Kompletn├ę rie┼íenie: INICIALIZ├üCIA PROCESU1 zlyhala Windows 10


Chyby STOP, zn├íme tie┼ż ako modr├í obrazovka ch├Żb smrti, s├║ pravdepodobne jednou z najz├íva┼żnej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows Windows 10. Tieto typy ch├Żb s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żm hardv├ęrov├Żm alebo softv├ęrov├Żm probl├ęmom a ke─Ć┼że tieto chyby re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź v┼żdy, ke─Ć sa objavia, m├┤┼żu by┼ą dos┼ą problematick├ę.

K dispoz├şcii je ┼íirok├í ┼ík├íla t├Żchto ch├Żb a ke─Ć┼że tieto typy ch├Żb s├║ ve─żmi problematick├ę, dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu BSOD PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED BSOD.

Chyba INICIALIZÁCIE PROCESU 1 bola opravená

 1. aktualizova┼ą Windows 10 a va┼íi vodi─Źi
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Odstr├í┼łte antiv├şrus
 6. Spustite kontrolu chkdsk
 7. Odstr├í┼łte s├║bor Bootcat.cache
 8. Zak├íza┼ą bezpe─Źn├ę spustenie
 9. Skontrolujte hardv├ęr

Kroky na opravu INICIALIZAČNÉHO PROCESU 1 FAILED

rie┼íenie 1 – Aktualiz├ícia Windows 10 a va┼íi vodi─Źi

Windows 10 neust├íle vylep┼íova┼ą pomocou nov├Żch vylep┼íen├ş a funkci├ş. Ak chcete z├şska┼ą najnov┼íie funkcie, je d├┤le┼żit├ę spusti┼ą ich Windows Aktualizujte pravidelne a s┼ąahujte v┼íetky ─Źakaj├║ce aktualiz├ície. Okrem nov├Żch funkci├ş existuje mno┼żstvo vylep┼íen├ş zabezpe─Źenia a r├┤znych opr├ív ch├Żb t├Żkaj├║cich sa hardv├ęru aj softv├ęru. Ke─Ć┼że chyby BSoD, ako napr├şklad PROCESS 1 INITIALIZATION FAILED, m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę nekompatibilitou hardv├ęru alebo softv├ęru, nezabudnite si stiahnu┼ą Windows aktualizuje sa tak ─Źasto, ako je to mo┼żn├ę, aby sa predi┼ílo tak├Żmto probl├ęmom.

s┼ąahovanie Windows Aktualiz├ície s├║ d├┤le┼żit├ę z h─żadiska bezpe─Źnosti a stability syst├ęmu, ale rovnako d├┤le┼żit├ę je neust├íle aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. Zastaran├ę alebo nekompatibiln├ę ovl├ída─Źe nebud├║ schopn├ę pracova┼ą s hardv├ęrom a m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą chybu BSoD. Ak sa chcete vyhn├║┼ą t├Żmto probl├ęmom, odpor├║─Źame v├ím stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe pre svoj hardv├ęr. Ak chcete aktualizova┼ą konkr├ętny ovl├ída─Ź, jednoducho nav┼ít├şvte webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnite si najnov┼íie ovl├ída─Źe.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą v┼íetkoÔÇť v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

Ak aktualiz├ícia ovl├ída─Źov t├║to ├║lohu nevykonala, sk├║ste spusti┼ą Windows 10 integrovan├ęho rie┼íenia probl├ęmov. Tento n├ístroj je ur─Źen├Ż na rie┼íenie v┼íetk├Żch druhov syst├ęmov├Żch ch├Żb. Pok├║si┼ą sa vyrie┼íi┼ą chybu PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED je teda ─Ćal┼í├şm logick├Żm krokom.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Prejdite na str├ínku Konfigura─Źn├í aplik├ícia.
 2. Cho─Ćte na Aktualiz├ície a bezpe─Źnos┼ąa vyberte Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Kompletn├ę rie┼íenie: INICIALIZ├üCIA PROCESU1 zlyhala Windows 10 1
 4. Postupujte pod─ża ─Ćal┼í├şch pokynov na obrazovke a dokon─Źite proces rie┼íenia probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż tu vysk├║┼íame, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż preh─żad├íva po┼íkoden├ę s├║bory v syst├ęme a opravuje ich. Ak je preto chybn├Ż syst├ęmov├Ż s├║bor pr├ş─Źinou ROCESS1_INITIALIZATION_FAILED, skenovanie SFC pravdepodobne probl├ęm vyrie┼íi.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowKompletn├ę rie┼íenie: INICIALIZ├üCIA PROCESU1 zlyhala Windows 10 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

A tret├ş n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż tu budeme pou┼ż├şva┼ą, je DISM. Tento n├ístroj presmeruje obraz syst├ęmu, ─Źo vo v┼íeobecnosti vedie k rie┼íeniu r├┤znych probl├ęmov. T├Żmto sp├┤sobom by sa DISM mohol hodi┼ą aj pri rie┼íen├ş chyby PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthKompletn├ę rie┼íenie: INICIALIZ├üCIA PROCESU1 zlyhala Windows 10 3
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Odstr├í┼łte antiv├şrus

Antiv├şrusov├Ż softv├ęr m├┤┼że ─Źasto sp├┤sobi┼ą PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED a mnoho ─Ćal┼í├şch typov BSoD ch├Żb, tak┼że na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu budete musie┼ą odin┼ítalova┼ą antiv├şrusov├Ż softv├ęr. Je potrebn├ę uvies┼ą, ┼że t├║to chybu m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ktor├Żko─żvek antiv├şrusov├Ż program tretej strany, tak┼że odin┼ítalujte v┼íetky antiv├şrusov├ę programy z po─Ź├şta─Źa. Upozor┼łujeme, ┼że odin┼ítalovan├şm antiv├şrusov├ęho softv├ęru sa probl├ęm nemus├ş vyrie┼íi┼ą, preto budete musie┼ą pou┼żi┼ą ┼ípeci├ílny n├ístroj na odin┼ítalovanie. Mnoho bezpe─Źnostn├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka tieto n├ístroje pre svoj softv├ęr, tak┼że si nezabudnite stiahnu┼ą jeden pre antiv├şrusov├Ż program.

Ak odstr├ínenie antiv├şrusu oprav├ş modr├║ obrazovku smrti, m├┤┼żete si stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą najnov┼íiu verziu antiv├şrusov├ęho softv├ęru, ktor├Ż ste predt├Żm pou┼ż├şvali. M├┤┼żete si tie┼ż stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą jeden z najlep┼í├şch antiv├şrusov├Żch programov pre Windows 10)

rie┼íenie 6 – Spustite kontrolu chkdsk

Chyby BSoD, ako PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED, m├┤┼żu by┼ą niekedy sp├┤soben├ę po┼íkoden├Żmi s├║bormi na va┼íom pevnom disku a ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, mus├şte spusti┼ą kontrolu chkdsk. Na spustenie kontroly chkdsk mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

 1. Ke─Ć sa spust├ş automatick├í oprava, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź nieko─żkokr├ít. Pr├şpadne m├┤┼żete stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą zmena a kliknite na tla─Źidlo OK re┼ítart Tla─Źidlo.
  reštart
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Pr├şkazov├Ż riadok,
 3. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / f / r C: a stla─Źte Prihl├íste sa spusti┼ą to
  chkdsk-cmd
 4. Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania.

