Kaspersky Antivirus 2020 Recenzia Centrálny Android

Kaspersky Antivirus je v┼żdy na vrchole m├┤jho zoznamu a tie, ktor├ę som si vybral na zabezpe─Źenie v├Ą─Ź┼íiny dom├ícich po─Ź├şta─Źov. Obsahuje tri r├┤zne rie┼íenia ochrany (Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security a Kaspersky Total Security) a ka┼żd├ę rie┼íenie zastav├ş malware pred t├Żm, ako m├í mo┼żnos┼ą infikova┼ą zariadenia, a obsahuje virtu├ílnu kl├ívesnicu na online a offline ochranu z oboch keyloggery, a nie Vyu┼ż├şva ve─ża va┼íich syst├ęmov├Żch prostriedkov. Ni┼ż┼íie s├║ uveden├ę v┼íetky tri v├Żhody softv├ęru a pre─Źo je spolo─Źnos┼ą Kaspersky pre v├ís bezpe─Źn├í a dobr├í vo─żba.

Kaspersky Software a pre─Źo je tak dobr├Ż

Ke─Ć┼że som za posledn├Żch p├Ą┼ą rokov testoval antiv├şrusov├Ż softv├ęr, spolo─Źnos┼ą Kaspersky neust├íle dosahovala vysok├ę sk├│re, aby r├Żchlo identifikovala a zablokovala malware, ktor├Ż sa pok├║┼ía stiahnu┼ą do sk├║┼íobn├Żch po─Ź├şta─Źov. Moje testy nie s├║ jedin├ę, ktor├ę si v┼íimli tento trend. Testovanie AV a porovnania AV zara─Ćovali spolo─Źnos┼ą Kaspersky medzi najvy┼í┼íiu ochranu pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom. V┼íetci sme tie┼ż dosiahli vysok├Ż v├Żkon spolo─Źnosti Kaspersky, ─Źo odr├í┼ża, ako dobre sa v├í┼í antiv├şrusov├Ż program rozsvieti na po─Ź├şta─Źov├Żch prostriedkoch. Nem├ím ┼żiadne probl├ęmy s in┼ítal├íciou aplik├ície Kaspersky ani s vykon├ívan├şm hlbok├Żch v├şrusov├Żch kontrol. Zriedkavo za┼ż├şvam ak├ęko─żvek spomalenie. Najv├Ą─Ź┼í├ş rozdiel medzi softv├ęrom Kaspersky je po─Źet dodato─Źn├Żch bezpe─Źnostn├Żch n├ístrojov zahrnut├Żch v ka┼żdom rie┼íen├ş. Tu je rozpis toho, ─Źo ka┼żd├Ż obsahuje.

Najlep┼íie online vzdel├ívacie n├ístroje pre deti: ABCmouse, Reading IQ a ─Ćal┼íie

Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky je jedn├Żm z m├íla z├íkladn├Żch antiv├şrusov├Żch programov, ktor├Ż zah┼Ľ┼ła monitorovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru v re├ílnom ─Źase. To znamen├í, ┼że rozpozn├í a zablokuje s├║bory ┼íkodliv├ęho softv├ęru sk├┤r, ako bud├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą stiahnu┼ą a infikova┼ą v├í┼í po─Ź├şta─Ź, a nie pribl├ş┼żi┼ą hrozbu potom, ─Źo zasiahne v├í┼í po─Ź├şta─Ź. Sledoval som, ako Kaspersky r├Żchlo zastavil ransomware, tr├│jske kone, rootkity, ─Źervy a ve─ża v├şrusov, pri─Źom som sk├┤r odstr├ínil v├Ą─Ź┼íinu hrozieb z m├┤jho syst├ęmu, ne┼ż aby som ich najsk├┤r umiestnil do karant├ęny. To znamen├í, ┼że spolo─Źnos┼ą Kaspersky m├í pr├şstup k dostato─Źn├ęmu po─Źtu ┼íkodliv├Żch datab├íz, tak┼że identifikuje v├Ą─Ź┼íinu hrozieb a nevy┼żaduje ich overenie.

S├║─Źas┼ąou tohto programu je aj bezpe─Źn├ę prehliadanie. S doplnkom prehliada─Źa Kaspersky sa v├Żsledky vyh─żad├ívania ozna─Źia ako bezpe─Źn├ę alebo nebezpe─Źn├ę, tak┼że viete, ─Źi na ne m├┤┼żete klikn├║┼ą alebo sa treba vyhn├║┼ą nie─Źomu ┼íkodliv├ęmu. Bezpe─Źn├ę prehliadanie blokuje aj webov├ę str├ínky, o ktor├Żch je zn├íme, ┼że obsahuj├║ ┼íkodliv├ę odkazy alebo s├║bory na stiahnutie, a identifikuje sch├ęmy neopr├ívnen├ęho z├şskavania ├║dajov. V skuto─Źnosti ─Źas┼ą m├┤jho testu spo─Ź├şva v podroben├ş antiv├şrusov├ęho softv├ęru webov├Żm str├ínkam, ktor├ę vyzeraj├║ ako prihlasovacie str├ínky Facebook, Paypal, Amazon, A ─Ćal┼íie popul├írne webov├ę str├ínky, ale v skuto─Źnosti ide o phishingov├ę programy. Spolo─Źnos┼ą Kaspersky nem├í ┼żiadny probl├ęm tomu zabr├íni┼ą.

Cel├Ż softv├ęr vr├ítane programu Kaspersky Anti-Virus obsahuje virtu├ílnu kl├ívesnicu. Na kliknutie na p├şsmen├í na virtu├ílnej kl├ívesnici nemus├şte pou┼ż├şva┼ą my┼í, preto┼że fyzick├í kl├ívesnica vyu┼ż├şva tento n├ístroj automaticky a pou┼ż├şva ho. Po otvoren├ş je v┼íetok zadan├Ż text chr├ínen├Ż pred keyloggery. To znamen├í, ┼że pou┼ż├şvate─żsk├ę men├í a hesl├í online ├║─Źtov a inform├ície o kreditn├Żch kart├ích zadan├ę pri nakupovan├ş online sa nedaj├║ ve─żmi ─żahko prenies┼ą.

Kaspersky Internet Security

Aplik├ícia Kaspersky Internet Security je postaven├í na bezpe─Źnom z├íklade aplik├ície Kaspersky Anti-Virus. Zah┼Ľ┼ła a┼ż 300 MB prenosu ┼íifrovan├ęho pomocou VPN. Chr├íni to va┼íu online aktivitu pred sledovan├şm, ─Źo zase zni┼żuje schopnos┼ą reklamn├Żch programov vytv├íra┼ą cielen├ę reklamy na z├íklade nav┼ít├şven├Żch webov├Żch str├ínok a produktov, ktor├ę ste zak├║pili alebo h─żadali. Internet Security tie┼ż obsahuje n├ístroje bezpe─Źn├ęho bankovn├şctva. Toto poskytuje ─Ćal┼íiu bezpe─Źnos┼ą vo va┼íom webovom prehliada─Źi, ke─Ć ste v bankovn├şctve a nakupujete online, ─Ź├şm hackerom s┼ąa┼żuje z├şskavanie a odcudzenie osobn├Żch a finan─Źn├Żch inform├íci├ş.

Toto rie┼íenie obsahuje monitorovanie webovej kamery. Toto upozornenie v├ís upozorn├ş v┼żdy, ke─Ć sa prehliada─Ź, aplik├ícia, program alebo osoba pok├║si prev├ídzkova┼ą alebo pou┼ż├şva┼ą webov├║ kameru, a to na va┼íom zariaden├ş, ako aj na akomko─żvek samostatnom zariaden├ş pripojenom k ÔÇőÔÇőpo─Ź├şta─Źu. Toto je d├┤le┼żit├Ż n├ístroj na zaistenie toho, aby webov├í kamera nepou┼ż├şvala ┼ípehova┼ą v├ís alebo va┼íu rodinu. Je to tie┼ż ┼ít├Żlov├Ż n├ístroj na zak├ízanie pou┼ż├şvania webovej kamery, ke─Ć s├║ deti online, a to aj po─Źas konverz├íci├ş prostredn├şctvom hier alebo programov ┼íkolsk├Żch stretnut├ş.

Naozaj sa mi p├í─Źi obojsmern├Ż osobn├Ż firewall, ktor├Ż je s├║─Źas┼ąou aplik├ície Kaspersky Internet Security. Po blokovan├ş ┼íkodliv├ęho softv├ęru je br├ína firewall pravdepodobne najd├┤le┼żitej┼íou bezpe─Źnostnou funkciou, ktor├║ by ste mali vyh─żada┼ą v antiv├şrusovom programe. Kaspersky Firewall monitoruje prich├ídzaj├║ce aj odch├ídzaj├║ce spr├ívy odoslan├ę prostredn├şctvom v├í┼ího internetov├ęho pripojenia. Zni┼żuje sa t├Żm po─Źet potenci├ílnych hackerov, ktor├ş sa pok├║┼íaj├║ o hackovanie a zdie─żanie citliv├Żch inform├íci├ş z v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

Ak in┼ítalujete aplik├íciu Kaspersky na mobiln├ę zariadenie, napr├şklad na smartf├│n, v┼íetky funkcie a n├ístroje s├║ st├íle pr├şstupn├ę a funguj├║ aj. Medzi niektor├ę z n├ístrojov, ktor├ę najlep┼íie funguj├║ na mobiln├Żch telef├│noch, patr├ş vyh─żad├íva─Ź GPS spolo─Źnosti Kaspersky, ktor├Ż pom├íha n├íjs┼ą straten├ę alebo odcudzen├ę zariadenie, ale umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż zisti┼ą, kde sa va┼íe deti nach├ídzaj├║ v telef├│ne. M├íte tie┼ż blokovanie aplik├íci├ş, aby ste zabr├ínili die┼ąa┼ąu v pr├şstupe k nevhodn├Żm programom, alebo jednoducho obmedzte jeho pou┼ż├şvanie v ─Źase, ke─Ć by sa mal zamera┼ą na dom├íce ├║lohy alebo pred span├şm. M├┤┼żete pristupova┼ą ku v┼íetk├Żm svojim zabezpe─Źen├Żm zariadeniam Kaspersky, vr├ítane nastaven├ş zabezpe─Źenia, na dia─żku.

├Üpln├í bezpe─Źnos┼ą spolo─Źnosti Kaspersky

Kaspersky Total Security je program, ktor├Ż pou┼ż├şvam na mnoh├Żch dom├ícich po─Ź├şta─Źoch. Zah┼Ľ┼ła v┼íetko od antiv├şrusovej ochrany a zabezpe─Źenia internetu, ale zah┼Ľ┼ła aj ┼íifrovan├║ ├║schov┼łu, kde m├┤┼żem uklada┼ą d├┤le┼żit├ę dokumenty, ktor├ę s├║ tak├ę bezpe─Źn├ę, ┼że k nim nem├┤┼że ma┼ą pr├şstup ransomware. ├Üpln├í bezpe─Źnos┼ą mi tie┼ż umo┼ż┼łuje ┼íifrova┼ą z├ílo┼żn├ę s├║bory a uklada┼ą ich na ├║─Źty online ├║lo┼ż├şsk, ako s├║ Disk Google alebo Dropbox, len v pr├şpade zlyhania po─Ź├şta─Źa a potrebovania obnovenia syst├ęmu na nastavenia pred zlyhan├şm.

Najv├Ą─Ź┼í├şm d├┤vodom pou┼żitia aplik├ície Kaspersky Total Security s├║ ├║┼żasn├ę rodi─Źovsk├ę kontroly. Po prv├ę, program Kaspersky mi umo┼ż┼łuje blokova┼ą obsah pomocou filtrov kateg├│ri├ş. Tieto nastavenia s├║ prednastaven├ę na z├íklade v┼íeobecne obmedzen├ęho obsahu vr├ítane pornografie, n├ísilia a drog. M├┤┼żem tie┼ż blokova┼ą obsah, ktor├Ż obsahuje nadmern├ę vulg├írne str├ínky alebo str├ínky s hrami. Ak moje die┼ąa potrebuje pr├şstup k blokovan├ęmu obsahu na z├íklade jedn├ęho z t├Żchto filtrov, m├┤┼żem nastavi┼ą ─Źasova─Ź, aby som umo┼żnil zobrazenie ur─Źit├ęho obsahu sk├┤r, ako filter znova povol├şm. Napr├şklad, ak ┼ítudent strednej ┼íkoly potrebuje nap├şsa┼ą dokument o negat├şvnych ├║─Źinkoch konzum├ície tabaku, m├┤┼żem mu povoli┼ą vyh─żad├ívanie vedeck├Żch ─Źl├ínkov na t├║to t├ęmu pre zadanie ┼íkoly, ale obsah sa po ukon─Źen├ş v├Żskumu zablokuje.

Kaspersky rodi─Źovsk├í kontrola mi tie┼ż umo┼ż┼łuje stanovi┼ą ─Źasov├ę limity. Patria sem pr├şpady, ke─Ć s├║ deti online a do akej miery do 24 hod├şn. Je to pre m┼ła skvel├Ż sp├┤sob, ako si ponecha┼ą karty na obrazovke a necha┼ą spolo─Źnos┼ą Kaspersky, aby sa stala zl├Żm ─Źlovekom, ke─Ć pr├şde ─Źas.

Varovanie o spolo─Źnosti Kaspersky

D├┤vod, pre─Źo sa kritikom nep├í─Źia Kaspersky, vypl├Żva z obvinen├ş, ┼że Kaspersky vyu┼żil svoje programy, aby vyu┼żil slu┼żby vl├ídnych agent├║r a americk├Żch pracovn├şkov na zhroma┼ż─Ćovanie utajovan├Żch skuto─Źnost├ş. Existuje podozrenie, ┼że tieto inform├ície boli poskytnut├ę ruskej vl├íde. Kaspersky si zachovala svoju nevinu.

Vl├ída Spojen├Żch ┼ít├ítov nariadila okam┼żit├ę odstr├ínenie v┼íetk├ęho po─Ź├şta─Źov├ęho softv├ęru Kaspersky vo svojej dom├ícnosti a po┼żiadala pracovn├şkov, aby urobili to ist├ę, ─Źi u┼ż na pracovisku alebo v dom├ícich zariadeniach. Vl├ída tie┼ż vy┼żaduje, aby vl├ídni dod├ívatelia nepou┼ż├şvali Kaspersky pri pr├íci na vl├ídnych projektoch. Spojen├ę ┼ít├íty nikdy ofici├ílne nepotvrdili obvinenia vo─Źi spolo─Źnosti Kaspersky a nikdy nepodnikli nijak├ę disciplin├írne opatrenia, ako napr├şklad ulo┼żenie tar├şf spolo─Źnosti alebo ├║pln├ę zak├ízanie ich pou┼ż├şvania spotrebite─żmi.

Spolo─Źnos┼ą Kaspersky nikdy nebola zak├ízan├í na spotrebite─żsk├ę pou┼żitie.

V snahe dok├íza┼ą lojalitu svojim z├íkazn├şkom, najm├Ą z├íkazn├şkom v Spojen├Żch ┼ít├ítoch, spolo─Źnos┼ą Kaspersky nakoniec odstr├ínila v┼íetky svoje z├íkladn├ę funkcie a slu┼żby mimo Ruska. Jeho servery, pr├ívne t├şmy, oper├ície a ─Ćal┼íie t├şmy boli presunut├ę do mnoh├Żch kraj├şn vr├ítane Spojen├Żch ┼ít├ítov, Turecka a Spojen├ęho kr├í─żovstva. Na t├Żchto miestach sa spolo─Źnos┼ą Kaspersky riadi z├íkonmi o ochrane s├║kromia v t├Żchto jurisdikci├ích a vy┼żaduje od nich, aby umo┼ż┼łovali ─Źast├ę kontroly svojich oper├íci├ş tret├şmi stranami.

Zatia─ż ─Źo USA st├íle vy┼żaduj├║ pou┼ż├şvanie bezpe─Źnostn├ęho softv├ęru vyvinut├ęho v Spojen├Żch ┼ít├ítoch na pou┼żitie na svojich po─Ź├şta─Źoch a zariadeniach, ako by sa malo na ├║─Źely osobn├ęho pou┼żitia Kaspersky pou┼ż├şva┼ą ├║plne bezpe─Źne. A preto┼że spolo─Źnos┼ą Kaspersky neust├íle z├şskava vysok├ę zn├ímky za ochranu aj v├Żkon, je potrebn├ę ju zoh─żadni┼ą.

Zr├ítan├ę pod─Źiarknut├ę

Kaspersky Antivirus je vynikaj├║ci n├ístroj na zastavenie ├║tokov ┼íkodliv├ęho softv├ęru. Ka┼żd├Ż program obsahuje niektor├ę ─Ćal┼íie n├ístroje, ako napr├şklad jeho predvolen├í kl├ívesnica, na ochranu pred keyloggery a in├Żmi zlodejmi. Jeho ┼ípi─Źkov├Ż softv├ęr, zabezpe─Źenie internetu a komplexn├ę zabezpe─Źenie prich├ídzaj├║ s osobn├Żm firewallom, ktor├Ż stoj├ş za dodato─Źn├ę n├íklady na softv├ęr, monitorovanie webovej kamery a n├ístroje na zaistenie bezpe─Źnosti det├ş v po─Ź├şta─Źoch aj mobiln├Żch zariadeniach. Vo v┼íeobecnosti je Kaspersky najob─ż├║benej┼í├ş, pokia─ż ide o zabezpe─Źenie internetu.

4,5 z 5

Spolo─Źnos┼ą Kaspersky m├í vysok├ę sk├│re za zastavenie ┼íkodliv├ęho softv├ęru vr├ítane softv├ęru ransomware a phishing. Pred infikovan├şm po─Ź├şta─Źa r├Żchlo odstr├íni hrozby. Spolo─Źnos┼ą Kaspersky po─Źas behu po─Ź├şta─Źa nevytv├íra oblaky a jej programy na vy┼í┼íej ├║rovni zah┼Ľ┼łaj├║ ─Ćal┼íie n├ístroje, ako napr├şklad firewall, VPN, funkcie zabezpe─Źen├ęho bankovn├şctva a rodi─Źovsk├í kontrola. Neodpor├║─Źa sa pre zamestnancov vl├ídy, ale pre v├Ą─Ź┼íinu spotrebite─żov je Kaspersky bezpe─Źn├Ż.