Kde za─Źa┼ą so svojou e -mailovou marketingovou strat├ęgiou?

E -mailov├Ż marketing je aj na─Ćalej jedn├Żm z najlep┼í├şch kan├ílov digit├ílneho marketingu v roku 2020. Pod─ża ┼ítatist├şk sa 60% pou┼ż├şvate─żov internetu prihl├ísi na odber zoznamu e -mailov zna─Źky a bude dost├íva┼ą propaga─Źn├ę e -maily v porovnan├ş s 20% pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş bud├║ sledova┼ą spolo─Źnosti na soci├ílnych sie┼ąach, aby z├şskali v├Żhodn├ę ponuky. .

Okrem toho je priemern├í n├ívratnos┼ą invest├şci├ş (n├ívratnos┼ą invest├şci├ş) ├║spe┼ínej e-mailovej marketingovej strat├ęgie 38 dol├írov za ka┼żd├Ż dol├ír, ktor├Ż ste minuli. Samozrejme, m├┤┼że v├ím nejak├Ż ─Źas trva┼ą, k├Żm sa dostanete k tomuto bodu, ale majte na pam├Ąti, ┼że dobre premyslen├í strat├ęgia e-mailov├ęho marketingu je invest├şcia, ktor├í m├┤┼że vies┼ą k dobr├Żm dividend├ím.

Z rozhovorov s priate─żmi, ktor├ş maj├║ mal├ę firmy, som zistil, ┼że zisti┼ą, ako za─Źa┼ą s e -mailov├Żm marketingom, je zvy─Źajne naj┼ąa┼ż┼íie.

V tomto ─Źl├ínku sme zhroma┼żdili z├íkladn├ę veci, ktor├ę mus├şte urobi┼ą, ke─Ć za─Ź├şnate so svojou e -mailovou marketingovou strat├ęgiou.

Ako za─Źa┼ą so strat├ęgiou e -mailov├ęho marketingu

Tip #1: Udr┼żujte svoj zoznam ─Źist├Ż

Rozvoj zoznamu e -mailov├ęho marketingu je z├íkladn├Żm prvkom silnej strat├ęgie e -mailov├ęho marketingu. Rovnako d├┤le┼żit├ę je v┼íak aj pravideln├ę ─Źistenie zoznamu. Zlep┼í├ş sa t├Żm reput├ícia odosielate─ża, zv├Ż┼íi sa miera interakcie a zn├ş┼żi sa pravdepodobnos┼ą, ┼że sa dostanete na ─Źiernu listinu e -mailov.

Tip #2: Oddelen├ę transak─Źn├ę a marketingov├ę e -maily

Transak─Źn├ę e -maily s├║ pre va┼íich z├íkazn├şkov skuto─Źne d├┤le┼żit├ę (m├┤┼że to by┼ą fakt├║ra, potvrdenie objedn├ívky, uv├ştacie e -maily s prihlasovac├şmi ├║dajmi at─Ć.) Oddelenie od propaga─Źn├Żch e -mailov zvy┼íuje pravdepodobnos┼ą, ┼że sa dostan├║ do doru─Źenej po┼íty pr├şjemcu, a nie do ÔÇ×Propaga─Źn├ŻchÔÇť alebo prie─Źinok ÔÇ×SpamÔÇť.

Na tento ├║─Źel obchodn├şci ─Źasto pou┼ż├şvaj├║ samostatn├ę dom├ęny alebo e -mailov├ę adresy.

