Klávesnice Logitech MX Keys Mini rozžiaria minimalizmus

Spoločnosť Logitech odhalila novú implementáciu svojej technológie klávesníc MX Keys s párom nových klávesníc, obe sú maličké. Sú tu MX Keys Mini a MX Keys Mini pre Mac. Tieto klávesnice sú vyrobené tak, aby vytvorili čo najmenší dizajn s už populárnymi klávesmi MX štandardnej veľkosti od Logitechu.

Klávesnica MX Keys Mini je kompatibilná s Windows, Chrome (Chrome OS), Linux, Android, macOS, iPadOS, iOS, USB prijímač Logi Bolt a v podstate akékoľvek iné zariadenie, ktoré akceptuje základný vstup z klávesnice cez Bluetooth. Verzia „MX Keys Mini pre Mac“ je „optimalizovaná pre macOS, iOS a iPadOS“.

MX Keys Mini sa dokáže pripojiť a zapamätať si až 3 bezdrôtové zariadenia naraz s Bluetooth Low Energy. Medzi týmito tromi budete môcť prepínať stlačením klávesu v ľavom hornom rohu klávesnice. Klávesnica môže ukázať, s ktorým zariadením je pripojená, pomocou LED indikátora na každom z troch tlačidiel zariadenia.

Tieto klávesnice poskytujú množstvo funkcií dostupných s už vydanými klávesnicami MX Keys a pridávajú niekoľko nových tlačidiel. Pomocou Logitech Options tieto klávesnice pridávajú kláves na diktovanie (ktorý funguje v Windows a macOS), kláves na stlmenie/zapnutie zvuku a kláves emoji.

Táto klávesnica má senzory priblíženia, ktoré rozpoznajú, keď sú vaše ruky blízko. Keď sa vaše ruky dostatočne priblížia, klávesnica môže podsvietené klávesy podsvietiť s intenzitou podľa svetelných podmienok.

Klávesnice MX Keys Mini majú USB-C „rýchle nabíjanie“ a internú nabíjateľnú batériu. S uvedenou batériou spoločnosť Logitech tvrdí, že tieto klávesnice môžu „zostať napájané až 10 dní pri plnom nabití“. Vydržia aj až 5 mesiacov, ak sa rozhodnete podsvietenie úplne vypnúť.

Túto klávesnicu je možné zakúpiť od spoločnosti Logitech online alebo v rôznych obchodoch s elektronikou po celom svete za približne 100 USD. MX Keys Mini budú dostupné vo farbách Black, Pale Grey, Graphite a Rose.