Necenzurovaná knižnica je hlavnou skeptikou autoritárskych, totalitných a cenzurovaných cenzúr bez cenzúry. S pomocou virtuálnej knižnice Minecraft získali milióny hráčov prístup k zakázaným publikáciám. Často patria novinárom, ktorí platili svoje články vlastným životom.
Necenzurovaná knižnica je myšlienka a iniciatíva spoločnosti Reporterw bez hraníc (RSF). Členovia tejto medzinárodnej mimovládnej organizácie sa rozhodli použiť Minecraf ako uzamykateľný kľúč, kde sú ohrozené pomalé slová. Minecraf je k dispozícii v mnohých krajinách, ktoré používajú cenzúru médií alebo zakázané knihy a publikácie.
Necenzurovaná knižnica je vynikajúca a prekrásna knižnica v Minerafte.
BlockWorks – štúdio, ktoré sa profesionálne podieľa na tvorbe plateného obsahu pre Minecraft, je zodpovedné za návrh a implementáciu virtuálneho priestoru. Obrovská budova knižnice sa skladá zo siedmich základných častí: hlavného námestia s krásnou pahorkatinou, miestností pre päť krajín používajúcich cenzúru na boj proti slobodným médiám a slobody prejavu, ako aj z miestnosti venovanej Reportérom bez hraníc.
Rusko, Vietnam, Saudská Arábia, Mexiko a Egypt sú na neslávnom zozname krajín mediálnej cenzúry. Prečo práve tieto krajiny, ak existuje oveľa viac neslobodných krajín? Pretože Minecraft je široko dostupný pre každého, kto má záujem, môže to byť diera v propagandistickej stene kontrolovaných médií. Pre hráčov z Ruska stačí spustiť Minecraft a získať prístup k serveru The Uncensored Library. Tam na ne čakajte publikácie, ktoré nikdy neuvidíte v novinách.
Necenzurovaná knižnica je bezplatný projekt. Knižnicu môžu navštíviť všetci.
Potrebujete iba verziu Minecraft Java (1.14.4) dňa Windows 10 alebo MacOS. V hre otvoríme kartu pre viacerých hráčov a vložíme adresu visit.uncensoredlibrary.com ako IP adresu servera, ktorý chceme dosiahnuť. Alternatívnou metódou je stiahnutie dátového balíka z knižníc a jeho manuálne rozbalenie a vloženie do herných súborov. Druhá metóda nevyžaduje pripojenie k internetu.
Návšteva necenzurovanej knižnice, s ktorou sa okrem iného stretávame k článkom novinára Jamala Khashoggiho, novinára vo Washingtone Post, ktorý bol zavraždený a prepustený na saudskom konzuláte za kritiku činov princa Mohammeda bin Salmana. Nájdete tiež publikácie Javiera Valdeza, zakladateľa jeho vlastných novín, ktoré odhalili korupciu v Mexiku – ktorý bol za svoju činnosť zastrelený.
Viac ako 250 novinárov je v súčasnosti za mrežami.
Sú obeťami cenzúry, korupcie, režimu a strachu zo slobody prejavu. Od tejto chvíle sa občania piatich krajín, v ktorých sa váha snaží zničiť skutočnú investigatívnu žurnalistiku, môžu dostať k pravde. Pre publikácie tak nepohodlné pre chybu, že niektorí im dali životy. Minecraft sa stala pokladnicou tohto druhu materiálu a poskytuje k nim prístup aj z cenzurovaných krajín. Aspoň teraz.
skvelý nápad. skvelé spracovanie. Čiapky z gw, milí Reportéri bez hraníc.
PS Podľa ukazovateľa slobody tlače Poľsko klesá z čestného 18. na 59. miesto. Sme v klube s krajinami ako Gruzínsko, Argentína, Arménsko a Mongolsko. Na začiatku zoznamu svieti Nórsko, Švédsko a Fínsko, zatiaľ čo na spodnej časti sa nachádza Čína, Eritrea, Turkménsko a Severná Kórea.