potrebn├ę n├íjs┼ą a odstr├íni┼ą probl├ęmov├Ż softv├ęr. M├┤┼żete tak urobi┼ą nasledovne:

    tlak Windows Kl├íves + R a cho─Ćte dovn├║tra msconfig, tlak Prihl├íste sa alebo kliknite na dobre,Irql_unexpected_value Windows 8,1 Ke─Ć je okno Konfigur├ícia v├Żberu syst├ęmu Selekt├şvny za─Źiatok a Zru┼íte v├Żber mo┼żnosti Odovzda┼ą zav├ídzaciu polo┼żku, go slu┼żby kartu, za─Źiarknite pol├ş─Źko Skry┼ą v┼íetky slu┼żby spolo─Źnosti Microsoft a kliknite na tla─Źidlo OK Zak├íza┼ą v┼íetky Tla─Źidlo.Irql_unexpected_value ndis.sys go rozvinutie a kliknite na Spr├ívca ├║loh je otvoren├Ż,Irql_unexpected_value Windows 8,1 Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ka┼żd├║ polo┼żku v zozname a vyberte polo┼żku disable z ponukyIrql modr├í obrazovka s neo─Źak├ívanou hodnotou Po deaktiv├ícii v┼íetk├Żch polo┼żiek pri spusten├ş ukon─Źite Spr├ívcu ├║loh a vr├í┼ąte sa na Konfigur├ícia syst├ęmu a kliknite na plati┼ą a dobre,Irql neo─Źak├ívan├í hodnota Windows 10 WiFi

Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa skontrolujte, ─Źi v┼íetko funguje spr├ívne. Ak sa chyba IRQL_UNEXPECTED_VALUE nezobraz├ş, znamen├í to, ┼że bola sp├┤soben├í niektorou z deaktivovan├Żch aplik├íci├ş alebo slu┼żieb. Ak chcete vyh─żada┼ą probl├ęmov├║ aplik├íciu teraz, opakujte rovnak├ę kroky a postupne aktivujte aplik├ície a slu┼żby, k├Żm nen├íjdete aplik├íciu, ktor├í sp├┤sobuje t├║to chybu.

rie┼íenie 5 – re┼ítart Windows 10

Ak je t├íto chyba sp├┤soben├í softv├ęrom, m├┤┼żete ju opravi┼ą vykonan├şm jedn├ęho Windows 10 re┼ítartujte. Ak chcete jeden Windows 10 resetov, ktor├ę potrebujete Windows 10 in┼ítala─Źn├Żch m├ędi├ş, tak┼że ich nezabudnite vytvori┼ą pomocou n├ístroja na tvorbu m├ędi├ş. Mus├şme spomen├║┼ą, ┼że tento postup je podobn├Ż ako pri ─Źistej in┼ítal├ícii, preto sa d├┤razne odpor├║─Źa z├ílohova┼ą d├┤le┼żit├ę s├║bory z oddielu C. Windows 10 re┼ítartuje nasleduj├║ce kroky:

    Po spusten├ş re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a spustite automatick├ę opravy. vybra┼ą Odstra┼łovanie probl├ęmov> Obnovi┼ą m├┤j po─Ź├şta─Ź> Odstr├íni┼ą v┼íetko, vlo┼żka Windows 10 in┼ítala─Źn├Żch m├ędi├ş pod─ża potreby. vybra┼ą Len pult Windows je nain┼ítalovan├Ż> Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory a kliknite na tla─Źidlo OK re┼ítart Tla─Źidlo. Postupujte pod─ża pokynov a dokon─Źite proces re┼ítartovania.

rie┼íenie 6 – Skontrolujte hardv├ęr

o Windows Vynulovanie nevyrie┼íilo chybu IRQL_UNEXPECTED_VALUE, tak┼że ju sp├┤sobovali niektor├ę probl├ęmy s hardv├ęrom. Tieto chyby s├║ zvy─Źajne sp├┤soben├ę nespr├ívnou pam├Ą┼ąou RAM, preto skontrolujte svoje moduly RAM. T├║to chybu m├┤┼że sp├┤sobi┼ą okrem pam├Ąte RAM takmer v┼íetky ostatn├ę hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkomponenty, preto bude pravdepodobne potrebn├ę vykona┼ą podrobn├║ kontrolu hardv├ęru.

Chyba BSOD IROD_UNEXPECTED_VALUE m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ur─Źit├ę probl├ęmy, ale t├íto chyba sa zvy─Źajne vyrie┼íi aktualiz├íciou zastaran├Żch ovl├ída─Źov alebo n├íjden├şm a odstr├ínen├şm nespr├ívneho hardv├ęru.

Z pozn├ímky editora: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v j├║ni 2016 a odvtedy bol kompletne aktualizovan├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.

PRE─î├ŹTAJTE A: