Kompletn├í pr├şru─Źka na opravu chyby NEPODPOROVAN├ëHO PROCESORA v syst├ęme Windows 7 Windows 10


 • Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je problematick├í pri re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa, aby nedo┼ílo k po┼íkodeniu po─Ź├şta─Źa. Tieto typy ch├Żb m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę probl├ęmov├Żm softv├ęrom alebo, v najhor┼íom pr├şpade, chybn├Żm hardv├ęrom.

 • Pod─ża pou┼ż├şvate─żov nain┼ítalova┼ą 64-bitov├║ verziu syst├ęmu Windows Windows 10, v├í┼í procesor mus├ş ma┼ą podporu pre in┼ítrukciu PREFETCHW. Ak v├í┼í procesor nepodporuje PREFETCHW, m├┤┼żete v┼żdy nain┼ítalova┼ą 32-bitov├║ verziu Windows 10 a malo by fungova┼ą bez probl├ęmov.
 • Ak na va┼íe dvere zaklope in├Ż BSoD, pozrite sa a ozna─Źte ako opravi┼ą chyby BSoD Hub,
 • upev┼łovacie Windows 10 ch├Żb je n├í┼í najob─ż├║benej┼í├ş kon├ş─Źek, tak┼że zamierte k na┼íim Windows 10 ch├Żb Hub pre rie┼íenie

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je problematick├í pri re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa, aby nedo┼ílo k po┼íkodeniu po─Ź├şta─Źa. Tieto typy ch├Żb m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę probl├ęmov├Żm softv├ęrom alebo, v najhor┼íom pr├şpade, chybn├Żm hardv├ęrom.

Ke─Ć┼że tieto typy ch├Żb s├║ dos┼ą z├íva┼żn├ę, dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu BSoD UNSUPPORTED_PROCESSOR v Windows 10)

Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu BSoD PROCESSOR NOT SUPPORTED?

 1. Uistite sa, ┼że v├í┼í procesor sp─║┼ła hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőpo┼żiadavky
 2. aktualizova┼ą Windows 10
 3. Aktualizujte ovl├ída─Źe
 4. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 5. Spustite skenovanie SFC
 6. Spusti┼ą DISM
 7. Skontrolujte pevn├Ż disk
 8. Skontrolujte probl├ęmov├Ż softv├ęr
 9. Skontrolujte probl├ęmy s hardv├ęrom

Kroky na opravu NEPODPOROVANÉHO PROCESORA Windows 10 chyba

rie┼íenie 1 – Uistite sa, ┼że v├í┼í procesor sp─║┼ła hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőpo┼żiadavky

Mnoho pou┼ż├şvate─żov hl├ísilo po─Źas in┼ítal├ície chybu UNSUPPORTED_PROCESSOR Windows 10 a aby ste t├║to chybu napravili, mus├şte sa ubezpe─Źi┼ą, ┼że v├í┼í procesor podporuje pr├şkaz PREFETCHW.

Pod─ża pou┼ż├şvate─żov nain┼ítalova┼ą 64-bitov├║ verziu syst├ęmu Windows Windows 10, v├í┼í procesor mus├ş ma┼ą podporu pre in┼ítrukciu PREFETCHW. Ak v├í┼í procesor nepodporuje PREFETCHW, m├┤┼żete v┼żdy nain┼ítalova┼ą 32-bitov├║ verziu Windows 10 a malo by fungova┼ą bez probl├ęmov.

rie┼íenie 2 – Aktualiz├ícia Windows 10

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, chyby BSoD ako UNSUPPORTED_PROCESSOR m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę probl├ęmami s kompatibilitou hardv├ęru alebo softv├ęru, preto je nevyhnutn├ę spusti┼ą Windows Aktualizujte ─Źasto.

Mnoh├ę z t├Żchto aktualiz├íci├ş prin├í┼íaj├║ r├┤zne vylep┼íenia a opravuj├║ probl├ęmy s hardv├ęrom a softv├ęrom, tak┼że vid├şte, pre─Źo je potrebn├ę aktualizova┼ą Windows 10, aby sa predi┼ílo probl├ęmom s BSoD.

rie┼íenie 3 – Aktualizujte ovl├ída─Źe

Ovl├ída─Źe s├║ ─Źasto pr├ş─Źinou ch├Żb BSoD, ke─Ć ich pou┼ż├şvaj├║ Windows komunikova┼ą s hardv├ęrom. Ak je ur─Źit├Ż kontrol├│r zastaran├Ż, Windows 10 nebude schopn├Ż pracova┼ą so ┼ípecifick├Żm hardv├ęrom, ─Źo v├ím poskytne UNSUPPORTED_PROCESSOR alebo ak├ęko─żvek in├ę chyby BSoD.

Aby ste predi┼íli tak├Żmto probl├ęmom, odpor├║─Źame aktualizova┼ą ovl├ída─Źe. Aktualiz├ícia ovl├ída─Źov je jednoduch├í a sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe pre v├í┼í hardv├ęr.

Pr├şpadne m├┤┼żete pomocou Spr├ívcu zariaden├ş aktualizova┼ą v┼íetky potrebn├ę ovl├ída─Źe. Ak chcete aktualizova┼ą ovl├ída─Źe pomocou Spr├ívcu zariaden├ş, mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X otvor├ş ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. vybra┼ą Spr├ívca zariaden├ş zo zoznamu.
  Správca zariadenia
 2. Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte ovl├ída─Ź, ktor├Ż chcete aktualizova┼ą, a kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi.
 3. zvoli┼ą Aktualizujte softv├ęr ovl├ída─Źa,
  update-driver-softv├ęr
 4. vybra┼ą Automaticky vyh─żadajte aktualizovan├Ż softv├ęr ovl├ída─Źa, Windows 10 teraz vyh─żad├í a stiahne pr├şslu┼ín├Ż ovl├ída─Ź.
  browser-my-for-ovl├ída─Ź-softv├ęr
 5. Tieto kroky zopakujte pre v┼íetky ovl├ída─Źe, ktor├ę chcete aktualizova┼ą.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm nie s├║ nain┼ítalovan├ę v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 4 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

Ak probl├ęm nevyrie┼íilo ┼żiadne z vy┼í┼íie uveden├Żch rie┼íen├ş, vysk├║┼íajte niektor├ę n├ístroje na rie┼íenie probl├ęmov. Prv├Ż rie┼íite─ż probl├ęmov, ktor├Ż sa chyst├íme vysk├║┼ía┼ą, je Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD z 10. Ako pravdepodobne vid├şte, tento n├ístroj dok├í┼że vyrie┼íi┼ą v┼íetky druhy probl├ęmov s BSOD. D├║fajme, ┼że jednou z nich je chyba UNSUPPORTED_PROCESSOR.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD v 10:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 5 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż sa chyst├íme vysk├║┼ía┼ą, je Kontrola syst├ęmov├Żch s├║borov. Tento n├ístroj vyh─żad├í mo┼żn├ę probl├ęmy v po─Ź├şta─Źi a automaticky ich vyrie┼íi (ak je to mo┼żn├ę). Tak┼że ak je chyba UNSUPPORTED_PROCESSOR sp├┤soben├í po┼íkoden├Żm s├║borom syst├ęmu, skenovanie to oprav├ş skenovan├şm SFC.

Tu je postup spustenia skenera SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowPr├şkazov├Ż riadok
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 6 – Spustite DISM

A tret├ş n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż sa chyst├íme vysk├║┼ía┼ą, je DISM. Deployment Image Management and Service (DISM), ako vypl├Żva z jeho n├ízvu, redistribuuje obraz syst├ęmu a na svojej ceste rie┼íi potenci├ílne probl├ęmy. Preto by tie┼ż mohla vyrie┼íi┼ą chybu UNSUPPORTED_PROCESSOR.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealth─îistenie pr├şkazov├ęho riadka spr├ívcu
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 7 – Skontrolujte pevn├Ż disk

Ak je pevn├Ż disk po┼íkoden├Ż, probl├ęmy s BSOD s├║ viac ako mo┼żn├ę. Aby ste odstr├ínili pochybnosti, mali by ste spusti┼ą program chkdsk, ktor├Ż preh─żad├í v┼íetky va┼íe oddiely a rie┼íi mo┼żn├ę probl├ęmy (ak je to mo┼żn├ę). Ak m├í teda UNSUPPORTED_PROCESSOR vinu za po┼íkoden├Ż pevn├Ż disk, probl├ęm pravdepodobne vyrie┼íi tento n├ístroj.

Tu je postup spustenia pr├şkazu chkdsk Windows 10:

 1. Zadajte Pokro─Źil├Ż ┼ítart (Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a dr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves Shift.)
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti,
 3. vybra┼ą Pr├şkazov├Ż riadok zo zoznamu mo┼żnost├ş.
 4. Po zobrazen├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce riadky a po ka┼żdom riadku stla─Źte Enter, aby ste ho spustili:
  • bootrec.exe / rebuildbcdKompletn├í pr├şru─Źka na opravu chyby NEPODPOROVAN├ëHO PROCESORA v syst├ęme Windows 7 Windows 10 1
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że mus├şte spusti┼ą viac chkdsk pr├şkazy. Na spustenie t├Żchto pr├şkazov mus├şte pozna┼ą p├şsmen├í jednotiek pre v┼íetky oddiely na pevnom disku. Na pr├şkazovom riadku mus├şte zada┼ą nasleduj├║ce (ale nezabudnite pou┼żi┼ą p├şsmen├í, ktor├ę zodpovedaj├║ oddielom na va┼íom pevnom disku v po─Ź├şta─Źi):
  • chkdsk / r c:Kompletn├í pr├şru─Źka na opravu chyby NEPODPOROVAN├ëHO PROCESORA v syst├ęme Windows 7 Windows 10 2
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len n├í┼í pr├şklad, tak┼że nezabudnite, ┼że mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk pre ka┼żd├Ż oddiel na pevnom disku, ktor├Ż m├íte.

 6. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

rie┼íenie 8 – Skontrolujte probl├ęmov├Ż softv├ęr

Nekompatibiln├Ż softv├ęr m├┤┼że ─Źasto sp├┤sobi┼ą chybu UNSUPPORTED_PROCESSOR, a preto je potrebn├ę n├íjs┼ą probl├ęmov├Ż softv├ęr a odin┼ítalova┼ą ho. Ak ste pred objaven├şm tejto chyby nain┼ítalovali nov├Ż softv├ęr, odin┼ítalujte ho.

Okrem toho m├┤┼żete zak├íza┼ą v┼íetky sp├║┼í┼ąacie aplik├ície a n├íjs┼ą probl├ęmov├║ aplik├íciu. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte urobi┼ą nasledovn├ę:

 1. lis Windows Kláves + R a zadajte msconfig, lis Prihláste sa alebo kliknite na dobre,
  msconfig
 2. Po otvoren├ş okna Nastavenia syst├ęmu vyberte polo┼żku Selekt├şvny za─Źiatok a zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka Na─Ź├şta┼ą polo┼żky pri spusten├ş,
  nastavenie syst├ęmu
 3. Prejdite na slu┼żby tab. skontrolova┼ą Skry┼ą v┼íetky slu┼żby spolo─Źnosti Microsoft a potom kliknite na tla─Źidlo OK Zak├íza┼ą v┼íetky,
  syst├ęmovej konfigur├ície-servis
 4. cvaknutie plati┼ą a dobre ulo┼żenie zmien Ak sa zobraz├ş okno s v├Żzvou na re┼ítartovanie po─Ź├şta─Źa, vyberte polo┼żku Ukon─Źite bez re┼ítartovania,
 5. lis Ctrl + Shift + Esc otvori┼ą Spr├ívcu ├║loh.
 6. go Uvedenie do prev├ídzky kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ka┼żd├║ polo┼żku a vyberte polo┼żku disable z ponuky
  Task-manager-disable
 7. Po vypnut├ş v┼íetk├Żch aplik├íci├ş zatvorte Spr├ívcu ├║loh a re┼ítart po─Ź├şta─Ź.
 8. Skontrolujte, ─Źi v├í┼í po─Ź├şta─Ź funguje spr├ívne. Ak sa chybov├ę hl├ísenie nezobraz├ş, znamen├í to, ┼że je sp├┤soben├ę aplik├íciou tretej strany. Teraz m├┤┼żete postupne povoli┼ą v┼íetky aplik├ície a slu┼żby, a┼ż k├Żm nen├íjdete t├║, ktor├í sp├┤sobuje probl├ęmy.

Je tie┼ż potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że v├í┼í antiv├şrusov├Ż program m├┤┼że by┼ą be┼żnou pr├ş─Źinou v┼íetk├Żch druhov ch├Żb BSoD, tak┼że odin┼ítalujte v┼íetok antiv├şrusov├Ż softv├ęr tret├şch str├ín, ktor├Ż ste nain┼ítalovali. Odin┼ítalovanie antiv├şrusov├ęho softv├ęru nemus├ş sta─Źi┼ą, tak┼że budete musie┼ą stiahnu┼ą a pou┼żi┼ą ur─Źen├Ż n├ístroj na odstr├ínenie.

Mnoho antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş poskytuje tieto n├ístroje, preto si nezabudnite stiahnu┼ą a pou┼ż├şva┼ą jeden z t├Żchto n├ístrojov.

rie┼íenie 9 – Skontrolujte hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőprobl├ęmy

Chyba UNSUPPORTED_PROCESSOR spolu s mnoh├Żmi ─Ćal┼í├şmi chybami BSoD m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę probl├ęmami s hardv├ęrom. Ak ste ned├ívno nain┼ítalovali nov├Ż hardv├ęr, nezabudnite ho odstr├íni┼ą alebo vymeni┼ą a skontrolova┼ą, ─Źi sa probl├ęm nevyrie┼íil.

Ak ste nenain┼ítalovali nov├Ż hardv├ęr, skontrolujte procesor, z├íkladn├║ dosku a RAM. Na vykonanie tohto kroku budete mo┼żno potrebova┼ą nejak├ę n├íhradn├ę diely a pr├şpadne aj odborn├║ pomoc, tak┼że mo┼żno budete chcie┼ą privies┼ą po─Ź├şta─Ź do servisu.

Chyba BSoD UNSUPPORTED_PROCESSOR sa zvy─Źajne objav├ş, ke─Ć v├í┼í procesor nepodporuje potrebn├ę pokyny na Windows 10 funguje spr├ívne, tak┼że nezabudnite skontrolova┼ą, ─Źi v├í┼í procesor sp─║┼ła hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőpo┼żiadavky a ─Źi funguje spr├ívne.

─îasto kladen├ę ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac o Chyba UNSUPPORTED_PROCESSOR

 • ─îo je chyba UNSUPPORTED_PROCESSOR?

Ak ste po─Źas in┼ítal├ície dostali chybu UNSUPPORTED_PROCESSOR Windows 10, vo v┼íeobecnosti znamen├í, ┼że v├í┼í procesor nemus├ş podporova┼ą pr├şkaz PREFETCHW. Potrebujete ho na in┼ítal├íciu 64-bitovej verzie syst├ęmu Windows 10. Ak v├í┼í procesor nepodporuje PREFETCHW, m├┤┼żete v┼żdy nain┼ítalova┼ą 32-bitov├║ verziu Windows 10 a malo by fungova┼ą bez probl├ęmov.

 • Ako m├┤┼żem vyrie┼íi┼ą chybu UNSUPPORTED_PROCESSOR?

Postupujte pri rie┼íen├ş tohto probl├ęmu: Najprv skontrolujte, ─Źi procesor sp─║┼ła hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőpo┼żiadavky, inovujte ho Windows 10, aktualizujte ovl├ída─Źe, spustite n├ístroj BSoD Troubleshooter, spustite skenovanie SFC a DISM, skontrolujte pevn├Ż disk, skontrolujte probl├ęmov├Ż softv├ęr a nakoniec skontrolujte hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőprobl├ęmy.

BSoD m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę zle nap├şsan├Żmi ovl├ída─Źmi zariadenia alebo poruchami hardv├ęru, ako napr├şklad chybn├í pam├Ą┼ą, prehrievanie komponentov, probl├ęmy s nap├íjan├şm alebo hardv├ęr, ktor├Ż presahuje svoje technick├ę parametre.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v okt├│bri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.