Každý mobil so systémom Android 11 môže používať Android Auto v…

android wireless auto v systéme Android 11 bude kompatibilný so všetkými mobilmi

Verzia Androidu pre autá, Android Auto, mala počas svojej existencie veľa problémov, no Google neprestal pracovať na ich riešení. Pred viac ako dvoma rokmi sme sa na to všetci sťažovali jediný spôsob, ako využiť Android Auto, bolo pripojenie nášho mobilu pomocou USB kábla do autorádia. Google to vyriešil tak, že mobilom umožnil bezdrôtové pripojenie k Android Auto cez Bluetooth.

Táto nová funkcia však mala niekoľko obmedzení: fungovala iba vo vybraných krajinách a s niekoľkými mobilmi. Prvé obmedzenie Google vyriešil rozšírením počtu krajín, v ktorých je dostupný bezdrôtový Android Auto (vrátane Španielska), no druhé obmedzenie je problémom aj dnes. A je to tak iba Google Pixel a niektoré Samsungy Galaxy sú momentálne kompatibilné s touto funkciou.

Našťastie Google práve aktualizoval svoju stránku pomocníka pre Android Auto, aby to odhalil s Androidom 11 toto obmedzenie skončí.

Všetky mobilné telefóny s Androidom 11 sa môžu pripojiť k Android Auto cez WiFi

Bezdrôtový systém Android Auto bude kompatibilný so všetkými mobilnými telefónmi so systémom Android 11

Na stránke pomocníka Android Auto, kde sú uvedené požiadavky na bezdrôtové používanie operačného systému, je teraz nový bod, ktorý naznačuje, že akýkoľvek mobil so systémom Android 11 a WiFi 5 GHz je kompatibilný s bezdrôtovým systémom Android Auto. To znamená, že všetky mobily s Androidom 11 alebo tie, ktoré sa budú aktualizovať na Android 11 (napríklad tieto Realme alebo tieto Xiaomi), môžu byť pripojené k Android Auto cez WiFi pripojenie, bez ohľadu na ich značku alebo model.

Samozrejme, na stránke je jasne uvedené, že bezdrôtové pripojenie sa uskutoční cez pásmo 5 WiFi GHz. preto aby bolo možné využívať túto konektivitu v aute v Európskej únii, mobilné telefóny musia spĺňať určité regulačné požiadavky. Je teda veľmi pravdepodobné, že v Európe niektoré mobily s Androidom 11 nedokážu využívať Android Auto bezdrôtovo.

V skutočnosti zákony Ruska a Japonska úplne zakazujú používanie tejto konektivity v automobiloch. Preto v závislosti od toho, kde žijete a od výrobcu vášho smartfónu, Android Auto možno nebudete môcť používať bezdrôtovo, dokonca ani so systémom Android 11. Sme si však istí, že veľká väčšina zariadení bude spĺňať nariadenia EÚ na používanie Android Auto cez WiFi 5 GHz. Stručne povedané, toto je dobrá správa, vďaka ktorej sa ešte viac tešíme na príchod Androidu 11.