Kompletn├í pr├şru─Źka: Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS v syst├ęme Windows Windows 10

 • Windows Aktualiz├ície s├║ ve─żmi d├┤le┼żit├ę pre stabilitu syst├ęmu, tak┼że ich nezabudnite dodr┼ża┼ą Windows 10 denne. V├Ą─Ź┼íina aktualiz├íci├ş poskytuje vylep┼íenia zabezpe─Źenia a opravuje mnoho nekompatibil├şt hardv├ęru a softv├ęru; Preto sa odpor├║─Źa ich pravideln├í in┼ítal├ícia.
 • Mnoho ch├Żb BSoD je sp├┤soben├Żch zastaral├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, preto sa odpor├║─Źa pravidelne aktualizova┼ą ovl├ída─Źe, aby sa predi┼ílo probl├ęmom s BSoD. Takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu CDFS FILE SYSTEM, tak┼że mus├şte aktualizova┼ą v┼íetky svoje ovl├ída─Źe.
 • Je pre v├ís ┼ąa┼żk├ę opravi┼ą chyby s modrou obrazovkou? Nech u┼ż je chyba ak├íko─żvek, r├Żchle rie┼íenia n├íjdete v ─Źasti venovanej odstra┼łovaniu probl├ęmov BSoD.
 • Niektor├ę chyby s├║ ─żah┼íie a in├ę sa ┼ąa┼ż┼íie rie┼íia. Nebojte sa, n├íjdete rie┼íenie v na┼íom Windows 10 ch├Żb Hub,
 • ako opravi┼ą syst├ęmov├║ chybu v s├║boroch CDFS Windows 10

  Chyby BSoD s├║ vo v┼íeobecnosti najproblematickej┼íie chyby vo v┼íetk├Żch Windows Syst├ęm Neust├íle re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź, aby sa predi┼ílo po┼íkodeniu. Po─Źet Windows 10 pou┼ż├şvate─żov nahl├ísilo chybu v syst├ęme s├║borov CDFS FILE a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako ju opravi┼ą.

  Ako oprav├şm s├║borov├Ż syst├ęm BSFS na CDFS Windows 10?

  Obsah:

  1. Uisti sa Windows 10 je aktualizovan├Ż
  2. Aktualizujte ovl├ída─Źe
  3. Vykonajte rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
  4. Spustite skenovanie SFC
  5. Spusti┼ą DISM
  6. Odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż program
  7. Spustite kontrolu chkdsk
  8. Vykonajte obnovenie / resetovanie po─Ź├şta─Źa
  9. Skontrolujte hardv├ęr

  Ako opravi┼ą syst├ęmov├║ chybu v s├║boroch CDFS Windows 10

  Rie┼íenie 1 – uisti sa Windows 10 je aktualizovan├Ż

  Windows aktualiz├ície s├║ rozhoduj├║ce pre stabilitu syst├ęmu, tak┼że ich nezabudnite dodr┼ża┼ą Windows 10 denne. V├Ą─Ź┼íina aktualiz├íci├ş poskytuje vylep┼íenia zabezpe─Źenia a opravuje mnoho nekompatibil├şt hardv├ęru a softv├ęru; Preto sa odpor├║─Źa ich pravideln├í in┼ítal├ícia.

  Ak je chyba syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM sp├┤soben├í nekompatibilitou hardv├ęru alebo chybn├Żm ovl├ída─Źom, s┼ąahovanie Windows Aktualiz├ície s├║borov├ęho syst├ęmu CDFS to m├┤┼żu vyrie┼íi┼ą.

  Rie┼íenie 2 – Aktualizujte ovl├ída─Źe

  Mnoho ch├Żb BSoD je sp├┤soben├Żch zastaral├Żmi alebo nekompatibiln├Żmi ovl├ída─Źmi, preto sa odpor├║─Źa pravidelne aktualizova┼ą ovl├ída─Źe, aby sa predi┼ílo probl├ęmom s BSoD. Mali by sme spomen├║┼ą, ┼że takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że sa syst├ęm CDFS FILE objav├ş, preto sa d├┤razne odpor├║─Źa, aby ste aktualizovali v┼íetky svoje ovl├ída─Źe.

  Za─Źnite s ovl├ída─Źmi z├íkladnej dosky, ─Źipovej sady a zvuku a aktualizujte ovl├ída─Źe sie┼ąov├Żch kariet a grafick├Żch kariet. Ak chcete prevzia┼ą ovl├ída─Źe, jednoducho nav┼ít├şvte webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru, vyh─żadajte zariadenie a stiahnite najnov┼íie ovl├ída─Źe.

  Ak nem├íte pr├şstup Windows 10 Z d├┤vodu chyby syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM m├┤┼żete sk├║si┼ą aktualizova┼ą ovl├ída─Źe pomocou n├║dzov├ęho re┼żimu. Ak chcete prejs┼ą do n├║dzov├ęho re┼żimu, postupujte takto:

  1. Po spusten├ş po─Ź├şta─Źa re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. Tento krok opakujte, k├Żm sa nespust├ş proces automatickej opravy.
  2. v├Żber Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Nastavenia pri spusten├ş, klikni na Re┼ítart gomb├şk
  3. Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa by ste mali vidie┼ą zoznam dostupn├Żch mo┼żnost├ş. vybra┼ą N├║dzov├Ż re┼żim so sie┼ąov├Żmi funkciami lisovanie F5 alebo 5,
  4. Po vstupe do n├║dzov├ęho re┼żimu sa pok├║ste aktualizova┼ą ovl├ída─Źe.

  Stoj├ş za zmienku, ┼że ak v├í┼í po─Ź├şta─Ź norm├ílne pracuje v bezpe─Źnom re┼żime, je pravdepodobn├ę, ┼że chyba syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM bude sp├┤soben├í nespr├ívnym ovl├ída─Źom alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom, preto by ste sa mali zamera┼ą na jeho odstr├ínenie.

  Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

  Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a v┼żdy udr┼żiava v├í┼í syst├ęm v aktu├ílnom stave s najnov┼í├şmi ovl├ída─Źmi.

  Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

  Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

  1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBitdomovsk├ę okno aktualiz├ície ovl├ída─Źa
  2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne h─żada┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov skontroluje verzie ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├Żch v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie overenia.Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
  3. Na konci skenovania dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch ovl├ída─Źoch, ktor├ę maj├║ probl├ęmy s po─Ź├şta─Źom. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.Pln├í automatick├í aktualiz├íciaPozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą v nieko─żk├Żch krokoch; preto mus├şte nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm nie s├║ nain┼ítalovan├ę v┼íetky jeho s├║─Źasti.

  Rie┼íenie 3 – Vykonajte rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

  Ak aktualizujete svoj syst├ęm a radi─Źe ho nevykonali, vysk├║┼íame to Windows Integrovan├ę rie┼íenie probl├ęmov 10. Toto rie┼íenie probl├ęmov sa d├í pou┼żi┼ą na rie┼íenie v┼íetk├Żch typov probl├ęmov vr├ítane ch├Żb BSOD. Preto m├┤┼że by┼ą tie┼ż ├║─Źinn├Ż pri rie┼íen├ş chyby CDFS FILE SYSTEM.

  Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 intern├Żch n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

  1. Otvor Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
  2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov v ponuke v─żavo.
  3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
  4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

  Rie┼íenie 4 – Spustite skenovanie SFC

  ─Äal┼í├şm n├ístrojom, ktor├Ż tu vysk├║┼íame, je skenovanie SFC. Toto je n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku, ktor├Ż v podstate preh─żad├íva po─Ź├şta─Ź, ─Źi neobsahuje po┼íkoden├ę syst├ęmov├ę s├║bory, a opravuje ich na ceste. M├┤┼że by┼ą preto u┼żito─Źn├í aj pri chybe syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM.

  Pozrite sa, ako vykona┼ą skenovanie SFC na str├ínke Windows 10:

  1. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte syst├ęm (spr├ívca).
  2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowKompletn├í pr├şru─Źka: Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS v syst├ęme Windows Windows 10 1
  3. Po─Źkajte, k├Żm sa proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
  4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
  5. Teraz zatvorte symbol syst├ęmu a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

  Rie┼íenie 5 – Spustite DISM

  Slu┼żba a spr├íva zav├ídzania obr├ízkov je ─Ćal┼í├şm n├ístrojom pr├şkazov├ęho riadku. Tento n├ístroj presmeruje obraz syst├ęmu, m├┤┼że tie┼ż vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s BSOD.

