Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Jednoducho odstraňujte objekty z videí pomocou programu Adobe After Effects

Jednoducho odstraňujte objekty z videí pomocou programu Adobe After Effects 1

Už dlho máme technológiu na odstraňovanie nechcených predmetov z obrázkov, ale teraz spoločnosť Adobe prišla s novou funkciou, ktorá dokáže odstrániť objekty aj z videí. Za týmto účelom spoločnosť Adobe priniesla do aplikácie After Effects funkciu Photoshopu Content-Aware Fill.

Odstraňovanie predmetov z videí je teraz jednoduchšie

Spoločnosť Adobe prvýkrát predstavila funkciu Content-Aware Fill vo Photoshope s Creative Suite 6. Táto funkcia umožňuje používateľom odstrániť z obrázku nechcený predmet tak, že ho prikryje skopírovanou časťou obrázka nasnímanou z okolia a pozadia objektu. Teraz sa rovnaký koncept používa na odstraňovanie predmetov z videí, ale s ďalšou pomocou strojového učenia. Prenášanie funkcií Content-Aware Fill do videí je súčasťou jarnej aktualizácie spoločnosti Adobe pre After Effects.

Táto nová funkcia využíva platformu Adobe Sensei AI a umožňuje používateľom odstraňovať objekty z videí bez toho, aby museli upravovať snímku po snímke. Použitie AI pomáha odstraňovať objekty z videí, aj keď sú v pohybe.

Content-Aware Fill for After Effects a Sensei pracujú v tandeme, aby poskytli užívateľom dokonalý zážitok z úprav. Content-Aware Fill for After Effects odstráni objekt z jedného rámca a Sensei ho identifikuje a odstráni zo zvyšných rámcov.

Rovnako ako nástroj Content-Aware Fill vo Photoshope CS5, verzia nástroja After Effects vykonáva všetky spracovanie na lokálnom počítači. Spoločnosť Adobe však tvrdí, že ako sa Sensei učí a zdokonaľuje, malo by sa zlepšiť pri odstraňovaní predmetov z videí.

Odstránenie objektu z videa nie je také jednoduché ako odstránenie objektu z obrázka. Používatelia musia vytvoriť masku na pokrytie vymazanej oblasti rámcov a definovať oblasť, ktorú je potrebné vymazať. Na to je možné použiť ručne animované alebo maľované masky alebo dokonca nástroje na automatické sledovanie After Effects.

Jednou z veľkých výziev pre nástroj je, keď maska ​​použitá na zakrytie odstráneného predmetu nie je v zábere o niekoľko sekúnd neskôr. Aby sa to podarilo prekonať, After Effects umožňuje používateľom definovať niekoľko oblastí rámca, ktoré je možné použiť ako masky. Používatelia môžu vo Photoshope tiež vytvárať referenčné statické snímky, ktoré nástroju pomôžu pri vykonávaní vlastných úprav.

Ako to bude užitočné?

Spoločnosť Adobe prvýkrát predstavila technológiu na svojom podujatí Sneak Peeks v roku 2017 pod krycím názvom Project Cloak. Teraz je pre používateľov After Effects CC 2019 k dispozícii Content-Aware Fill for After Effects.

Je to nepochybne veľmi užitočná funkcia pre tých, ktorí robia filmy, šou a dokonca aj krátke filmy YouTube klipy. Spoločnosť Adobe navrhla pre túto novú funkciu niekoľko prípadov použitia, ako napríklad odstránenie nechcených vodoznakov, manipulovanie alebo výložníkové mikrofóny zo záberov alebo dokonca osoby z klipu. Adobe dodáva, že Content-Aware Fill by sa mohol ukázať ako veľmi užitočný nástroj pre 360-stupňové projekty virtuálnej reality, v ktorých je ťažké skryť všetko okolo kamery.

Okrem pridania tohto nástroja na odstraňovanie objektov z videí spoločnosť Adobe pridala aj ďalšie aktualizácie svojho softvéru na úpravu videa. Mnoho z týchto aktualizácií používa Sensei, napríklad Auto-Ducking for Ambience, ktorý teraz používa Sensei na bezproblémový zážitok. Po aktualizácii funkcia Auto-Ducking automaticky upraví hlasitosť hudobných skladieb na pozadí počas dialógov v programe Audition.

Ďalšie nové aktualizácie od spoločnosti Adobe

Ďalšie aktualizácie vylepšujú manipuláciu bábok pre Character Animator. Vďaka aktualizácii sa používateľom zobrazí čistejšia, automatizovaná synchronizácia pier a vylepšenie pracovného toku. Používatelia tiež získavajú nový panel projektov Freeform, ktorý umožňuje redaktorom lepšie organizovať a zostavovať príbehy svojich klipov v programe Premiere Pro. Teraz je možné klipy skladať, farebne odlíšiť a meniť veľkosť vo virtuálnom pracovnom priestore, aby bol pracovný postup intuitívnejší.

Spoločnosť Adobe taktiež zlepšila výkon svojich aplikácií. Časy exportu pri vykresľovaní GPU v programe Premiere sa skracujú a sledovanie masiek je pri 8K videách 38 -krát rýchlejšie a pri scénach HD až štyrikrát rýchlejšie.

„Vďaka optimalizovanému výkonu a inteligentným novým funkciám využívajúcim technológiu Adobe Sensei môžu odborníci v oblasti videa obmedziť náročnejšie produkčné úlohy a zamerať sa tak na svoju kreatívnu víziu,“ povedal Steven Warner, viceprezident spoločnosti Adobe pre digitálne video a audio.

Mnoho ďalších funkcií je k dispozícii vo video a zvukových aplikáciách Creative Cloud. Ak chcete zobraziť všetky nové funkcie a aktualizácie, navštívte blog Adobe. Spoločnosť predstaví aktualizácie dnes na NAB 2019.