Mo┼żno budete musie┼ą naskenova┼ą v┼íetky oddiely na pevnom disku, tak┼że skenovanie zopakujte a p├şsmeno C nahra─Ćte p├şsmenom, ktor├ę zodpoved├í ur─Źit├ęmu oddielu.

rie┼íenie 7 – Odstr├í┼łte s├║bor Bootcat.cache

Niekedy sa m├┤┼że s├║bor Bootcat.cache po┼íkodi┼ą a to v├ím poskytne chybu BSOD PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED. T├íto chyba m├┤┼że zabr├íni┼ą Windows 10 od za─Źiatku, tak┼że budete musie┼ą odstr├íni┼ą probl├ęmov├Ż s├║bor pomocou pr├şkazov├ęho riadka. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Spustite automatick├║ opravu Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Pr├şkazov├Ż riadok, Podrobn├ę pokyny n├íjdete v predch├ídzaj├║com rie┼íen├ş.
 2. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce riadky a stla─Źte Prihl├íste sa po ka┼żdom riadku spusti┼ą:
  • C:
  • kompaktn├ę disky windows/ system32 / codeintegrity
  • bootcat.cache
 3. Prihl├íste sa v├Żkon a stla─Źte Prihl├íste sa zatvorte pr├şkazov├Ż riadok.

Po odstr├ínen├ş s├║boru Bootcat.cache Windows 10 ho znova vytvor├ş a mala by sa opravi┼ą chyba PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED.

Ak nie ste spokojn├ş s pr├şkazov├Żm riadkom, m├┤┼żete na manu├ílne lokaliz├íciu a vymazanie s├║boru pou┼żi┼ą Linux z USB flash disku. Stoj├ş za zmienku, ┼że niektor├Żm pou┼ż├şvate─żom sa tento probl├ęm podarilo vyrie┼íi┼ą skop├şrovan├şm s├║boru Bootcat.cache z in├ęho identick├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu, preto by ste to mali tie┼ż vysk├║┼ía┼ą.

rie┼íenie 8 – Vypnite zabezpe─Źen├ę sp├║┼í┼ąanie

Mnoho pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że zak├ízan├şm funkcie Secure Boot sa vyrie┼íili chyby PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED. Ak chcete vypn├║┼ą Secure Boot, mus├şte vst├║pi┼ą do syst├ęmu BIOS a vypn├║┼ą t├║to funkciu. Podrobn├ę pokyny, ako to urobi┼ą, n├íjdete v pr├şru─Źke k z├íkladnej doske.

rie┼íenie 9 – Skontrolujte hardv├ęr

PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED a mnoho ─Ćal┼í├şch BSoD ch├Żb je ─Źasto sp├┤soben├Żch hardv├ęrom, tak┼że nezabudnite odstr├íni┼ą a nahradi┼ą v┼íetok ned├ívno nain┼ítalovan├Ż hardv├ęr, preto┼że nemus├ş by┼ą kompatibiln├Ż s va┼í├şm PC. Ak nov├Ż hardv├ęr nesp├┤sobuje probl├ęm, skontrolujte ─Ćal┼íie hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkomponenty.

Be┼żnou pr├ş─Źinou ch├Żb BSoD je RAM a na otestovanie pam├Ąte RAM m├┤┼żete odstr├íni┼ą v┼íetky moduly RAM okrem jedn├ęho a testova┼ą ich jeden po druhom. Odpor├║─Źame tie┼ż stiahnu┼ą a spusti┼ą MemTest86 + na ├║pln├ę otestovanie pam├Ąte RAM. Pou┼ż├şvatelia tie┼ż uviedli, ┼że pevn├Ż disk m├┤┼że by┼ą ─Źastou pr├ş─Źinou tejto chyby, preto ju tie┼ż skontrolujte. Ak ┼żiaden z t├Żchto komponentov nie je po┼íkoden├Ż, skontrolujte v┼íetky ostatn├ę zost├ívaj├║ce komponenty.

PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED Chyba BSoD m├┤┼że by┼ą problematick├í, ale pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że sa im podarilo probl├ęm vyrie┼íi┼ą hlavne nahraden├şm alebo odstr├ínen├şm po┼íkoden├ęho s├║boru Bootcat.cache alebo zak├ízan├şm zabezpe─Źen├ęho zav├ídzania. Ak tieto rie┼íenia pre v├ís nefunguj├║, vysk├║┼íajte in├ę rie┼íenia v tomto ─Źl├ínku.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v j├║ni 2016 a odvtedy bol ├║plne obnoven├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.