Kompletn├í pr├şru─Źka: FILE SYSTEM error in Windows 10


 • Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je pravdepodobne jednou z najob├ívanej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows az dobr├ęho d├┤vodu. Tieto chyby s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żm hardv├ęrom alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom av niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼żu tieto chyby zabr├íni┼ą Windows 10 od za─Źiatku.

 • Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou tejto chyby s├║ moduly RAM a na overenie pam├Ąte RAM mus├şte na p├ír hod├şn stiahnu┼ą a spusti┼ą MemTest86 +.
 • Nie je n├íhoda, ┼że m├íme ┼ípeci├ílnu ─Źas┼ą venovan├║ rie┼íeniu ch├Żb BSoD. Ozna─Źte ho pre bud├║ce pou┼żitie.
 • Prajeme si, aby ste a Windows 10 ch├Żb vo va┼íom ┼żivote, ale ke─Ć┼że je to ve─żmi nepravdepodobn├ę, pozrite sa na na┼íe Windows 10 ch├Żb Hub pre usporiadanie a sprievodcov.

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je pravdepodobne jednou z najob├ívanej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows az dobr├ęho d├┤vodu. Tieto chyby s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę chybn├Żm hardv├ęrom alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom av niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼żu tieto chyby zabr├íni┼ą Windows 10 od za─Źiatku.

Ako vid├şte, chyby BSoD m├┤┼żu by┼ą dos┼ą v├í┼żne, ale chybu FILE SYSTEM m├┤┼żete opravi┼ą jedn├Żm z na┼íich rie┼íen├ş.

Ako oprav├şm chybu FILE SYSTEM v syst├ęme Windows Windows 10?

Obsah:

 1. Uistite sa o tom Windows 10 a va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktualizovan├ę
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Odstr├í┼łte antiv├şrusov├Ż softv├ęr
 6. Vykonajte skenovanie chkdsk
 7. reštart Windows 10
 8. Skontrolujte chybn├Ż hardv├ęr

Opravi┼ą – S├ÜBOROV├Ł SYST├ëM Windows 10 chyba

rie┼íenie 1 – uistite sa, ┼że Windows 10 a va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktualizovan├ę

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je ─Źasto sp├┤soben├í nekompatibiln├Żm ovl├ída─Źom a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu sa d├┤razne odpor├║─Źa, aby ste sa uistili, ┼że v┼íetky va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktu├ílne. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼żu sie┼ąov├ę ovl├ída─Źe alebo ovl├ída─Źe grafick├Żch kariet ─Źasto sp├┤sobova┼ą chyby BSoD, preto sa uistite, ┼że s├║ aktu├ílne.

Uvedomte si, ┼że takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że sp├┤sobi┼ą zlyhanie s├║boru FILE SYSTEM, preto skontrolujte, ─Źi s├║ v┼íetky va┼íe ovl├ída─Źe aktu├ílne.

Ak chcete aktualizova┼ą ovl├ída─Źe, m├┤┼żete prejs┼ą na webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a prevzia┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe pre svoje zariadenie. Tento proces bude potrebn├ę dokon─Źi┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu nain┼ítalovan├Żch zariaden├ş.

Okrem s┼ąahovania ovl├ída─Źov priamo od v├Żrobcu ich m├┤┼żete tie┼ż stiahnu┼ą pomocou Spr├ívcu zariaden├ş. Postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Stla─Źen├şm tla─Źidla otvorte ponuku roz┼í├şren├ęho pou┼ż├şvate─ża Windows K─ż├║─Ź + X na kl├ívesnici a v├Żberom Spr├ívca zariaden├ş zo zoznamu.
  Správca zariadenia
 2. Po spusten├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte Aktualizujte softv├ęr ovl├ída─Źa,
  update-driver-softv├ęr
 3. vybra┼ą Automaticky vyh─żadajte aktualizovan├Ż softv├ęr ovl├ída─Źa a od├şs┼ą Windows 10 n├íjdete pre v├ís najnov┼í├ş ovl├ída─Ź. Tento proces budete musie┼ą zopakova┼ą pre ka┼żd├ę zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą.
  browser-my-for-ovl├ída─Ź-softv├ęr

Okrem aktualiz├ície ovl├ída─Źov je d├┤le┼żit├ę, aby ste ich udr┼żiavali Windows 10 denne s najnov┼í├şmi aktualiz├íciami. Nov├ę aktualiz├ície prin├í┼íaj├║ vylep┼íenia bezpe─Źnosti a ─Źasto rie┼íia probl├ęmy s kompatibilitou s ur─Źit├Żm hardv├ęrom, tak┼że ak chcete opravi┼ą chybu s├║boru FILE SYSTEM BSoD, odpor├║─Źa sa udr┼żiava┼ą aktu├ílny po─Ź├şta─Ź.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą vo viacer├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą opakovane stl├í─Źa┼ą tla─Źidlo Aktualizova┼ą, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

