Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Kanály skupiny M6 už konečne nebudú na Molotove vysielané bezplatne


Týždeň po jeho odsúdení, Molotov oznamuje, že dosiahla dohodu so skupinou M6 ​​.

Platforma na živé vysielanie televíznych kanálov bude konečne môcť pokračovať vo vysielaní niektorých kanálov skupiny, ale pre používateľov platformy nastane veľká zmena.

Molotov bude naďalej vysielať kanály skupiny M6 ​​

Minulý týždeň 8 V decembri 2021 bol Molotov odsúdený francúzskou justíciou za „falšovanie“ a „parazitizmus“ po tom, čo tri roky bez povolenia vysielal kanály skupiny M6. Spoločnosť potom mala osem dní na zastavenie vysielania televíznych služieb M6, W9 a 6ter, ako aj súvisiacich služieb a funkcií. Nakoniec ich bude môcť vysielať aj naďalej.

Obe spoločnosti dosiahli dohodu. Molotov bude môcť pokračovať v distribúcii kanálov M6, W9, 6ter a Gulli, ako aj v ich replayoch a bonusoch, oznamuje streamovacia platforma v tlačovej správe. Používatelia budú môcť využívať aj funkciu cloudového nahrávania. Existuje však „ale“: tieto kanály budú dostupné iba v rámci platených ponúk francúzskeho start-upu.

Budete musieť ísť k pokladni

Presnejšie povedané, iba predplatitelia Molotov budú môcť naďalej využívať kanály skupiny M6 ​​, tj iba približne 250 000 používateľov. ” Voľne vysielané kanály už nebudú dostupné zadarmo mimo platených ponúk platformy “, upresňuje Molotov, ktorý sa však zaväzuje, že „ bezplatne distribuovať ostatné voľne vysielané kanály DTT “. Neboli poskytnuté žiadne informácie o ostatných kanáloch skupiny M6, ako sú Paris Premiere alebo Téva.

Tento kompromis by mal pomôcť streamovacej platforme vyhnúť sa ďalším právnym neúspechom, keďže jej patová situácia s TF1 pokračuje. Molotov skutočne odmietol zaplatiť kompenzáciu požadovanú francúzskou skupinou po skončení ich dohody o vysielaní, pričom pokračoval vo vysielaní svojich kanálov. Rozhodnutie sa očakáva v priebehu roka 2022 a malo by viesť k podobnej situácii, akú momentálne zažíva Molotov s M6. V budúcnosti by potom mohli byť kanály skupiny TF1 vyhradené aj pre predplatiteľov platformy. Ten by potom riskoval, že stratí svojich divákov verných bezplatnej ponuke, ktorých je zďaleka väčšina.

Na tú istú tému:
Streamovacie platformy a CSA podpisujú dohodu o podpore francúzskej tvorby

Zdroj: Molotovova tlačová správa