Kompletn├ę rie┼íenie: Chyba INICIALIZ├üCIE HALOVEJ FAILOVANIA v syst├ęme Windows 10


V syst├ęme s├║ r├┤zne chyby Windows 10, ale modr├í obrazovka ch├Żb smrti je pravdepodobne naj┼ąa┼ż┼íia. Tieto chyby bud├║ neust├íle re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź, aby nedo┼ílo k po┼íkodeniu, ─Źo m├┤┼że by┼ą dos┼ą ├║navn├ę. Ke─Ć┼że tieto chyby s├║ tak├ę z├íva┼żn├ę, dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu HAL INITIALIZATION FAILED.

Opraven├í chyba inicializ├ície BSoD HAL INITIALIZATION ERROR v syst├ęme Windows XP Windows 10

 1. Skontrolujte, ─Źi va┼íe ovl├ída─Źe a Windows 10 je aktu├ílnych
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Skontrolujte pevn├Ż disk
 6. Skontrolujte probl├ęmov├Ż softv├ęr
 7. Nastavte UsePlatformClock na true
 8. Aktualizujte svoj BIOS
 9. reštart Windows 10
 10. Skontrolujte hardv├ęr

Kroky na opravu chyby HAL INITIALIZATION FAILED

rie┼íenie 1 – Skontrolujte, ─Źi va┼íi vodi─Źi a Windows 10 je aktu├ílnych

Mnoho ch├Żb BSoD je sp├┤soben├Żch nekompatibilitou hardv├ęru alebo softv├ęru a na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu je nevyhnutn├í aktualiz├ícia Windows 10 ─Źasto. Microsoft prin├í┼ía nov├ę funkcie Windows Aktualiz├ícia, ale okrem nov├Żch funkci├ş existuje aj ve─ża opr├ív navrhnut├Żch na opravu pr├şpadn├Żch nekompatibil├şt hardv├ęru a softv├ęru. Ak chcete pred├şs┼ą chyb├ím BSoD a udr┼ża┼ą svoj po─Ź├şta─Ź v bezpe─Ź├ş a stabilite, aktualizujte ho Windows 10 tak ─Źasto, ako m├┤┼żete.

s┼ąahovanie Windows 10 aktualiz├íci├ş je d├┤le┼żit├Żch, ale d├┤le┼żit├ę je tie┼ż aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. Vodi─Źi to umo┼ż┼łuj├║ Windows 10 na lep┼íie vyu┼żitie hardv├ęru a ak je ur─Źit├Ż ovl├ída─Ź zastaran├Ż alebo nie je kompatibiln├Ż s n├şm Windows 10, naraz├şte na chybu BSoD HAL INITIALIZATION FAIL.

Na aktualiz├íciu ovl├ída─Źov sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru, vyh─żada┼ą zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą, a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe. Po stiahnut├ş najnov┼í├şch ovl├ída─Źov by sa mala chyba BSoD vyrie┼íi┼ą.

Len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że t├íto chyba BSoD bola sp├┤soben├í ich ovl├ída─Źom grafickej karty, preto najsk├┤r mus├şte aktualizova┼ą ovl├ída─Ź grafickej karty a potom prejs┼ą na ─Ćal┼íie ovl├ída─Źe. Ak chcete skontrolova┼ą, ─Źi je chyba odstr├ínen├í, sk├║ste aktualizova┼ą ─Źo najviac ovl├ída─Źov.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą v┼íetkoÔÇť v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

─Äal┼íiu vec, ktor├║ sa pok├║sime vysk├║┼ía┼ą, je spusti┼ą vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov zobrazen├Ż v Windows 10. Tento n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov m├┤┼że pom├┤c┼ą so v┼íetk├Żmi druhmi probl├ęmov vr├ítane ch├Żb BSOD. Preto by mohlo by┼ą u┼żito─Źn├ę vyrie┼íi┼ą chybu HAL INITIALIZATION FAILED.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia.
 2. Prejdite na str├ínku Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 3. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ─żav├ęho panela.
 4. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,ZLYHAN├ü INICIALIZ├üCIA HAL Windows 10 chyba
 5. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm rie┼íen├şm probl├ęmov, ktor├ę by sa tu mohlo hodi┼ą, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż preh─żad├íva mo┼żn├ę chyby syst├ęmu a pod─ża mo┼żnosti ich rie┼íi. Preto by tie┼ż mohla vyrie┼íi┼ą chybu HAL INITIALIZATION FAILED.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Prejdite na H─żada┼ą, zadajte pr├şkaz cmd a otvorte pr├şkazov├Ż riadok ako spr├ívca.
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowZLYHAN├ü INICIALIZ├üCIA HAL Windows 10 chyba
 3. Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania (bude to chv├ş─żu trva┼ą)
 4. Ak je to mo┼żn├ę, n├ístroj probl├ęm automaticky vyrie┼íi.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

A tret├ş n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą pri pokuse o vyrie┼íenie chyby HAL INITIALIZATION FAILED je DISM. Slu┼żba Image and Deployment Service (DISM), ako napoved├í n├ízov, op├Ątovne nasmeruje obraz syst├ęmu, tak┼że sa v ┼łom m├┤┼żu vyrie┼íi┼ą niektor├ę potenci├ílne probl├ęmy.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Otvorte pr├şkazov├Ż riadok.
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthZLYHAN├ü INICIALIZ├üCIA HAL Windows 10 chyba
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Skontrolujte pevn├Ż disk

Po┼íkoden├Ż pevn├Ż disk je alarmuj├║ci. A prv├ę varovn├ę spr├ívy prich├ídzaj├║ vo forme probl├ęmov s BSOD. Tak┼że cho─Ćte a skontrolujte aktu├ílny stav pevn├ęho disku. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk. Tento pr├şkaz preh─żad├í va┼íe oddiely a pod─ża mo┼żnosti pou┼żije rie┼íenia.

Tu je postup spustenia pr├şkazu chkdsk Windows 10:

 1. Zadajte Pokro─Źil├Ż ┼ítart (Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a dr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves Shift.)
 2. go Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti,
 3. vybra┼ą Pr├şkazov├Ż riadok zo zoznamu mo┼żnost├ş.
 4. Po zobrazen├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce riadky a po ka┼żdom riadku stla─Źte kl├íves Enter:
  • bootrec.exe / rebuildbcdZLYHAN├ü INICIALIZ├üCIA HAL Windows 10 chyba
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że mus├şte spusti┼ą viac chkdsk pr├şkazy. Na spustenie t├Żchto pr├şkazov mus├şte pozna┼ą p├şsmen├í jednotiek pre v┼íetky oddiely na pevnom disku. Na pr├şkazovom riadku mus├şte zada┼ą nasleduj├║ce (ale nezabudnite pou┼żi┼ą p├şsmen├í, ktor├ę zodpovedaj├║ oddielom na va┼íom pevnom disku v po─Ź├şta─Źi):
  • chkdsk / r c:ZLYHAN├ü INICIALIZ├üCIA HAL Windows 10 chyba
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len n├í┼í pr├şklad, tak┼że nezabudnite, ┼że mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk pre ka┼żd├Ż oddiel na pevnom disku, ktor├Ż m├íte.

 6. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

rie┼íenie 6 – Skontrolujte probl├ęmov├Ż softv├ęr

Tieto typy probl├ęmov m├┤┼żu by┼ą ─Źasto sp├┤soben├ę probl├ęmov├Żm softv├ęrom a na opravu chyby HAL INITIALIZATION FAILED budete musie┼ą n├íjs┼ą program, ktor├Ż sp├┤sobuje tento probl├ęm, a vypn├║┼ą / odin┼ítalova┼ą ho. Tieto typy ch├Żb s├║ zvy─Źajne sp├┤soben├ę antiv├şrusov├Żm softv├ęrom, preto odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż softv├ęr.

Ak m├íte obavy o svoju bezpe─Źnos┼ą, mali by ste to vedie┼ą Windows Program Defender sa automaticky zapne po odin┼ítalovan├ş antiv├şrusov├ęho programu, tak┼że po─Ź├şta─Ź nebude bez ochrany.

T├║to chybu m├┤┼że zapr├ş─Źini┼ą takmer ka┼żd├Ż antiv├şrusov├Ż program. Preto mus├şte odstr├íni┼ą ak├Żko─żvek nain┼ítalovan├Ż antiv├şrusov├Ż program tret├şch str├ín. Ak chcete ├║plne odstr├íni┼ą ur─Źit├Ż antiv├şrusov├Ż program vr├ítane polo┼żiek datab├ízy Registry a v┼íetk├Żch s├║borov, odpor├║─Źame v├ím pou┼żi┼ą vyhraden├Ż n├ístroj na odin┼ítalovanie. Mnoho antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka n├ístroje na odin┼ítalovanie svojho softv├ęru, preto ich nezabudnite stiahnu┼ą a pou┼ż├şva┼ą.

rie┼íenie 7 – Nastavte UsePlatformClock na true

Ak sa vyskytla chyba HAL INITIALIZATION FAILED, m├┤┼żete sk├║si┼ą nastavi┼ą UsePlatformClock na true. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte urobi┼ą nasledovn├ę:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X otvorte ponuku Advanced User Menu a vyberte polo┼żku Pr├şkazov├Ż riadok (administr├ítor),
  pr├şkazov├ęho riadku-admin
 2. Po otvoren├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce a vykonajte ho stla─Źen├şm kl├ívesu Enter:
  • bcdedit / set useplatformclock true
   useplatformclock-pravdiv├Ż
 3. Zatvorte pr├şkazov├Ż riadok.

Pou┼ż├şvatelia uviedli, ┼że vykonanie vy┼í┼íie uveden├Żch krokov opravilo chybu BSoD po─Źas vzletu z re┼żimu sp├ínku, tak┼że ak m├íte podobn├Ż probl├ęm, postupujte pod─ża vy┼í┼íie uveden├Żch krokov. Ak nem├íte pr├şstup Windows 10 Z d├┤vodu tejto chyby sa m├┤┼żete pok├║si┼ą vykona┼ą tieto kroky z N├║dzov├ęho re┼żimu. Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa mal za─Źa┼ą proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş, cvaknutie re┼ítart,
 3. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa by ste mali vidie┼ą zoznam mo┼żnost├ş. Vyberte n├║dzov├Ż re┼żim pomocou sie┼ąov├Żch funkci├ş lisovanie 5 alebo F5,
 4. Po spusten├ş n├║dzov├ęho re┼żimu sa pok├║ste spusti┼ą pr├şkazov├Ż riadok a vykona┼ą vy┼í┼íie uveden├ę kroky.

rie┼íenie 8 – Aktualizujte svoj BIOS

Len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uv├ídza, ┼że aktualiz├ícia syst├ęmu BIOS opravila chybu HAL INITIALIZATION FAILED. Aktualiz├ícia syst├ęmu BIOS je pokro─Źil├Ż postup a ak sa nevykon├íva spr├ívne, m├┤┼że natrvalo po┼íkodi┼ą va┼íu z├íkladn├║ dosku, tak┼że bu─Ćte ve─żmi opatrn├ş. Inform├ície o spr├ívnej aktualiz├ícii syst├ęmu BIOS n├íjdete v pr├şru─Źke k z├íkladnej doske. Pokia─ż ide o potrebn├ę s├║bory, m├┤┼żete si stiahnu┼ą najnov┼íiu verziu syst├ęmu BIOS z webovej str├ínky v├Żrobcu z├íkladnej dosky.

rie┼íenie 9 – re┼ítart Windows 10

Ak je probl├ęm sp├┤soben├Ż ur─Źit├Żm softv├ęrom, m├┤┼żete ho vyrie┼íi┼ą vykonan├şm Windows 10 re┼ítartujte. re┼ítart Windows 10 odstr├íni v┼íetky s├║bory z va┼íej jednotky C, tak┼że nezabudnite vytvori┼ą z├ílohu. Po vytvoren├ş z├ílohy obnovte nastavenie nasleduj├║cim sp├┤sobom Windows 10:

 1. Pri ┼ítarte po─Ź├şta─Źa nieko─żkokr├ít resetujte.
 2. zvoli┼ą Odstra┼łovanie probl├ęmov> Obnovenie tohto po─Ź├şta─Źa> Odstr├íni┼ą v┼íetko,
 3. Teraz vyberte Len disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż> Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory,
 4. Postupujte pod─ża pokynov a po─Źkajte na dokon─Źenie procesu re┼ítartovania.

Ak probl├ęm pretrv├íva aj potom Windows 10 re┼ítart znamen├í, ┼że probl├ęm je pravdepodobne sp├┤soben├Ż chybn├Żm alebo nekompatibiln├Żm hardv├ęrom.

Rie┼íenie 10 – Skontrolujte hardv├ęr

INICIALIZ├üCIA FAILOVAN├ŁCH HALOV m├┤┼że by┼ą ─Źasto sp├┤soben├í nekompatibiln├Żm hardv├ęrom, tak┼że ak ste ned├ívno nain┼ítalovali nov├Ż hardv├ęr, nezabudnite ho odstr├íni┼ą alebo vymeni┼ą a skontrolova┼ą, ─Źi v├í┼í po─Ź├şta─Ź bez neho funguje lep┼íie. Ak ste nenain┼ítalovali ┼żiadny nov├Ż hardv├ęr, m├┤┼żete skontrolova┼ą, ─Źi hardv├ęr spr├ívne funguje.

Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou ch├Żb BSoD je va┼ía RAM, tak┼że nezabudnite vysk├║┼ía┼ą svoje RAM moduly jeden po druhom. Na kontrolu pam├Ąte RAM m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj n├ístroje ako MemTest86 +. Ak va┼ía RAM nie je probl├ęm, skontrolujte pevn├Ż disk, grafick├║ kartu a z├íkladn├║ dosku. T├║to chybu m├┤┼że sp├┤sobi┼ą takmer ak├Żko─żvek hardv├ęrov├Ż komponent, preto mus├şte vykona┼ą d├┤kladn├║ kontrolu.

CHYBA INICIALIZ├üCIE HALU Chyba BSoD m├┤┼że by┼ą problematick├í, ale ako vid├şte, t├║to chybu je mo┼żn├ę pomerne ─żahko opravi┼ą, ak pou┼żijete jedno z na┼íich rie┼íen├ş.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne publikovan├Ż v j├║ni 2016 a odvtedy bol ├║plne obnoven├Ż a aktualizovan├Ż, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.