Tip #3: Vytvorte dlhodob├Ż pl├ín na odosielanie e-mailov

Jednou z prv├Żch vec├ş, ktor├ę by ste mali urobi┼ą, je vytvori┼ą si dlhodob├Ż pl├ín pre e-maily, ktor├ę budete odosiela┼ą. Ak napr├şklad pl├ínujete n├ísledn├ę opatrenia, mali by ste dopredu napl├ínova┼ą nielen ─Źasov├ę r├ímce, ale aj v┼íetky podrobnosti o t├Żchto e-mailoch. Povedzme, ┼że v├í┼í prv├Ż n├ísledn├Ż e-mail by mal by┼ą odoslan├Ż do dvoch dn├ş od p├┤vodn├ęho e-mailu. V tomto prvom nadv├Ązuj├║com e-maile po┼żiadate o sp├Ątn├║ v├Ązbu a stru─Źne si pripomeniete obsah predch├ídzaj├║ceho e-mailu. V druhom n├íslednom e-maile, ktor├Ż by ste mali odosla┼ą do t├Ż┼żd┼ła po prvom sledovan├ş, poskytnete pr├şjemcovi svoje najlep┼íie u┼żito─Źn├ę blogov├ę pr├şspevky at─Ć.

Tip #4: Zaistite, aby boli e -mailov├ę n├íle┼żitosti dokonal├ę

Teraz sa porozpr├ívajme o z├íkladn├Żch zlo┼żk├ích e -mailov, ktor├ę funguj├║ dobre.

 • E -mailov├Ż podpis: V ide├ílnom pr├şpade by dobr├Ż e -mail mal ma┼ą aspo┼ł jednoduch├Ż e -mailov├Ż podpis, ktor├Ż je pridan├Ż v spodnej ─Źasti. Podpis je ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako ozna─Źi┼ą ka┼żd├║ odoslan├║ spr├ívu a doda┼ą va┼íej ka┼żdodennej obchodnej komunik├ícii osobn├Ż kontakt. M├┤┼żete prida┼ą logo svojej spolo─Źnosti, fotografiu, adresu kancel├írie, telef├│nne ─Ź├şslo, jasn├║ v├Żzvu na akciu (napr├şklad ÔÇ×Stiahnite si n├í┼í eBookÔÇť, ÔÇ×Objedna┼ą terazÔÇť, ÔÇ×Cho─Ćte na blogÔÇť, ÔÇ×Kontaktujte n├ísÔÇť) a tla─Źidl├í soci├ílnych siet├ş.
  Ak neviete, ako vytvori┼ą profesion├ílny e -mailov├Ż podpis pre v├ís a cel├Ż t├şm, zv├í┼żte pou┼żitie editora e -mailov├Żch podpisov. Nevy┼żaduj├║ sa ┼żiadne k├│dovacie schopnosti.
 • Obr├ízky a ┼íabl├│ny: Ke─Ć pr├şjemcovia otvoria e -mailov├ę spr├ívy, zvy─Źajne ne─Źakaj├║, ┼że bud├║ ve─ża ─Ź├şta┼ą. Namiesto toho m├┤┼żu skenova┼ą text a zameriava┼ą sa na obr├ízky. M├┤┼żu zah┼Ľ┼ła┼ą profilov├║ fotografiu, infografiku, obr├ízky produktu alebo fotografiu v e -mailovom podpise.
  Ke─Ć prid├ívate obr├ízky, pou┼ż├şvajte ich m├║dro, aby ste predi┼íli nepreh─żadn├ęmu vzh─żadu a zaistili r├Żchly ─Źas na─Ź├ştania. M├í tie┼ż zmysel poskytova┼ą alternat├şvny text a hypertextov├ę odkazy v pr├şpade, ┼że v├í┼í pr├şjemca zak├ízal obr├ízky.
  M├┤┼żete tie┼ż vytvori┼ą opakovane pou┼żite─żn├║ e -mailov├║ ┼íabl├│nu, aby ste u┼íetrili ─Źas a dosiahli konzistentnej┼í├ş vzh─żad svojich e -mailov├Żch kampan├ş.
 • Tr├ívte ─Źas na riadkoch predmetu: Preto┼że va┼íi pr├şjemcovia vidia v├í┼í riadok predmetu e┼íte predt├Żm, ako otvoria v├í┼í e -mail, urobte si ─Źas na pr├ícu na tomto jednom z najd├┤le┼żitej┼í├şch riadkov textu v celom e -maile. Ak sa v├ím podar├ş zauja┼ą ─żud├ş a urobi┼ą dobr├Ż dojem z predmetu, neodolaj├║ otvoreniu.
  M├┤┼żete upozorni┼ą ─żud├ş na svoj e -mail polo┼żen├şm presved─Źivej ot├ízky, pridan├şm pocitu naliehavosti alebo len dr├í┼żden├şm spr├ívy. Prezrite si svoju doru─Źen├║ po┼ítu a zistite, ako si vyberiete, ktor├ę spr├ívy chcete otvori┼ą a ktor├ę presun├║┼ą do spamu.
  Tip: T├ęma predmetu mus├ş by┼ą kr├ítka a svi┼żn├í. ┼átyridsa┼ą post├ív by bolo perfektn├Żch.
 • T├│n hlasu: Nastavenie spr├ívneho a konzistentn├ęho t├│nu hlasu v e -mailoch zaist├ş, ┼że sa m├┤┼żete k svojmu publiku dosta┼ą zmyslupln├Żm a autentick├Żm sp├┤sobom. Ak chcete n├íjs┼ą svoj jedine─Źn├Ż t├│n hlasu, zamyslite sa nad hodnotami svojej zna─Źky a nad t├Żm, ak├ę posolstvo chcete so svojimi z├íkazn├şkmi komunikova┼ą. Ste chytr├Ż, z├íbavn├Ż, pr├şle┼żitostn├Ż, priate─żsk├Ż, ambici├│zny? Vyl├║hujte tieto vlastnosti a rozpr├ívajte sa so svojim publikom.
  ─Żudia by mali by┼ą schopn├ş rozpozna┼ą v├í┼í e -mail, aj ke─Ć nevidia meno odosielate─ża – tak├Ż v├Żrazn├Ż by mal by┼ą v├í┼í hlas.
 • E -mailov├í adresa odosielate─ża: Nech to vyzer├í profesion├ílne. V┼żdy je lep┼íie odosiela┼ą zo zna─Źkovej firemnej e -mailovej adresy, ako je napr [email┬áprotected] namiesto [email┬áprotected] alebo [email┬áprotected]. Preto┼że ka┼żd├Ż m├┤┼że vytvori┼ą tak├Ż generick├Ż e -mailov├Ż ├║─Źet pomocou n├ízvu va┼íej spolo─Źnosti. Zna─Źkov├ę e -mailov├ę adresy s├║ d├┤veryhodnej┼íie.

Tip #5: Ujasnite si svoje ciele

V┼żdy vedzte, ─Źo chcete konkr├ętnou e -mailovou marketingovou kampa┼łou dosiahnu┼ą. Medzi va┼íe ciele m├┤┼że patri┼ą z├şskanie zn├ímosti, zv├Ż┼íenie lojality, z├şskanie nov├Żch klientov, interakcia s pou┼ż├şvate─żmi, zv├Ż┼íenie predaja a ─Ćal┼íie.

V tejto s├║vislosti budete mo┼żno musie┼ą pr├şs┼ą s jasnou v├Żzvou na akciu (CTA) pre ka┼żd├║ e-mailov├║ kampa┼ł. Pou┼żite ho na dosiahnutie svojho cie─ża (napr. Povzbudzujte ─żud├ş, aby sa prihl├ísili na odber, n├íkup, zanechanie sp├Ątnej v├Ązby, stiahnutie a ─Ćal┼íie.)

Pou┼żitie klikate─żn├ęho tla─Źidla v e -mailovom podpise je jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov vlo┼żenia CTA do e -mailu. Je to sp├┤sob, ktor├Ż je efekt├şvnej┼í├ş ako pou┼ż├şvanie jednoduch├Żch hypertextov├Żch odkazov.

Záver

├Üspech e -mailovej marketingovej kampane nez├ívis├ş od jednej veci. Nechajte to fungova┼ą pomocou d├┤veryhodnej e-mailovej adresy, chyt─żav├ęho predmetu, spr├ívnych obr├ízkov, spr├ívneho t├│nu hlasu, dlhodob├ęho pl├ínu a premyslen├ęho podpisu e-mailu. Ve─ża ┼ítastia!

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3cNu3VW