─Äal┼íiu vec, ktor├║ sa pok├║sime, je spusti┼ą Windows 10 integrovan├ęho n├ístroja na rie┼íenie probl├ęmov Tento n├ístroj v├ím pom├┤┼że vyrie┼íi┼ą v┼íetky druhy probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 vstavan├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

ak Windows 10 poradca pri rie┼íen├ş probl├ęmov neurobil t├║to ├║lohu, sk├║sme to pomocou skenovania SFC. Tento n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku rie┼íi r├┤zne probl├ęmy v syst├ęme a mohlo by by┼ą u┼żito─Źn├ę rie┼íi┼ą aj chybu FILE SYSTEM.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowKompletn├í pr├şru─Źka: FILE SYSTEM error in Windows 10 1
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

Ak vy┼í┼íie uveden├ę n├ístroje na rie┼íenie probl├ęmov nevyrie┼íili probl├ęm, m├┤┼żeme sk├║si┼ą DISM. Aplik├ícia Image Image Management and Service (DISM) obnovuje obraz syst├ęmu, ─Źo m├┤┼że vies┼ą k r├┤znym probl├ęmom vr├ítane probl├ęmu s BSOD.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthKompletn├í pr├şru─Źka: FILE SYSTEM error in Windows 10 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Odstr├í┼łte antiv├şrusov├Ż softv├ęr

Pou┼ż├şvatelia hl├ísili, ┼że tento probl├ęm sa m├┤┼że vyskytn├║┼ą v pr├şpade ur─Źit├ęho softv├ęru, najm├Ą programu Computer Associates EZ eTrust Antivirus. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov vypnutie tohto softv├ęru natrvalo oprav├ş chybu FILE SYSTEM.

Mus├şme spomen├║┼ą, ┼że takmer ak├Żko─żvek antiv├şrusov├Ż softv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą modr├║ obrazovku ch├Żb smrti v takmer ka┼żdej verzii syst├ęmu Windows WindowsPreto ak nepou┼ż├şvate vy┼í┼íie uveden├Ż softv├ęr, d├┤razne v├ím odpor├║─Źame zak├íza┼ą alebo odstr├íni┼ą aktu├ílne nain┼ítalovan├Ż antiv├şrus a br├ínu firewall.

Ak odstr├ínenie antiv├şrusov├ęho softv├ęru probl├ęm nevyrie┼íi, odpor├║─Źame v├ím tie┼ż vysk├║┼ía┼ą jeden z vyhraden├Żch n├ístrojov na odin┼ítalovanie. V├Ą─Ź┼íina antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş m├í tieto n├ístroje k dispoz├şcii na stiahnutie na svojich webov├Żch str├ínkach, preto ich nezabudnite pou┼żi┼ą.

Pou┼żit├şm jedn├ęho z t├Żchto n├ístrojov zaist├şte, aby boli v┼íetky s├║bory a k─ż├║─Źe registra s├║visiace s antiv├şrusov├Żm softv├ęrom ├║plne odstr├ínen├ę z po─Ź├şta─Źa.

Ak je v├í┼í probl├ęm odstr├ínen├Ż po odstr├ínen├ş antiv├şrusov├ęho softv├ęru, odpor├║─Źa sa ho znova nain┼ítalova┼ą alebo zmeni┼ą na in├Ż. Ak h─żad├íte alternat├şvny antiv├şrusov├Ż program, nav┼ít├şvte zoznam najlep┼í├şch antiv├şrusov├Żch programov pre Windows 10)

rie┼íenie 6 – Vykonajte kontrolu chkdsk

V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼że by┼ą chyba s├║boru FILE SYSTEM BSoD sp├┤soben├í po┼íkoden├Żmi s├║bormi na pevnom disku a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu sa odpor├║─Źa vykona┼ą kontrolu chkdsk. Na vykonanie kontroly chkdsk mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

 1. lis Windows K─ż├║─Ź + X a vyberte Pr├şkazov├Ż riadok (administr├ítor) z ponuky
  pr├şkazov├ęho riadku-admin
 2. Prihl├íste sa chkdsk / f / r C: a stla─Źte Prihl├íste sa, Budete musie┼ą chkdsk pre v┼íetky oddiely pevn├ęho disku, ktor├ę m├íte, tak┼że nezabudnite nahradi┼ą p├şsmeno C p├şsmenom pr├şslu┼ínej jednotky. Je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że pravdepodobne nebudete m├┤c┼ą preh─żad├íva┼ą jednotku C, k├Żm nere┼ítartujete po─Ź├şta─Ź.
  chkdsk-cmd
 3. Po─Źkajte, k├Żm n├ístroj chkdsk dokon─Ź├ş skenovanie.

Ak nem├íte pr├şstup Windows 10, sk├║ste pr├şstup z n├║dzov├ęho re┼żimu. Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

 1. Po─Źas sp├║┼í┼ąania po─Ź├şta─Ź nieko─żkokr├ít re┼ítartujte. T├Żm by sa mal za─Źa┼ą proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş, Kliknite na ikonu re┼ítart Tla─Źidlo.
 3. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa vyberte mo┼żnos┼ą Bezpe─Źn├ę re┼żim so sie┼ąami lisovanie 5 alebo F5,
 4. Opakujte vy┼í┼íie uveden├ę kroky, aby ste vykonali skenovanie chkdsk.

V pr├şpade, ┼że z d├┤vodu chyby FILE SYSTEM nem├íte pr├şstup do bezpe─Źn├ęho re┼żimu, m├┤┼żete spusti┼ą pr├şkazov├Ż riadok z ponuky roz┼í├şren├Żch mo┼żnost├ş zavedenia. Ak to chcete urobi┼ą, postupujte takto:

 1. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź nieko─żkokr├ít a prejdite do re┼żimu Automatick├ę opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Pr├şkazov├Ż riadok,
 3. Po spusten├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte chkdsk / f / r C:, Nezabudnite nahradi┼ą p├şsmeno C in├Żmi p├şsmenami, ktor├ę zodpovedaj├║ spr├ívnym oblastiam pevn├ęho disku v po─Ź├şta─Źi.

rie┼íenie 7 – re┼ítart Windows 10

Ak probl├ęm pretrv├íva, bude mo┼żno potrebn├ę re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź Windows 10. V┼íimnite si, ┼że re┼ítartujte Windows 10 odstr├íni v┼íetky s├║bory a prie─Źinky z va┼íej jednotky C, preto v├ím pred vykonan├şm tohto kroku odpor├║─Źame vytvori┼ą z├ílohu. re┼ítart Windows 10, postupujte takto:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, nieko─żkokr├ít re┼ítartujte, k├Żm nevst├║pite do re┼żimu Automatick├ę opravy.
 2. vybra┼ą Odstra┼łovanie probl├ęmov> Obnovenie tohto po─Ź├şta─Źa> Odstr├íni┼ą v┼íetko> Iba jednotka, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż,
 3. Teraz vyberte Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory,
 4. T├Żmto sa spust├ş Windows 10 proces re┼ítartu. Postupujte pod─ża pokynov a po─Źkajte, k├Żm sa dokon─Ź├ş.

Po dokon─Źen├ş tohto procesu budete ma┼ą nov├║ in┼ítal├íciu Windows bez s├║borov, tak┼że budete musie┼ą znova nain┼ítalova┼ą v┼íetky svoje aplik├ície.

rie┼íenie 8 – Skontrolujte chybn├Ż hardv├ęr

Ak probl├ęm pretrv├íva aj po re┼ítartovan├ş syst├ęmu Windows 10, potom chyba FILE SYSTEM je sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom alebo ned├ívno nain┼ítalovan├Żm hardv├ęrom. Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou tejto chyby s├║ moduly RAM a na overenie pam├Ąte RAM mus├şte na p├ír hod├şn stiahnu┼ą a spusti┼ą MemTest86 +.

Ak RAM funguje spr├ívne, nejak├Ż in├Ż hardv├ęr, napr├şklad va┼ía z├íkladn├í doska alebo pevn├Ż disk, m├┤┼że sp├┤sobova┼ą chybu FILE SYSTEM BSOD, preto ju budete musie┼ą vymeni┼ą.

Chyba s├║boru FILE SYSTEM BSoD m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ve─ża probl├ęmov na va┼íom po─Ź├şta─Źi, ale d├║fajme, ┼że sa v├ím podarilo opravi┼ą ho pomocou jedn├ęho z na┼íich rie┼íen├ş.

Naj─Źastej┼íie ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac inform├íci├ş o chyb├ích S├ÜBOROV├ëHO SYST├ëMU

 • ─îo je chyba syst├ęmu s├║borov?

Chyby s├║borov├ęho syst├ęmu s├║ vo v┼íeobecnosti chyby s├║visiace s diskom, ktor├ę sa m├┤┼żu vyskytn├║┼ą v d├┤sledku po┼íkoden├Żch s├║borov, chybn├Żch sektorov, po┼íkodenia integrity disku, polit├şk vykon├ívania s├║borov a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch. Tieto chyby v├ím m├┤┼żu zabr├íni┼ą v pr├şstupe alebo otv├íran├ş s├║borov.

 • ─îo sp├┤sobuje chyby syst├ęmu s├║borov?

Chyby s├║borov├ęho syst├ęmu s├║ sp├┤soben├ę hlavne probl├ęmami s├║visiacimi s chybami s├║visiacimi s diskami v d├┤sledku chybn├Żch sektorov, po┼íkodenia integrity disku alebo nie─Źoho in├ęho s├║visiaceho s ├║lo┼żiskom.

 • Ako oprav├şm chybu s├║borov├ęho syst├ęmu?

Uistite sa o tom Windows 10 a jeho ovl├ída─Źe s├║ aktu├ílne, spustite n├ístroj BSOD Troubleshooter, spustite skenovanie SFC a DISM, odstr├í┼łte antiv├şrusov├Ż softv├ęr, spustite kontrolu chkdsk, re┼ítartujte Windows 10 a skontrolujte chybn├Ż hardv├ęr.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v novembri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.