Jio, Airtel uv├ídza na trh n├ístroje na kontrolu, ─Źi v├ím hroz├ş riziko kontrahovania koronav├şrusu

Reliance Jio a Bharti Airtel uviedli na trh nov├ę diagnostick├ę n├ístroje COVID-19. Nov├ę n├ístroje, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou ├║silia spolo─Źnost├ş o to, aby zohr├ívali svoju ├║lohu pri napom├íhan├ş neporiadku pri ┼í├şren├ş koronav├şrusov. Nov├ę n├ístroje bud├║ pou┼ż├şvate─żom kl├ís┼ą ot├ízky o ich zdrav├ş a ich ned├ívnej hist├│rii cestovania, aby sa zistilo, ─Źi je osobe vystaven├ę riziku rozvoja koronav├şrusu. To umo┼żn├ş ─żu─Ćom overi┼ą sa, ─Źi im m├┤┼że by┼ą diagnostikovan├í koronav├şrus.

Reliance Jio je k dispoz├şcii v aplik├ícii MyJio a je k nemu pr├şstup cez ┼ípecializovan├║ webov├║ str├ínku, ktor├║ spustil Jio pre COVID-19. P├Żta sa na vek pou┼ż├şvate─ża, ─Źi je v kontakte s niek├Żm, kto bol pozit├şvne testovan├Ż na COVID-19, a na nieko─żko ─Ćal┼í├şch ot├ízok t├Żkaj├║cich sa zdravia a cestovania na identifik├íciu riz├şk. Na z├íklade parametrov ozn├ímen├Żch pou┼ż├şvate─żom v├ím n├ístroj Jio ozn├ími, ─Źi je u pou┼ż├şvate─ża n├şzke, stredn├ę alebo vysok├ę riziko kontrastu nov├Żch koronav├şrusov. V z├ívislosti od ├║rovne rizika osoby potom n├ístroj navrhuje kroky, ktor├ę by ─żudia mali nasledova┼ą.

Jio tie┼ż poskytuje mo┼żnos┼ą pr├şstupu k ─Ź├şslam ┼ít├ítnej a n├írodnej linky pomoci, uv├ídza zoznam testovac├şch stred├şsk v ka┼żdom ┼ít├íte a poskytuje ┼ítatistiky o koronav├şruse a sekciu FAQ, ktor├í pom├íha ─żu─Ćom porozumie┼ą viac o pand├ęmii COVID-19.

Na druhej strane bol n├ístroj Airtel vyvinut├Ż spolo─Źne s nemocnicami Apollo. N├ístroj s n├ízvom Apollo 247 je zalo┼żen├Ż na usmerneniach Svetovej zdravotn├şckej organiz├ície (WHO) a ministerstva zdravotn├şctva a starostlivosti o rodinu (MoHFW).

Bharti Airtel kladie aj nieko─żko ot├ízok, napr├şklad pohlavie, vek a pr├şznaky pou┼ż├şvate─ża. Na z├íklade inform├íci├ş, ktor├ę u┼ż├şvate─ż zadal, spolo─Źnos┼ą Airtel Apollo informuje o ├║rovni rizika spolu s navrhovan├Żmi opatreniami uveden├Żmi ─Ćalej v texte ÔÇ×Meter rizikaÔÇť. Taktie┼ż kladie ot├ízky t├Żkaj├║ce sa cestovnej hist├│rie pou┼ż├şvate─ża a na z├íklade poskytnut├Żch inform├íci├ş hl├ísi ├║rove┼ł infekcie. Tento n├ístroj je tie┼ż pr├şstupn├Ż v aplik├ícii Airtel Thanks a na ┼ípecializovanej webovej str├ínke tohto n├ístroja.

Je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że tieto n├ístroje by sa mali pou┼ż├şva┼ą na z├şskanie z├íkladnej predstavy o va┼íich ┼íanciach na zranenie. Ak si mysl├şte, ┼że m├íte COVID-19 a m├íte pr├şznaky, mali by ste okam┼żite zavola┼ą lek├íra alebo nav┼ít├şvi┼ą nemocnicu v okol├ş.