  Prevedieme v├ís vzorom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

  1. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ┼átart a otvorte syst├ęm (Spr├ívca).
  2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  3. DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthKompletn├í pr├şru─Źka: Chyba syst├ęmu s├║borov CDFS v syst├ęme Windows Windows 10 2
  4. Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania.
  5. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S n├şm Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
  1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
  2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkaz Symbol. syst├ęmov├Ż administr├ítor).
  3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom z nich stla─Źte kl├íves Enter:
  4. demontova┼ą / online / ─Źistenie obr├ízkov / skenovanie
  5. diz / online / cleaning-image / restorehealth
  6. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  7. DISM / Online / Clean-up image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / Obmedzen├Ż pr├şstup
  8. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
  9. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

  Rie┼íenie 6 – Odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż program

  Ako u┼ż bolo spomenut├ę, niektor├Ż softv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu syst├ęmu CDFS FILE SYSTEM a najbe┼żnej┼íou pr├ş─Źinou chyby BSoD je antiv├şrusov├Ż softv├ęr. Pod─ża pou┼ż├şvate─żov m├┤┼że tieto chyby sp├┤sobi┼ą takmer v┼íetok antiv├şrusov├Ż softv├ęr, preto sa odpor├║─Źa do─Źasne odstr├íni┼ą antiv├şrusov├Ż softv├ęr.

  Upozor┼łujeme, ┼że odin┼ítalovanie antiv├şrusov├ęho softv├ęru nie je v┼żdy dosta─Źuj├║ce, preto┼że niektor├ę s├║bory zost├ívaj├║ v po─Ź├şta─Źi aj po odstr├ínen├ş antiv├şrusov├ęho programu. Niekedy m├┤┼żu tieto zost├ívaj├║ce s├║bory sp├┤sobi┼ą chybu CDFS FILE SYSTEM. Preto sa na ├║pln├ę odstr├ínenie antiv├şrusu odpor├║─Źa pou┼żi┼ą ┼ípeci├ílne n├ístroje na odin┼ítalovanie.

  V├Ą─Ź┼íina antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka tieto n├ístroje pre svoj softv├ęr a odin┼ítala─Źn├ę n├ístroje si m├┤┼żete zadarmo stiahnu┼ą prakticky od akejko─żvek bezpe─Źnostnej spolo─Źnosti.

  Rie┼íenie 7 – Spustite kontrolu chkdsk

  Syst├ęmov├í chyba Niekedy m├┤┼żu by┼ą s├║bory FILFS SYSTEM CDFS sp├┤soben├ę po┼íkoden├şm pevn├ęho disku, preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj chkdsk na kontrolu po┼íkoden├Żch s├║borov na pevnom disku. Ak to chcete urobi┼ą, vykonajte nasleduj├║ce kroky:

  1. Spustite syst├ęmov├Ż symbol ako spr├ívca. Ak to chcete urobi┼ą, stla─Źte Windows + Kl├íves X otvorte ponuku Advanced User Menu a vyberte polo┼żku Symbol syst├ęmu (spr├ívca) zo zoznamu.pr├şkazov├ęho riadku-admin
  2. Po zadan├ş symbolu syst├ęmu chkdsk / f / r C:, Odpor├║─Źame vykona┼ą t├║to kontrolu v┼íetk├Żch nain┼ítalovan├Żch oddielov pevn├ęho disku; preto nahra─Ćte C zodpovedaj├║cim p├şsmenom. Je tie┼ż potrebn├ę spomen├║┼ą, ┼że mo┼żno nebudete m├┤c┼ą naskenova┼ą jednotku C priamo Windows, mo┼żno budete musie┼ą re┼ítartova┼ą po─Ź├şta─Ź.chkdsk-cmd

  Ak nem├íte pr├şstup Windows V n├║dzovom re┼żime m├┤┼żete vykona┼ą t├║to kontrolu vykonan├şm nasleduj├║ceho postupu:

  1. Pri ┼ítarte re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź nieko─żkokr├ít. To by malo za─Źa┼ą proces automatickej opravy.
  2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Symbol syst├ęmu,
  3. Po zadan├ş symbolu syst├ęmu chkdsk / f / r C: vykona┼ą skenovanie. T├║to kontrolu mus├şte znova vykona┼ą pre v┼íetky nain┼ítalovan├ę oddiely pevn├ęho disku. Nahra─Ćte p├şsmeno C p├şsmenom, ktor├ę zodpoved├í oddielu pevn├ęho disku.

  Rie┼íenie 8 – Vykonajte obnovenie / resetovanie po─Ź├şta─Źa

  Ak je probl├ęm sp├┤soben├Ż ┼ípecifick├Żm softv├ęrom alebo po┼íkoden├Żm ovl├ída─Źom, m├┤┼żete ho vyrie┼íi┼ą spusten├şm syst├ęmu. Ak chcete pou┼ż├şva┼ą funkciu Obnovovanie syst├ęmu, mus├şte vykona┼ą nasleduj├║ce kroky:

  1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, re┼ítartujte ho. Tento krok opakujte nieko─żkokr├ít.
  2. Po spusten├ş automatickej opravy vyberte Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Obnovi┼ą syst├ęm,
  3. Vyberte bod obnovenia a postupujte pod─ża pokynov na obrazovke.

  Ak funkcia Obnovovanie syst├ęmu nepom├┤┼że, bude mo┼żno potrebn├ę resetova┼ą Windows 10. Uvedomte si, ┼że tento proces odstr├íni v┼íetky s├║bory na va┼íej jednotke C: nezabudnite vytvori┼ą z├ílohu. Re┼ítart Windows 10, postupujte takto:

  1. Spustite proces automatickej opravy nieko─żkokr├ít re┼ítartovan├şm po─Ź├şta─Źa po─Źas sp├║┼í┼ąania.
  2. v├Żber Rie┼íenie probl├ęmov> Resetovanie tohto po─Ź├şta─Źa,
  3. Teraz si m├┤┼żete vybra┼ą medzi Vymaza┼ą v┼íetky a Ponecha┼ą moje s├║bory. Pod─ża na┼íich sk├║senost├ş je lep┼íie ich pou┼ż├şva┼ą Odobra┼ą v┼íetky vo─żba, preto┼że odstr├íni v┼íetky s├║bory z jednotky C, ─Ź├şm sa odstr├íni ak├íko─żvek potenci├ílna pr├ş─Źina chyby zo syst├ęmu s├║borov CDFS.
  4. v├Żber Iba disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż,
  5. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu.

  Ak probl├ęm pretrv├íva aj po re┼ítarte, pravdepodobne je sp├┤soben├Ż chybn├Żm hardv├ęrom.

  Rie┼íenie 9 – Skontrolujte hardv├ęr

  Chyba CDFS FILE SYSTEM je zvy─Źajne sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom, zvy─Źajne RAM, preto sa odpor├║─Źa overi┼ą, ─Źi RAM funguje spr├ívne. Na tento ├║─Źel m├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroj MemTest86 +. Jednoducho vytvorte bootovaciu jednotku Flash s MemTest86 + alebo vyp├ílte n├ístroj na disk CD a z neho spus┼ąte po─Ź├şta─Ź.

  Spustite MemTest a nechajte ho be┼ża┼ą nieko─żko hod├şn. Ak sa nezist├ş ┼żiadny probl├ęm, probl├ęm m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├Ż va┼íou z├íkladnou doskou alebo in├Żm hardv├ęrov├Żm komponentom.

  SYST├ëM S├ÜBOROV CDFS je problematick├í chyba a v├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov uv├ídza, ┼że t├║to chybu m├┤┼żu ─żahko napravi┼ą lokaliz├íciou chybn├ęho modulu RAM a jeho v├Żmenou. Pred v├Żmenou pam├Ąte RAM v├ím odpor├║─Źame vysk├║┼ía┼ą ─Ćal┼íie rie┼íenia v tomto ─Źl├ínku.

  FAQ: Pre─Ź├ştajte si viac o chybe CDFS FILE SYSTEM

 • ─îo je syst├ęmov├í chyba s├║borov CDFS?
 • Chyba CDFS FILE SYSTEM je chyba BSoD sp├┤soben├í chybn├Żm hardv├ęrom, naj─Źastej┼íie RAM, preto sa odpor├║─Źa overi┼ą, ─Źi va┼ía RAM funguje spr├ívne.

 • Ako m├┤┼żem opravi┼ą syst├ęmov├║ chybu Files CDFS?
 • Uisti sa Windows 10 je aktu├ílny, aktualizujte svoje ovl├ída─Źe, spustite rie┼íenie probl├ęmov s BSOD, spustite skenovanie SFC, potom spustite DISM, odin┼ítalujte antiv├şrusov├Ż program, spustite kontrolu chkdsk, vykonajte obnovenie syst├ęmu, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

 • ─îo je chyba syst├ęmu s├║borov?
 • Syst├ęmov├ę chyby S├║bor v podstate s├║vis├ş s chybami disku, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę po┼íkoden├Żmi s├║bormi, chybn├Żmi sektormi, po┼íkoden├şm integrity disku a ─Ćal┼í├şmi. Tieto chyby v├ím m├┤┼żu zabr├íni┼ą v pr├şstupe alebo otv├íran├ş s├║borov.

  Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v j├║ni 2018 a bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.