Kompletn├ę rie┼íenie: chyba registr├ície v syst├ęme Windows XP Windows 10


Existuje ┼íirok├í ┼ík├íla modr├Żch obrazoviek ch├Żb smrti, ktor├ę m├┤┼żu ovplyvni┼ą va┼íe Windows 10 ks. Tieto chyby v┼żdy re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź, aby sa predi┼ílo po┼íkodeniu, a ke─Ć┼że tieto chyby s├║ dos┼ą z├íva┼żn├ę, je ich prioritou ich opravi┼ą. Oprava t├Żchto ch├Żb nie je tak├í n├íro─Źn├í, ako si mysl├şte, a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą ERROR_Registration BSoD.

Windows XP Ako opravi┼ą chybu registra BSoD chyba v syst├ęme Windows Windows 10?

 1. aktualizova┼ą Windows 10
 2. Aktualizujte ovl├ída─Źe
 3. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 4. Spustite skenovanie SFC
 5. Spusti┼ą DISM
 6. Skontrolujte pevn├Ż disk
 7. Odin┼ítalujte problematick├ę aplik├ície
 8. Skontrolujte, ─Źi ├║dr┼żba syst├ęmu funguje spr├ívne
 9. Nain┼ítalujte star┼í├ş ovl├ída─Ź grafickej karty
 10. Obnovenie syst├ęmu / Windows 10 re┼ítartov
 11. Skontrolujte hardv├ęr

1, aktualizova┼ą Windows 10

Ak chcete, informujte sa o najnov┼í├şch aktualiz├íci├ích Windows 10, aby bol stabiln├Ż a bez ch├Żb. Mnoho ch├Żb BSoD je sp├┤soben├Żch probl├ęmami s nekompatibilitou hardv├ęru a softv├ęru, preto je nevyhnutn├ę vykona┼ą ich Windows Aktualizujte pravidelne. Stiahnut├şm najnov┼í├şch aktualiz├íci├ş budete ma┼ą istotu, ┼że v├í┼í syst├ęm je bezpe─Źn├Ż a stabiln├Ż a zabr├ínite zobrazovaniu REGISTRY_ERROR a ─Ćal┼í├şch ch├Żb BSoD.


2, Aktualizujte ovl├ída─Źe

Ka┼żd├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm je ve─żmi z├ívisl├Ż od ovl├ída─Źov a ke─Ć┼że zastaran├ę alebo po┼íkoden├ę ovl├ída─Źe m├┤┼żu ─Źasto sp├┤sobi┼ą chyby BSoD, je nevyhnutn├ę ich pravidelne aktualizova┼ą. Aktualiz├ícia ovl├ída─Źov je pomerne jednoduch├í, a preto sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe pre v├í┼í hardv├ęr. Ak chcete opravi┼ą chybu REGISTRO_ERROR BSD, budete musie┼ą aktualizova┼ą ─Źo najviac ovl├ída─Źov, ─Źo sa m├┤┼że niekedy sta┼ą zd─║hav├Żm a vy─Źerp├ívaj├║cim procesom.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit

  Chyba okna spustenia ovl├ída─Źa Updater

 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Chyba registrácie procesu kontroly skenovania Tweakbit
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą v┼íetkoÔÇť v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Automaticky aktualizuje úplnú chybu registrácie
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

3, Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

Ak aktualizujete Windows a vodi─Źi nevykonali svoju pr├ícu, sk├║sme to Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov 10. Tento n├ístroj sa m├┤┼że hodi┼ą pri rie┼íen├ş v┼íetk├Żch druhov probl├ęmov vr├ítane chyby REGISTRY_ERROR.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,CHYBA REGISTR├üCIE Windows 10 odstra┼łovanie probl├ęmov
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

4, Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż v├ím pom├┤┼żeme, je skenovanie SFC. Tento n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku preh─żad├í v├í┼í syst├ęm z h─żadiska r├┤znych probl├ęmov a automaticky ich vyrie┼íi. Tak┼że by to mohlo by┼ą u┼żito─Źn├ę pri rie┼íen├ş probl├ęmov s BSOD.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowCHYBA REGISTR├üCIE Windows 10 ch├Żb sfc skenovania
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

5, Spusti┼ą DISM

DISM je ─Ćal┼í├ş n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s pr├şkazov├Żm riadkom, ktor├Ż m├┤┼żeme pou┼żi┼ą, ak predch├ídzaj├║ci probl├ęm nevyrie┼íil. DISM m├┤┼że by┼ą v skuto─Źnosti naj├║─Źinnej┼í├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, preto┼że ned├ívno implementoval obraz syst├ęmu.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthCHYBA REGISTR├üCIE Windows 10 chybov├Żch skenov
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

6, Skontrolujte pevn├Ż disk

 1. Zadajte Pokro─Źil├Ż ┼ítart (Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a dr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves Shift.)
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti,
 3. vybra┼ą Pr├şkazov├Ż riadok zo zoznamu mo┼żnost├ş.
 4. Po zobrazen├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce riadky a po ka┼żdom riadku stla─Źte Enter, aby ste ho spustili:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że mus├şte spusti┼ą viac chkdsk pr├şkazy. Na spustenie t├Żchto pr├şkazov mus├şte pozna┼ą p├şsmen├í jednotiek pre v┼íetky oddiely na pevnom disku. Na pr├şkazovom riadku mus├şte zada┼ą nasleduj├║ce (ale nezabudnite pou┼żi┼ą p├şsmen├í, ktor├ę zodpovedaj├║ oddielom na va┼íom pevnom disku v po─Ź├şta─Źi):
  • chkdsk / r c:CHYBA REGISTR├üCIE Windows Chyba pr├şkazov├ęho riadka 10 chkdsk
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len n├í┼í pr├şklad, tak┼że nezabudnite, ┼że mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk pre ka┼żd├Ż oddiel na pevnom disku, ktor├Ż m├íte.

 6. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

7, Odin┼ítalujte problematick├ę aplik├ície

Pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że ur─Źit├ę aplik├ície, napr├şklad Deamon Tools, m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą objavenie REGISTRY_ERROR. Ak chcete odstr├íni┼ą t├║to chybu, mus├şte ├║plne odstr├íni┼ą vy┼í┼íie uveden├Ż softv├ęr. Uvedomte si, ┼że tento probl├ęm m├┤┼że sp├┤sobi┼ą takmer ak├Żko─żvek softv├ęr. Preto odstr├í┼łte v┼íetok softv├ęr, ktor├Ż ste ned├ívno nain┼ítalovali.

Za zmienku tie┼ż stoj├ş, ┼że antiv├şrusov├Ż softv├ęr m├┤┼że tak├ę chyby sp├┤sobi┼ą. REGISTRY_ERROR m├┤┼że sp├┤sobi┼ą takmer ak├Żko─żvek antiv├şrusov├Ż softv├ęr, preto odstr├í┼łte v┼íetok antiv├şrusov├Ż softv├ęr s v├Żnimkou Windows Defensor. Ak chcete ├║plne odstr├íni┼ą ur─Źit├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr, budete musie┼ą pou┼żi┼ą vyhraden├Ż n├ístroj na odstr├ínenie. Mnoho bezpe─Źnostn├Żch spolo─Źnost├ş hostuje tieto n├ístroje na svojich webov├Żch str├ínkach, tak┼że si ur─Źite stiahnite a pou┼żite tento n├ístroj na odstr├ínenie antiv├şrusov├ęho softv├ęru.

Ak sa probl├ęm vyrie┼íi odstr├ínen├şm antiv├şrusu, m├┤┼żete si stiahnu┼ą najnov┼íiu verziu softv├ęru, ktor├Ż ste pou┼ż├şvali, alebo m├┤┼żete prepn├║┼ą na in├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr.


Chyba triedy nie je v po─Ź├şta─Źi zaregistrovan├í? Tu je r├Żchla oprava!


8, Skontrolujte, ─Źi ├║dr┼żba syst├ęmu funguje spr├ívne

Pou┼ż├şvatelia tvrdia, ┼że REGISTRO_ERROR BSoD sa objav├ş po p├ír min├║tach ne─Źinnosti po─Ź├şta─Źa. To znamen├í, ┼że probl├ęm je pravdepodobne sp├┤soben├Ż ├║dr┼żbou syst├ęmu, tak┼że skontrolujte, ─Źi ├║dr┼żba syst├ęmu funguje spr├ívne. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows Kl├íves + S a ├şs┼ą do ├║dr┼żby. vybra┼ą Bezpe─Źnos┼ą a ├║dr┼żba zo zoznamu v├Żsledkov.
  v├Żsledky h─żadania ├║dr┼żby a zabezpe─Źenia Chyba pri registr├ícii
 2. Rozba─żte sekciu ├Üdr┼żba a kliknite na tla─Źidlo Spustite ├║dr┼żbu, Ak sa vyskytne chyba BSoD, znamen├í to, ┼że ├║dr┼żba syst├ęmu nefunguje, tak┼że ju mus├şte vypn├║┼ą.
  zah├íji┼ą ├║dr┼żbu Chyba registr├ície

Zak├ízanie ├║dr┼żby syst├ęmu je relat├şvne jednoduch├ę a m├┤┼żete to urobi┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows Kl├íves + R, Prihl├íste sa regedit a stla─Źte Prihl├íste sa alebo kliknite na dobre,
  chyba registrácie okna regedit
 2. Otvor├ş sa Editor datab├ízy Registry. Na ─żavom paneli prejdite na nasleduj├║ci kl├íves:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTV├ëR Microsoft Windows ├Üdr┼żba rozvrhu NT CurrentVersion
 3. ak ├Üdr┼żba je zak├ízan├í DWORD nie je k dispoz├şcii na pravej table, vytvorte ho. Sta─Ź├ş klikn├║┼ą prav├Żm tla─Źidlom na pr├ízdne miesto a zvoli┼ą Nov├Ż> Hodnota DWORD (32 bitov) a zadajte ├Üdr┼żba je zak├ízan├í ako meno.
  ├║dr┼żba novej chyby registr├ície me─Źa
 4. Dvakr├ít kliknite na ikonu ├Üdr┼żba je zak├ízan├í a nastavi┼ą hodnoty ├║dajov v 1, cvaknutie dobre ulo┼żte zmeny
  ├║dr┼żba je zak├ízan├í

Upozor┼łujeme, ┼że toto je iba rie┼íenie, ale v├í┼í po─Ź├şta─Ź by mal by┼ą teraz stabiln├Ż a ERROR_LOG BSoD bez ch├Żb.


Editor datab├ízy Registry sa neotvor├ş? Opravte ho pomocou tohto jednoduch├ęho sprievodcu!


9, Nain┼ítalujte star┼í├ş ovl├ída─Ź grafickej karty

Len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uviedlo probl├ęmy s najnov┼í├şm ovl├ída─Źom grafickej karty Nvidia a pod─ża nich boli posledn├ę ovl├ída─Źe pr├ş─Źinou REGISTRY_ERROR. Ak chcete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą, mus├şte odin┼ítalova┼ą ovl├ída─Ź grafickej karty a nain┼ítalova┼ą predch├ídzaj├║cu verziu. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X otvor├ş ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. vybra┼ą Spr├ívca zariaden├ş zo zoznamu.
  Device manager win + X menu Registrácia registrácia
 2. Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte svoju grafick├║ kartu, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte uninstall,
  odin┼ítalova┼ą chybu registra ovl├ída─Źa
 3. Skontrolujte, ak je k dispoz├şcii Odstr├í┼łte softv├ęr ovl├ída─Źa pre toto zariadenie a kliknite na tla─Źidlo OK dobre,
  potvr─Ćte odin┼ítalovanie ovl├ída─Źa Zaregistrujte chybu BSOD
 4. Po odin┼ítalovan├ş ovl├ída─Źa re┼ítart po─Ź├şta─Ź.

Teraz sta─Ź├ş stiahnu┼ą predch├ídzaj├║cu verziu ovl├ída─Źa grafickej karty. Aj ke─Ć pou┼ż├şvatelia Nvidia nahl├ísili tento probl├ęm, toto rie┼íenie by sa mohlo hodi┼ą aj pre vlastn├şkov AMD, tak┼że ak m├íte grafick├║ kartu AMD, ur─Źite vysk├║┼íajte toto rie┼íenie.


Potrebujete aktualizova┼ą ovl├ída─Źe? Tu je najlep┼í├ş sp├┤sob, ako to urobi┼ą!


10. Vykonajte Obnovenie syst├ęmu / Windows 10 re┼ítartov

Ak je probl├ęm sp├┤soben├Ż softv├ęrov├Żm probl├ęmom, mali by ste ho vyrie┼íi┼ą vykonan├şm Obnovenia syst├ęmu. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm sa spust├ş proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Obnovenie syst├ęmu,
 3. Zadajte svoje pou┼ż├şvate─żsk├ę meno a heslo a vyberte bod obnovenia.
 4. Obnovenie syst├ęmu vykonajte pod─ża pokynov.

Ak obnovenie syst├ęmu probl├ęm nevyrie┼íilo, bude mo┼żno potrebn├ę resetova┼ą Windows 10. Pri re┼ítarte Windows 10 odstr├íni v┼íetky s├║bory a prie─Źinky z va┼íej jednotky C, tak┼że nezabudnite vytvori┼ą z├ílohu. re┼ítart Windows 10, postupujte takto:

 1. Spustite proces automatickej opravy nieko─żkokr├ít re┼ítartovan├şm po─Ź├şta─Źa pri jeho spusten├ş.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Resetujte tento po─Ź├şta─Ź,
 3. vybra┼ą Odstr├íni┼ą v┼íetko> Iba disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż> Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory,
 4. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu.

re┼ítart Windows 10 odstr├íni v┼íetky s├║bory a prie─Źinky a prein┼ítaluje sa Windows 10, tak┼że v├Ą─Ź┼íina pr├ş─Źin softv├ęru pre REGISTRY_ERROR bude odstr├ínen├í. Ak chyba pretrv├íva, pravdepodobne ide o hardv├ęrov├Ż probl├ęm.


11. Skontrolujte hardv├ęr

Skontrolujte chybu registr├ície hardv├ęru

RAM je zvy─Źajne pr├ş─Źinou mnoh├Żch ch├Żb BSoD, a ak m├íte BSoD ERROR_REGIST, nezabudnite skontrolova┼ą, ─Źi va┼ía RAM pracuje spr├ívne pomocou n├ístroja ako MemTest86 +. Ak va┼ía RAM funguje spr├ívne, skontrolujte ─Ćal┼íie komponenty, ako je va┼ía z├íkladn├í doska, pevn├Ż disk, grafick├í karta at─Ć.

Nezabudnite tie┼ż odstr├íni┼ą alebo vymeni┼ą v┼íetok ned├ívno nain┼ítalovan├Ż hardv├ęr. Nov├Ż hardv├ęr niekedy nemus├ş by┼ą ├║plne kompatibiln├Ż s po─Ź├şta─Źom, preto ho mus├şte odstr├íni┼ą a skontrolujte, ─Źi po─Ź├şta─Ź bez neho nefunguje.

REGISTRO_ERROR BSoD m├┤┼że by┼ą problematick├ę, ale vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov m├┤┼żete t├║to chybu vyrie┼íi┼ą n├íjden├şm softv├ęru, ktor├Ż ju sp├┤sobuje, alebo vykonan├şm Windows 10 re┼ítartujte.

Z editora pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v j├║ni 2016 a odvtedy bol ├║plne obnoven├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.

TIE┼Ż PRE─î├ŹTAJTE: