Kompletn├í pr├şru─Źka: FILE SYSTEM error in Windows 10

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je pravdepodobne jednou z najob├ívanej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows Windows, a to z dobr├ęho d├┤vodu. Tieto chyby s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żm hardv├ęrom alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom av niektor├Żch pr├şpadoch je mo┼żn├ę t├Żmto chyb├ím predch├ídza┼ą Windows 10 od za─Źiatku.

Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou tejto chyby s├║ moduly RAM. Ak chcete overi┼ą svoju pam├Ą┼ą RAM, mus├şte si na p├ír hod├şn stiahnu┼ą a spusti┼ą MemTest86 +. Nie je n├íhoda, ┼że m├íme ┼ípeci├ílnu ─Źas┼ą na rie┼íenie ch├Żb BSoD. Ozna─Źte ho pre bud├║ce pou┼żitie. Prajeme si, aby ste jednu nevideli Windows 10 ch├Żb vo va┼íom ┼żivote, ale ke─Ć┼że je ve─żmi nepravdepodobn├ę, pozrite sa na na┼íe Windows 10 ch├Żb Hub pre udalosti a sprievodcov.

ako opravi┼ą chybov├Ż syst├ęm s├║borov Windows 10

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je pravdepodobne jednou z najob├ívanej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows Windows, a to z dobr├ęho d├┤vodu. Tieto chyby s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żm hardv├ęrom alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom av niektor├Żch pr├şpadoch je mo┼żn├ę t├Żmto chyb├ím predch├ídza┼ą Windows 10 od za─Źiatku.

Ako vid├şte, chyby BSoD m├┤┼żu by┼ą dos┼ą v├í┼żne, ale chybu FILE SYSTEM m├┤┼żete vyrie┼íi┼ą jedn├Żm z na┼íich rie┼íen├ş.

Ako opravi┼ą chybu S├ÜBOROV├ëHO SYST├ëMU Windows 10?

obsah:

  Pozrite sa na to Windows 10 a va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktu├ílne Spusti┼ą n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD Spusti┼ą kontrolu SFC Spusti┼ą DISM Odstr├ínenie antiv├şrusov├ęho programu Vykona┼ą kontrolu chkdsk Re┼ítartova┼ą Windows 10 Skontrolujte hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőporuchy

Opravi┼ą – S├ÜBOROV├Ł SYST├ëM Windows 10 ch├Żb

rie┼íenie 1 – postara┼ą sa o to Windows 10 a va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktualizovan├ę

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je ─Źasto sp├┤soben├í nekompatibiln├Żm ovl├ída─Źom a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu sa d├┤razne odpor├║─Źa skontrolova┼ą, ─Źi s├║ v┼íetky va┼íe ovl├ída─Źe aktu├ílne. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼żu sie┼ąov├ę ovl├ída─Źe alebo ovl├ída─Źe grafick├Żch kariet ─Źasto sp├┤sobova┼ą chyby BSoD, preto sa uistite, ┼że s├║ aktu├ílne.

Uvedomte si, ┼że takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że sp├┤sobi┼ą zlyhanie syst├ęmu FILE SYSTEM, preto skontrolujte, ─Źi s├║ v┼íetky va┼íe ovl├ída─Źe aktu├ílne.

Ak chcete aktualizova┼ą svoje ovl├ída─Źe, prejdite na webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnite si najnov┼íie ovl├ída─Źe pre svoje zariadenie. Tento proces mus├şte dokon─Źi┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu nain┼ítalovan├Żch zariaden├ş.

Okrem s┼ąahovania ovl├ída─Źov priamo od v├Żrobcu ich m├┤┼żete tie┼ż stiahnu┼ą pomocou Spr├ívcu zariaden├ş. Tu je postup:

  Ak chcete spusti┼ą ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov, stla─Źte tla─Źidlo Windows K─ż├║─Ź + X na kl├ívesnici a vyberte polo┼żku Spr├ívca zariaden├ş zo zoznamu.jednotka Po spusten├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte polo┼żku Aktualizujte softv├ęr ovl├ída─Źa,update-driver-software "width =" 239 "height =" 130 vybra┼ą Automaticky vyh─żadajte aktualizovan├Ż ovl├ída─Ź a od├şs┼ą Windows 10 n├íjdete pre v├ís najnov┼íiu kontrolu. Tento proces mus├şte zopakova┼ą pre ka┼żd├ę zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą.browser-my-for-driver-software "width =" 614 "height =" 290 "src =" https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/02/browse-my-for-driver -software.jpg

Okrem aktualiz├ície ovl├ída─Źov je d├┤le┼żit├ę, aby ste si ich ponechali Windows 10 denne s najnov┼í├şmi aktualiz├íciami. Nov├ę aktualiz├ície poskytuj├║ vylep┼íenia zabezpe─Źenia a ─Źasto rie┼íia probl├ęmy s kompatibilitou s niektor├Żm hardv├ęrom, preto sa odpor├║─Źa, aby ste po─Ź├şta─Ź aktualizovali a opravili chybu FILE SYSTEM BSoD.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼żitie automatickej aktualiz├ície ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş starosti s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├íha automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a predch├ídza┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

  Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBitza─Źiato─Źn├ę okno pre aktualiz├íciu radi─Źa "width =" 510 "height =" 293 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_728_Como-arreglar-un-icono-de-volume-faltante- a-Windows-10.jpg Po in┼ítal├ícii program automaticky skontroluje, ─Źi po─Ź├şta─Ź neobsahuje zastaran├ę ovl├ída─Źe. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je po─Źka┼ą, k├Żm sa skenovanie neskon─Ź├ş.Proces skenovania aktualiza─Źn├ęho ovl├ída─Źa Tweakbit "width =" 685 "height =" 494 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_403_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante- a-Windows-10.jpg Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch ovl├ída─Źoch, ktor├ę s├║ vo va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.Pln├í automatick├í aktualiz├ícia "width =" 674 "height =" 520 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_737_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante-en -Windows-10.jpgPozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że mus├şte opakovane stl├í─Źa┼ą tla─Źidlo Aktualizova┼ą, k├Żm nie s├║ nain┼ítalovan├ę v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite ladiaci program BSOD

─Äal┼íiu vec, ktor├║ by sme mali vysk├║┼ía┼ą, je spusti┼ą Windows 10 integrovan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov. Tento n├ístroj v├ím pom├┤┼że vyrie┼íi┼ą v┼íetky typy probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

  otvoren├Ż Konfigurationsapp A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel. vybra┼ą rie┼íenie probl├ęmov z ponuky do─żava. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov s BSOD "width =" 696 "height =" 500 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/Guia-completa-NO-HAY-TAL-PARTICION-error-en -Windows-10.png Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

o Windows 10 odstra┼łova─Źov probl├ęmov ├║lohu nevykonalo, vysk├║┼íajte ju so skenovan├şm SFC. Tento n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku rie┼íi r├┤zne probl├ęmy v r├ímci syst├ęmov a m├┤┼że by┼ą tie┼ż u┼żito─Źn├ę spravova┼ą chybu S├ÜBOROV├ëHO SYST├ëMU.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

  Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte syst├ęm (spr├ívca). Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowKompletn├í pr├şru─Źka: FILE SYSTEM error in Windows 10 1 Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą). Ak sa n├íjde rie┼íenie, aplikuje sa automaticky. Teraz zatvorte ikonu syst├ęmu a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

Ak vy┼í┼íie uveden├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov probl├ęm nevyrie┼íil, m├┤┼żeme sk├║si┼ą DISM. Implement├ícia spr├ívy a servisu obrazu (DISM) na─Ź├şta obraz zo syst├ęmov, ─Źo m├┤┼że vies┼ą k rie┼íeniu r├┤znych probl├ęmov vr├ítane probl├ęmu BSOD.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou ni┼ż┼íie uveden├ęho in┼ítala─Źn├ęho m├ędia:

  Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ┼átart a otvorte syst├ęm (Spr├ívca). Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter: DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthKompletn├í pr├şru─Źka: FILE SYSTEM error in Windows 10 2 Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.

s Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í

  Vlo┼żte svoje Windows In┼ítala─Źn├ę m├ędi├í Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ponuku ┼átart a vyberte symbol pre symbol zo syst├ęmovej ponuky (Spr├ívca). Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter: rozobra┼ą / online / n├íprava / scanhealth demontova┼ą / online / san├ícia-image / obnovi┼ą zdravie Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter: DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / zdroj: WIM: X: SourcesInstall.wim:1 / Obmedzen├Ż pr├şstup Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s frekven─Źn├Żm p├şsmenom opatren├Żm Windows 10 in┼ítal├ícia. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Odstr├í┼łte antiv├şrusov├Ż softv├ęr

Pou┼ż├şvatelia hl├ísili, ┼że tento probl├ęm by mohol sp├┤sobi┼ą ur─Źit├Ż softv├ęr, najm├Ą Computer Associates EZ eTrust Antivirus. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov sa chyba FILE SYSTEM vyrie┼íi natrvalo, ak vypnete tento softv├ęr.

Mus├şme spomen├║┼ą, ┼że takmer v┼íetky antiv├şrusov├ę programy m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą modr├║ obrazovku ch├Żb smrti takmer vo v┼íetk├Żch verzi├ích syst├ęmu Windows. Preto d├┤razne odpor├║─Źame zak├íza┼ą alebo odstr├íni┼ą aktu├ílne nain┼ítalovan├Ż antiv├şrus a br├ínu firewall, pokia─ż nepou┼ż├şvate vy┼í┼íie uveden├Ż softv├ęr.

Ak odstr├ínenie antiv├şrusov├ęho softv├ęru probl├ęm nevyrie┼íi, odpor├║─Źame v├ím tie┼ż vysk├║┼ía┼ą jeden z vyhraden├Żch n├ístrojov na odin┼ítalovanie. V├Ą─Ź┼íina antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş m├í tieto n├ístroje k dispoz├şcii na stiahnutie na svojich webov├Żch str├ínkach, preto ich nezabudnite pou┼żi┼ą.

Pou┼żit├şm jedn├ęho z t├Żchto n├ístrojov zaist├şte, aby boli v┼íetky s├║bory a k─ż├║─Źe registra s├║visiace s antiv├şrusov├Żm softv├ęrom ├║plne odstr├ínen├ę z po─Ź├şta─Źa.

Ak je probl├ęm odstr├ínen├Ż po odstr├ínen├ş antiv├şrusov├ęho softv├ęru, odpor├║─Źa sa jeho prein┼ítalovanie alebo zmena na in├Ż. Ak h─żad├íte alternat├şvny antiv├şrusov├Ż program, nav┼ít├şvte zoznam najlep┼í├şch antiv├şrusov├Żch programov pre Windows 10)

rie┼íenie 6 – Vykonajte kontrolu chkdsk

V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼żu by┼ą chyby FILE SYSTEM BSoD sp├┤soben├ę po┼íkoden├Żmi s├║bormi, ktor├ę m├íte na pevnom disku, a na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu sa odpor├║─Źa vykona┼ą kontrolu chkdsk. Na vykonanie kontroly chkdsk mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

  tlak Windows K─ż├║─Ź + X a vyberte Ikona syst├ęmu (administr├ítor) z ponukycommand-line-admin "width =" 261 "height =" 400 Prihl├íste sa chkdsk / f / r C: a stla─Źte Prihl├íste sa, Potrebujete chkdsk pre v┼íetky oddiely pevn├ęho disku, ktor├ę m├íte, tak┼że nezabudnite nahradi┼ą p├şsmeno C spr├ívnym p├şsmenom jednotky. Je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że pravdepodobne nebudete m├┤c┼ą preh─żad├íva┼ą jednotku C, k├Żm nere┼ítartujete po─Ź├şta─Ź.chkdsk-cmd "width =" 761 "height =" 260 Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania kontroln├Żm svetlom.

Ak nem├íte pr├şstup Windows 10, sk├║ste pr├şstup z n├║dzov├ęho re┼żimu. Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

  Po zaveden├ş syst├ęmu nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa mal za─Źa┼ą proces automatickej opravy. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Po─Źiato─Źn├ę nastavenia, Kliknite na re┼ítart Tla─Źidlo. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa vyberte mo┼żnos┼ą Bezpe─Źn├ę poz├şcie so sie┼ąami lisovanie 5 alebo F5, Opakujte vy┼í┼íie uveden├ę kroky a vykonajte skenovanie chkdsk.

Ak nem├┤┼żete z├şska┼ą pr├şstup do bezpe─Źn├ęho re┼żimu z d├┤vodu chyby S├ÜBOROV├ëHO SYST├ëMU, m├┤┼żete spusti┼ą syst├ęm z ponuky roz┼í├şren├Żch mo┼żnost├ş zavedenia. Postupujte takto:

  Nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a prejdite do re┼żimu Automatick├ę opravy. vybra┼ą Odstra┼łovanie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Symbolov├ę syst├ęmy, Ke─Ć je symbol naposledy chkdsk / f / r C:, Nezabudnite nahradi┼ą p├şsmeno C in├Żmi p├şsmenami, ktor├ę zodpovedaj├║ spr├ívnym oblastiam pevn├ęho disku v po─Ź├şta─Źi.

rie┼íenie 7 – re┼ítart Windows 10

Ak probl├ęm pretrv├íva, bude mo┼żno potrebn├ę re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź Windows 10. Ozn├ímenie o re┼ítartovan├ş Windows 10 odstr├íni v┼íetky s├║bory a prie─Źinky z va┼íej jednotky C, preto v├ím pred vykonan├şm tohto kroku odpor├║─Źame vytvori┼ą z├ílohu. re┼ítart Windows 10, postupujte takto:

  Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź nieko─żkokr├ít, k├Żm sa re┼ítartuje, k├Żm nevst├║pite do re┼żimu Automatick├ę opravy. vybra┼ą Odstra┼łovanie probl├ęmov> Obnovi┼ą m├┤j po─Ź├şta─Ź> Odstr├íni┼ą v┼íetko> Iba zariadenie tam Windows je nain┼ítalovan├Ż, Vyberte si teraz Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory, Za─Źne sa to Windows 10 re┼ítartujte proces. Postupujte pod─ża pokynov a po─Źkajte, k├Żm sa dokon─Ź├ş.

Po dokon─Źen├ş tohto procesu budete ma┼ą nov├║ in┼ítal├íciu Windows bez s├║borov, tak┼że mus├şte prein┼ítalova┼ą v┼íetky svoje aplik├ície.

rie┼íenie 8 – Skontrolujte, ─Źi neobsahuje nespr├ívny hardv├ęr

Ak probl├ęm pretrv├íva aj po re┼ítarte Windows 10, chyba FILE SYSTEM je potom sp├┤soben├í nespr├ívnym hardv├ęrom alebo novo nain┼ítalovan├Żm hardv├ęrom. Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou tejto chyby s├║ moduly RAM. Ak chcete overi┼ą svoju pam├Ą┼ą RAM, mus├şte si na p├ír hod├şn stiahnu┼ą a spusti┼ą MemTest86 +.

Ak va┼ía RAM pracuje spr├ívne, nejak├Ż in├Ż hardv├ęr, ako je z├íkladn├í doska alebo pevn├Ż disk, m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu FILE SYSTEM BSOD, preto ju budete musie┼ą vymeni┼ą.

Syst├ęm s├║borov ch├Żb BSoD m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ve─ża probl├ęmov v po─Ź├şta─Źi, ale d├║fajme, ┼że sa v├ím podarilo opravi┼ą ho jedn├Żm z na┼íich rie┼íen├ş.

Naj─Źastej┼íie ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac inform├íci├ş o chyb├ích S├ÜBOROV├ëHO SYST├ëMU

─îo je nespr├ívny syst├ęmov├Ż s├║bor?

Chyby syst├ęmov├Żch s├║borov s├║ zvy─Źajne chyby t├Żkaj├║ce sa disku, ktor├ę sa m├┤┼żu vyskytn├║┼ą v d├┤sledku po┼íkoden├Żch s├║borov, chybn├Żch sektorov, po┼íkodenia integrity pevn├ęho disku, z├ísad vykon├ívania s├║borov a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch. Tieto chyby v├ím m├┤┼żu zabr├íni┼ą v otv├íran├ş alebo otv├íran├ş s├║borov.

─îo sp├┤sobuje chyby syst├ęmu s├║borov?

Zlyhanie syst├ęmu S├║bory s├║ sp├┤soben├ę hlavne probl├ęmami s diskami v d├┤sledku chybn├Żch sektorov, po┼íkodenia integrity pevn├ęho disku alebo ─Źohoko─żvek in├ęho s├║visiaceho s ├║lo┼żiskom.

Ako oprav├şm chybu s├║borov├ęho syst├ęmu?

Pozrite sa na to Windows 10 a jeho ovl├ída─Źe s├║ aktu├ílne, spusti┼ą Poradca pri rie┼íen├ş probl├ęmov s BSOD, spusti┼ą kontrolu SFC a DISM, odstr├íni┼ą antiv├şrusov├Ż program, spusti┼ą kontrolu chkdsk, re┼ítartova┼ą Windows 10 a skontrolujte nespr├ívny hardv├ęr.

Z editora Pozn├ímka: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v novembri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.