Káble s modifikovaným bleskom umožňujú hackerom prístup do vášho počítača z…

Oficiálne doplnky Apple Sú veľmi drahé, a preto sa mnohí používatelia rozhodnú používať lacnejšie a neoficiálne príslušenstvo, ktoré stojí iba zlomok ceny. Okrem problémov s bezpečnosťou a kompatibilitou však existujú aj dobré dôvody, aby ste sa vyhli použitiu tohto neautorizovaného príslušenstva.

Jedným z dôvodov je, ako je vysvetlené v správe základnej dosky, to, ako existuje niekoľko káblov, ktoré môžu hackerovi umožniť preniknúť do počítača na diaľku. Správa podrobne popisuje, ako bezpečnostný dôstojník s názvom MG vyvinul falošný kábel Lightning, ktorý po pripojení umožňuje hackerom získať vzdialený prístup k vášmu počítaču.

Horšie je, že kábel Lightning vyvinutý spoločnosťou MG je skutočne zakúpený autentický kábel Lightning Apple, ktorý je upravený tak, aby umožňoval nasadenie komponentov. Dodáva sa tiež so skriptmi a príkazmi, ktoré hackerom umožňujú spúšťať škodlivé programy v počítači obete.

Nie je jasné, či existuje ochrana proti týmto útokom alebo nie, ale upozorňuje to na obavy, ako sa aj pôvodné časti môžu stať potenciálnym prostriedkom útoku. Tiež si predstavujeme, že sa to dá technicky zopakovať na akomkoľvek kábli Lightning, či už originálnom alebo nie, čo sťažuje rozpoznávanie.

Publikované v. Prečítajte si viac o e. Zdroj: makrory