Kompletn├ę rie┼íenie: Chyba kontroly jadra vo Photoshope vo Windows XP Windows 10, …


Photoshop je nepochybne jedn├Żm z najlep┼í├şch programov na ├║pravu fotografi├ş, ale zd├í sa, ┼że Windows 10 pou┼ż├şvate─żov m├í probl├ęmy s aplik├íciou Photoshop.

Pod─ża pou┼ż├şvate─żov z├şskaj├║ vo Photoshope obrazovku s chybou kontroly jadra, tak┼że sa pozrime, ako tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą.

Chyba jadrovej bezpe─Źnostnej kontroly vo Photoshope, ako ju opravi┼ą?

Chyba zlyhania kontroly jadra v├ím m├┤┼że zabr├íni┼ą v spusten├ş programu Photoshop. Ke─Ć hovor├şme o tejto chybe, tu s├║ niektor├ę podobn├ę probl├ęmy, ktor├ę pou┼ż├şvatelia nahl├ísili.

 • Chyba kontroly zabezpe─Źenia jadra Photoshop CC – Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że tento probl├ęm ovplyvni┼ą aplik├íciu Photoshop CC, m├┤┼żete ju v┼íak vyrie┼íi┼ą n├íjden├şm a presunut├şm s├║boru sniffer.exe.
 • Chyba zabezpe─Źenia jadra pri otvoren├ş aplik├ície Photoshop – Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że nem├┤┼żu z d├┤vodu tejto chyby otvori┼ą program Photoshop. Probl├ęm v┼íak mo┼żno vyrie┼íi┼ą obr├íten├şm ovl├ída─Źov.
 • KChyba vn├║tornej kontroly zabezpe─Źenia PAGSHOTOSHOP Wtiene 10, BSOD – Za touto chybou zvy─Źajne nasleduje modr├í obrazovka a ak zist├şte, ┼że je potrebn├ę odin┼ítalova┼ą ovl├ída─Ź grafickej karty a skontrolujte, ─Źi to pom├┤┼że.
 • Chyba kontroly jadra Windows 8,1 photoshop – Tento probl├ęm sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą v ktorejko─żvek verzii syst├ęmu Windows Windows, ale ak n├íjdete t├║to chybu v Windows 8,1Mali by ste by┼ą schopn├ş to opravi┼ą pomocou niektor├Żch na┼íich rie┼íen├ş.
 • Chyba kontroly jadra zabezpe─Źenia Photoshop AMD driver, Nvidia – Niekedy m├┤┼żu by┼ą probl├ęmom va┼íe ovl├ída─Źe grafick├Żch kariet. Ak chcete probl├ęm vyrie┼íi┼ą, jednoducho ich aktualizujte a skontrolujte, ─Źi sa t├Żm probl├ęm nevyrie┼íi.

rie┼íenie 1 – Spustite Photoshop v bezpe─Źnom re┼żime

N├║dzov├Ż re┼żim je navrhnut├Ż tak, aby fungoval iba s povolen├Żmi predvolen├Żmi ovl├ída─Źmi a slu┼żbami, tak┼że m├┤┼żete sk├║si┼ą spusti┼ą Photoshop v n├║dzovom re┼żime. Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + I otvori┼ą Konfigura─Źn├í aplik├ícia,
 2. Po otvoren├ş aplik├ície Nastavenia prejdite na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
  Chyba kontroly zabezpe─Źenia jadra Photoshop CC
 3. Prejdite na str├ínku zotavenie a kliknite na Re┼ítartujte teraz Tla─Źidlo.
  Chyba zabezpe─Źenia jadra pri otvoren├ş aplik├ície Photoshop
 4. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş a kliknite na tla─Źidlo OK re┼ítart Tla─Źidlo.
 5. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa sa zobraz├ş zoznam mo┼żnost├ş. Vyberte pr├şslu┼ín├ę tla─Źidlo N├║dzov├Ż re┼żim, Na tento proces m├┤┼żete pou┼żi┼ą ─żubovo─żn├║ verziu n├║dzov├ęho re┼żimu.
 6. Po vstupe do n├║dzov├ęho re┼żimu vysk├║┼íajte spusti┼ą Photoshop.

Ak sa chyba nezobraz├ş v n├║dzovom re┼żime, znamen├í to, ┼że bola sp├┤soben├í va┼íimi ovl├ída─Źmi alebo in├Żm softv├ęrom tret├şch str├ín.


rie┼íenie 2 – Vr├í┼ąte sp├Ą┼ą ovl├ída─Źe Nvidia

Photoshop pou┼ż├şva svoju grafick├║ kartu na spracovanie a zd├í sa, ┼że je probl├ęm s najnov┼í├şmi ovl├ída─Źmi Nvidia a Photoshop. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼żete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą n├ívratom k predch├ídzaj├║cej verzii ovl├ída─Źov Nvidia. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X otvor├ş ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. vybra┼ą Spr├ívca zariaden├ş,
  Chyba kontroly zabezpe─Źenia jadra Photoshop CC
 2. Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte grafick├Ż adapt├ęr a dvakr├ít kliknite na jeho vlastnosti.
  Chyba zabezpe─Źenia jadra pri otvoren├ş aplik├ície Photoshop
 3. Prejdite na str├ínku vodi─Ź a kliknite na ikonu Ovl├ída─Ź vr├ítenia Tla─Źidlo.
  Chyba kontroly zabezpe─Źenia jadra Photoshopu Windows 10
 4. Po dokon─Źen├ş postupu zru┼íenia re┼ítart po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

Doteraz tento probl├ęm hl├ísili iba pou┼ż├şvatelia Nvidia a pou┼ż├şvatelia AMD by tento probl├ęm nemal ovplyvni┼ą. Ak m├íte grafick├║ kartu AMD a m├íte tento probl├ęm, m├┤┼żete sk├║si┼ą toto rie┼íenie.

M├┤┼żete tie┼ż sk├║si┼ą ├║plne odin┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe Nvidia a nain┼ítalova┼ą predch├ídzaj├║cu verziu ovl├ída─Źov. M├┤┼żete to urobi┼ą zo Spr├ívcu zariaden├ş alebo m├┤┼żete pou┼żi┼ą Uninstaller softv├ęru ovl├ída─Źa displeja.

Pou┼ż├şvatelia odpor├║─Źaj├║ pou┼ż├şva┼ą odin┼ítala─Źn├Ż program Display Driver Uninstaller, preto┼że odstr├íni v┼íetky s├║bory spojen├ę s grafickou kartou Nvidia. Po odstr├ínen├ş ovl├ída─Źa sta─Ź├ş stiahnu┼ą star├║ verziu a nain┼ítalova┼ą ju a Photoshop by mal za─Źa┼ą pracova┼ą bez probl├ęmov.


rie┼íenie 3 – Presu┼łte alebo odstr├í┼łte sniffer.exe

Sniffer.exe je mal├í aplik├ícia v prie─Źinku Photoshop ur─Źen├í na pou┼ż├şvanie grafickej karty. Zd├í sa, ┼że probl├ęm s touto aplik├íciou sp├┤sobuje chybu zlyhania kontroly jadra a jedin├Żm rie┼íen├şm je presun├║┼ą alebo odstr├íni┼ą t├║to aplik├íciu. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Prejdite do in┼ítala─Źn├ęho adres├íra Photoshopu. Tento adres├ír je zvy─Źajne C: Programov├ę s├║bory Adobe Adobe Photoshop CC 2015, ale m├┤┼że sa l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od verzie Photoshopu, ktor├║ pou┼ż├şvate.
 2. V adres├íri Photoshop vyh─żadajte sniffer.exe alebo sniffer_gpu.exe a presu┼łte ho na plochu alebo do in├ęho prie─Źinka. T├║to aplik├íciu m├┤┼żete tie┼ż odstr├íni┼ą. Odpor├║─Źame v├ím ju v┼íak ulo┼żi┼ą, ak ju potrebujete.

Po presunut├ş s├║boru sniffer.exe by mal Photoshop za─Źa┼ą pracova┼ą bez probl├ęmov. Upozor┼łujeme, ┼że presunut├şm tohto s├║boru v aplik├ícii Photoshop zak├í┼żete vykreslenie grafick├ęho procesora, tak┼że ak t├║to funkciu pou┼żijete intenz├şvne, m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą nie─Źo in├ę.


rie┼íenie 4 – Pou┼żite svoju vyhraden├║ kartu Nvidia v aplik├ícii Photoshop

Ak m├íte vyhraden├║ a integrovan├║ grafick├║ kartu, mali by ste pou┼żi┼ą t├║to vyhraden├║ kartu Nvidia s aplik├íciou Photoshop, aby ste zabr├ínili tejto chybe. Postupujte pod─ża t├Żchto jednoduch├Żch krokov:

 1. Spustite ovl├ídac├ş panel Nvidia a prejdite na str├ínku Spravujte nastavenia 3D,
 2. vybra┼ą nastavenia programu kartu a vyberte photoshop zo zoznamu aplik├íci├ş.
 3. sada Vysoko v├Żkonn├Ż procesor Nvidia ako preferovan├Ż grafick├Ż procesor pre tento program.
 4. cvaknutie plati┼ą ulo┼żte zmeny a overte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż odpor├║─Źaj├║ povoli┼ą Trojit├Ż tlmi─Ź funkcie pre Photoshop v ovl├ídacom paneli Nvidia, tak┼że to vysk├║┼íajte tie┼ż. Potom to sk├║ste znova spusti┼ą Photoshop.


rie┼íenie 5 – Deaktivujte grafick├║ kartu

Toto rie┼íenie plat├ş, ak m├íte vyhraden├║ a integrovan├║ grafick├║ kartu. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov bol po deaktiv├ícii vyhradenej grafickej karty probl├ęm s aplik├íciou Photoshop opraven├Ż. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Otvorte Spr├ívca zariaden├ş,
 2. Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte vyhraden├║ grafick├║ kartu, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte disable z ponuky
  Chyba kontroly jadra Windows 8,1 photoshop

Po deaktiv├ícii vyhradenej grafickej karty by u┼ż s aplik├íciou Photoshop nemali existova┼ą ┼żiadne probl├ęmy. Tieto kroky budete musie┼ą opakova┼ą zaka┼żd├Żm, ke─Ć chcete spusti┼ą Photoshop.

─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako zak├íza┼ą grafick├║ kartu, je pou┼żitie softv├ęru ovl├ída─Źa grafickej karty. Tieto aplik├ície v├ím niekedy umo┼ż┼łuj├║ zvoli┼ą, ktor├║ grafick├║ kartu chcete pou┼żi┼ą ako grafick├Ż procesor. Pr├şpadne m├┤┼żete vst├║pi┼ą do syst├ęmu BIOS a odtia─ż zak├íza┼ą jeho vyhraden├║ grafiku.


rie┼íenie 6 – Aktualizujte ovl├ída─Ź grafickej karty

Chyba kontroly zabezpe─Źenia jadra ovl├ída─Źa Photoshop AMD

Aj ke─Ć ve─ża pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że in┼ítal├ícia predch├ídzaj├║cej verzie ovl├ída─Źov Nvidia probl├ęm vyrie┼íila, len m├ílokto tvrd├ş, ┼że in┼ítal├ícia najnov┼í├şch ovl├ída─Źov probl├ęm vyrie┼íi na svojom po─Ź├şta─Źi. Ak chcete aktualizova┼ą svoje ovl├ída─Źe, jednoducho nav┼ít├şvte webov├║ str├ínku Nvidia a stiahnite si najnov┼íie ovl├ída─Źe pre svoju grafick├║ kartu. Po nain┼ítalovan├ş najnov┼í├şch ovl├ída─Źov skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

Manu├ílna aktualiz├ícia ovl├ída─Źov je ve─żmi nepr├şjemn├í, preto v├ím odpor├║─Źame, aby ste si stiahli tento n├ístroj na aktualiz├íciu ovl├ída─Źov (100% bezpe─Źn├Ż a nami otestovan├Ż), aby ste to urobili automaticky.


rie┼íenie 7 – Aktualizujte svoju grafick├║ kartu

Ak sa chyba zlyhania kontroly jadra st├íle objavuje pri ka┼żdom pokuse o spustenie aplik├ície Photoshop, m├┤┼że ├şs┼ą o grafick├║ kartu. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tvrdia, ┼że Photoshop v├┤bec va┼íu grafick├║ kartu nezistil.

Ak probl├ęm pretrv├íva aj po vysk├║┼ían├ş v┼íetk├Żch na┼íich rie┼íen├ş, va┼ía grafick├í karta nemus├ş by┼ą kompatibiln├í s aplik├íciou Photoshop, tak┼że ju mo┼żno budete musie┼ą vymeni┼ą.

Zvy─Źajne sa to st├íva pri star┼í├şch alebo ni┼ż┼í├şch grafick├Żch kart├ích, ale ak pou┼ż├şvate grafiku strednej a vy┼í┼íej kateg├│rie, probl├ęm je pravdepodobne nie─Źo in├ę.


rie┼íenie 8 – Switch na 32-bitov├║ verziu

Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa chyba kontroly bezpe─Źnosti jadra t├Żka iba 64-bitov├Żch verzi├ş Photoshopu, zatia─ż ─Źo 32-bitov├ę verzie nie s├║ ovplyvnen├ę. Ak sa vyskytne tento probl├ęm, mo┼żno bude potrebn├ę do─Źasne prepn├║┼ą na 32-bitov├║ verziu, k├Żm sa probl├ęm nevyrie┼íi.

V┼íimnite si, ┼że pri 32-bitovej verzii sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą zn├ş┼żen├Ż v├Żkon. Ak sa v┼íak m├┤┼żete vyrovna┼ą s mierne zn├ş┼żen├Żm v├Żkonom, vysk├║┼íajte toto rie┼íenie.

Pred in┼ítal├íciou 32-bitovej verzie by bolo pravdepodobne lep┼íie odstr├íni┼ą 64-bitov├║ verziu z po─Ź├şta─Źa. Existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako to urobi┼ą, ale najlep┼íie je pou┼żi┼ą odin┼ítala─Źn├Ż softv├ęr, ako je Odin┼ítala─Źn├Ż program Revo,

Pou┼żit├şm odin┼ítala─Źn├ęho softv├ęru ├║plne odstr├ínite po┼żadovan├║ aplik├íciu vr├ítane jej s├║borov a polo┼żiek v registri. Po odstr├ínen├ş 64-bitovej verzie nain┼ítalujte 32-bitov├║ verziu a pou┼żite ju

Chybov├í obrazovka chyby zabezpe─Źenia jadra m├┤┼że by┼ą ve─żk├Żm probl├ęmom, ale vo Photoshope m├┤┼żete tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą degrad├íciou ovl├ída─Źov alebo presunut├şm s├║boru sniffer.exe na in├ę miesto.


Z editora pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v auguste 2016 a odvtedy bol ├║plne obnoven├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.


TIE┼Ż PRE─î├ŹTAJTE: