Kamera Mac na kontinuitu nefunguje: Tu je postup, ako to opraviť

AppleNajnovšia verzia systému macOS (Mojave) prináša mnoho nových funkcií, vrátane fotoaparátu Continuity Camera. Táto funkcia umožňuje používateľom zdieľať dokumenty a obrázky medzi zariadením iOS a počítačom Mac. Aj keď sa ukázalo, že je to užitočná funkcia, ako každý iný softvér, nie je dokonalý. Používatelia často hlásili, že táto funkcia prestane fungovať v strede alebo nefunguje vôbec. Ak ste sa tiež stretli s podobným problémom alebo ak túto funkciu používate často, mali by ste vedieť, že existuje niekoľko trikov, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť problém s nefunkčnosťou fotoaparátu Macintosh.

Kamera s kontinuitou: čo to je?

AppleFotoaparát Continuity Camera v systéme MacOS a iOS umožňuje používateľom otvoriť fotoaparát svojho zariadenia iOS pomocou svojho počítača Mac. Nielen to, ale tiež okamžite prenesie fotografiu nasnímanú z vášho zariadenia iOS do dokumentu, s ktorým pracujete na počítači Mac. V zásade to eliminuje potrebu nasnímať obrázok zo zariadenia iOS a potom ho manuálne preniesť do počítača, tj bez čakania na Airdrop, e -mail alebo synchronizáciu pomocou iCloud.

Túto funkciu môžete používať priamo z Findera alebo z iných aplikácií, ako napríklad KeyNote. Používanie tejto funkcie je tiež jednoduché, ale existuje niekoľko základných požiadaviek, ako napríklad, že váš MacBook musí mať macOS Mojave a zariadenie iOS musí mať iOS 12 alebo novší. Tiež obe zariadenia musia mať rovnaké Apple ID a majú povolenú 2FA (dvojfaktorovú autentifikáciu). Okrem toho táto funkcia tiež vyžaduje, aby Bluetooth fungovalo na oboch Apple zariadení.

Napriek tomu, že je používanie tejto funkcie jednoduché, môžu nastať prípady (ako je uvedené vyššie), keď funkcia funkcie Continuity Camera nefunguje správne. Od vydania funkcie sa vyskytlo niekoľko sťažností na nefunkčnosť tejto funkcie. Problém však môžete ľahko vyriešiť pomocou niekoľkých trikov.

Ako opraviť problém s nefunkčnosťou fotoaparátu Macintosh

Vedieť, ako táto funkcia funguje a akú technológiu používa, môže poskytnúť predstavu o trikoch, ktoré by mohli pomôcť opraviť nefungujúcu kameru Mac. Nasledujúce sú potenciálne dôvody, prečo kamera kontinuity prestane fungovať a ich oprava by mohla pomôcť vyriešiť problém:

Skontrolovať Apple ID na pripojených zariadeniach – funkcia bude fungovať, iba ak obe zariadenia používajú to isté Apple ID. Musíte teda zabezpečiť, aby oboje Apple zariadenia sú na tom rovnako Apple ID. Ak to chcete skontrolovať, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Krok 1: Na počítači Mac otvorte aplikáciu App Store.

Krok 2: Kliknite na Store (v hornom menu) a potom zvoľte „Zobraziť môj účet“.

Krok 3: Tvoj Apple Tu bude uvedený ID.

Krok 4: Teraz skontrolujte Apple ID na iPhone prejdite do časti Nastavenia> Názov účtu.

Krok 4: Zaistite, aby oba Apple ID sú rovnaké.

Skontrolujte pripojenie Wi-Fi -Aby kamera Continuity fungovala bezchybne, uistite sa, že sú obe zariadenia pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi. Tiež sa uistite, že je na oboch zariadeniach povolené Wi-Fi. V zariadení iOS môžete skontrolovať Wi-Fi potiahnutím nadol z pravej hornej časti obrazovky. Ak chcete skontrolovať Wi-Fi na Macu, otvorte Predvoľby systému z Apple ikonu panela s ponukou a potom vyberte tlačidlo Sieť.

Skontrolujte funkciu Handoff – Často sa ukázalo, že vypnutie a opätovné zapnutie funkcie Handoff rieši problém s kamerou s kontinuitou. Ak to chcete urobiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

Krok 1: Na počítačoch Mac prejdite na položku Predvoľby systému> Všeobecné.

Krok 2: Teraz povoľte Handoff medzi počítačmi Mac a pripojenými zariadeniami iCloud.

Krok 3: Teraz vypnite a znova zapnite funkciu Handoff a skontrolujte, či kamera kontinuity funguje alebo nie.

Je potrebné poznamenať, že Handoff nie je povinnou požiadavkou na to, aby funkcia fotoaparátu s kontinuitou fungovala.

Skontrolujte nastavenie Bluetooth – Fotoaparát s kontinuitou vyžaduje na svoje fungovanie Bluetooth, preto sa uistite, že je Bluetooth povolené na oboch zariadeniach. Ak chcete na svojom zariadení so systémom iOS skontrolovať Bluetooth, potiahnite prstom nadol z pravého horného rohu obrazovky a uistite sa, že ikona Bluetooth je modrá. Na počítačoch Mac prejdite do časti Predvoľby systému a skontrolujte, či je Bluetooth povolené alebo nie. Skúste problém tiež vyriešiť resetovaním rozhrania Bluetooth na oboch zariadeniach a niekoľkokrát vypnutím/zapnutím rozhrania Bluetooth.

Skontrolovať aktualizácie – je dôležité, aby obaja Apple zariadenia bežia na najnovšej verzii ich príslušného operačného systému. Ako bolo uvedené vyššie, váš počítač Mac musí byť v najnovšej verzii systému macOS Mojave, zatiaľ čo zariadenie so systémom iOS vyžaduje minimálne iOS 12.

Ak sa vám ani po vyskúšaní vyššie uvedených trikov stále nedarí vyriešiť problém s nefunkčnosťou fotoaparátu Macintosh, potom je vašou jedinou možnosťou kontaktovať Apple Podpora pre pomoc.