Kancelárski pracovníci „trávia DENNÝ 30 minút zápasom s počítačom“

Priemerný kancelársky pracovník trávi každý deň viac ako pol hodinu – snaží sa nájsť svoje technológie alebo IT systémy.

Štúdia z 2000 000 zamestnancov kancelárie zistilo, že viac ako tretina verí, že ich nedostatok IT znalostí im prekáža v efektívnej práci.

A polovica opýtaných sa priznala, že úplne nerozumie populárnym programom ako Microsoft Word a Excel, pričom najväčšie bolesti hlavy spôsobujú tabuľky a prezentácie.

Rozpaky však prestanú 42 percent žiadať o pomoc, pretože sa obávajú, že ich kolegovia budú považovať ich dotaz za „základný“.

Tretina tiež obvinila svojho zamestnávateľa z toho, že im neposkytuje dostatočnú podporu pri používaní počítačových aplikácií.

Hovorca zo školenia STL, ktorý si objednal výskum, povedal: „Štúdia naznačuje, že veľa kancelárskych pracovníkov má pocit, že majú nedostatok znalostí v oblasti kľúčových počítačových aplikácií.

„Niektorí zamestnanci môžu byť vo svojej funkcii nejaký čas a očakávania kompetencií v oblasti technológií môže zamestnávateľ predpokladať bez toho, aby videl potrebu posilniť svoje zamestnancov školením.

„Nedostatočné pochopenie základných aplikácií v centre kancelárskeho života môže byť pre podniky veľmi kontraproduktívne a pre zamestnancov demotivujúce.“

Štúdia tiež zistila, že takmer každý piaty zamestnanec si „obťažoval“ cestu prostredníctvom prezentácie alebo rady kolegovi.

Kancelárski pracovníci sa tiež spoliehajú na ostatných, že im pomôžu s problémami IT, pričom spolupracovníci by mali každý týždeň v priemere 10 volaní o pomoc od svojich priateľov.

Pre porovnanie, oddelenia IT sú požiadané o podporu zamestnancami iba dvakrát týždenne.

Viac ako polovica tiež hľadá odpoveď na internete, než požiada o pomoc niekoho iného – a viac ako jeden z 10 dokonca zavolá alebo napíše správu priateľovi alebo partnerovi.

Pokiaľ ide o kancelárske aplikácie, pracovníci si myslia, že sú najslabší v používaní Excelu a Powerpointu.

A hoci 41 percent opýtaných by sa považovalo za „odborníka na tabuľky“, 58 percent priznalo, že radí napriek tomu, že sa pri používaní samotných aplikácií necítia sebavedomo.

Podľa prieskumu OnePoll priemerný pracovník tiež odhaduje, že 30 percent svojho dňa strávia spotrebovanými tabuľkami.

A 38 percent tvrdí, že sú v tabuľkách plní hrôzy, pretože im úplne nerozumejú.

Viac ako polovica opýtaných kancelárskych pracovníkov dokonca cítila, že by im prospelo rýchlokurz v programe Microsoft Office, pričom 47 percent uviedlo, že by boli motivovanejší, keby mali viac školení.

Hovorca zo STL Training dodal: „Posilnenie postavenia zamestnancov školením zručností je pre zamestnávateľov mimoriadne dôležité.

„Nielenže je to motivátor pre zamestnancov, ktorí vedia, že spoločnosť do nich investuje ako jednotlivci, ale tiež im to dáva schopnosti byť lepšími pre podnik.

„Tréning zručností tiež dáva zamestnancom príležitosť zamyslieť sa nad tým, kde potrebujú zlepšiť svoje schopnosti, a nadviazať kontakt s kolegami mimo každodenného života.“

Ako hrať tajnú hru Microsoft Edge „Poďme surfovať“

V ďalších novinkách toto Windows 10 trikov odomkne tajnú surfovaciu hru.

Prečítajte si, prečo je iMac 2019 dokonalým domácim počítačom.

A zistite, ako prejsť do režimu inkognito.

Zdá sa vám práca IT systémov frustrujúca? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu