Jednoduché triky na údržbu počítača Mac

Je to veľmi šťastné Apple dokázal vydať Mac, elegantnú sadu počítačov, ktorá vydrží roky, pokiaľ sa oň budete náležite starať. Avšak, podobne ako ostatné gadgety a zariadenia, váš Mac môže byť tiež náchylný na bežné opotrebovanie, pokiaľ ide o počítače. Napriek tomu nikdy neurobíte chybu pri rozhodovaní o kúpe počítača Mac, ale aby ste zaistili jeho maximálnu životnosť, existuje niekoľko jednoduchých trikov na údržbu počítača Mac.

Pravidelne zálohujte údaje

Mac, spolu s niekoľkými ďalšími počítačmi, je tiež náchylný na spomalenie alebo problémy s pevným diskom. Môže to viesť k strate údajov a ďalším problémom, ktoré môžu ohroziť vaše údaje. Prvým krokom k zaisteniu toho, aby váš počítač Mac pracoval podľa svojich špecifikácií, je teda pravidelné zálohovanie vašich údajov. V dnešnej dobe existuje niekoľko spôsobov, ako zálohovať údaje, a asi najľahšie by bolo priamo pripojiť externý pevný disk a uložiť na neho súbory. Na zálohovanie údajov sa môžete tiež rozhodnúť používať cloudovú službu. Najlepšie na tom je, že ak už máte kópiu svojich údajov z niekoľkých ďalších zdrojov, môžete odstrániť súbory z počítača Mac a uvoľniť časť pamäte na zvýšenie výkonu.

Môžete tiež použiť aplikácie a zaistiť, aby boli súbory a programy na vašom Macu, ktoré sa určitý čas nepoužívajú, archivované alebo vyčistené. Existuje veľká šanca, že tieto aplikácie môžu spomaliť váš systém. Článok „Prehľad CleanMyMac X (2019): Stále najlepšia aplikácia na čistenie počítačov Mac?“ sonduje do podrobností o rade aplikácií, ktoré zaisťujú, že je váš Mac v najlepšom stave. Medzi aplikácie zahrnuté v balíku CleanMyMac X patria aplikácie na správu pevného disku, odinštalačný program a sprievodca, ktorý okrem iného archivuje nepoužívané aplikácie. Využite túto softvérovú sadu na optimalizáciu používania svojho počítača Mac.

Archív

Čistenie starých súborov je ďalším skvelým spôsobom, ako zaistiť, aby váš počítač Mac fungoval najlepšie. To platí najmä vtedy, ak vlastníte hladší počítač Mac s obmedzeným priestorom na pevnom disku. Čím viac súborov Mac vytvoríte, tým bude váš systém spomalený. Dobrou zásadou je nechať vždy najmenej 10% voľného miesta na disku a ešte viac, ak je to možné, aby ste zaistili, že váš systém nebude pomalý. Archivujte teda svoje staré súbory alebo ich skomprimujte, aby ste ušetrili v pamäti Macu.

Minimalizujte služby bežiace na pozadí

Okrem zálohovania údajov a čistenia súborov je tiež najlepšie minimalizovať služby bežiace na pozadí, aby ste zaistili, že váš počítač Mac bude pracovať naplno. Váš systém môže spomaliť aj niekoľko programov na pozadí. Vaše tlačiarne, možnosti Bluetooth, cloudové služby a ďalšie aplikácie, ktoré závisia od vášho internetového pripojenia, bežia na pozadí vášho počítača. Viac spustených programov znamená nižšiu rýchlosť spracovania pre váš Mac. Preto je najlepšie ukončiť aplikácie, ktoré sa práve nepoužívajú, aby ste sa uistili, že váš počítač beží s optimálnou rýchlosťou spracovania.

Na úplné vypnutie programu je častejšie iba obyčajné kliknutie na tlačidlo „X“ v pravom hornom rohu obrazovky programu. Výsledkom môže byť, že na pozadí bude bežať viac programov, bez toho, aby ste o tom vedeli. Programy, ktoré ste skončili, je najlepšie zavrieť prostredníctvom ich ponuky, zvyčajne v ľavej hornej časti obrazovky programu. V dôsledku správne ukončeného programu budete môcť uvoľniť niektoré systémové prostriedky, ktoré nakoniec povedú k lepšiemu výkonu systému.

Declutter vašej pracovnej plochy

Spolu s minimalizáciou všetkých nástrojov, ktoré bežia na pozadí počítača, je tiež najlepšie rozplývať sa od pracovnej plochy a ponechať iba niekoľko ikon programov, ktoré často používate. Dôvodom je, že čím viac ikon máte na ploche, tým je väčšia šanca, že váš počítač bude pomalý a pomalý. Každá ikona na ploche potrebuje určitý priestor v pamäti RAM počítača alebo v pamäti s náhodným prístupom. Preto ponechanie niekoľkých ikon na pracovnej ploche spotrebuje určitú časť pamäte RAM vášho počítača Mac, čo môže nakoniec viesť k spomaleniu systému vášho počítača.

Spustite pomôcku na disku Mac

Každý počítač Mac má vstavaný program na disku. Na zaistenie zdravia pevného disku vášho počítača je najlepšie spustiť tento softvér niekoľkokrát za rok. Obslužný program disku je nainštalovaný vo vašom počítači ako spôsob opravy oprávnení na disk a dokonca aj ako spôsob opravy samotného disku. Tento program sa častejšie spúšťa iba vtedy, ak sa používateľ už stretol s poškodeným pevným diskom, ale na kontrolu stavu a údržby je najlepšie spustiť nástroj na disku Mac.

Pákový efekt na antivírusovom a antivírusovom softvéri

Rovnako ako všetky ostatné počítače, počítače Mac sú tiež náchylné na infekciu vírusmi a chybami, ktoré môžu poškodiť vaše údaje, alebo čo je horšie, vyžadujú si preformátovanie počítača. Aby sa zabránilo tomuto scenáru, je najlepšie nainštalovať antivírusový alebo antivírusový softvér od renomovanej spoločnosti. Aj keď existujú softvérové ​​programy, ktoré sú otvoreným zdrojom a sú k dispozícii na stiahnutie, existujú aj tie, ktoré majú svoju cenu. Cena, ktorú zaplatíte, však stojí za to, pretože sa môže pochváliť prémiovými funkciami, ktoré zaručujú bezpečnosť vášho počítača Mac pred hackermi, spammermi a všetkými ostatnými jednotlivcami so zlomyseľnými úmyslami.

Mac je úžasný počítač, ktorý môže trvať niekoľko rokov potom, čo ho vyberiete z krabice. To však znamená, že musíte zabezpečiť, aby bol váš Mac dobre udržiavaný, aby ste ho mohli používať dlhšie. Napriek tomu je počítač Mac často považovaný za dobrý nákup.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2NzOqv6