Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Koľko doplnkov WordPress by ste mali nainštalovať? Čo je priveľa?

Čitatelia sa nás často pýtajú, koľko doplnkov WordPress by mali nainštalovať na svojich stránkach. Skutočnou otázkou, ktorú chce každý vedieť, je, koľko doplnkov je príliš veľa.

Pretože existuje veľa mylných predstáv o doplnkoch WordPress a o tom, ako môžu ovplyvniť rýchlosť, výkon a bezpečnosť webových stránok, chceme túto tému podrobne vysvetliť našim netechnickým používateľom.

V tomto článku vám vysvetlíme, koľko doplnkov WordPress by sa malo nainštalovať na vaše stránky. Budeme hovoriť aj o tom, ako môžu a nemôžu mať doplnky vplyv na vaše webové stránky. Naším cieľom je pomôcť vám naučiť sa prevádzkovať vaše webové stránky s perfektnou kombináciou doplnkov WordPress.

Informácie o doplnkoch WordPress a o tom, ako fungujú

Predtým, ako sa ponoríme hlbšie, povedzme si trochu o doplnkoch WordPress ao tom, ako fungujú.

Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre váš web. Pomáhajú vám pridať nové funkcie a funkcie webových stránok, napríklad vytvoriť internetový obchod, pridať kontaktné formuláre a ďalšie.

Podobne ako WordPress, aj pluginy sú napísané v programovacom jazyku PHP. PHP kód beží na serveri hostenia vašich webových stránok a využíva jeho zdroje.

Preto by ste si mali zvoliť dobrú hostingovú spoločnosť WordPress, ktorá vám poskytuje jednoduché nástroje na správu týchto zdrojov a efektívne prevádzkovanie vašich webových stránok.

Viac informácií nájdete v našej podrobnej príručke, ako fungujú doplnky WordPress. Ak chcete kopať hlbšie, pozrite sa, ako WordPress skutočne funguje v zákulisí (Infographic).

Z WordPress 1,2 (keď bola pridaná podpora pre doplnky WordPress), doplnky boli pre používateľov prínosom. WordPress bez doplnkov je ako obchod s hračkami bez hračiek. To nie je zábava.

Prečo sú doplnky nevyhnutné pre webové stránky WordPress?

Prečo potrebujete príslušenstvo

Aj keď jadro WordPress poskytuje solídny rámec pre publikovanie, sú to práve pluginy, ktoré sú do veľkej miery zodpovedné za to, aby sa WordPress stal najobľúbenejším tvorcom webových stránok na svete.

Celkový počet dostupných doplnkov WordPress sa v priebehu rokov zvýšil. Od tohto písania je v oficiálnom adresári doplnkov k dispozícii viac ako 54 000 bezplatných doplnkov WordPress.

Okrem týchto bezplatných doplnkov existujú aj tisíce prémiových doplnkov WordPress, ktoré predávajú spoločnosti a vývojári tretích strán.

Doplnky vám môžu pomôcť vylepšiť SEO, zvýšiť bezpečnosť, spravovať používateľov a ďalšie. Bolo by dosť ťažké rozšíriť svoje podnikanie bez použitia doplnkov WordPress na svojich webových stránkach.

Ako získali doplnky WordPress zlý rap?

Ako doplnky získavajú zlý rap

Účelom doplnkov je rozšíriť program WordPress tak, aby robil takmer všetko, čo si viete predstaviť. Teraz však vidíme strach alebo zdržanlivosť voči doplnkom od mnohých začínajúcich používateľov.

Ľudia sa starajú o výkon, bezpečnosť, spoľahlivosť atď. Dôvodom je najmä to, že návrhári, vývojári a technici podpory webhostingu sú pri riešení problémov so zákazníckymi webovými stránkami skutočne frustrovaní.

Vo svojej frustrácii robia komentáre ako ‘mať menej príslušenstva'O'sú to doplnky, ktoré spomaľujú vaše stránky'.

Vývojár, ktorý obviňuje doplnky z pomalého webu

Tieto vyhlásenia rezonovali na sociálnych médiách, osobných stretnutiach a konferenciách. Najväčším problémom týchto tvrdení je ich nejednoznačnosť.

Čo je menej? Koľko doplnkov WordPress je príliš veľa?

Veríme, že problémom nie je množstvo príslušenstva, ale kvalita.

Na svojom webe môžete mať bez problémov spustené desiatky dobrých doplnkov WordPress, ale pridanie jedného zle kódovaného doplnku môže spomaliť vaše webové stránky.

Ak k tomu dôjde a požiadate o pomoc pri riešení problémov, technický pracovník vašej hostiteľskej spoločnosti alebo iný vývojár bude obviňovať počet doplnkov.

To má zmysel, pretože pri riešení problémov s webovými stránkami 5 Pluginy sú oveľa jednoduchšie ako riešenie problémov s webovou lokalitou s 30. Počet pluginov sťažuje vašu prácu.

Je nesmierne dôležité vziať akúkoľvek radu vyplývajúcu z frustrácie s malou opatrnosťou.

Mali by ste ich zdvorilo požiadať, aby zistili, ktorý konkrétny doplnok spôsobuje problém, pretože jednoduché obviňovanie z množstva je výsledkom lenivosti.

Aby sme to uviedli do perspektívy, naša webová stránka WPBeginner má momentálne 62 doplnkov aktívnych a načítava sa veľmi rýchlo.

Keby sme mali pridať nesprávny doplnok, ktorý spomaľuje web, potom by sme mali tento nesprávny doplnok deaktivovať (nie všetkých 62).

Po tom sa pozrime, ako môžu doplnky ovplyvniť rôzne aspekty vašej webovej stránky.

Ako pluginy WordPress ovplyvňujú rýchlosť a výkonnosť webových stránok

Doplnky WordPress a výkonnosť webových stránok

Existuje veľa rôznych typov doplnkov WordPress a každý z nich má iný vplyv na výkonnosť vašich webových stránok.

Existujú doplnky, ktoré ovplyvňujú najmä klientske rozhranie. Napríklad doplnky na tvorbu stránok, kontaktné formuláre, galérie, posuvníky atď.

Potom existujú doplnky, ktoré sú vyrobené hlavne na vykonávanie úloh v administratíve alebo v back-end oblasti. Napríklad záložné doplnky WordPress, redakčné doplnky, rôzne procesy na pozadí atď.

K dispozícii sú tiež doplnky, ktoré fungujú všade, vrátane oblasti administrátora a klientskeho rozhrania. Napríklad, pluginy SEO, doplnky brány firewall WordPress a ďalšie.

Vplyv doplnku WordPress na rýchlosť a výkonnosť webovej stránky závisí od toho, kde je tento doplnok načítaný.

Napríklad doplnky, ktoré sa načítajú iba pri vykonávaní konkrétnych úloh v oblasti správy WordPress, obyčajne neovplyvnia výkonnosť vašich webových stránok.

Na druhej strane je pravdepodobné, že pluginy vložené do prednej časti budú mať vyššiu výkonnosť.

Doplnky, ktoré vykonávajú rutinné procesy na pozadí, ako napríklad kontrola nefunkčných odkazov, monitorovanie 404 atď., Môžu tiež významne znížiť celkový výkon vašich webových stránok.

Doplnky môžu ovplyvniť výkonnosť vašich stránok:

  • Vykonajte ďalšie požiadavky HTTP – Niektoré doplnky (hlavne predné) môžu vyžadovať správne fungovanie štýlu alebo skriptov. Z tohto dôvodu môžu pridávať ďalšie súbory JS a / alebo CSS. Načítanie týchto súborov vyžaduje vykonanie ďalších požiadaviek HTTP, ktoré spomaľujú načítanie stránky.
  • Ďalšie dotazy na databázu – Niektoré doplnky môžu zvýšiť dopyt vašej databázy. Napríklad doplnky na zobrazovanie obľúbených príspevkov, súvisiacich príspevkov alebo čohokoľvek iného, ​​čo vytiahne položky z databázy a zobrazí ich na klientskom rozhraní.
  • Pozadie procesy a zápisy do databázy – Niektoré doplnky môžu pri spustení procesov na pozadí, napríklad pri kontrole nefunkčných odkazov, monitorovaní a protokolovaní analýz, ako sú zobrazenia príspevkov atď., Zaberať veľa serverových prostriedkov.

Väčšina dobrých doplnkov WordPress načíta ďalšie súbory iba v prípade potreby a minimalizuje volania do databázy. Niekedy je to však nevyhnutné.

Našťastie pre väčšinu prípadov sú k dispozícii optimalizácie. Pozrime sa na krátkodobé a dlhodobé riešenie týchto problémov.

Predtým, ako to urobíte, najprv skontrolujte, či máte na svojom webe WordPress povolenú vyrovnávaciu pamäť. Bez ukladania do vyrovnávacej pamäte bude váš web vždy pomalý.

Teraz prejdeme k ďalším optimalizáciám.

Oprava ďalšieho problému s požiadavkami HTTP

Doplnky musia pridať ďalšie požiadavky HTTP (t. J. Súbory JS a CSS), aby fungovali okamžite. Napríklad, keď nainštalujete doplnok kontaktného formulára, chcete, aby fungoval a tiež vyzeral dobre.

Ľudia sa sťažujú na ďalšie požiadavky HTTP, pričom ignorujú, že sú niekedy potrebné. Takto by vyzeral bezdetský tvar.

Kontaktný formulár bez štýlu

Väčšina používateľov by to nechcela, niektorí by si dokonca mysleli, že je nefunkčná. Presne to by sa stalo, keby kontaktný formulár nepridal ďalšie HTTP požiadavky na načítanie súborov CSS a JS.

V skratke sú potrebné ďalšie štýly a skripty, aby doplnok správne fungoval.

Existujú tri spôsoby, ako optimalizovať problém ďalších požiadaviek HTTP. Všetci požadujú určité zručnosti v oblasti kódovania a WordPress, ale jedna bude určite ľahšia ako ostatné.

Prvou metódou by bolo zrušenie registrácie akýchkoľvek ďalších štýlov a skriptov, ktoré sa doplnok načíta. Potom môžete skombinovať štýly doplnkov v súbore style.css témy a skombinovať skripty doplnkov v hlavnom súbore JavaScript témy.

Druhou metódou by bolo podmienečné načítanie štýlov / skriptov doplnkov na stránky, kde sú potrebné.

Obe metódy sme už vysvetlili v našom článku o zakázaní ďalších skriptov a štýlov, ktoré pridávajú doplnky WordPress.

Pokiaľ ide o ľudí, ktorí tento kód nepoznajú, môžete použiť prémiový doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ako je WP Rocket, ktorý vám umožňuje minimalizovať a zlúčiť súbory jedným kliknutím. Toto bude fungovať vo väčšine prípadov, ale v niektorých prípadoch to môže spôsobiť konflikty s konkrétnymi doplnkami.

Mali by ste pochopiť, že niektoré ďalšie požiadavky HTTP nie sú také dôležité, ako by ste si mohli myslieť. Hovoríme tu o milisekundách. Ak však máte veľa doplnkov, ktoré pridávajú ďalšie požiadavky HTTP, táto optimalizácia vám ušetrí pár sekúnd času načítania.

Mnoho netechnických podnikateľov jednoducho najme vývojárov kódovateľného WordPressu, aby urýchlili svoje webové stránky (čo je užitočná investícia).

Teraz, keď sme pokryli požiadavky HTTP, pozrime sa na ďalšie dotazy na databázu.

Oprava ďalších databázových dopytov a procesov na pozadí

Niektoré doplnky môžu zvýšiť zaťaženie databázového servera. WordPress robí veľmi dobrú prácu pri ukladaní dopytov do vyrovnávacej pamäte a väčšina kódovaných doplnkov nespôsobí žiadne významné problémy.

Ak však máte webovú stránku s vysokou návštevnosťou, používanie doplnkov založených na databáze sa môže stať problémom, najmä ak nemáte správne prostriedky servera.

Napríklad, ak máte webovú stránku členstva alebo internetový obchod s WooCommerce, potom mnoho žiadostí obsluhujete bez vyrovnávacej pamäte. V tomto scenári je jedinou skutočnou možnosťou použiť spravované hostingové riešenie WordPress alebo dokonca špecializované hostingové riešenie WooCommerce.

Teraz existujú niektoré doplnky, ktoré sú mimoriadne náročné na zdroje, a preto by ste sa im za každú cenu mali vyhnúť.

Napríklad existujú doplnky, ktoré pridávajú rôzne analytické funkcie v rámci WordPress, ako sú napríklad niektoré e-mailové pluginy, pluginy so štatistikami webových stránok, pluginy na sledovanie pohľadov atď. Tieto doplnky neúčinne zapisujú do databázy pri každom načítaní stránky, čo môže výrazne spomaliť vaše webové stránky.

Analytiku môžete sledovať škálovateľnejšie pomocou doplnkov, ako je Google Analytics pre MonsterInsights pre WordPress alebo Jetpack Stats.

Môžete pridať formuláre na odber e-mailov s rozšíriteľnejším sledovaním pomocou doplnkov ako OptinMonster alebo pomocou registračných formulárov svojich obľúbených e-mailových marketingových služieb.

Existujú tiež doplnky, ktoré monitorujú chyby 404 a sledujú prerušené odkazy, ktoré môžu pridať veľkú záťaž a premôcť zdroje servera. Namiesto použitia týchto doplnkov by ste mali používať cloudové služby tretích strán, ako sú Ahrefs alebo SEMRush, ktoré automaticky sledujú nefunkčné odkazy a ponúkajú mnoho ďalších užitočných SEO nápadov.

Ak nechcete mať prémiové riešenie, môžete použiť bezplatný nástroj, ako je napríklad kontrola prerušeného odkazu, ktorý vám umožní skontrolovať prerušené odkazy naraz po 300 stránkach.

Ako doplnky WordPress ovplyvňujú bezpečnosť

Ako doplnok môže ovplyvniť zabezpečenie WordPress

Bezpečnosť je ďalším hlavným problémom, pokiaľ ide o inštaláciu doplnkov WordPress. Mnoho používateľov sa obáva, že viac doplnkov môže zvýšiť zraniteľnosť ich stránok.

Je pravda, že hackeri môžu využívať nesprávne kódovaný doplnok WordPress a spôsobiť zraniteľnosť vašich stránok. Platí to však aj pre takmer všetky existujúce programy.

Dozor sa musí uskutočniť. Najlepšia časť otvoreného zdroja je však to, že veľa ľudí používa tento softvér, čo umožňuje rýchlejšie odhaliť a opraviť zraniteľnosť.

Svoj web môžete udržiavať v bezpečí pomocou bezpečnostného doplnku WordPress, ako je Sucuri. Kontrolujú tisíce webových stránok a pomocou zraniteľného doplnku vám pomôžu odhaliť väčšinu problémov so zabezpečením.

Svoju webovú stránku môžete chrániť aj zlepšením celkovej bezpečnosti WordPress. To vám umožní pridať vrstvy zabezpečenia skôr, ako hackeri môžu zneužiť všetky zraniteľné miesta.

Doplnky a spoľahlivosť WordPress

Opustený doplnok

Niektorí ľudia sa obávajú spoľahlivosti doplnku. Čo sa stane, ak je doplnok prerušený? Čo ak sú aktualizácie pomalé?

Dobré na ekosystéme s otvoreným zdrojom WordPress je, že vždy existujú alternatívy.

Ak používate populárny doplnok, pravdepodobne nebude ukončený. Ak je to tak, niekto iný to pravdepodobne bude rozvetvovať a pokračovať vo vývoji. To je sila otvoreného zdroja. Takto vznikol WordPress (predchádzajúca platforma sa volala b2 / cafelog).

Pokiaľ vyberiete doplnky s dobrými výsledkami a uznávanými autormi, ste v poriadku.

Môžem sa vyhnúť doplnkom pridaním útržkov kódu?

Na webe sa nachádzajú články, ktoré vám ukážu: „Ako robiť XYZ v WordPress bez doplnku“ (ako je tento).

Účelom týchto článkov nie je odrádzať od používania doplnkov, ale ukázať vám, ako sa tento kód naučiť. V zásade existujú tri spôsoby, ako pridať útržky kódu na vaše stránky. Môžete ich pridať do súboru function.php, doplnku pre konkrétnu lokalitu alebo pomocou doplnku pridať vlastné útržky kódu.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, pridanie útržkov kódu na váš web má rovnaký vplyv na výkon ako samostatný doplnok.

Ak nainštalujete útržky kódu, ktoré sú zhodné s doplnkom, v zásade spustíte doplnok bez jeho inštalácie. Nevýhodou je, že pre tento kód nedostanete aktualizácie doplnkov ani opravy zabezpečenia.

Viac informácií o tejto téme nájdete v našom sprievodcovi doplnkom WordPress vs funkciami.php, ktorý je lepší.

Koľko doplnkov WordPress by ste mali nainštalovať? Koľko doplnkov WordPress je príliš veľa?

Koľko doplnkov je potrebné nainštalovať

Mali by ste nainštalovať toľko doplnkov WordPress, koľko potrebujete, aby ste mohli prevádzkovať svoje webové stránky a rozvíjať svoje podnikanie.

V priemere je bežné, že webové stránky firmy majú najmenej 20 – 30 doplnkov.

Ak používate WordPress na plný výkon a má veľa pokročilých funkcií, tento počet môže ľahko prekročiť 50.

Tu je napríklad počet aktívnych doplnkov na našich webových stránkach:

  • WPBeginner – 62 aktívnych doplnkov
  • OptinMonster – 67 aktívnych doplnkov

  • WPForms – 54 aktívnych doplnkov

  • MonsterInsights – 68 aktívnych doplnkov

  • Blog Syeda Balkhiho: 42 aktívnych doplnkov

  • RafflePress – 17 aktívnych doplnkov

  • WP Mail SMTP – 39 aktívnych doplnkov

Tieto počty by mali zdôrazniť, že to nie je počet doplnkov, ktoré spomaľujú vaše webové stránky.

S veľkým počtom doplnkov budete v pohode, pokiaľ budete používať kvalitné doplnky, ktoré dodržiavajú štandardy kódovania WordPress.

Toto je výsledok výkonnosti našej webovej stránky prostredníctvom služby Pingdom.

WPBeginner Domovská stránka Pingdom

Napriek použitiu desiatok vlastných doplnkov a útržkov sa naša webová stránka stále načíta za pol sekundy (479 milisekúnd).

Ako si vybrať najlepšie doplnky WordPress?

Jednou z najčastejšie kladených otázok od našich používateľov je „Ako vyberiem najlepšie doplnky pre svoju webovú stránku?“

Ak hľadáte doplnok zadarmo, stiahnite si ho z adresára doplnkov WordPress.org. Oficiálny adresár doplnkov WordPress tiež uľahčuje výber dobrých doplnkov.

Ako nájsť najlepší doplnok WordPress

Môžete si pozrieť hodnotenie doplnku a recenzie od ostatných používateľov WordPress. Môžete tiež vidieť, kedy bol doplnok naposledy aktualizovaný a koľko webových stránok má nainštalovaný.

Na druhej strane, ak hľadáte prémiový doplnok, uistite sa, že pochádza od renomovanej spoločnosti alebo vývojára WordPress. Ak si nie ste istí, pozrite sa na recenzie a posudky.

Ďalšie informácie nájdete v našej komplexnej príručke o výbere najlepších doplnkov WordPress.

Ak práve začínate, pozrite si náš odborný výber základných doplnkov WordPress, ktoré by mali mať všetky webové stránky. Môžete sa tiež pozrieť na kategóriu doplnkov WPBeginner WordPress, kde pravidelne zdieľame najlepšie doplnky WordPress a ako ich používať.

Dúfame, že tento článok odpovedal na vaše otázky o tom, koľko doplnkov WordPress by ste mali nainštalovať. Môžete sa tiež pozrieť na náš článok, ktorý odhaluje najbežnejšie mýty WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videozáznamy z programu WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,

Table of Contents