Jednoduchý trik, aby váš iPhone fungoval RÝCHLEJŠIE – a trvá to len niekoľko sekúnd

AK má váš iPhone pocit, že pracuje pomalšie ako obvykle, môžete vyskúšať tento rýchly trik.

Možno zistíte, že vymazanie vyrovnávacej pamäte v prehliadači iPhone môže urýchliť vaše prehliadanie.

Ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vášho iPhone pre Safari a Chrome

Vymazanie vyrovnávacej pamäte pre Safari a Chrome v zariadení iPhone je rýchle a jednoduché.

Vyrovnávacia pamäť je dočasná pamäť s rýchlym prístupom, ktorá sa používa na ukladanie údajov, ktoré často požadujete, aby bolo možné ich rýchlo získať.

Webové prehliadače a ďalšie aplikácie ukladajú údaje súvisiace s webmi, ktoré pravidelne navštevujete, alebo s akciami, ktoré bežne vykonávate, aby vám používanie aplikácie bolo rýchlejšie.

Keď sa vyrovnávacie pamäte, v ktorých sa ukladajú tieto údaje, naplnia, vaše zariadenie bude pomalšie a bude mať vyššie riziko zrútenia.

Vymazaním vyrovnávacej pamäte v prehliadačoch Safari a Chrome sa odhlásite z vašich najnavštevovanejších webových stránok. Pred vymazaním vyrovnávacej pamäte si preto pripomenúť svoje heslá.

Vymazanie vyrovnávacej pamäte prehliadača Safari …

    Na domovskej obrazovke otvorte Nastavenia iPhone. Prejdite prstom nadol do Safari a potom klepnutím vstúpte do nastavení Safari. V nastaveniach Safari sa posuňte nadol, kým sa v sekcii ochrany osobných údajov a zabezpečenia nedostanete k položke „vymazať históriu a údaje webových stránok“, potom aktivujte klepnutím. Potvrďte znova klepnutím – a je to také jednoduché.

Vymazanie vyrovnávacej pamäte pre prehliadač Chrome …

    Otvorte na svojom iPhone aplikáciu Chrome. Klepnite na ponuku v pravom dolnom rohu obrazovky, ktorá by sa mala zobrazovať ako tri bodky v horizontálnej línii. Tým sa vytvorí zoznam. Klepnutím na položku História otvoríte novú ponuku. Klepnite na Vymazať údaje prehliadania. Tu si môžete vybrať, čo chcete odstrániť. Zaškrtnite políčko pre obrázky a súbory uložené vo vyrovnávacej pamäti, ale v tejto ponuke môžete tiež vymazať súbory cookie a údaje stránok a heslá automatického dopĺňania. Klepnite na Vymazať údaje prehliadania.

Fotograf ukazuje, ako urobiť perfektný obrázok iPhonu Harvest Full Moon, ktorý sa uskutoční 20. septembra

V ďalších správach je každý hrob a pamätník na 19 000 anglických cintorínoch mapovaný ako súčasť nového projektu s názvom „Mapy Google pre hroby“.

TikTok musel zakázať nebezpečnú vírusovú „výzvu k mliečnej prepravke“.

WhatsApp pracuje na funkcii, vďaka ktorej by vaše správy mohli zmiznúť po 90 dňoch.

A, Twitter musí vykonať zmeny vo svojom redizajne aplikácie po tom, ako sa používatelia sťažujú na bolesti hlavy a migrény.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu